Z kraju

Wreszcie! Uczczą ,,Inkę’’ w centrum Warszawy

Pomnik działaczki antykomunistycznej zostanie za ponad miesiąc odsłonięty w Warszawie. Pomnik stanie na terenie kościoła św. Stanisława Biskupa i Męczennika na warszawskiej Woli.

 

Jak informuje Nasz Dziennik, inicjatywa wyszła od jednego z mieszkańców stolicy, który w całości chce pokryć koszty związane z powstaniem monumentu. – Interesuję się historią Żołnierzy Wyklętych. Danuta Siedzikówna zawsze była moją ulubioną postacią. Niestety, ta postać była przez wiele lat niedoceniana. Teraz, dzięki Bogu, to się zmienia. Powstają szkoły jej imienia, „Inką” coraz bardziej interesuje się młodzież – mówi w rozmowie z Naszym Dziennikiem pomysłodawca i organizator powstania pomnika.

 

Przypomina w rozmowie z gazetą, że uderzyły go mocno słowa, jakie padły podczas odsłonięcia podobnego monumentu w Krakowie. – Zapadły mi wtedy w serce słowa wypowiedziane przez jednego z uczestników tej uroczystości, że to wstyd, że swego pomnika „Inka” nie doczekała się w stolicy naszego kraju. Wziąłem sobie te słowa mocno do serca. Przystąpiłem do pracy. Tym razem się udało – relacjonuje.

 

Not. MP

za: Nasz Dziennik

fot. Popiersie Danuty Siedzikówny "Inki" w Parku Jordana w Krakowie/P.Janiec/flickr.com

 

© WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Kliknij, aby dodać komentarz

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra