Z zagranicy

Islamiści już u bram Watykanu! Piszą o tym gazety

Watykanista i rzymianin Filippo Di Giacomo ostrzega, że wokół Placu św. Piotra i całego Watykanu każdego dnia widać coraz większą ilość muzułmanów.

 

Watykanista zaznacza, że właściwie to już nieustannie można zobaczyć tam ubranych na czarno mężczyzn i całkowicie spowite w burki kobiety, robiące sobie zdjęcia na tle Bazyliki św. Piotra, a mężczyźni śmieją się przy tym, wygrażają pięściami oraz pokazują palcami znak zwycięstwa. Przekaz jest jasny – muzułmanie znajdują się już w samym centrum chrześcijaństwa.

 

Problem nie ogranicza się jednak tylko do zdjęć. Rzymscy właściciele licznych restauracji i knajpek, którzy z racji swojej pracy mają najlepsze rozeznanie w tym, jacy ludzie przewijają się ulicami Wiecznego Miasta, potwierdzają, że przybywa wyznawców islamu, a nie wszyscy wyglądają na turystów. Statystki pokazują, że w dzielnicach wokół Watykanu zaczynają osadzać się muzułmanie, którzy coraz częściej otwierają tam także swoje biznesy, a więc budki z kebabami czy stragany z chustami i torebkami.

 

Najbardziej niepokojące może być jednak zjawisko agresywnego islamskiego prozelityzmu. Codziennie rano bowiem w okolicach Placu św. Piotra roi się od tabunów młodych, brodatych mężczyzn, którzy zaczepiają mieszkańców oraz turystów pytając: „Czy kochasz Allaha? Czy przyjmiesz Allaha?” i z Koranem uniesionym wysoko w powietrzu zapraszają na wspólną modlitwę. W takim też celu „nawracania” zorganizowali sobie w całym mieście wiele przystosowanych do tego pokoi, najwięcej zaś w okolicach Watykanu. Często są to jedynie małe zaplecza, znajdujące się za wspomnianymi już sklepami prowadzonymi przez muzułmanów.

 

Zjawisko to znane już jest w innych europejskich miastach, np. Hamburgu, Wiedniu, Berlinie czy Zurychu. Teraz wyznawcy islamu penetrują już samo serce katolicyzmu.

 

Adam Sosnowski

za: La Repubblica

 

 

Jest to część rubryki „Światopodgląd” z najnowszego wydania miesięcznika „WPIS-Wiara, Patriotyzm i Sztuka”, który ukaże się 21 września.

 

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

11 komentarzy

11 Komentarzy

 1. Kwal

  12 września 2015 at 08:14

  Proszę ! I do czego doprowadzili socjaliści…

 2. Ksawery

  12 września 2015 at 08:45

  Przedwczoraj widziałem całą rodzinę tych , którzy rzekomo maja dopiero przyjechać w … Hrubieszowie !!!

 3. Daniel

  12 września 2015 at 08:48

  Bóg wydał ich na pastwę na nic niezdatnego rozumu.
  Śmiać mi się chce z wielkiej głupoty elit politycznych zachodu a także z głupoty Papieża Franciszka.

 4. Kramir

  12 września 2015 at 08:54

  Syryjczycy juz tu są! Są w Polsce. Widoczni w Warszawie na zakupach w galeriach czy na ulicach Krakowskiego Przedmieścia.

 5. Alek

  12 września 2015 at 11:23

  Jak socjaliści?

 6. Jan

  12 września 2015 at 15:27

  A naiwni chrześcijanie garną się do muzułmańskich kebabów i straganów i hodują żmije na swojej piersi. Czas bojkot zacząć!

 7. Zbigniew

  13 września 2015 at 02:09

  Mt 22,37-40 (przykazanie miłości)
  A oto wierne słuchanie słów Jezusa Pana CAŁEGO ŚWIATA
  Słyszeliście, że powiedziano: Będziesz miłował swego bliźniego, a nieprzyjaciela swego będziesz nienawidził. A Ja wam powiadam: Miłujcie waszych nieprzyjaciół i módlcie się za tych, którzy was prześladują; tak będziecie synami Ojca waszego, który jest w niebie; ponieważ On sprawia, że słońce Jego wschodzi nad złymi i nad dobrymi, i On zsyła deszcz na sprawiedliwych i niesprawiedliwych. Jeśli bowiem miłujecie tych, którzy was miłują, cóż za nagrodę mieć będziecie? Czyż i celnicy tego nie czynią? I jeśli pozdrawiacie tylko swych braci, cóż szczególnego czynicie? Czyż i poganie tego nie czynią? Bądźcie więc wy doskonali, jak doskonały jest Ojciec wasz niebieski (Mt 5,43-48)
  Więc myślę że Papież z miłości słucha słów swojego zbawcy.
  http://w2.vatican.va/content/francesco/pl/messages/migration/documents/papa-francesco_20140903_world-migrants-day-2015.html

 8. Pierre Dolin

  13 września 2015 at 10:37

  I pomyśleć, że do Mekki nie może wjechać żaden innowierca.

 9. Paweł

  14 września 2015 at 08:49

  @Zbigniew

  Nie o to chodzi w tym co powiedział Jezus. Utwierdzanie innowierców w niewierze nie jest miłością. Ponadto z tego co powiedział Jezus wynika, że najpierw mamy miłować Boga, siebie i swoich bliźnich, a dopiero później swoich – czyli osobistych – nieprzyjaciół. To co robi i do czego nawołuje „papież” to zdrada Kościoła.

 10. aga

  14 września 2015 at 15:43

  [quote name=”Kramir”]Syryjczycy juz tu są! Są w Polsce. Widoczni w Warszawie na zakupach w galeriach czy na ulicach Krakowskiego Przedmieścia.[/quote]
  We wrocku tez
  od jakichs 2 tyg przybywa. co dzien kogos nowego widze. na razie 1,2 osoby co dzien

 11. PiotrQQ

  15 września 2015 at 15:29

  Zaprosił ich Papierz a teraz mają problem? Nie rozumiem.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra