Z kraju

Mafia szczepionkowa w Polsce sięga najwyższych szczebli

Polski kalendarz szczepień nie spełnia norm europejskich, natomiast przynajmniej połowa lekarzy powoływanych na ekspertów przez Ministerstwo Zdrowia ma powiązania z koncernami farmaceutycznymi. Sanepid natomiast zamiast zadbać o pacjentów, szykanuje lekarzy stwierdzających niepożądany odczyn poszczepienny (NOP) u dzieci, którym podano szczepionkę.

– Podczas szkoleń i robienia specjalizacji słyszałam jedynie, że szczepienia są bezpieczne. Nikt nie mówił o powikłaniach – powiedziała podczas zorganizowanej w Sejmie debaty poświęconej szczepieniom dzieci w Polsce Dorota Sienkiewicz, lekarka, która samodzielnie zbierała infromacje na temat powikłań poszczepiennych, aby lepiej móc diagnozować chore dzieci. – W większości lekarze kwestionują niepożądane odczyny poszczepienne, twierdząc, iż to przypadek. Zgłaszalność niepożądanych odczynów poszczepiennych jest niska – ubolewała, podkreślając, iż standardy europejskie znacznie różnią się od standardów w Polsce. – Odczyny niepożądane układu nerwowego, choroby reumatycznej stawów są nierzadkie – dodała.

 

Przytoczyła badania, z których jasno wynika, że niemowlęta umierają najczęściej w krajach, w których jest najwięcej szczepień. – Badając wskaźnik umieralności niemowląt zrobiono korelację z liczbą szczepień. Okazało się, że w krajach, gdzie podawano więcej szczepionek, umierało więcej niemowląt – przytoczyła wyniki analiz zachodnich lekarzy. W Polsce w 2010 r. dzieciom podawano 26 szczepionek do 2 roku życia. W 2015 r. dzieci otrzymają 30 szczepionek – obowiązkowo!

 

Tymczasem w krajach zachodnich nie ma szczepień obowiązkowych, jedynie w sytuacji zagrożenia epidemiologicznego. – W Polsce nie ma zagrożenia epidemiologicznego. W USA w ogóle nie szczepi się noworodków szczepionką BCG czyli przeciwko gruźlicy – mówiła Sienkiewicz.

 

Zwróciła uwagę, że przy porodzie noworodki otrzymują dwie szczepionki zawierające aluminium i rtęć. Co więcej w Polsce nie robi się badań, czy dany noworodek ma na tyle rozwinięty układ immunologiczny, że kwalifikuje się do szczepienia, ale szczepi się wszystkie dzieci, bez uprzedniego sprawdzenia ich stanu zdrowia.

 

– Rtęć jest toksyczna dla mózgu, nerek, układu immunologicznego, jest kancerogenna – uświadamiała. Jest wiele badań dotyczących toksyczności rtęci. W szczepionce Euvax, którą dzieci dostają w pierwszej dobie po urodzeniu, jest 25 mikrogram rtęci czyli dawka przekraczająca normę przeznaczona dla dorosłego człowieka 25 razy. – Bardzo proszę, żeby dzieci polskie chronić przed tymi toksynami – zwróciła się do zgromadzonych ekspertów i rządzących. Warto w tym momencie zauważyć, że w szczepionkach w zachodnich krajach europejskich rtęci nie ma!

 

– W tej chwili dziecko dostaje sześć szczepionek w jednym dniu, tymczasem powinno otrzymać najwyżej trzy. Nie ma żadnych badań, jak reaguje układ immunologiczny dziecka po podaniu sześciu szczepionek. Na pytanie dlaczego, otrzymałam odpowiedź, że nie ma takiej potrzeby – nie kryła oburzenia.
Zwróciła uwagę, że obowiązek szczepień jest sprzeczny z Konstytucją. – To jest zabieg, na który rodzic musi wyrazić zgodę – przypomniała.

 

W podobnym tonie wypowiedziała się dr Katarzyna Bros-Waldendorf, lekarz a zarazem matka trojga dzieci. – Tak jak każdy pacjent musi podpisać zgodę na interwencję chirurgiczną, tak w przypadku szczepień powinno być tak samo – skonstatowała. Jej zdaniem nieprzyjmowanie dzieci do przedszkola, ponieważ nie są szczepione, nie jest poważne.

 

Odnosząc się do przypadków powikłań poszczepiennych wskazywała, że dzieci, u których wystąpił NOP, nie powinny być szczepione. – Pierwsze powikłania po szczpieniu zwykle są stosunkowo mniej groźne niż kolejne. Jeżeli nie rozpoznamy powikłania po pierwszym szczepieniu i po sześciu tygodniach zaszczepimy dziecko ponownie, bo ktoś zbagatelizował objawy dziecka… – mówiła.

 

– Ja moich dzieci nie szczepiłam, ale jako lekarz mam lepiej w porównaniu do przeciętnej matki, ponieważ mnie nie tak łatwo przestraszyć, poza tym wiem, czego chcę – stwierdziła, podkreślając, iż nie ma żadnej zasadności, żeby szczepić w pierwszej dobie życia.

 

Perfidia szczepionkowej mafii

 

– Na 8 mln osób poddanych obowiązkowi szczepień tzw. nieszczepionych dzieci jest tylko 15 tysięcy, według informacji podawanych przez Główny Inspektorat Sanitarny, a zupełnie nieszczepionych ok. 4,5 tysiąca. Z tych dzieci radni chcą zrobić wyrzutki społeczne – alarmowała Justyna Socha (Stowarzyszenie Stop NOP).

 

Ministerstwo Zdrowia zapytane, czy sprostuje fałszywe doniesienia medialne o rzekomej epidemii odry, spowodowanej rzekomo brakiem szczepień tej wąskiej grupy dzieci, oświadczyło, że nigdy nie stanie po stronie ruchu antyszczepionkowego.

 

Tymczasem każde dziecko szczepione szczepionką OPV na polio roznosi tę chorobę nawet przez kilka lat. Stąd zachorowania na polio na Ukrainie posłużyły do promocji szczepień na polio w Polsce.

 

Socha podkreślała, że rodzice nie mają wpływu, czy objawy NOP zostaną wpisane do oficjalnych statystyk. Na skandal zakrawa, że do oficjalnego obiegu dopuszczono preparaty szczepienne oparte o komórki dzieci zabite w wyniku aborcji. – 34 proc. rodziców, którzy nie zaszczepili dzieci, zrezygnowało z tych szczepionek ze względu na produkcję niektórych szczepionek w oparciu o linie komórkowe z aborcji. W tym roku w Chinach powstała nowa linia komórkowa, w tym celu uśmiercono 9 dzieci – mówiła Socha.

Grzywny nakładane są nie tylko na rodziców odmawiających szczepienia swoich dzieci, ale też na tych rodziców, którzy chcą szczepić wolniej i w oparciu o bezpieczniejsze preparaty. Nawet wtedy jednak nie ma gwarancji, że nie wystąpi niepożądany efekt.

 

– Lekarze odmawiają rejestracji NOP. Mamy informacje zarówno od pacjentów, jak i lekarzy, że boją się zgłaszać odczyny niepożądane. Te ostatnie są kwestionowane przez służbę sanitarną. Konsekwencją jest kontrola w przychodni. Nikt nie chce mieć kłopotów i zamkniętej przychodni, a urzędnicy są zadowoleni, że statystyki są takie piękne, a szczepienia bezpieczne. U 10 proc. rodziców NOP nie został zgłoszony mimo interwencji w sanepidzie – poinformowała Socha.

Przytoczyła przypadek dziewczynki, która straciła przytomność po podaniu szczepionki, dziewczynka trafiła do szpitala, ale NOP nie zgłoszono.
Kolejnym skandalem jest to, że w szpitalu dzieci są szczpione bez uzyskania uprzedniej zgody rodziców. – Gdzie prawo do zgody na zabieg medyczny? Gdzie informacja o działaniach niepożądanych? – pytała Socha. – Padaczka, encefalopatia, zapalenie opon mózgowych, zatrzymanie akcji serca, śpiączka, sepsa, nowotwory (szczególnie po żywych szczepionkach przeciwwirusowych) – wyliczała objawy NOP, które mimo tak poważnych konsekwencji zdrowotnych nie są rejestrowane.

 

Jednocześnie wniosła o powołanie ekspertów niezależnych od przemysłu farmaceutycznego. Z infromacji posiadanych przez Justynę Sochę wynika, że przynajmniej połowa ekspertów Ministerstwa Zdrowia jest na liście płac koncernów farmaceutycznych.

 

 

Anna Wiejak

 

 

© WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

55 komentarzy

55 Komentarzy

 1. Wojciech

  15 września 2015 at 13:17

  Póki co na innym portalu przeczytałem że Duda podpisał ustawę o dodatkowych obowiązkowych szczepieniach ,czyli jak Komorowski co mu podsuną to podpisze . A pragnę Wam uświadomić że szczepienia w zachodniej europie są dobrowolne a tutaj w razie odmowy ludzie sa karani.

 2. Karlus

  8 stycznia 2016 at 11:26

  Czy nie lepiej byłoby otworzyć Polskie Centrum Rehabilitacyjne dla dzieci,rencistów i emerytów w OŚWIĘCIMIU
  Rząd i żydzi byliby wreszcie zadowoleni.
  Sprzęt jeszcze jest,zakwaterowanie na miejscu plus OCHRONA.
  Cała armia „MENGELOWCÓW”ścigać się będzie w wystawianiem skierowań,a sanepid będzie sprawdzał poprawność terapi i karał za opieszałość.

 3. lllllllml';m;lm';lm'

  9 marca 2016 at 11:56

  niech pro szczepionkowcy w koncu otworza oczy i na nie przejrza

 4. wojtek

  9 marca 2016 at 13:52

  „szczepionki zawierające aluminium i rtęć” – po tym zdaniu to już w ogóle nie warto czytać, tak to jest jak się wypowiada ktoś bez pojęcia. Dawki metali ciężkich w rybach czy nawet w głupiej gruszce są i 100 razy większe. To taka argumentacja jakby ktoś chciał zakazać palenia węglem, bo jego izotopy są radioaktywne.

  • gsm1

   9 marca 2016 at 14:48

   Jest duża różnica p. Wojtku jeśli met. ciężkie trafiają do organizmu przez przewód pokarmowy – bariera kilku błon śluzowych sprawia, że w ogóle nie trafiają do krwioobiegu. W przypadku szczepień są podawane w tzw. strefy jałowe organizmu czyli prawie bezpośrednio do krwi. Dopuszczalna ilość rtęci w to 1 mikrogram dla dorosłego. W przypadku tylko euvaxu podanego tuż po urodzeniu jest tego 25 mikrogram. Pozdrawiam.

   • wojtek

    9 marca 2016 at 18:44

    To może inaczej, chce pan powiedzieć że dzieciom wstrzykiwana jest rtęć? Taka jak np. w termometrach? Przecież to zwykłe kłamstwo.

   • wojtek

    9 marca 2016 at 18:50

    Można wiedzieć skąd to 25 mikrogram? Przeglądam teraz ulotki na stopnop i jakoś nie widzę takich wartości dla euvaxu…

    • gsm1

     10 marca 2016 at 08:53

     Panie Wojtku, tiomersal to konserwant, który zawiera 49 mikrogram soli sodowej kwasu etylortęciotiosalicylowego ( wagowo tj ok. 25 mikrogram czystej rtęci ). Trzeba by tu wspomnieć także o innych toksycznych adiuwantach, które zawierają szczepionki, jak np. sole glinu (aluminium), polisorbat itp. Pomijam tu zupełnie zanieczyszczenia biologiczne. Pozdrawiam Pana serdecznie.

    • gsm1

     10 marca 2016 at 09:21

     Jeszcze raz witam, dla mnie osobiście nie do przyjęcia jest fakt, że firmy farmaceutyczne do produkcji szczepionek używają linii komórek pochodzących od dzieci zabitych w czasie aborcji. Dr Mengele by się nie powstydził. Jeszcze raz pozdrawiam.

     • wojtek

      10 marca 2016 at 10:42

      Czyli wychodzi na to, że problemem nie są szczepionki jako takie, tylko proces produkcji, ewentualnie kalendarz szczepień? Dobrze rozumiem?

      I na koniec, czy uważa pan za uczciwe argumentowanie przeciw szczepionkom słowami „szczepionki zawierające aluminium i rtęć”? Dla mnie to czysta manipulacja.

     • gsm1

      10 marca 2016 at 15:34

      Witam Panie Wojtku jeszcze raz, tu nie chodzi o to, żeby się zgadzać ale żeby umieć rozmawiać. W tej całej „aferze” ze szczepionkami chodzi o jedną podst. rzecz: wolność wyboru. Czy może ktoś Pana zmusić np. do usunięcia zęba kiedy Pana boli – nie, bo to jest podst prawo człowieka. Do szczepień niestety jesteśmy zmuszani mimo, że nie jesteśmy do nich przekonani, mimo, że ustawodawca w ustawie o powikłaniach poszczepiennych zawarł takie jak np. trwałe kalectwo lub śmierć Dz.U. 2010 nr 254 poz. 1711. Jeszcze raz Pana pozdrawiam. Miło się z Panem rozmawia.

 5. pirogornian

  9 marca 2016 at 21:52

  Fajne artykuły, ale brak źródeł, poza podawaniem pewnych faktów, z których można przy odrobinie cierpliwości odszukać referencje do sprawy przez googla czy innego binga, nieco irytuje i sprawia, że ciężko taki artykuł komuś polecić.

 6. Ewa G

  12 marca 2016 at 22:06

  A ja bym chciała dowiedzieć się czegoś o szczepionkach na grypę, dla dorosłych. Są bezpieczne, czy też niszczą mózg?

  • wojtek

   13 marca 2016 at 13:56

   Nie niszczą mózgu 😀 Podobnie zresztą jak wszystkie inne 😉

 7. free online casino slots win real money

  31 sierpnia 2017 at 10:17

  Youre so cool! I dont suppose Ive read anything like this before. So nice to find somebody with some original thoughts on this subject. realy thank you for starting this up. this website is something that is needed on the web, someone with a little originality. useful job for bringing something new to the internet!

 8. hiring

  1 września 2017 at 06:52

  Oh my goodness! an amazing article dude. Thank you However I am experiencing issue with ur rss . Don?t know why Unable to subscribe to it. Is there anyone getting identical rss problem? Anyone who knows kindly respond. Thnkx

 9. check this out

  2 września 2017 at 21:38

  Nice post. I learn something more challenging on different blogs everyday. It will always be stimulating to read content from other writers and practice a little something from their store. I?d prefer to use some with the content on my blog whether you don?t mind. Natually I?ll give you a link on your web blog. Thanks for sharing.

 10. see more about my site

  4 września 2017 at 12:03

  The subsequent time I learn a weblog, I hope that it doesnt disappoint me as much as this one. I imply, I know it was my option to read, but I really thought youd have something interesting to say. All I hear is a bunch of whining about one thing that you may repair in the event you werent too busy searching for attention.
  see more about my site http://www.forum.e-mama.pl/viewtopic.php?f=15&t=61741&p=6330341

 11. Valerynes

  4 września 2017 at 20:19

  amsterdam viagra for sale

  [url=http://cheapviagralmonline.com/]generic viagra[/url]

  generic viagra

  enter site viagra sales online

 12. St lucia points of interest

  4 września 2017 at 20:41

  Spot on with this write-up, I actually think this web site wants way more consideration. I’ll probably be again to learn far more, thanks for that info.
  St lucia points of interest

 13. Valerynes

  5 września 2017 at 03:11

  wow look it viagra mexico

  [url=http://cheapviagralmonline.com/]viagra cheap[/url]

  generic viagra

  prices of viagra

 14. Ordevines

  5 września 2017 at 07:42

  venda viagra generico

  [url=http://orderviagraolnline.com/]canadian viagra[/url]

  generic viagra

  look there sale viagra

 15. Ordevines

  6 września 2017 at 02:32

  generisches viagra 25mg

  [url=http://orderviagraolnline.com/][/url]

  order viagra

  viagra iprice in sri lanka

 16. Lionnes

  6 września 2017 at 10:13

  viagra farmacia barcelona

  [url=http://purchaseviagraiu.com/]viagra online[/url]

  canadian viagra

  low cost viagra online

 17. Goodwinnes

  6 września 2017 at 14:38

  india cialis buy

  [url=http://ordercheapialisgs.com/]buy cheap cialis[/url]

  cialis

  cialis 05

 18. Lionnes

  7 września 2017 at 03:27

  le viagra tunisie

  [url=http://purchaseviagraiu.com/]generic viagra[/url]

  viagra online

  viagra 100mg price

 19. Lionnes

  7 września 2017 at 04:48

  viagra pfizer cheap online

  [url=http://purchaseviagraiu.com/]generic viagra[/url]

  cheap viagra

  delhi viagra medical store

 20. Goodwinnes

  7 września 2017 at 13:37

  buy generic cialis cipla

  [url=http://ordercheapialisgs.com/]cialis generic[/url]

  generic cialis

  only now buy pfizer cialis

 21. Lionnes

  8 września 2017 at 01:38

  visit web site viagra 10 mg

  [url=http://purchaseviagraiu.com/]purchase viagra[/url]

  viagra online

  viagra naturale vendita line

 22. Goodwinnes

  8 września 2017 at 03:51

  levitra o cialis 10 mg

  [url=http://ordercheapialisgs.com/]buy cialis online[/url]

  order cialis

  comprar cialis en crema

 23. Germanes

  9 września 2017 at 13:20

  cialis professional 20 m

  [url=http://buyfscialisonline.com/]buy cialis online[/url]

  cialis

  daily coupons cialis

 24. Germanes

  10 września 2017 at 06:11

  medicine cialis

  [url=http://buyfscialisonline.com/]cheap cialis[/url]

  buy cialis online

  cialis de laboratorios lilly

 25. valeranes

  12 września 2017 at 01:31

  costo cialis viagr

  [url=https://cialisols.com/]buy cialis[/url]

  cialis for sale

  erfahrungen cialis stripe

 26. Moisesnes

  12 września 2017 at 04:08

  viagra argentina online

  [url=http://viagraferx.com/]buy cheap viagra[/url]

  buy viagra online

  viagra kitchen commercial

 27. valeranes

  12 września 2017 at 15:06

  most cheap cialis

  [url=https://cialisols.com/]cialis[/url]

  cialis coupon

  try it soft cialis

 28. valeranes

  12 września 2017 at 16:27

  venta cialis capital federa

  [url=https://cialisols.com/]cialis coupon[/url]

  cialis canada

  cialis high street price uk

 29. Moisesnes

  12 września 2017 at 21:23

  click now viagra 50mg

  [url=http://viagraferx.com/]buy viagra[/url]

  viagra

  viagra 20mg on line

 30. valeranes

  13 września 2017 at 05:33

  free samples cialis canada

  [url=https://cialisols.com/]buy cialis[/url]

  buy cialis online

  can i cut the 20mg cialis

 31. Miguneingzep

  28 września 2017 at 03:55

  Female Kamagra Review Order Propecia Online Australia Cheapest Accutane 40 Mg [url=http://tadalaf20mg.com ]online pharmacy[/url] Sample Pack Does Amoxicillin Cure Bladder Infections Cialis 5 Mg Price Walgreens

 32. Miguneingzep

  1 października 2017 at 20:26

  Direct Provera Secure Ordering In Internet Kamagra Oral Jelly Auch Fur Die Frau Cialis Tabs Sale [url=http://cialtobuy.com ]generic cialis[/url] Cheap Kamagra In Linea

 33. Miguneingzep

  5 października 2017 at 02:35

  Kamagra Is It Legal In Uk [url=http://genericviabuy.com]buy viagra[/url] Levitra 20mg Preisvergleich

 34. Miguneingzep

  8 października 2017 at 01:06

  Dyazide Without A Prescription Oestrogel Mg Cialis Viagra Acquisto [url=http://leviprices.com]whoesale levitra pills[/url] Viagra Acostumbramiento Viagra En Farmacias Similares

 35. Miguneingzep

  11 października 2017 at 14:18

  Knee Infection Keflex Priligy Necesita Receta [url=http://genericcial.com]buy cialis[/url] Where To Buy Diflucan Wirkung Von Viagra Wiki Quiero Comprar Viagra Online

 36. Miguneingzep

  14 października 2017 at 01:56

  Canadian Pharmacy Generic Viagra Propecia Consecuencias [url=http://genericviabuy.com]buy viagra[/url] Cialis Ipertensione Drugstore Canada Free Shipping

 37. Miguneingzep

  15 października 2017 at 23:26

  Homoopathie Levitra isotretinoin 10mg discount ups without perscription with free shipping Prix Kamagra Thailande [url=http://sildenaf100mg.com]viagra prescription[/url] Priligy Nous Find isotretinoin best website

 38. Miguneingzep

  25 października 2017 at 03:21

  Costco Pharmacy Cialis Prices Acheter Du Viagra En Europe [url=http://genericviabuy.com]viagra prescription[/url] Priligy Sustancia Activa

 39. Miguneingzep

  29 października 2017 at 13:45

  Cialis Lilly Rezeptfrei [url=http://cheapvia25mg.com]viagra prescription[/url] Levitra Comprimes Viagra Testo

 40. Miguneingzep

  30 października 2017 at 13:45

  Zithromax Safe During First Trimester Free Shipping Legally Zentel Discount Cheap Vergleich Viagra Cialis Levitra [url=http://cheapvia100mg.com]viagra[/url] Buy Viagra With Debit Card Cephalexin For Dogs Soide Effects

 41. Miguneingzep

  5 listopada 2017 at 02:21

  How To Buy Professional Viagra Generic Cephalexin For Dogs Give Gas Generic Cialis Shipped With In Canada [url=http://cheapvia25mg.com]viagra[/url] Diflucan Online

 42. Miguneingzep

  16 listopada 2017 at 23:39

  buy accutane uk online Cipla Cialis Review [url=http://leviinusa.com]canadian pharmacy levitra[/url] Zithromax Sachet Cialis Espagne

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra