Felieton

Kopacz zadarła kieckę

Niegdyś na wsi co bardziej krewka gospodyni, kiedy zabrakło jej argumentów w kłótni ze znienawidzoną sąsiadką, zadzierała kieckę i pokazywała… no właśnie to, co tak mocno wybrzmiało na „taśmach prawdy” obok „ch…” i „kamieni kupy”.

 

Powiedzenie to stało się niejako wyznacznikiem rządów Platformy Obywatelskiej i Polskiego Stronnictwa Ludowego, które dzisiaj zakończyła Ewa Kopacz w dokładnie tym właśnie stylu. Premier Kopacz tak bardzo wsłuchała się w sączoną przez siebie i swoich kolegów propagandę sukcesu, że sama w nią uwierzyła. Więcej nawet – odchodząc w niesławie, zaczęła wygrażać i Polakom i PiSowi.

 

Niesmak, jaki wywołała swoim prymitywnym, pełnym jadu i kłamstw przemówieniem, może stanowić przysłowiową kropkę nad „i” ostatnich ośmiu lat spadku jakości polityki, upadku moralności klasy rządzącej, o katastrofie państwa nie wspominając.

 

Przy okazji składania przez Ewę Kopacz dymisji jej naznaczonego licznymi aferami rządu, mogliśmy wysłuchać przemowy o „sukcesach” rządu PO-PSL i fantastycznym stanie państwa, pozostawianego rządowi PiS przez ustępującą ekipę. – Żebyście byli lepsi musielibyście wybudować ponad 3 tys. km autostrad – oświadczyła premier, jakby te 3 tys. km dróg nie powstało z udziałem wszechobecnego oszustwa i ludzkiej krzywdy, prowadzącej nawet do samobójstw oszukanych przez rząd i zleceniodawców przedsiębiorców.

 

– Życzę wam, abyście nie zaprzepaścili osiągniętej dzięki nam stabilności finansów publicznych – perorowała dalej, chociaż jej rząd zasłynął jedynie kreatywną księgowością, złodziejskim ściąganiem podatków i licznymi skokami na pieniądze obywateli, nie wprowadzając de facto żadnej wartości dodanej.

 

– Musielibyście utrzymać stan, w którym najwięcej ludzi w historii Polski ma pracę – mówiła dalej z samozadowoleniem, jakby zapomniała, że tę pracę, to Polacy mają, ale za granicą. Z chwilą jednak, kiedy Kopacz stwierdziła, iż „Wyprzedzamy nie tylko wszystkie kraje regionu, ale także Szwajcarię i Francję”, zromadzeni w Sali Plenarnej Sejmu gruchnęli śmiechem. Trudno się dziwić – słowa te zabrzmiały niczym niewybredny dowcip. Ustępująca premier kontynuowała jednak niezrażona: „Ostrzegę was jeszcze przed jednym, przed niszczeniem fundamentów demokratycznego państwa. Jeśli będziecie niszczyć to, co budowali Polacy przez ostatnie ćwierć wieku, zrobimy wszystko, żeby was powstrzymać”. Mina Beaty Szydło – bezcenna.

 

Nowa premier z niedowierzaniem a jednocześnie politowaniem uśmiechała się pod nosem, kiedy Ewa Kopacz wygrażała jej rządowi: „Jeśli spróbujecie zlikwidować niezależność sądów, wolność osobistą, święte prawo własności, jeśli zamachniecie się na prawa kobiet, to bądźcie pewni, że nie będzie na to zgody. Nawet jeśli nas przegłosujecie, to nie uda wam się zniszczyć polskiej demokracji po cichu”.

 

Cóż. Ewa Kopacz mimo wszystko miała szansę odejść z godnością, wybrała jednak kolejną kompromitację. Najwyraźniej nie potrafi ona żyć inaczej…

 

Anna Wiejak

 

© WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

29 komentarzy

29 Komentarzy

 1. spray curatare instalatie aer conditionat

  3 listopada 2017 at 19:11

  Mai mult decat atat, in filtrele de la aparatele de aer conditionat se aduna o multime de bacterii si alergeni care pot produce numeroase probleme de sanatate, de la alergii si iritatii, pana la probleme respiratorii grave, mai ales in cazul copiilor mici. Asadar, curatarea acestor aparate atat de utile omului modern va ajuta si la prelungirea vietii lui, dar si la protejarea sanatatii tuturor celor din casa.

 2. Pingback: Obat Wasir Ambeien Herbal di Batubara

 3. Pingback: Obat Wasir Ambeien Herbal di Tulungagung

 4. Pingback: beli obat kutil kelamin diLampung ampuh

 5. chief operating officer jobs boston

  12 listopada 2017 at 21:44

  383 manager working Officer opportunities on one browse.

 6. Pingback: Obat Wasir Ambeien Herbal di Karanganyar

 7. Pingback: Obat Wasir Ambeien Herbal di Subang

 8. Pingback: obat kutil jengger ayam

 9. Pingback: obat kutil yang alami

 10. It’s a comprehensive, yet fast read.

 11. Pingback: Obat Herbal Virus Hpv

 12. Pingback: Menghilangkan Kutil Kelamin Pria

 13. Pingback: Kutil Kelamin Sakit

 14. Pingback: Penyakit Kutil Pada Kelamin Pria

 15. Pingback: Kutil Kelamin Perih

 16. Pingback: obat kutil kelamin perempuan

 17. Darwin

  21 listopada 2017 at 16:31

  WOW just what I was looking for. Came here by searching for getting enough sleep

 18. Pingback: obat herpes genital dari de nature paket lengkap

 19. Pingback: obat gatal tradisional selangkangan paha

 20. Summer Kalenak

  1 grudnia 2017 at 19:14

  Tama on arvo-sisalto! 🙂

 21. Pingback: Efek Kondiloma Pada Janin DiBengkalis

 22. Jewel Mendoza

  4 grudnia 2017 at 23:12

  Dette er hvad der er et vaerdiindhold! 🙂

 23. Negative Services

  16 grudnia 2017 at 08:27

  WOW just what I was looking for. Came here by searching for keyword|

 24. Negative Services

  16 grudnia 2017 at 11:36

  Keep on working, great job!|

 25. Pingback: Obat kutil kelamin

 26. Pingback: Jual Obat Kutil Klamin Herbal

 27. Pingback: Obat Sipilis Di Apotik Bandung

 28. Pingback: Jual Obat Kutil Kelamin Wanita

 29. Pingback: cara menghilangkan kutil di bibir

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra