Z zagranicy

Chcą zmusić katolików do oddania dzieci homoseksualistom

Katolickie agencje zajmujące się pośrednictwem adopcji w amerykańskim stanie Illinois czeka ciężki wybór. Jeżeli nie zgodzą się oddawać dzieci homoseksualistom, to stracą państwowe dotacje.

Gubernator Illinois Pat Quinn podpisał 31 stycznia ustawę, która daje możliwość adopcji dzieci przez osoby tej samej płci, będące w zarejestrowanym związku. Jej postanowienia wejdą w życie 1 czerwca.
 
Na wniosek homoseksualnych organizacji, urzędnicy już rozpoczęli kontrole w katolickich agencjach, które odmawiają im rozpoczęcia procedury adopcji. Rzecznik Departamentu Dzieci i Rodziny stanu Illinois Kendall Marlowe przyznaje, że "trwa przegląd rozwiązań prawnych, które niebawem wejdą w życie".

Prawdopodobnie będzie to oznaczało, że katolickie organizacje albo będą uwzględniać wnioski o adopcję homoseksualistów na równi z normalnymi małżeństwami, albo stracą prawo do korzystania z rządowych dotacji, z których obecnie finansują swoją działalność.

Arcybiskup Chicago, kardynał Francis George już w listopadzie ostrzegał przed skutkami wejścia w życie, planowanego jeszcze wtedy, prawa. Jego zdaniem ustawa w oczywisty sposób narusza wolności religijne i może doprowadzić do sytuacji, w których kościelne organizacje działające w innych sektorach, również będą zmuszane do współpracy z parami homoseksualnymi.
 
Przewiduje się, że katolickie agencje, tak jak to miało miejsce w 2010 roku w Waszyngtonie po przyjęciu podobnego prawa, prędzej zrezygnują z działalności, niż oddadzą dzieci w ręce homoseksualistów. Natomiast organizacje protestanckie, rozważają zatrzymanie dotacji i pośredniczenie w adopcjach także parom, w których obydwie osoby są tej samej płci.
 
Opracował: Kuba Klimkowicz, na podstawie: www.lifesite.ca i www.thenewamerican.com, fot. sxc.hu

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

449 komentarzy

449 Komentarzy

 1. Bolanation

  5 listopada 2017 at 17:11

  Reading, watching movies or plays, or similar activities that might bring inspiration.

 2. team building companies

  9 listopada 2017 at 06:36

  I could not resist commenting. Well written!

 3. Agenwin

  15 listopada 2017 at 09:41

  There were countless one liners that made me chuckle or laugh.

 4. Biryani Recipe in Tamil

  23 listopada 2017 at 06:35

  Other than blogger what are good blog sites teens can use?

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra