Z kraju

Uczestniczy pikiety KOD skakali po Pomniku Powstańców Warszawy

Symbolika pikiety KOD jaka odbyła się w stolicy na Placu Powstańców Warszawy była niezwykle ciekawa. Sympatycy KOD skakali po Pomnik Powstańców Warszawy, okazując swoją pogardę dla ofiar nazizmu. Podczas zgromadzenia odtwarzano piosenkę o antychrześcijańskim przesłaniu, a całe sobotnie zgromadzenie otoczone było linką niczym żydowskie miasteczko w szabat.

 

Piosenka Johna Lennona „Imagine” była tak często odtwarzana podczas pikiety KOD – jej fragmenty uczestnicy pikiety mieli na transparentach – że można ją uznać za nieoficjalny hymn zwolenników KOD. Warto więc przypomnieć, że John Lennon w „Imagine” głosi, że ideałem jest świat w którym nie ma nieba, piekła, państw, religii, własności, a wszyscy ludzie żyją chwilą”.

 

Przez ostatnie 25 lat media publiczne i koncesjonowane prezentowały pogląd na świat środowiska, które roboczo można nazwać środowiskiem „Gazety Wyborczej”. Nie da się ukryć, że był to pogląd na świat wrogi Polsce, Polakom, katolicyzmowi i tradycyjnej moralności. I w takim lewicowym duchu przez ostatnie ćwierć wieku media kształtowały swoich widzów.

 

Nie dziwi więc, że tak wytresowani uczestnicy demonstracji KOD skakali po Pomniku Powstańców Warszawskich. Na pomnik składa się tablica upamiętniająca wybuch Powstania Warszawskiego o otaczające je bloki kamienia. Skakanie po pomniku było ewidentnym wyrazem pogardy dla 200 000 cywilów w Warszawie zamordowanych przez nazistów, dla żołnierzy AK i NSZ zbrojnie walczących z niemieckim okupantem.

 

Hasłem demonstracji była walka o wolne media, które rzekomo ma niszczyć PiS (pikieta dla tego odbywała się na Placu Powstańców Warszawy pod siedzibą TVP). Był to kolejny przejaw pełnej hipokryzji aktywności KOD. Środowisko dziś występujące pod banderą KOD przez ostatnie 25 lat, a nawet wcześniej zważywszy na kontrowersje związane z rozdziałem amerykańskiej pomocy dla mediów opozycyjnej konspiry w PRL, nie dopuszczały do debaty środowisk narodowych, wolnościowych i prawicowych. I dziś gdy tracą swój monopol medialny, nie mają moralnego prawa podszywać się pod wolne media. Wieloletnia praktyka środowisk występujących pod banderą KOD zaprzeczała wszelkiemu pluralizmowi i wolności słowa.

 

Na sobotniej pikiecie KOD element humorystyczny stanowiło to, że zgromadzeni z KOD otoczeni byli sznurkiem dokładnie tak, jak przed II wojną światową, na Kresach wschodnich, religijni Żydzi w szabas otaczali swoje osiedla a nawet całe miasteczka sznurem. Chasydzi i inni religijni Żydzi robili to, by twórczo obejść zakazy Talmudu, który zakazywał aktywności Żydom. Sznurek z całego osiedla lub miasteczka tworzył jedno gospodarstwo domowe, po którym religijni Żydzi mogli poruszać się nie grzesząc.

 

Pisząc o demonstracjach KOD warto przypomnieć, że wcześniejsze protesty tego lewicowego ruchu były równie pełne hipokryzji. Wbrew hasłom KOD, konstytucja jednoznacznie stwierdza, że władza w Polsce należy do narodu, oraz, że naród sprawuje tą władze bezpośrednio i poprzez swoich przedstawicieli czyli posłów, a nie Trybunał Konstytucyjny. Odmiennie od ciemnoty wciskanej przez KOD, ustrój jest tym bardziej demokratyczny, im bardziej bezpośrednia jest demokracja. Najbardziej demokratyczne jest rządzenie państwem przez obywateli za pośrednictwem referendów. W sytuacji kiedy naród nie rządzi bezpośrednio, to rządzi przez swoich przedstawicieli w Sejmie.

 

Trybunał Konstytucyjny nie ma demokratycznego mandatu do sprawowania władzy. Idee, że o sprawach kraju ma decydować kilku sędziów a nie naród jest całkowicie antydemokratyczna. Po ostatnich wyborach demokratyczny mandat do rządzenia ma PiS. To PiS wygrał wybory do Sejmu, do Senatu i na prezydenta. Nie można się więc zgodzić na bezpodstawne przypisywanie Trybunałowi Konstytucyjnemu władze suwerena, bo taką władze ma na podstawie konstytucji tylko naród.

 

Jan Bodakowski

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

16 komentarzy

16 Komentarzy

 1. jan

  10 stycznia 2016 at 14:02

  WAZNA INFORMACJA : Juz w listopadzie 2015 roku rzad polski sprowadzil do Polski w tajemnicy okolo 100 arabskich tzw.”uchodzcow” do osrodka wypoczynkowego w Grotnikach ,gmina Zgierz województwo lodzkie .Zdazyli już przerazić ludzi gdy cala ta masa poszla na zakupy do Lidla w Ozorkowie .Teraz siedza w ośrodku wypoczynkowym w Grotnikach zamkniętym dla innych i sa chronieni przez uzbrojona ochrone .Wychodza na przepustki. Zrodlo: lokalni mieszkancy

 2. Maciek

  10 stycznia 2016 at 14:08

  Może powinni puszczać podczas tych zgromadzeń np. „Klasówkę z Fragmentu Wolności” Krzysztofa Daukszewicza ,może autor by się nie obraził , tak jak miało to miejsce „Przeżyj to sam” Lombardu .

 3. z-k

  10 stycznia 2016 at 14:13

  na słowo „narodowy” ubekofejginięta dostają piany na pyskach

 4. Soroka

  10 stycznia 2016 at 15:36

  To dziadostwo nie robi nic innego tylko niszczy znienawidzony Naród Polski, bo to dziadostwo, to nowotwór bolszewicki ruski pokrzyżowany z bolszewizmem zachodnim.

 5. Robert B.

  10 stycznia 2016 at 18:04

  [quote name=”Soroka”]To dziadostwo nie robi nic innego tylko niszczy znienawidzony Naród Polski, bo to dziadostwo, to nowotwór bolszewicki ruski pokrzyżowany z bolszewizmem zachodnim.[/quote]

  Przypominam ci, że komunizm, bolszewizm wymyśliło, sfinansowało i przeprowadzało żydostwo. To te niebożątka, których według ciebie pewnie „nie ma”, stoją za największym ludobójstwem w historii. Oni dobrze o tym wiedzą, my dobrze o tym wiemy. Gra idzie tylko o idiotów…

 6. WOJCIECH

  10 stycznia 2016 at 21:38

  Ciekawi mnie,w jaki sposób tłum anonimowych osób rozpoznaje,kto może znależć się po ,,prawidłowej,,stronie sznurka a kto nie.Może po zapachu…?Na chłopski rozum można by wmieszać się w tą całą nabojkę ,,obrońców,,większą grupą i jak w słynnej scenie granej przez B.Kobielę w filmie ZEZOWATE SZCZĘŚCIE wykrzykiwać na przemian hasła volksdojczowskie i patriotyczne.Targowiczanie by zdurnieli do reszty.

 7. Jerzy Kleban

  11 stycznia 2016 at 08:20

  [quote name=”Soroka”]To dziadostwo nie robi nic innego tylko niszczy znienawidzony Naród Polski, bo to dziadostwo, to nowotwór bolszewicki ruski pokrzyżowany z bolszewizmem zachodnim.[/quote]

  Wszyscy , kierujący demonstracjami „demokraci” to z reguły Chazarzy lub ogłupione przez nich lewicowe apikojresy.
  Np. Petru, była prawa ręka Chazara, Balcerowicza i chazarstwa z IMF, a dziś działający dla finansowej chewrsy światowej, jest Chazarem z Bukowiny.
  Dlatego jest „z urodzenia” predestynowany do przewodzenia gojom.
  Co też robi.

 8. Waldemar

  11 stycznia 2016 at 08:22

  Żydowska bolszewia. Wyłuskamy was kurwy co do jednego.

 9. jacek

  11 stycznia 2016 at 11:42

  KOD to najgorsze,najbardziej parszywe bolszewickie gówno jakie zanieczyszcza świętą Polską ziemie!Właśnie przeczytałem życiorysy i korzenie twórców tego plugastwa i scyzoryk sam atwiera się w kieszeni!

 10. ichno

  11 stycznia 2016 at 14:07

  Komitet Obrony Koryta

 11. tutejsza

  12 stycznia 2016 at 02:53

  Był pan w ruchu oporu i pomagał Żydom. Miał pan wtedy sąsiadów, których się obawiał? – spytał dziennikarz „Die Welt”. Władysław Bartoszewski odpowiedział, iż mieszkał w Warszawie przy ulicy Mickiewicza w kamienicy pełnej inteligencji. – Jeśli ktoś się bał, to nie Niemców. Gdy niemiecki oficer zobaczył mnie na ulicy i nie miał rozkazu aresztowania, nie musiałem się go obawiać. Ale gdy sąsiad Polak zauważył, że kupiłem więcej chleba niż normalnie, wtedy musiałem się bać – stwierdził.

 12. tutejsza

  12 stycznia 2016 at 02:56

  Według Bartoszewskiego zwolnienie zawdzięcza przyjaciołom z Polskiego Czerwonego Krzyża oficjalnym powodem był zły stan zdrowia. Nieoficjalnie zwolnienie przypisywano stawiennictwu siostry Bartoszewskiego, która kolaborowała z Niemcami, nawet wyszła za mąż za SSmana. Jednak według relacji prof. Miry Modelskiej-Creech z Georgetown University w Waszyngtonie, pracownika administracji białego domu, istnieje świadek, który przeżył Oświęcim i twierdzi, że Bartoszewski był kolaborantem. Świadek opowiadał, że spotkał się z Bartoszewskim w Oświęcimu, znał m.in., szczegóły na temat wykształcenia Bartoszewskiego. Twierdził, że za sprawą Bartoszewskiego i 14 innych donosicieli, którzy opuścili Oświęcim (notabene pociągiem pierwszej klasy) zlikwidowano 21 wysokich rangą Akowców.

 13. Andrzej

  13 stycznia 2016 at 06:14

  Widać transparent z cytatem z Bartoszewskiego- uczestnika i historyka Powstania Warszawskiego. I skakanie po pomniku- to się kupy ideowej nie trzyma. Pogubili się ludziska do cna. P.S. Amoże za to „bydło” Bartoszewski jest tam uznawany ?!

 14. Maciek

  13 stycznia 2016 at 11:34

  Red. Ziemkiewicz sugeruje ,że KOD-owcy zaczną organizować się w Kluby Gazety Wyborczej i Rodziny Radia TOK-FM . No nie jeśli już ,to raczej byłoby to np. Loże Gazety Wyborczej , albo Kolektywy ,czy Komuny Radia TOK-FM . Tylko zaraz ,czy przypadkiem takie struktury już nie istnieją , tylko jak mawia red. Michalkiewicz w wyższej formie istnienia tzn. tajnej . Więc raczej trudno oczekiwać takiego rozwoju wydarzeń , przecież raczej nie zrezygnują z przewagi jaką daje tajne, podstępne , bezwzględne ,cyniczne działanie .

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra