Z kraju

Doradca MSZ pogardliwie o Kresowianach: Głupich pod dostatkiem

Głupich w każdej nacji pod dostatkiem niestety. Na szczęście ludzie określający się mianem „środowisk kresowych” nie rządzą Rzecząpospolitą [pisownia oryginalna – przyp. red.] – to fragment wpisu na Facebooku dr. hab. Przemysława Żurawskiego vel Grajewskiego, członka Rady Rozwoju przy Prezydencie RP oraz gabinetu politycznego w Ministerstwie Spraw Zagranicznych.

 

Tymi słowami Żurawski vel Grajewski pocieszał szefa Związku Ukraińców w Polsce Piotra Tymę, odznaczonego Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski przez ustępującego prezydenta Bronisława Komorowskiego, które to odznaczenie być może zostanie mu odebrane przez kancelarię prezydenta Andrzeja Dudy na wniosek oburzonych środowisk Kresowian.

„Przyjmij Piotrze proszę wyrazy mojej solidarności w tej sprawie” dodał Żurawski vel Grajewski, zwracając się do tego znanego polakożercy i neobanderowca.

 

Warto w tym miejscu podkreślić, iż Prawo i Sprawiedliwość szło do wyborów, zarówno prezydenckich jak i parlamentarnych, z hasłami ożywienia pamięci historii polskiego ludobójstwa na Kresach Wschodnich Rzeczpospolitej. Kuszono Kresowian, iż ten ponury okres zostanie w końcu odkłamany a stosunki polsko-ukraińskie znormalizowane.

 

Tymczasem tekę sekretarza stanu w MSZ przekazano ukrainofilowi, zdecydowanie bardziej oddanemu sprawie ukraińskiej niż polskiej, który łamiąc wszelkie zasady, udziela jawnego poparcia człowiekowi, w najnowszej historii Polski zapisanemu jak najgorzej, będącemu silnie zaangażowanym w antypolską działalność.

 

Żurawski vel Grajewski, namaszczony przez ministra Witolda Waszczykowskiego na doradcę w ministerstwie, od samego początku nie kryje swoich ukraińskich sentymentów i wydaje się wprost nieprawdopodobną arogancją obecnej ekipy rządzącej, iż nie reaguje ona na wielokrotne przykłady obrażania rodzin ofiar ukraińskiego ludobójstwa, w tym także ten haniebny wpis.

 

W każdym szanującym się rządzie na Zachodzie za taką postawę, jaką prezentuje Żurawski vel Grajewski, czekałaby go natychmiastowa dymisja.

 

Anna Wiejak

 

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

169 komentarzy

169 Komentarzy

 1. z-k

  16 stycznia 2016 at 18:36

  To jest, i zawsze był, wyjątkowy dupek. PIS chytrze wycofał go z obiegu na czas kampanii wyborczej a teraz wyciągnął na wierzch z całym jego rezunofilstwem i budową środkowoeuropejskiego żydolandu od „Bydgoszcza” po Jałtę i od Poznania po Witebsk

 2. alina

  16 stycznia 2016 at 19:21

  cd. plucia na groby polskich kobiet , dzieci i starców pomordowanych przez zwyrodnialców ukraińskich,, teraz w wydaniu PIS – czy naprawdę nie możemy nic zrobić wobec tych antypolskich zachowań

 3. Mirek

  16 stycznia 2016 at 20:57

  W pełni się zgadzam, to rzeczywiście dupek, który uważa, że naród zrobił swoje wybrał PIS i teraz można się na opinię większości Polaków w sprawie Kresów wypiąć. Czyżby była to kolejna powtórka z lat poprzednich rządów PIS-u, kiedy ludzie pokroju Grajewskiego podszywającymi się pod PIS, swymi durnymi wypowiedziami zniechęcali ludzi do tej partii i jego programu

 4. Ziuk

  16 stycznia 2016 at 21:15

  No nie wierzę, z tego typu wypowiedzi to się powinien gęsto tłumaczyć… zanim poda się do dymisji. Powiem jedno, tylko czekać aż portrety Bandery zaczną wieszać w polskich szkołach.

 5. Piotr 36

  16 stycznia 2016 at 21:16

  Internet jest ostatnim medium w którym kresowianie mogą mówić prawdę!!! Dlatego PiS jak i PO mają zakusy na ocenzurowanie Internetu. Jak mówi kolejny „giedroyciowski” historyk banderofilski Andrzej Nowak, który uważa, że PiS powinien „manewrować” i „uspokajać” opinię publiczą żądającą godnego traktowania Polaków, a szczególnie rodziny ofiar zbrodni banderowskich. To co ćwierka Grajewski (dwojga nazwisk), przypomina mi ćwierkanie innych nakręcanych marionetek, które za 30 szekli są zdolni sprzedać matkę i ojca, a co dopiero Polskę! Jak góra mówi wspierać banderowców, bo z tego będzie dobry międzynarodowy geszeft, to będą to robić nie licząc się z nikim! Wielka szkoda, że ludzie określający się mianem „środowisk kresowych” nie rządzą Polską, bo wtedy wiele szumowin i kosmopolitów o antypolskim nastawieniu, zostałoby niedopuszczonych do ważnych stanowisk!

 6. Darek

  16 stycznia 2016 at 21:42

  Po stokroć łobuz i banderofilec. Jeśli PiS zamierza dalej tolerować podobne fipiki swoich pryncypałów, lekcesobie ważąc opinię nieszczęsnych ofiar ludobójstwa banderowskiego i w ogóle dobrych ludzi – to gorze nam, gorze Kochani. Kolejny zdaje się popełniony błąd wyborczy.

 7. Darek

  16 stycznia 2016 at 21:56

  Zaufałem PiS jak dziecko wierząc w deklaracje i gorąco suplikowane zapewnienia poprowadzenia wreszcie rzetelnej polityki historycznej względem kwestii również w sprawie „Wołynia”. Zdaje się – myliłem się.

 8. Kresowiak

  16 stycznia 2016 at 22:54

  „Głupich pod dostatkiem”-swoimi wypowiedziami Pan Żurawski vel Grajewski(vel Koziołek Matołek?)potwierdza w pełni te tezę. Zaryzykowałbym również twierdzenie, że nieokrzesanych, pozbawionych empatii dla ofiar ludobójstwa dokonanego przez ludobójców ze zbrodniczej upa, pucybutów banderowskiej propagandy, dbających o dobre samopoczucie bękartów banderowskich siekierników a nie ofiar tych kreatur. Pan vel coś tam vel powinien być natychmiast usunięty z polskich instytucji i przeniesiony do kraju,którego interesy reprezentuje, nie jest nim Polska.

 9. Edek z kredek

  16 stycznia 2016 at 23:20

  Po prostu skandal. Powinien byc zdymisjonowany natychmiast. Co sie dzieje w tym PIS. Tak na nich liczylem, ech…

 10. ryszard

  17 stycznia 2016 at 05:25

  Ciekaw jestem czy Prezydent myśli podobnie jeżeli tak to się zawiodłem,a jeżeli nie to powinien usunąć tego pajaca żeby nie psuł reputacji .

 11. Czesław

  17 stycznia 2016 at 08:05

  Bardzo mi przykro ale Żurawski ma rację, tyle lat upłynęło, męczy się ten ks.Zaleski próbując uświadomić Polaków o mordach na Wołyniu a tu nic. Nawet nie chodzi o ogół Polaków ale o spadkobierców Kresowiaków, nie potrafią się zorganizować i wymusić prawdę. I to zarówno Ci od PO jak i PiS, rzeczywiście trudno żeby o mądrości tych ludzi mieć dobre zdanie. Nie zasługują na szacunek.

 12. Andrew

  17 stycznia 2016 at 08:17

  [quote name=”Edek z kredek”]Po prostu skandal. Powinien byc zdymisjonowany natychmiast. Co sie dzieje w tym PIS. Tak na nich liczylem, ech…[/quote]
  Tylko całkowity kretyn mógł sobie obiecywać coś pozytywnego po pisiarni.

 13. Jerzy Kleban

  17 stycznia 2016 at 09:54

  Na tego typka, „doradcę”, należy patrzeć chłodnym okiem.
  Całkiem zwyczajnie może to być głeboko ukryty przez WSI ,”kret”.
  Nie jest to gołosłowne jeśli się dokładnie przestudiuje książkę komunistycznego szpiega PRLu, Makowskiego: ON I CAŁA PLEJADA AGENTÓW SB (Z PEWNOŚCIĄ TEŻ WSI0 UZYWAŁA JAKO „PRZYKRYWKI”…PANu.
  A właśnie w PANie błysnął Żurawski jako „naukowiec”.
  I z miejsca gardłował za „samoistinnoj Ukarinu”.

  To wiele mówi, bowiem paradoksalnie, wykonując krecią robotę dla masonerii brukselskiej, wykonywał ją także dla…Rosji.
  To de facto taki sam targowiczanin jak ci z KODu z tą różnicą, że tamci to głównie Chazarzy,.
  To bardzo niebezpieczny dla Polski, człowiek.

  I właśnie takiego, z mrowia, z plejady mądrych ludzi, desygnował go PiS na „doradcę”…Waszczykowskiego – człowieka związanego z masonerią amerykańska.
  To widomy znak jakimi „wartościami moralnymi” on się kieruje.

 14. Karol

  17 stycznia 2016 at 10:20

  Praktycznie nie wymaga to komentarza,gdyż taka persona jak Żurawski coś tam…to probanderowski zausznik.Przypomnę tylko pod jakim listem podpisał się tuż przed zakończeniem kadencji poprzedniego sejmu i jakie osoby podpisały list intencyjny do wspierania Ukraińców w Polsce.Byli tam m.in.Waszczykowski,Wujec,M.Sycz i wymieniony Żurawski vel coś tam..To,że teraz kpi i wyciera sobie ryj Kresowianami jest dowodem na plan dezawuowania Kresowian i ich rodzin.Pisząc brednie zdaje się zapomnieć,że to wszystko śledzimy.I nadejdzie czas,że rozliczymy za brak poszanowania pamięci pomordowanych.Ten człowiek powinien odejść z urzędu jako doradca,nawet wówczas,kiedy Minister Waszczykowski da mu możliwość „ultymatywnego” podejścia do tematu Ukrainy…Tacy ludzie,ktorzy nie wiedzą jak wyglądała wojna i jakie rzeczy robili Ukraińcy z pod znaku „tryzuba”…powinni zamilknąć! Patrioci polscy muszą mieć możliwość wypowiadania się w sprawach żywotnych dla Narodu Polskiego.A takich jak Żurawski osądzić!!!

 15. rebeliant80

  17 stycznia 2016 at 10:32

  Ten oszołom powinien być natychmiast wyrzucony, jeśli rząd PiSu rzeczywiście jest rządem propolskim, jednak wiele wskazuje na to, że tak nie jest

 16. Stefan

  17 stycznia 2016 at 11:12

  No niestety, polityka zagraniczna PiS-u była i jest bezrozumnie ukrainofilska, dlatego nie liczyłbym na jakieś dymisje p. Gajewskiego. Oni po prostu mają takie podejście do tematu, WSZYSCY. Tak samo, jak zgubne, darmowe wazeliniarstwo i służalczość wobec Żydów i amerykańców. Dlatego trzeba się przygotować na pojawienie się otaczanych wielką czcią baz USA w Polsce, a przede wszystkim na „zwrot” Żydom 65 mld dolarów. Na to z pewnościa znajdę się pieniądze.
  Jedyna zasługa PiS-u to powstrzymanie legalizacji szamba morlano-obyczajowego.
  Z Panem Bogiem.

 17. Kaśka

  17 stycznia 2016 at 11:13

  @Czesław, Co chłopie/babo bredzisz??? Sam jesteś idiota! Nie widzisz, że w Polsce rządzą zawsze – od wielu lat – tylko polskojęzyczni??? Oni nie dopuszczą Polaków do rządów chyba, że będą to zdrajcy, lizod…y!

 18. Kaśka

  17 stycznia 2016 at 11:15

  Trzeba zorganizować wystąpienie internautów do rządu i prezydenta o wywalenie tego idioty Żurawskiego na „zbity pysk”! Przecież dostaje forsę z naszych środków!!!

 19. Piotr 36

  17 stycznia 2016 at 12:23

  [quote name=”Czesław”]Bardzo mi przykro ale Żurawski ma rację, tyle lat upłynęło, męczy się ten ks.Zaleski próbując uświadomić Polaków o mordach na Wołyniu a tu nic. Nawet nie chodzi o ogół Polaków ale o spadkobierców Kresowiaków, nie potrafią się zorganizować i wymusić prawdę. I to zarówno Ci od PO jak i PiS, rzeczywiście trudno żeby o mądrości tych ludzi mieć dobre zdanie. Nie zasługują na szacunek.[/quote]
  Żeby takie idiotyczne wypowiedzi jak Czesława, nie powtarzały się za często, należy pokazać jak nieustannie rzuca się kłody wszelkim patriotycznym organizacjom chcącym mówić głośno o ludobójstwie dokonanym przez banderowców na Polakach! Już samo to prosi się o grube opracowanie, które może być wstrząsające!!! To dopiero pokazałoby prawdziwą i przerażającą wręcz sytuacje w wszelkich instytucjach i organizacjach mających szerzyć patriotyzm i pamięć historyczną Polaków, finansowanych lub dofinansowanych przez państwo przez ponad 25 lat tzw. „pookrągłostołowej Polski”.

 20. Piotr 36

  17 stycznia 2016 at 12:42

  Proszę wskazać ile organizacji upamiętniających zbrodnie banderowskie, dostało jakiekolwiek wsparcie od państwa Polskiego?!! Proszę to porównać do dzisiejszego strumienia wsparcia dla „Katynia” i „Żołnierzy Wyklętych”!! Kosmiczna dysproporcja!!!! Mądrość mówi, że historia ani polityka nie znosi próżni. Dlatego propagandziści PO-PiS chcą zapełnić próżnię powstałą po „rzezi wołyńskiej” , „Katyniem” i „Żołnierzami Wyklętymi”. Znów polityka „dziel i rządź”. To jest skłócanie Polaków! O ile po stronie ofiar „Katynia” stoją PiS-owcy (pewnie koniunkturalnie, ale jednak), Kościół (także media :Radio Maryja, TV trwam) a przeciw są niektóre środowiska komunistyczne, to z „Wołyniem” sprawa wygląda beznadziejnie. Po stronie (prawdy) ofiar banderowców, nie stoi (głośno i oficjalnie) prawie nikt!!! Komunistom, ani PiS-owi, ani co najbardziej smutne hierarchii kościelnej nie zależy na nagłaśnianiu tej PRAWDY. Wiadomo, że do mordów namawiała banderowców także część kapłanów grekokatolickich.

 21. Piotr 36

  17 stycznia 2016 at 12:53

  Dla wszystkich instytucji ta prawda o banderowskich mordach na Polakach jest niewygodna. Osobny potężny temat, to wszelkie szykany dla osób, które choćby próbują (heroicznie) stanąć po stronie prawdy. Są oni rugowani wszelkimi sposobami. To pokazuje jak dokładnie zostały opanowane wszystkie organizacje „niezależne” w Polsce przez resortowych sterników. Dopiero „Wołyń” pokazuje, jak daleko w Polsce panuje UKRYTY TOTALITARYZM (jak to nazywał św. Jan Paweł II)!!!! Największym bólem jest jednak milczenie ostatniej ostoi polskości , czyli Kościoła!!!! Dlatego nazywanie Polaków-kresowian nieudolnymi w sytuacji gdy są osaczeni przez samych wrogów, a przyjaciele milczą, jest wyrazem bezczelności lub głupoty!! Osobny duży temat, to jak niszczono kresowian za PRL (również finansowo), to także ma wpływ na dzisiejszą sytuację!

 22. Piotr 36

  17 stycznia 2016 at 13:08

  Trudno wymagać aby biedni zazwyczaj kresowianie przeciwstawili się za swój „wdowi grosz”wszystkim mediom, machinie rządowej, instytucjom sponsorowanym grubymi pieniędzmi, niemal wszystkim resortowym historykom-propagandzistą. Mimo wszystko robią to!! Jest to heroiczna walka Dawida z Goliatem!!! Dlatego należą się wielkie podziękowania wszelkim osobom, które podejmują tą pozornie beznadziejną walkę o PRAWDĘ!!! Są to ks. T. Isakowicz-Zaleski, prof. B. Paź, dr. L. Kulińska, C. Partacz, E. Siemaszko i kilkunastu innych historyków-Polaków, oraz ci dziennikarze, którzy nie mogą się przebić do szerszej opinii. W tym czasie przeważająca większość resortowych historyków, dobrze opłacanych, milczy, fałszuje rzeczywistość. Zatrważające jak dokładnie wyczyszczono wszelkie wpływowe stanowiska na uczelniach i instytutach z prawdziwych patriotów!!!!!!

 23. Gocha

  17 stycznia 2016 at 13:39

  Odniosę się tylko do fizjonomii tego człowieka z wąsami. Cynik do n potęgi. Takie wąsy nosili i nadal noszą ludzie służb z lat 90-tych. To znak rozpoznawczy. Nie bardzo pamiętam ich nazwisk, ale podam pewne może przekręcone warszawskie nazwiska: np. Kujawa. Nie mogę sobie przypomnieć takiego wąsacza, który pracował w MSWiA w latach 90-tych Dyduch, Dydek coś w tym stylu. Na pewno noszą dalej te sqrwiałe wąsiki. Mogą mi skoczyć…. na warstat!

 24. Zmęczony

  17 stycznia 2016 at 14:03

  Ten Churawski to żuj, moim zdaniem.

 25. Gocha

  17 stycznia 2016 at 14:05

  [quote name=”Gocha”]Odniosę się tylko do fizjonomii tego człowieka z wąsami. Cynik do n potęgi. Takie wąsy nosili i nadal noszą ludzie służb z lat 90-tych. To znak rozpoznawczy. Nie bardzo pamiętam ich nazwisk, ale podam pewne może przekręcone warszawskie nazwiska: np. Kujawa. Nie mogę sobie przypomnieć takiego wąsacza, który pracował w MSWiA w latach 90-tych Dyduch, Dydek coś w tym stylu. Na pewno noszą dalej te sqrwiałe wąsiki. Mogą mi skoczyć…. na warstat![/quote]
  http://hotnews.pl/artpolska-415.html

 26. Jerzy Kleban

  17 stycznia 2016 at 14:06

  [quote name=”Ziuk”]No nie wierzę, z tego typu wypowiedzi to się powinien gęsto tłumaczyć… zanim poda się do dymisji. Powiem jedno, tylko czekać aż portrety Bandery zaczną wieszać w polskich szkołach.[/quote]

  A kiedy takie gnojki się podawały do dymisji?
  A czy Prezes to zatwierdzi? Prezydent Duda? Przecież znów go reaktywowali.

 27. Karol

  17 stycznia 2016 at 14:17

  Człowiek inteligentny nigdy nie pozwala sobie na poniżanie innych. Widocznie PIS o tym nie wie. Mój apel do Kresowian: nie odpuszczajmy nigdy i nikomu, kto chce zrobić z nas idiotów. I co najważniejsze nie utożsamiajmy probanderowców z Żydami, bo to są przecież najzagozalsi antysemici, którzy żydów wymordowali w pierwszej kolejności. Powinniśmy w Żydach szukać sprzymieżeńców w walce o prawdę.

 28. Gocha

  17 stycznia 2016 at 16:46

  dniosę się tylko do fizjonomii tego człowieka z wąsami. Cynik do n potęgi. Takie wąsy nosili i nadal noszą ludzie służb z lat 90-tych. To znak rozpoznawczy. Nie bardzo pamiętam ich nazwisk, ale podam pewne może przekręcone warszawskie nazwiska: np. Kujawa. Nie mogę sobie przypomnieć takiego wąsacza, który pracował w MSWiA w latach 90-tych Dyduch, Dydek coś w tym stylu. Na pewno noszą dalej te sqrwiałe wąsiki. Mogą mi skoczyć…. na warstat!

  http://hotnews.pl/artpolska-415.html

  Jeszcze raz to wklejam i życzę narodowym PisOwocą aby wzięli pod uwagę to co napisałam POD UWAGĘ. Inaczej zginiecie tak was rozpracują służby. Jarek szuka wrogów nie tu gdzie trzeba. Judeosatanista?

 29. jan

  17 stycznia 2016 at 17:22

  Nie tak dawno dało się słyszeć, że ten Żurawski vel Grajewski to kiedyś nazywał się Mosze Ptica-Grajewcow. Nie warto na tego ukra nawet …. (choć w ekumenicznym tygodniu ze’starszymi’ w wierze może nie wypada?)

 30. ŚWARNY GOJ

  17 stycznia 2016 at 20:48

  MAMY żurawskiego vel coś tam,Waszczykowskiego,i ostatnio jakby przypadkiem tzw.profesor NOWAK JĘDREK Z Krakowa z wyglądu koszerny,a co wygaduje o pol-polityce wobec tzw.Ukrainy to włos na głowie sie jeży.I oni są taką soczewką skupiającą obraz PIS.Kościół też milczy w sprawie,nie licząc ks.Isakowicza-Zaleskiego

 31. LSED

  17 stycznia 2016 at 21:16

  @ŚWARNY GOJ – To, że prof. Nowak jest albo agentem albo osobą chorą psychicznie (albo jedno i drugie jak jego bożek towarzysz Piłsudski) wiadomo od czasu, gdy parę lat temu w programie telewizyjnym Pospieszalskiego Jana stwierdził ex cathedra (cytuję z pamięci), że: „obecna Rosja jest groźniejsza dla Polskie i świata niż Związek Socjalistycznych Republik Sowieckich”.

 32. Znawca Velów

  18 stycznia 2016 at 01:42

  Ten P.Ż. vel Grajewski to żydofil i celebryta profanujący nawet modlitwę innych dla swych ekspozycyjnych interesów. Tak jak i Waszczykowski ma siedzibę w Łodzi więc kumpelstwo nie jest wcale przypadkowe. Jego praca na Uniwersytecie Łódzkim jest tylko płaszczykiem i odskocznią jak u celebrytów do propagowania swych i swej wspólnoty interesów. Cwaniak pierszej klasy. Nie wróży to dobrze polskim interesom bo na Ukrainie są teraz koncetrowane żydowskie interesy a w kierownictwie PiS niestety żydofili nie brakuje.

 33. Gocha

  19 stycznia 2016 at 15:10

  [quote name=”Znawca Velów”]Ten P.Ż. vel Grajewski to żydofil i celebryta profanujący nawet modlitwę innych dla swych ekspozycyjnych interesów. Tak jak i Waszczykowski ma siedzibę w Łodzi więc kumpelstwo nie jest wcale przypadkowe. Jego praca na Uniwersytecie Łódzkim jest tylko płaszczykiem i odskocznią jak u celebrytów do propagowania swych i swej wspólnoty interesów. Cwaniak pierszej klasy. Nie wróży to dobrze polskim interesom bo na Ukrainie są teraz koncetrowane żydowskie interesy a w kierownictwie PiS niestety żydofili nie brakuje.[/quote]
  Dwa dni temu o dwa piwa za dużo wypiłam i straszne bluzgi nawrzucałam Bolkowi. Jednak nie żałuję, bo to on nie zawetował ustawy krzywdzącej Polaków. Można było inaczej bez krzywdy dla biednych ludzi, a tu się wyrzuca ludzi na bruk bo żydostwo tak chciało. Niexch mnie poda do sądu to dopiero z nim zatańczę. https://www.youtube.com/watch?v=u_aEzJzsHA0

 34. Michał Białkowski

  20 stycznia 2016 at 12:33

  Zwariowałeś zupełnie, Iwan. Śni ci się Katyń vs. Wołyń? HAHA!

  ile można wałkować, że za Katyń odpowiada Moskal oraz za Wołyń też odpowiada Moskal, a dokładnie jego zielone ludziki z NKVD (wszystko to działo się przecież na terenach okupowanych przez NKVD/Abwehre).

  Bzdury o ‚ludobójstwie Wołyńskim’ tworzy animator 5tej kolumny Putin’a – Tadeusz Isakowicz-Zalewski, aby wybielać Moskala z ludobójstwa 2 milionów Polaków rozpoczętego na kresach Rzeczypospolitej od początku lat 30tych i ciągnącego się do 50dziesiątych. ..Oraz, aby zwiększyć szanse Ormian na międzynarodowe rozpoznanie ‚ludobójstwa’ 2 milionów Ormian przez Turków.

  Obecnie jedynym międzynarodowym oficjalnie uznanym za ludobójstwo zdarzeniem jest de facto ‚Holocaust’.

  Jeśli zostanie uznane ludobójstwo na Ormianach to stworzy precedens i mogą wtedy Polacy starać się o uznanie ludobójstwa kresowego dokonanego przez Moskala.

  [quote name=”Piotr 36″]Proszę wskazać[/quote]

 35. M

  20 stycznia 2016 at 18:06

  Arogant do kwadratu. Jak ktoś taki może być doradcą w rządzie RP? Czy dla tego Pana ofiara niewinnych ludzi na wschodzie, wiernych swojej ojczyźnie, wierze i tradycji nic nie znaczy. Polscy obywatele na kresach nie zasługują na takie „butne traktowanie”. Tym bardziej, że dzisiaj także zmagają się z wieloma problemami i cierpieniami spowodowanymi m. in. tego typu zwrotami, brakiem szacunku ze strony władz obwodowych i rządowych UA, a także co najbardziej bolesne brakiem wsparcia moralnego i politycznego ze strony RP. Wierzę, że Prezydent i Premier RP mają inne spojrzenie na rzeczywistość i wkrótce się to zmieni tym bardziej, że pochodzą z południowo-wschodniej Polski, a tu żyjący ludzie starają się kierować najwyższymi wartościami jakimi są Bóg, Honor i Ojczyzna.

 36. Piotr 36

  22 stycznia 2016 at 16:28

  Podczas haniebnej debaty zarzucono Polsce tzw. „putinizację” ! Ależ to ładnie pasuje do aktualnej sytuacji na Ukrainie, a szczególnie do banderofilskiej polityki PiS. Teraz w obliczu zagrożenia z zachodu, a szczególnie unijnej kontroli Polski pod kątem, czy oby gdzieś nie tkwi w Polsce choćby zarodek „putinizacji” , wszystko pięknie się „zgrało”, oczywiście „przypadkowo”. Teraz PiS tłumacząc, że Polska nie może dać nawet cienia pretekstu UE, do podejrzeń o jakąkolwiek „putinizację” , pod tym pretekstem będzie zakazywał najmniejszej krytyki Banderlandu. Bo grozi nam interwencja Niemiec! Ostatnio bardzo pomaga UE ambasador Ukrainy: Deszczyca, który stwierdził, że premier Szydło popełniła błąd nazywając milion Ukraińców w Polsce uchodźcami (przecież to nasi dobroczyńcy!). Piękne są te objawy ukraińskiej przyjaźni do Polski! Zawsze ich ciągnęło do Niemców! Aż strach się bać, jak piękna będzie ta przyjaźń jak banderowcy okrzepną??!!

 37. Piotr 36

  22 stycznia 2016 at 16:31

  Jeśli niewyobrażalnie krwawa wojna domowa (lub inna) rozgorzeje na Ukrainie (patrz przepowiednia św. Andrzeja Boboli), będzie to jak znalazł. Wtedy wszelkie środki pompowane w oligarchów na Ukrainie pod pretekstem pomocy dla niej, będzie można uznać za darowiznę. Bo kto będzie zwracał te pieniądze z gruzów Ukrainy??!

 38. Leopatriot

  23 stycznia 2016 at 22:22

  Czy wy k…a bez manipulacji nie potraficie już żyć Podajcie całą wypowiedź i jej kontekst . A komentujący łykaja manipulacje jak małpa kit

 39. Kresowiak

  24 stycznia 2016 at 14:19

  Osoba o możliwościach intelektualnych i kulturze osobistej Pana Żurawskiego vel Grajewskiego na polskim Uniwersytecie Jana Kazimierza w polskim Lwowie mogłaby być co najwyżej odźwiernym lub piątym pomocnikiem palacza. W dzisiejszych czasach jest doradcą ministra. Solidaryzowanie się z plugawym kłamcą wołyńskim to hańba.

 40. Piotr 36

  24 stycznia 2016 at 15:07

  Do @ Michał Białkowski. Tak tow. Mychajło, „Centrala rzuca hasło a wy powtarzacie według wskazówek (zgodnie z tzw. „Dekalogiem” banderowców, mówiącym, że wszelkie metody w imię walki są usprawiedliwione). Centrala wam z niedbalstwa nie powiedziała, to ja wam odpowiem na wasze dumanie?? Otóż należy wałkować, że za zbrodniami UPA stało NKWD, tak długo, dopóki uzna to za stosowne wasza centrala! A kiedy centrala uzna to za stosowne?! Ano wtedy, gdy ktoś w te wasze totalne brednie uwierzy! Prof. A. Nowak nazywa to „manewrowaniem” opinią publiczną i zaleca to PiS-owi. Gebels mówił „plujcie, plujcie, a zawsze coś przyschnie”. Jak widać filobanderowcy wzięli sobie mocno do serca te „mądrości” swoich faszystowskich pobratymców. Trudno będzie wam przerobić tysiące SĄSIADÓW (od pokoleń!!!, czasem nawet krewnych swoich ofiar!!!!!!)-UKRAIŃCÓW-SIEKIERNIKÓW i upowców na rosyjskich enkawudzistów!!! Ale, nic się Nie bójcie, Centrala pewnie wyśle wam jakieś wskazówki, jak ten problem obejść!

 41. Michał Mieczysław

  25 stycznia 2016 at 10:16

  Iwan,

  Być Ukraińcem to dla mnie duma, ponieważ to odważni ludzie walczący o niepodległość od kremlowskiego faszyzmu, ale niestety jestem Polakiem. 🙂

  Weź sobie mapę, książkę do historii i zrozum, że jest dokładnie jak napisałem: uparcie oskarżasz Ukraińców o zbrodnie na terenach okupowanych przez to samo NKVD, które wsławiło się już wtedy latami metodycznego LUDOBÓJSWA na Polakach, które rozpoczęli od lat 30tych..

  PIS stosuje metody degradacji społeczeństwa i tworzenia chaosu wymyślone przez Surkov’a już od lat i jest to oczywiste.

  [quote name=”Piotr 36″]Do @ Michał Białkowski. Tak tow. Mychajło, [/quote]

 42. Kresowiak

  25 stycznia 2016 at 10:39

  do Michał Mieczysław
  Skoro jesteś „niestety Polakiem” to nikt cię tu nie trzyma, wracaj do swej ukraińskiej ojczyzny i dzielnie jej broń przed Putinem, zabierz ze sobą ponad milion swoich tchórzliwych rodaków. Coś ci się w głowie poprzestawiało, my wiemy, że NKWD to zbrodniarze, jednak rozmawiamy o ścierwie banderowskim, które wymordowało ponad 200 tysięcy Polaków, głównie kobiet i dzieci. Moją rodzinę kilkanaście osób zamordowali sąsiedzi Ukraińscy, wszyscy znani z imienia i nazwiska. Dzisiaj moi krewni nie mają grobu a w rodzinnej miejscowości jest pomnik, „Sława i chwała Ukrainy”, gdzie z imienia i nazwiska wymieniona jest swołocz, która siekierami zatłukła moją Babcię.Wy Ukraińcy dopóki nie uporacie się z tą przeszłością,nie przestaniecie kłamać, zawsze będziecie bęartami bandery. Macie w swojej nacji prawdziwych bohaterów „Sparwiedliwych Ukraińców”, którzy zostali zamordowani przez upa za pomoc Polakom, ich czcijcie i stawiajcie pomniki a nie zbrodniarzom.

 43. Piotr 36

  25 stycznia 2016 at 11:59

  Do @ Michał Mieczysław. Moja rodzina jest POLSKA od pokoleń z czego jestem dumny! A wy Mychajło musicie udawać Polaka i dlatego jesteście „niestety Polakiem”, ale „dumnym Ukraińcem” .Takich Ukraińców, podających się za Polaków jest sporo w Polsce. Powoli się ujawniają licząc, że środowiska neobanderowskie rosną w siłę. Są dla Polski groźnym dywersantem. Wielu Ukraińców (również z Polski) jest „obojętnych moralnie” i poprą nawet diabła byle było co włożyć do garnka, a co dopiero neobanderowców. Istnieje możliwość, że „globaliści”, reprezentowani przez np. G. Sorosa, zmienią swoje priorytety (tzw. „Mądrość etapu”) i porzucą plan wsparcia dla neobanderowców. Wtedy na Ukrainie zapanuje potworna wojna domowa (może przy udziale Rosji i NATO). Ciekawe, że mówi o tym przepowiednia św. Andrzeja Boboli! Wtedy zapewne wy tow. Mychajło , przypomnicie sobie w podskokach, że jesteście Polakiem, a nie Ukraińcem. Przejdziecie w stan „uśpienia”, podobnie jak to zrobili banderowcy po II WŚ!

 44. George Rogozinski

  27 stycznia 2016 at 04:17

  Michal Bialkowski, musisz byc albo ukraincem albo kompletnym dyletantem aby zaprzeczac ludobojstwu na Wolyniu na polskich rodzinach dokonanych tylko i wylacznie przez ukrainskich bandytow spod czapki bandery. I tego zaden Polak nie powinien zapomnic. I nie chodzi tutaj o polityke ale oficjalne uznanie faktu. Ukraincy obecnie przez solidaryzowanie sie z bandyta bandera sklaniaja nas, Polakow, do sprzyjania Rosji. Wy, ukraincy, powinniscie byc wdzieczni Polsce bo zapomnieliscie co Stalin zrobil z wami we wschodniej czesci Ukrainy. W zachodniej, Polskiej czesci nikt z glodu nie umarl. Swiadczy to o calkowitej glupocie ukraincow.

 45. Skanderbeg

  28 stycznia 2016 at 09:10

  Michał Mieczysław to zwykły tchórz. Zamiast bronić swojej Ukrainy, to klepie chamskie prymitywne teksciki, świadczące o kompletnej ignorancji. A swoją drogą, to wg mnie, powinien tu istnieć system rejestracji i logowania.
  Mniej by było troli, nieważne czy taki podpisze się jako Michał Mieczyław czy jako Rabinowicz Isakiewicz (czy jakoś tak). To pewnie ta sama osoba. Ten sam poziom „kultury” i „wiedzy”. Odechciewa się komentowania przez takich chłystków.

 46. Rabinowicz Isakiewic

  28 stycznia 2016 at 13:13

  [quote name=”Skanderbeg”]zwykły tchórz. Zamiast bronić swojej Ukrainy[/quote]

  Przecież bronie Ukrainy na każdym kroku. Po prostu nie odpowiadam na każdą zaczepkę PISio/Putin’owskich trolli, bo oni piszą głównie w celu marnowania czasu uczciwych ludzi.

 47. Michał Mieczysław

  28 stycznia 2016 at 13:14

  [quote name=”George Rogozinski”] Ukraincy obecnie przez solidaryzowanie sie z bandyta bandera sklaniaja nas, Polakow, do sprzyjania Rosji[/quote]

  a) NIE! Organizację pseudo-kresowe (oskarżające Ukrainę o zbrodnie NKVD na kresach RP) jednoznacznie spolaryzowały się i rozpoczęły bezkrytyczny romans z kremlowską propagandą już od początku majdanu. Te organizacje dały się złamać i pozbawić strategii przez takich właśnie szarlatanów jak TIZ. Obecnie jest to siedlisko kremlowskiej agentury, bezwartościowe i szkodliwe dla Rzeczypospolitej Polskiej.

  b) cóż to za Polak popierający kremlowski agresywny faszyzm oraz imperializm, przez który cierpieliśmy wieki, który dziś wypowiedział wojnę Europie, a nie walkę niepodległościową Ukrainy?!

 48. Kresowiak

  28 stycznia 2016 at 13:33

  Do Michał Mieczysław
  Banderowski trolu to ścierwo banderowskie mordowało Polaków na Wołyniu a nie NKWD. Wyczyść lepiej siekierę dziadka z polskiej krwi i ruszaj na Donbas robić porządek w waszym niezapomnianym stylu, zabierz ze sobą milion ukraińskich tchórzy z polskiej ziemi.

 49. Michał Mieczysław

  28 stycznia 2016 at 15:11

  [quote name=”PseudoKresowiak”]
  Banderowski trolu [/quote]

  Putin’owski, faszystowski trollu – to ścierwo ruskie wymordowało 2 miliony Polaków w latach 30tych-50tych. Katyń to 2%, a Wołyń to 4% całości mordów moskala.

  Katyń miał być zwalony na Niemców, natomiast dziś kreml’owska agantura ciężko pracuje, aby oczernić o zbrodnie zielonych ludzików NKVD niewinnych Ukraińców. Efekt działania Putin’owskiej propagandy, (wycierania sobie mordy cierpieniem polskiego narodu przez pogrobowców NKVD) będzie taki jak Goebbelskowskiej czy Bolszewickiej – odwrotny od zamierzonego.

 50. Kresowiak

  28 stycznia 2016 at 19:33

  Do Michał Mieczysław czy jak ci tam Mykoła
  Chyba w swym banderowskim mózgu nie rozumiesz po polsku tematu tej dyskusji. Streszczę:chodzi o wsparcie polskiego urzędnika dla kłamcy wołyńskiego Tymy, który uważa,że nie było ludobójstwa na Wołyniu dokonanego przez banderowskie ścierwo. Otóż było. Więc Mykoła oczyść siekierę dziadka z krwi zamordowanych Polaków i hajda na Putina, zabierz ze sobą milion ukraińskich tchórzy zasiedlających nasz kraj.To jest forum dla Kresowiaków czyli ofiar banderowskiego ścierwa a nie dla pogrobowców ukraińskich siekierników

 51. Marysia

  29 stycznia 2016 at 10:40

  Do Michał Mieczysław czy jak tam naprawdę brzmi twoje nazwisko.
  Nie zrozumiałeś jeszcze Polaków dających ci dobre rady tutaj?
  Powtórzę więc:
  Weź ten swój 1.000.000 (jeden miljon) ukraińskich tchórzy z Polski (tych co sami z takimi jak ty nie potrafili zrobić porządku)i spadajcie na Ukrainę albo tam gdzie wam wasi przywódcy z izraelskimi paszportami wskażą!

 52. Pingback: Вильнюс и Варшава приносят в жертву литовских поляков | Yes!

 53. Pingback: Vilnius and Warsaw Are Sacrificing Lithuania"s Poles – CHRIST THE MORNING STAR

 54. Augusto de Arruda Botelho

  16 marca 2017 at 16:39

  I couldn’t refrain from commenting. Perfectly written!

 55. Micah

  19 marca 2017 at 02:25

  I like the valuable information you provide in your articles.
  I’ll bookmark your blog and check again here frequently.
  I am quite certain I will learn plenty of new stuff right here!
  Best of luck for the next!

 56. Silvia Odete Morani Massad

  20 marca 2017 at 07:47

  Hey would you mind letting me know which hosting company you’re using?
  I’ve loaded your blog in 3 completely different browsers and I must say this blog loads a
  lot faster then most. Can you recommend a good hosting provider at a reasonable price?
  Cheers, I appreciate it!

 57. Egli Diana Pinto

  20 marca 2017 at 14:36

  I every time used to read article in news papers but now as I am a user of net so from now I am using net for
  articles or reviews, thanks to web.

 58. Essie

  20 marca 2017 at 14:57

  This blog was… how do you say it? Relevant!! Finally I’ve
  found something that helped me. Kudos!

 59. Alana

  20 marca 2017 at 18:16

  Have you ever thought about adding a little bit more than just your articles?
  I mean, what you say is valuable and all. But just imagine if you added some
  great graphics or videos to give your posts more, „pop”!
  Your content is excellent but with images and videos, this website
  could undeniably be one of the greatest in its niche.

  Awesome blog!

 60. Celinda

  20 marca 2017 at 22:18

  It’s amazing to go to see this web page and reading the views of all mates about this piece of writing,
  while I am also keen of getting know-how.

 61. Itamar Serpa Fernandes

  20 marca 2017 at 22:50

  We’re a group of volunteers and starting a new scheme in our community.
  Your website provided us with valuable information to work on. You have
  done an impressive job and our whole community will be grateful to you.

 62. Itamar Serpa Fernandes

  20 marca 2017 at 23:22

  That is a very good tip particularly to those new to the blogosphere.
  Simple but very precise info… Many thanks for sharing this one.
  A must read article!

 63. Alisa

  21 marca 2017 at 00:29

  Hi to every one, it’s genuinely a fastidious for me to pay a visit this web site,
  it contains important Information.

 64. Sam

  21 marca 2017 at 03:31

  I’ve been browsing on-line more than three hours
  these days, yet I never found any fascinating article like
  yours. It’s beautiful worth sufficient for me. Personally, if all webmasters and bloggers made good content material as you probably did, the
  net shall be a lot more helpful than ever before.

 65. Rubye

  21 marca 2017 at 03:40

  Hello! Quick question that’s entirely off topic.

  Do you know how to make your site mobile friendly? My
  site looks weird when browsing from my apple iphone. I’m trying
  to find a theme or plugin that might be able to correct this problem.

  If you have any suggestions, please share.
  Appreciate it!

 66. sustaining home business

  21 marca 2017 at 03:48

  Hey there I am so grateful I found your weblog, I really found you
  by error, while I was browsing on Digg for something else, Anyhow I am here now and would just like to say kudos
  for a remarkable post and a all round interesting blog (I also
  love the theme/design), I don’t have time to read through it all at the minute but I have saved it and also added your RSS feeds, so when I
  have time I will be back to read a lot more, Please do keep up the excellent work.

 67. Clark

  21 marca 2017 at 05:09

  That is a really good tip especially to those new to the blogosphere.
  Simple but very precise information… Appreciate your sharing this one.
  A must read post!

 68. Logan

  21 marca 2017 at 09:03

  I was recommended this web site by my cousin. I’m not sure whether this
  post is written by him as no one else know
  such detailed about my problem. You are incredible! Thanks!

 69. Bianca

  21 marca 2017 at 09:30

  If you are going for best contents like me, only visit this site daily since it
  offers quality contents, thanks

 70. For the reason that the admin of this web page is working, no uncertainty very quickly it will be famous, due to its quality contents.

 71. credit choices

  22 marca 2017 at 12:06

  I’ve been surfing online greater than 3 hours lately, but I never discovered
  any attention-grabbing article like yours. It’s lovely price sufficient for me.
  Personally, if all webmasters and bloggers made good content as
  you probably did, the net might be much more useful than ever before.

 72. suitable financial

  22 marca 2017 at 13:39

  Howdy! I know this is kind of off-topic but I
  had to ask. Does operating a well-established website such as yours require a
  massive amount work? I’m brand new to running a blog but I do write in my diary daily.
  I’d like to start a blog so I can easily share my experience and feelings
  online. Please let me know if you have any kind of suggestions or tips for brand new aspiring bloggers.

  Thankyou!

 73. Dedra

  22 marca 2017 at 21:55

  Hey this is kinda of off topic but I was wanting to know if blogs use WYSIWYG editors or if you have
  to manually code with HTML. I’m starting a blog soon but have no coding know-how so I wanted to get advice from someone with experience.
  Any help would be greatly appreciated!

 74. velashape takes

  23 marca 2017 at 06:01

  My coder is trying to persuade me to move to .net from
  PHP. I have always disliked the idea because of the costs.
  But he’s tryiong none the less. I’ve been using Movable-type on several websites for about a year and am worried about switching to another
  platform. I have heard great things about blogengine.net.
  Is there a way I can import all my wordpress posts
  into it? Any help would be greatly appreciated!

 75. financial planners

  23 marca 2017 at 08:22

  Superb blog! Do you have any suggestions for aspiring writers?
  I’m hoping to start my own website soon but I’m a little lost on everything.

  Would you propose starting with a free platform like WordPress
  or go for a paid option? There are so many options out there that I’m
  completely overwhelmed .. Any tips? Many thanks!

 76. Nestor

  23 marca 2017 at 09:34

  If some one wants expert view on the topic of blogging and site-building then i advise him/her to pay a quick
  visit this webpage, Keep up the pleasant work.

 77. Georges Sadala

  23 marca 2017 at 09:35

  Usually I do not learn post on blogs, but I would like
  to say that this write-up very forced me to try and do so!

  Your writing style has been amazed me. Thanks, very great
  article.

 78. professional web company

  23 marca 2017 at 17:14

  Incredible points. Great arguments. Keep up the great
  spirit.

 79. Georges Sadala

  23 marca 2017 at 20:14

  bookmarked!!, I love your blog!

 80. boosting motivation

  25 marca 2017 at 22:43

  You made some good points there. I looked on the internet for additional information about
  the issue and found most individuals will go
  along with your views on this website.

 81. foreign exchange calculator

  26 marca 2017 at 08:35

  I think that what you posted made a great deal of sense. But,
  what about this? what if you were to create a awesome headline?
  I ain’t suggesting your information is not
  solid, but suppose you added something that grabbed people’s attention? I mean Doradca MSZ pogardliwie o Kresowianach:
  Głupich pod dostatkiem – Prawy.pl is a little vanilla.
  You could glance at Yahoo’s home page and watch how they create news
  headlines to get viewers interested. You might add a related video or a pic or two to grab readers excited
  about everything’ve got to say. In my opinion, it would bring
  your posts a little bit more interesting.

 82. sales life

  26 marca 2017 at 11:41

  This is really interesting, You’re a very skilled blogger.
  I’ve joined your feed and look forward to seeking more
  of your wonderful post. Also, I have shared your site in my social networks!

 83. Itamar Serpa Fernandes

  26 marca 2017 at 23:43

  Post writing is also a fun, if you know after that you can write otherwise it is complicated to write.

 84. financial experts

  27 marca 2017 at 11:33

  I know this if off topic but I’m looking into starting my
  own weblog and was curious what all is needed to get
  setup? I’m assuming having a blog like yours would cost a
  pretty penny? I’m not very web smart so I’m not 100% certain. Any tips or advice would
  be greatly appreciated. Many thanks

 85. Georgetta

  27 marca 2017 at 19:27

  First off I would like to say superb blog! I had a quick
  question that I’d like to ask if you don’t mind.
  I was curious to find out how you center yourself and clear your thoughts before writing.
  I have had difficulty clearing my thoughts in getting my ideas out there.
  I truly do enjoy writing however it just seems like the first 10 to 15 minutes are generally wasted simply just trying to figure out how to begin. Any suggestions or tips?
  Thanks!

 86. Sven

  27 marca 2017 at 20:34

  When I originally commented I clicked the „Notify me when new comments are added”
  checkbox and now each time a comment is added I get four e-mails with the same comment.
  Is there any way you can remove me from that service? Thanks a lot!

 87. Egli Diana Pinto

  28 marca 2017 at 01:51

  Your style is really unique in comparison to other people I have read
  stuff from. Many thanks for posting when you’ve got the opportunity, Guess I’ll just book mark this web site.

 88. Itamar Serpa Fernandes

  28 marca 2017 at 05:07

  I visited several web pages but the audio quality for audio songs existing at this website is really marvelous.

 89. car computer exchange

  28 marca 2017 at 05:11

  Amazing! Its really remarkable paragraph, I have got much clear idea regarding from this post.

 90. Egli Diana Pinto

  28 marca 2017 at 14:47

  I do consider all of the ideas you’ve offered for your post.
  They are really convincing and can certainly work. Still, the posts are very brief for newbies.
  May just you please extend them a little from next time?
  Thanks for the post.

 91. financial advisor grand rapids

  28 marca 2017 at 20:32

  Hello There. I discovered your blog using msn. This is a really smartly written article.

  I will be sure to bookmark it and come back to read extra of your useful info.
  Thanks for the post. I’ll certainly return.

 92. Egli Diana Pinto

  29 marca 2017 at 02:36

  I think that is among the such a lot important info for me.
  And i am glad studying your article. However wanna observation on few common things, The website taste is wonderful, the articles is really excellent : D.
  Excellent activity, cheers

 93. Silvia Odete Morani Massad

  30 marca 2017 at 08:07

  When I originally left a comment I seem to have clicked on the -Notify me when new comments are added- checkbox and
  now every time a comment is added I get 4 emails
  with the exact same comment. There has to be a means you can remove me from
  that service? Thanks!

 94. bike trader

  30 marca 2017 at 09:34

  Fantastic beat ! I would like to apprentice while you amend your website, how can i subscribe for
  a blog site? The account aided me a acceptable deal.
  I had been a little bit acquainted of this your broadcast offered bright clear idea

 95. Silvia Odete Morani Massad

  30 marca 2017 at 13:23

  I am really enjoying the theme/design of your web
  site. Do you ever run into any browser compatibility problems?
  A small number of my blog audience have complained about
  my website not operating correctly in Explorer but looks great in Opera.
  Do you have any advice to help fix this problem?

 96. Silvia Odete Morani Massad

  30 marca 2017 at 18:04

  Hey there! Someone in my Facebook group shared this
  website with us so I came to give it a look. I’m definitely enjoying the information. I’m book-marking and will be tweeting this to my followers!

  Fantastic blog and outstanding style and design.

 97. spinning classes

  30 marca 2017 at 22:34

  You really make it seem so easy with your presentation but I find this topic to
  be actually something which I think I would never understand.

  It seems too complicated and extremely broad for me. I am looking forward for
  your next post, I will try to get the hang of it!

 98. training day

  31 marca 2017 at 00:23

  If you would like to increase your familiarity only keep visiting this website and be updated with the latest
  information posted here.

 99. buy website traffic

  1 kwietnia 2017 at 14:50

  Greetings! This is my 1st comment here so I just wanted to give a quick shout out and
  say I really enjoy reading through your posts.
  Can you suggest any other blogs/websites/forums that cover the same subjects?
  Appreciate it!

 100. bike riding

  2 kwietnia 2017 at 21:53

  Hey! This is my first comment here so I just wanted to give a quick
  shout out and say I really enjoy reading your posts. Can you recommend any other blogs/websites/forums that deal with the same subjects?

  Thank you so much!

 101. Augusto de Arruda Botelho

  3 kwietnia 2017 at 07:18

  I am actually grateful to the holder of this web site who has shared this enormous
  post at here.

 102. selling website

  3 kwietnia 2017 at 08:46

  Excellent web site. Plenty of helpful information here.
  I’m sending it to several pals ans also sharing in delicious.
  And obviously, thank you for your sweat!

 103. konveksi murah

  3 kwietnia 2017 at 18:34

  I am truly pleased to read this blog posts which carries plenty of useful facts, thanks
  for providing such statistics.

 104. how to get traffic to affiliate programs

  3 kwietnia 2017 at 20:59

  Thank you a lot for sharing this with all of us you really
  recognize what you are talking approximately!
  Bookmarked. Kindly also talk over with my site =).
  We may have a hyperlink change arrangement among us

 105. Ryder

  3 kwietnia 2017 at 22:51

  For most recent information you have to go to see world-wide-web and on web
  I found this website as a finest web page for latest updates.

 106. bandit video

  4 kwietnia 2017 at 10:10

  WOW just what I was looking for. Came here by searching for making money

 107. rental earnings

  6 kwietnia 2017 at 18:24

  Hello, I think your website might be having
  browser compatibility issues. When I look at your blog in Safari,
  it looks fine but when opening in Internet Explorer, it
  has some overlapping. I just wanted to give you a quick heads up!

  Other then that, wonderful blog!

 108. website traffic

  7 kwietnia 2017 at 21:46

  you’re actually a just right webmaster. The site loading pace is amazing.
  It seems that you are doing any unique trick. Moreover, The contents are masterpiece.
  you have performed a great job on this subject!

 109. konveksi di jakarta

  9 kwietnia 2017 at 02:43

  Generally I don’t learn post on blogs, but I wish to say that this write-up
  very forced me to check out and do it! Your writing taste has
  been amazed me. Thank you, quite great post.

 110. kemeja jaket

  9 kwietnia 2017 at 07:51

  excellent publish, very informative. I wonder why the
  opposite specialists of this sector don’t understand this.
  You must proceed your writing. I’m sure, you’ve a huge readers’ base already!

 111. Jeff

  9 kwietnia 2017 at 11:26

  Hi there to every body, it’s my first pay a quick visit of this
  webpage; this website contains awesome and genuinely good
  data in favor of readers.

 112. Janie

  9 kwietnia 2017 at 18:04

  fantastic put up, very informative. I’m wondering why the opposite specialists of this sector do not notice this.
  You should continue your writing. I’m confident, you have a great readers’
  base already!

 113. Laurinda

  9 kwietnia 2017 at 22:43

  I know this if off topic but I’m looking into starting my own blog
  and was wondering what all is required to get set up? I’m
  assuming having a blog like yours would cost a pretty penny?
  I’m not very web smart so I’m not 100% certain. Any recommendations or
  advice would be greatly appreciated. Appreciate it

 114. Brodie

  10 kwietnia 2017 at 00:28

  I’m truly enjoying the design and layout of your
  website. It’s a very easy on the eyes which makes it much
  more pleasant for me to come here and visit more often. Did you hire out a developer to create your theme?

  Fantastic work!

 115. Milan

  10 kwietnia 2017 at 05:38

  A person essentially assist to make critically articles I would state.
  That is the first time I frequented your website page and so
  far? I surprised with the analysis you made to make this actual publish amazing.

  Great job!

 116. model kostum olahraga

  10 kwietnia 2017 at 05:42

  I like the helpful info you supply for your articles.
  I will bookmark your blog and check once more right here regularly.
  I am relatively sure I will be told plenty of new stuff right right here!
  Good luck for the next!

 117. Kristen

  10 kwietnia 2017 at 07:24

  Quality posts is the main to interest the visitors to visit the web site, that’s what this web site is providing.

 118. Juliet

  11 kwietnia 2017 at 00:09

  Thanks very nice blog!

 119. Donte

  11 kwietnia 2017 at 06:55

  Good day! This is my 1st comment here so I just wanted to give a
  quick shout out and tell you I truly enjoy reading your posts.

  Can you suggest any other blogs/websites/forums that deal with the
  same subjects? Thanks for your time!

 120. Georges Sadala

  11 kwietnia 2017 at 07:37

  you are truly a just right webmaster. The website loading speed is
  amazing. It sort of feels that you are doing any unique trick.
  Moreover, The contents are masterpiece. you have
  performed a fantastic job in this topic!

 121. Torsten

  11 kwietnia 2017 at 07:43

  Every weekend i used to pay a visit this site,
  because i want enjoyment, since this this web site conations genuinely fastidious funny information too.

 122. Kennith

  11 kwietnia 2017 at 09:14

  Appreciating the commitment you put into your blog
  and in depth information you present. It’s great to come across a blog every
  once in a while that isn’t the same old rehashed material.

  Great read! I’ve bookmarked your site and I’m adding your RSS feeds to my Google account.

 123. Alejandro

  11 kwietnia 2017 at 09:32

  Hello, just wanted to mention, I loved this post. It was practical.
  Keep on posting!

 124. Edwin

  11 kwietnia 2017 at 11:14

  I think the admin of this site is truly working hard for his web site, for
  the reason that here every material is quality based information.

 125. Lonna

  11 kwietnia 2017 at 11:26

  I don’t know if it’s just me or if perhaps everyone else encountering
  issues with your site. It appears as if some of the text within your
  posts are running off the screen. Can someone else please provide feedback and let me know if this is happening to them as well?
  This might be a problem with my browser because I’ve had
  this happen previously. Many thanks

 126. Santo

  11 kwietnia 2017 at 19:14

  Generally I do not learn post on blogs, however I would like to say
  that this write-up very pressured me to take a look at
  and do so! Your writing style has been surprised me. Thank you,
  very nice post.

 127. Danuta

  12 kwietnia 2017 at 11:34

  Ahaa, its fastidious dialogue about this post at this place at
  this web site, I have read all that, so at this time me also
  commenting at this place.

 128. Lenard

  13 kwietnia 2017 at 01:27

  Yesterday, while I was at work, my cousin stole my iphone and
  tested to see if it can survive a 25 foot drop, just so she can be a youtube sensation. My
  iPad is now broken and she has 83 views.
  I know this is totally off topic but I had to share it with someone!

 129. Georges Sadala

  13 kwietnia 2017 at 04:34

  Hi, I think your blog might be having browser compatibility issues.
  When I look at your blog in Firefox, it looks fine
  but when opening in Internet Explorer, it has some overlapping.
  I just wanted to give you a quick heads up! Other then that, fantastic blog!

 130. Karla

  13 kwietnia 2017 at 06:27

  I absolutely love your blog and find a lot of your post’s to be just what I’m looking for.

  Would you offer guest writers to write content for you?
  I wouldn’t mind publishing a post or elaborating on many
  of the subjects you write regarding here. Again, awesome web log!

 131. car computer exchange

  13 kwietnia 2017 at 08:29

  Hello! I realize this is somewhat off-topic however I needed to ask.
  Does building a well-established blog such as yours require
  a lot of work? I am completely new to running a blog however I
  do write in my diary every day. I’d like to start a blog so
  I can share my personal experience and thoughts online.
  Please let me know if you have any suggestions
  or tips for new aspiring bloggers. Thankyou!

 132. Lamar

  13 kwietnia 2017 at 10:12

  Hi, i read your blog occasionally and i own a similar one and i was just curious if you get a lot of spam
  comments? If so how do you prevent it, any plugin or anything you
  can suggest? I get so much lately it’s driving me mad so any help is very
  much appreciated.

 133. Shawn

  13 kwietnia 2017 at 10:47

  Hello Dear, are you truly visiting this web page daily, if so afterward you will definitely take good
  knowledge.

 134. Buck

  13 kwietnia 2017 at 23:12

  Fantastic goods from you, man. I’ve understand your stuff previous to and you
  are just too great. I actually like what you’ve acquired here, certainly like
  what you’re saying and the way in which you say it.
  You make it entertaining and you still care for to keep it wise.
  I cant wait to read far more from you. This is really a tremendous website.

 135. Dakota

  13 kwietnia 2017 at 23:44

  I love reading a post that can make men and women think.
  Also, thank you for allowing for me to comment!

 136. pip.wiki

  14 kwietnia 2017 at 03:49

  Hi, this weekend is fastidious designed for me, as this moment i am reading
  this fantastic informative paragraph here at my house.

 137. Egli Diana Pinto

  14 kwietnia 2017 at 08:02

  Very great post. I just stumbled upon your weblog and wished to
  say that I have truly enjoyed surfing around your blog posts.
  In any case I will be subscribing in your rss feed and I
  hope you write once more very soon!

 138. Rosalyn

  14 kwietnia 2017 at 10:05

  Hey there, I think your website might be having browser compatibility issues.
  When I look at your website in Opera, it looks fine but when opening in Internet
  Explorer, it has some overlapping. I just wanted to give you
  a quick heads up! Other then that, superb blog!

 139. Danial

  14 kwietnia 2017 at 14:31

  I like the helpful info you provide in your articles. I’ll bookmark your weblog and check
  again here frequently. I am quite certain I will
  learn many new stuff right here! Best of luck for the next!

 140. Viola

  14 kwietnia 2017 at 14:45

  Currently it sounds like Expression Engine is the preferred blogging platform available
  right now. (from what I’ve read) Is that what you’re using on your blog?

 141. Gregory

  14 kwietnia 2017 at 17:28

  Awesome! Its in fact awesome piece of writing, I have got much clear idea concerning from
  this article.

 142. Lucille

  15 kwietnia 2017 at 09:37

  Thanks very nice blog!

 143. http://bdsmchamber.com/

  15 kwietnia 2017 at 14:26

  Hi, i think that i saw you visited my web site thus i came
  to “return the favor”.I am trying to find things to improve my website!I suppose its ok to use some of your ideas!!

 144. Miguel

  15 kwietnia 2017 at 17:19

  Hurrah! After all I got a website from where I be able
  to truly take helpful data regarding my study and knowledge.

 145. Vernita

  15 kwietnia 2017 at 18:22

  I’m not that much of a internet reader to be honest but your sites really nice,
  keep it up! I’ll go ahead and bookmark your website to come back later.
  Cheers

 146. fotografia.folha.uol.com.br

  15 kwietnia 2017 at 20:16

  I wanted to thank you for this wonderful read!! I certainly enjoyed every bit of it.

  I have you book-marked to check out new things you post…

 147. Rachel

  15 kwietnia 2017 at 21:15

  I’m not sure exactly why but this blog is loading incredibly slow for me.
  Is anyone else having this problem or is it a problem on my end?
  I’ll check back later on and see if the problem still exists.

 148. Augusto de Arruda Botelho

  16 kwietnia 2017 at 05:14

  I seriously love your site.. Pleasant colors & theme. Did you develop this
  web site yourself? Please reply back as I’m trying to create my own personal site
  and want to learn where you got this from or what the theme is named.
  Thank you!

 149. Hulda

  16 kwietnia 2017 at 06:37

  Fantastic goods from you, man. I have understand your stuff previous
  to and you’re just extremely fantastic. I really like what you’ve acquired here, really like what you’re stating and the way in which you say it.
  You make it enjoyable and you still take care of to keep it smart.
  I can not wait to read far more from you. This is really a great web site.

 150. Augusto de Arruda Botelho

  16 kwietnia 2017 at 08:59

  Hi there just wanted to give you a quick
  heads up. The words in your article seem to be
  running off the screen in Safari. I’m not sure
  if this is a format issue or something to do with internet browser compatibility but I
  thought I’d post to let you know. The design and style look great
  though! Hope you get the issue solved soon. Cheers

 151. Silvia Odete Morani Massad

  17 kwietnia 2017 at 06:06

  Thank you for the good writeup. It in fact was a amusement account it.
  Look advanced to far added agreeable from you! By the way, how could we communicate?

 152. company lease basket

  18 kwietnia 2017 at 04:15

  You ought to be a part of a contest for one of
  the finest websites online. I am going to highly recommend this web site!

 153. Augusto de Arruda Botelho

  19 kwietnia 2017 at 10:03

  Hello, i believe that i saw you visited my site
  so i got here to return the prefer?.I am attempting to find things to improve my site!I assume its adequate to use a
  few of your ideas!!

 154. Augusto de Arruda Botelho

  19 kwietnia 2017 at 19:10

  This is the right website for anybody who wants to find out about
  this topic. You know a whole lot its almost tough to argue with you (not that I really would want to…HaHa).

  You definitely put a new spin on a topic that’s
  been discussed for decades. Great stuff, just wonderful!

 155. Augusto de Arruda Botelho

  20 kwietnia 2017 at 13:49

  Heya i’m for the primary time here. I came across this board
  and I find It truly helpful & it helped me out a lot.
  I hope to present something again and help others like you aided
  me.

 156. Iva

  20 kwietnia 2017 at 14:06

  I have read so many posts about the blogger
  lovers however this post is in fact a fastidious post, keep it up.

 157. Concetta

  20 kwietnia 2017 at 17:57

  I think this is one of the most significant information for me.

  And i am glad reading your article. But want to remark on few general things,
  The site style is perfect, the articles is really great :
  D. Good job, cheers

 158. Ebony

  20 kwietnia 2017 at 22:27

  Hi there to all, how is all, I think every one is getting more
  from this website, and your views are nice designed for new visitors.

 159. cleaning garbage

  21 kwietnia 2017 at 12:55

  Hi there very nice blog!! Man .. Beautiful .. Amazing ..
  I will bookmark your site and take the feeds additionally?
  I am satisfied to seek out numerous helpful information here in the put
  up, we want develop extra strategies on this regard,
  thank you for sharing. . . . . .

 160. house-based office atmosphere

  21 kwietnia 2017 at 15:00

  Currently it seems like Movable Type is the preferred blogging platform
  out there right now. (from what I’ve read) Is that what you’re using on your blog?

 161. Hi i am kavin, its my first occasion to commenting anyplace, when i read
  this piece of writing i thought i could also
  create comment due to this brilliant article.

 162. Tamika

  24 kwietnia 2017 at 01:18

  Incredible story there. What occurred after? Thanks!

 163. 2001 dodge caravan ecm location

  25 kwietnia 2017 at 05:58

  Awesome blog! Is your theme custom made or did you download it from somewhere?
  A design like yours with a few simple adjustements would
  really make my blog stand out. Please let me know where you got your theme.
  With thanks

 164. PhyllisGlups

  25 kwietnia 2017 at 17:44

  wh0cd305758 [url=http://cheapviagra2017.com/]where can i buy viagra without a prescription[/url]

 165. Arlene

  27 kwietnia 2017 at 18:12

  Wonderful beat ! I would like to apprentice while you amend your site, how can i subscribe for a blog website?
  The account aided me a acceptable deal. I had
  been a little bit acquainted of this your broadcast provided bright clear
  idea

 166. self motivation

  28 kwietnia 2017 at 03:08

  Touche. Great arguments. Keep up the great
  spirit.

 167. Fredric

  28 kwietnia 2017 at 13:18

  I don’t even know the way I stopped up right here, but I assumed
  this publish was great. I do not recognise who you are however definitely you’re going to a famous blogger for those who aren’t already.
  Cheers!

 168. Medico

  28 kwietnia 2017 at 17:02

  Vendibile senza ricetta, migliore del e vendita milano, senza prescrizione medico tranne generico o di marca. Dove posso comprare il anche listino prezzi, acquisto in svizzera e comprare online italia nonostante e possibile acquistare in farmacia senza ricetta

 169. Ilene

  30 kwietnia 2017 at 18:47

  What’s up to all, how is the whole thing, I think
  every one is getting more from this web site, and your views are nice for new people.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra