Z kraju

Doradca MSZ pogardliwie o Kresowianach: Głupich pod dostatkiem

Głupich w każdej nacji pod dostatkiem niestety. Na szczęście ludzie określający się mianem „środowisk kresowych” nie rządzą Rzecząpospolitą [pisownia oryginalna – przyp. red.] – to fragment wpisu na Facebooku dr. hab. Przemysława Żurawskiego vel Grajewskiego, członka Rady Rozwoju przy Prezydencie RP oraz gabinetu politycznego w Ministerstwie Spraw Zagranicznych.

 

Tymi słowami Żurawski vel Grajewski pocieszał szefa Związku Ukraińców w Polsce Piotra Tymę, odznaczonego Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski przez ustępującego prezydenta Bronisława Komorowskiego, które to odznaczenie być może zostanie mu odebrane przez kancelarię prezydenta Andrzeja Dudy na wniosek oburzonych środowisk Kresowian.

„Przyjmij Piotrze proszę wyrazy mojej solidarności w tej sprawie” dodał Żurawski vel Grajewski, zwracając się do tego znanego polakożercy i neobanderowca.

 

Warto w tym miejscu podkreślić, iż Prawo i Sprawiedliwość szło do wyborów, zarówno prezydenckich jak i parlamentarnych, z hasłami ożywienia pamięci historii polskiego ludobójstwa na Kresach Wschodnich Rzeczpospolitej. Kuszono Kresowian, iż ten ponury okres zostanie w końcu odkłamany a stosunki polsko-ukraińskie znormalizowane.

 

Tymczasem tekę sekretarza stanu w MSZ przekazano ukrainofilowi, zdecydowanie bardziej oddanemu sprawie ukraińskiej niż polskiej, który łamiąc wszelkie zasady, udziela jawnego poparcia człowiekowi, w najnowszej historii Polski zapisanemu jak najgorzej, będącemu silnie zaangażowanym w antypolską działalność.

 

Żurawski vel Grajewski, namaszczony przez ministra Witolda Waszczykowskiego na doradcę w ministerstwie, od samego początku nie kryje swoich ukraińskich sentymentów i wydaje się wprost nieprawdopodobną arogancją obecnej ekipy rządzącej, iż nie reaguje ona na wielokrotne przykłady obrażania rodzin ofiar ukraińskiego ludobójstwa, w tym także ten haniebny wpis.

 

W każdym szanującym się rządzie na Zachodzie za taką postawę, jaką prezentuje Żurawski vel Grajewski, czekałaby go natychmiastowa dymisja.

 

Anna Wiejak

 

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

53 komentarze(y)

53 Komentarzy

 1. z-k

  16 stycznia 2016 at 18:36

  To jest, i zawsze był, wyjątkowy dupek. PIS chytrze wycofał go z obiegu na czas kampanii wyborczej a teraz wyciągnął na wierzch z całym jego rezunofilstwem i budową środkowoeuropejskiego żydolandu od „Bydgoszcza” po Jałtę i od Poznania po Witebsk

 2. alina

  16 stycznia 2016 at 19:21

  cd. plucia na groby polskich kobiet , dzieci i starców pomordowanych przez zwyrodnialców ukraińskich,, teraz w wydaniu PIS – czy naprawdę nie możemy nic zrobić wobec tych antypolskich zachowań

 3. Mirek

  16 stycznia 2016 at 20:57

  W pełni się zgadzam, to rzeczywiście dupek, który uważa, że naród zrobił swoje wybrał PIS i teraz można się na opinię większości Polaków w sprawie Kresów wypiąć. Czyżby była to kolejna powtórka z lat poprzednich rządów PIS-u, kiedy ludzie pokroju Grajewskiego podszywającymi się pod PIS, swymi durnymi wypowiedziami zniechęcali ludzi do tej partii i jego programu

 4. Ziuk

  16 stycznia 2016 at 21:15

  No nie wierzę, z tego typu wypowiedzi to się powinien gęsto tłumaczyć… zanim poda się do dymisji. Powiem jedno, tylko czekać aż portrety Bandery zaczną wieszać w polskich szkołach.

 5. Piotr 36

  16 stycznia 2016 at 21:16

  Internet jest ostatnim medium w którym kresowianie mogą mówić prawdę!!! Dlatego PiS jak i PO mają zakusy na ocenzurowanie Internetu. Jak mówi kolejny „giedroyciowski” historyk banderofilski Andrzej Nowak, który uważa, że PiS powinien „manewrować” i „uspokajać” opinię publiczą żądającą godnego traktowania Polaków, a szczególnie rodziny ofiar zbrodni banderowskich. To co ćwierka Grajewski (dwojga nazwisk), przypomina mi ćwierkanie innych nakręcanych marionetek, które za 30 szekli są zdolni sprzedać matkę i ojca, a co dopiero Polskę! Jak góra mówi wspierać banderowców, bo z tego będzie dobry międzynarodowy geszeft, to będą to robić nie licząc się z nikim! Wielka szkoda, że ludzie określający się mianem „środowisk kresowych” nie rządzą Polską, bo wtedy wiele szumowin i kosmopolitów o antypolskim nastawieniu, zostałoby niedopuszczonych do ważnych stanowisk!

 6. Darek

  16 stycznia 2016 at 21:42

  Po stokroć łobuz i banderofilec. Jeśli PiS zamierza dalej tolerować podobne fipiki swoich pryncypałów, lekcesobie ważąc opinię nieszczęsnych ofiar ludobójstwa banderowskiego i w ogóle dobrych ludzi – to gorze nam, gorze Kochani. Kolejny zdaje się popełniony błąd wyborczy.

 7. Darek

  16 stycznia 2016 at 21:56

  Zaufałem PiS jak dziecko wierząc w deklaracje i gorąco suplikowane zapewnienia poprowadzenia wreszcie rzetelnej polityki historycznej względem kwestii również w sprawie „Wołynia”. Zdaje się – myliłem się.

 8. Kresowiak

  16 stycznia 2016 at 22:54

  „Głupich pod dostatkiem”-swoimi wypowiedziami Pan Żurawski vel Grajewski(vel Koziołek Matołek?)potwierdza w pełni te tezę. Zaryzykowałbym również twierdzenie, że nieokrzesanych, pozbawionych empatii dla ofiar ludobójstwa dokonanego przez ludobójców ze zbrodniczej upa, pucybutów banderowskiej propagandy, dbających o dobre samopoczucie bękartów banderowskich siekierników a nie ofiar tych kreatur. Pan vel coś tam vel powinien być natychmiast usunięty z polskich instytucji i przeniesiony do kraju,którego interesy reprezentuje, nie jest nim Polska.

 9. Edek z kredek

  16 stycznia 2016 at 23:20

  Po prostu skandal. Powinien byc zdymisjonowany natychmiast. Co sie dzieje w tym PIS. Tak na nich liczylem, ech…

 10. ryszard

  17 stycznia 2016 at 05:25

  Ciekaw jestem czy Prezydent myśli podobnie jeżeli tak to się zawiodłem,a jeżeli nie to powinien usunąć tego pajaca żeby nie psuł reputacji .

 11. Czesław

  17 stycznia 2016 at 08:05

  Bardzo mi przykro ale Żurawski ma rację, tyle lat upłynęło, męczy się ten ks.Zaleski próbując uświadomić Polaków o mordach na Wołyniu a tu nic. Nawet nie chodzi o ogół Polaków ale o spadkobierców Kresowiaków, nie potrafią się zorganizować i wymusić prawdę. I to zarówno Ci od PO jak i PiS, rzeczywiście trudno żeby o mądrości tych ludzi mieć dobre zdanie. Nie zasługują na szacunek.

 12. Andrew

  17 stycznia 2016 at 08:17

  [quote name=”Edek z kredek”]Po prostu skandal. Powinien byc zdymisjonowany natychmiast. Co sie dzieje w tym PIS. Tak na nich liczylem, ech…[/quote]
  Tylko całkowity kretyn mógł sobie obiecywać coś pozytywnego po pisiarni.

 13. Jerzy Kleban

  17 stycznia 2016 at 09:54

  Na tego typka, „doradcę”, należy patrzeć chłodnym okiem.
  Całkiem zwyczajnie może to być głeboko ukryty przez WSI ,”kret”.
  Nie jest to gołosłowne jeśli się dokładnie przestudiuje książkę komunistycznego szpiega PRLu, Makowskiego: ON I CAŁA PLEJADA AGENTÓW SB (Z PEWNOŚCIĄ TEŻ WSI0 UZYWAŁA JAKO „PRZYKRYWKI”…PANu.
  A właśnie w PANie błysnął Żurawski jako „naukowiec”.
  I z miejsca gardłował za „samoistinnoj Ukarinu”.

  To wiele mówi, bowiem paradoksalnie, wykonując krecią robotę dla masonerii brukselskiej, wykonywał ją także dla…Rosji.
  To de facto taki sam targowiczanin jak ci z KODu z tą różnicą, że tamci to głównie Chazarzy,.
  To bardzo niebezpieczny dla Polski, człowiek.

  I właśnie takiego, z mrowia, z plejady mądrych ludzi, desygnował go PiS na „doradcę”…Waszczykowskiego – człowieka związanego z masonerią amerykańska.
  To widomy znak jakimi „wartościami moralnymi” on się kieruje.

 14. Karol

  17 stycznia 2016 at 10:20

  Praktycznie nie wymaga to komentarza,gdyż taka persona jak Żurawski coś tam…to probanderowski zausznik.Przypomnę tylko pod jakim listem podpisał się tuż przed zakończeniem kadencji poprzedniego sejmu i jakie osoby podpisały list intencyjny do wspierania Ukraińców w Polsce.Byli tam m.in.Waszczykowski,Wujec,M.Sycz i wymieniony Żurawski vel coś tam..To,że teraz kpi i wyciera sobie ryj Kresowianami jest dowodem na plan dezawuowania Kresowian i ich rodzin.Pisząc brednie zdaje się zapomnieć,że to wszystko śledzimy.I nadejdzie czas,że rozliczymy za brak poszanowania pamięci pomordowanych.Ten człowiek powinien odejść z urzędu jako doradca,nawet wówczas,kiedy Minister Waszczykowski da mu możliwość „ultymatywnego” podejścia do tematu Ukrainy…Tacy ludzie,ktorzy nie wiedzą jak wyglądała wojna i jakie rzeczy robili Ukraińcy z pod znaku „tryzuba”…powinni zamilknąć! Patrioci polscy muszą mieć możliwość wypowiadania się w sprawach żywotnych dla Narodu Polskiego.A takich jak Żurawski osądzić!!!

 15. rebeliant80

  17 stycznia 2016 at 10:32

  Ten oszołom powinien być natychmiast wyrzucony, jeśli rząd PiSu rzeczywiście jest rządem propolskim, jednak wiele wskazuje na to, że tak nie jest

 16. Stefan

  17 stycznia 2016 at 11:12

  No niestety, polityka zagraniczna PiS-u była i jest bezrozumnie ukrainofilska, dlatego nie liczyłbym na jakieś dymisje p. Gajewskiego. Oni po prostu mają takie podejście do tematu, WSZYSCY. Tak samo, jak zgubne, darmowe wazeliniarstwo i służalczość wobec Żydów i amerykańców. Dlatego trzeba się przygotować na pojawienie się otaczanych wielką czcią baz USA w Polsce, a przede wszystkim na „zwrot” Żydom 65 mld dolarów. Na to z pewnościa znajdę się pieniądze.
  Jedyna zasługa PiS-u to powstrzymanie legalizacji szamba morlano-obyczajowego.
  Z Panem Bogiem.

 17. Kaśka

  17 stycznia 2016 at 11:13

  @Czesław, Co chłopie/babo bredzisz??? Sam jesteś idiota! Nie widzisz, że w Polsce rządzą zawsze – od wielu lat – tylko polskojęzyczni??? Oni nie dopuszczą Polaków do rządów chyba, że będą to zdrajcy, lizod…y!

 18. Kaśka

  17 stycznia 2016 at 11:15

  Trzeba zorganizować wystąpienie internautów do rządu i prezydenta o wywalenie tego idioty Żurawskiego na „zbity pysk”! Przecież dostaje forsę z naszych środków!!!

 19. Piotr 36

  17 stycznia 2016 at 12:23

  [quote name=”Czesław”]Bardzo mi przykro ale Żurawski ma rację, tyle lat upłynęło, męczy się ten ks.Zaleski próbując uświadomić Polaków o mordach na Wołyniu a tu nic. Nawet nie chodzi o ogół Polaków ale o spadkobierców Kresowiaków, nie potrafią się zorganizować i wymusić prawdę. I to zarówno Ci od PO jak i PiS, rzeczywiście trudno żeby o mądrości tych ludzi mieć dobre zdanie. Nie zasługują na szacunek.[/quote]
  Żeby takie idiotyczne wypowiedzi jak Czesława, nie powtarzały się za często, należy pokazać jak nieustannie rzuca się kłody wszelkim patriotycznym organizacjom chcącym mówić głośno o ludobójstwie dokonanym przez banderowców na Polakach! Już samo to prosi się o grube opracowanie, które może być wstrząsające!!! To dopiero pokazałoby prawdziwą i przerażającą wręcz sytuacje w wszelkich instytucjach i organizacjach mających szerzyć patriotyzm i pamięć historyczną Polaków, finansowanych lub dofinansowanych przez państwo przez ponad 25 lat tzw. „pookrągłostołowej Polski”.

 20. Piotr 36

  17 stycznia 2016 at 12:42

  Proszę wskazać ile organizacji upamiętniających zbrodnie banderowskie, dostało jakiekolwiek wsparcie od państwa Polskiego?!! Proszę to porównać do dzisiejszego strumienia wsparcia dla „Katynia” i „Żołnierzy Wyklętych”!! Kosmiczna dysproporcja!!!! Mądrość mówi, że historia ani polityka nie znosi próżni. Dlatego propagandziści PO-PiS chcą zapełnić próżnię powstałą po „rzezi wołyńskiej” , „Katyniem” i „Żołnierzami Wyklętymi”. Znów polityka „dziel i rządź”. To jest skłócanie Polaków! O ile po stronie ofiar „Katynia” stoją PiS-owcy (pewnie koniunkturalnie, ale jednak), Kościół (także media :Radio Maryja, TV trwam) a przeciw są niektóre środowiska komunistyczne, to z „Wołyniem” sprawa wygląda beznadziejnie. Po stronie (prawdy) ofiar banderowców, nie stoi (głośno i oficjalnie) prawie nikt!!! Komunistom, ani PiS-owi, ani co najbardziej smutne hierarchii kościelnej nie zależy na nagłaśnianiu tej PRAWDY. Wiadomo, że do mordów namawiała banderowców także część kapłanów grekokatolickich.

 21. Piotr 36

  17 stycznia 2016 at 12:53

  Dla wszystkich instytucji ta prawda o banderowskich mordach na Polakach jest niewygodna. Osobny potężny temat, to wszelkie szykany dla osób, które choćby próbują (heroicznie) stanąć po stronie prawdy. Są oni rugowani wszelkimi sposobami. To pokazuje jak dokładnie zostały opanowane wszystkie organizacje „niezależne” w Polsce przez resortowych sterników. Dopiero „Wołyń” pokazuje, jak daleko w Polsce panuje UKRYTY TOTALITARYZM (jak to nazywał św. Jan Paweł II)!!!! Największym bólem jest jednak milczenie ostatniej ostoi polskości , czyli Kościoła!!!! Dlatego nazywanie Polaków-kresowian nieudolnymi w sytuacji gdy są osaczeni przez samych wrogów, a przyjaciele milczą, jest wyrazem bezczelności lub głupoty!! Osobny duży temat, to jak niszczono kresowian za PRL (również finansowo), to także ma wpływ na dzisiejszą sytuację!

 22. Piotr 36

  17 stycznia 2016 at 13:08

  Trudno wymagać aby biedni zazwyczaj kresowianie przeciwstawili się za swój „wdowi grosz”wszystkim mediom, machinie rządowej, instytucjom sponsorowanym grubymi pieniędzmi, niemal wszystkim resortowym historykom-propagandzistą. Mimo wszystko robią to!! Jest to heroiczna walka Dawida z Goliatem!!! Dlatego należą się wielkie podziękowania wszelkim osobom, które podejmują tą pozornie beznadziejną walkę o PRAWDĘ!!! Są to ks. T. Isakowicz-Zaleski, prof. B. Paź, dr. L. Kulińska, C. Partacz, E. Siemaszko i kilkunastu innych historyków-Polaków, oraz ci dziennikarze, którzy nie mogą się przebić do szerszej opinii. W tym czasie przeważająca większość resortowych historyków, dobrze opłacanych, milczy, fałszuje rzeczywistość. Zatrważające jak dokładnie wyczyszczono wszelkie wpływowe stanowiska na uczelniach i instytutach z prawdziwych patriotów!!!!!!

 23. Gocha

  17 stycznia 2016 at 13:39

  Odniosę się tylko do fizjonomii tego człowieka z wąsami. Cynik do n potęgi. Takie wąsy nosili i nadal noszą ludzie służb z lat 90-tych. To znak rozpoznawczy. Nie bardzo pamiętam ich nazwisk, ale podam pewne może przekręcone warszawskie nazwiska: np. Kujawa. Nie mogę sobie przypomnieć takiego wąsacza, który pracował w MSWiA w latach 90-tych Dyduch, Dydek coś w tym stylu. Na pewno noszą dalej te sqrwiałe wąsiki. Mogą mi skoczyć…. na warstat!

 24. Zmęczony

  17 stycznia 2016 at 14:03

  Ten Churawski to żuj, moim zdaniem.

 25. Gocha

  17 stycznia 2016 at 14:05

  [quote name=”Gocha”]Odniosę się tylko do fizjonomii tego człowieka z wąsami. Cynik do n potęgi. Takie wąsy nosili i nadal noszą ludzie służb z lat 90-tych. To znak rozpoznawczy. Nie bardzo pamiętam ich nazwisk, ale podam pewne może przekręcone warszawskie nazwiska: np. Kujawa. Nie mogę sobie przypomnieć takiego wąsacza, który pracował w MSWiA w latach 90-tych Dyduch, Dydek coś w tym stylu. Na pewno noszą dalej te sqrwiałe wąsiki. Mogą mi skoczyć…. na warstat![/quote]
  http://hotnews.pl/artpolska-415.html

 26. Jerzy Kleban

  17 stycznia 2016 at 14:06

  [quote name=”Ziuk”]No nie wierzę, z tego typu wypowiedzi to się powinien gęsto tłumaczyć… zanim poda się do dymisji. Powiem jedno, tylko czekać aż portrety Bandery zaczną wieszać w polskich szkołach.[/quote]

  A kiedy takie gnojki się podawały do dymisji?
  A czy Prezes to zatwierdzi? Prezydent Duda? Przecież znów go reaktywowali.

 27. Karol

  17 stycznia 2016 at 14:17

  Człowiek inteligentny nigdy nie pozwala sobie na poniżanie innych. Widocznie PIS o tym nie wie. Mój apel do Kresowian: nie odpuszczajmy nigdy i nikomu, kto chce zrobić z nas idiotów. I co najważniejsze nie utożsamiajmy probanderowców z Żydami, bo to są przecież najzagozalsi antysemici, którzy żydów wymordowali w pierwszej kolejności. Powinniśmy w Żydach szukać sprzymieżeńców w walce o prawdę.

 28. Gocha

  17 stycznia 2016 at 16:46

  dniosę się tylko do fizjonomii tego człowieka z wąsami. Cynik do n potęgi. Takie wąsy nosili i nadal noszą ludzie służb z lat 90-tych. To znak rozpoznawczy. Nie bardzo pamiętam ich nazwisk, ale podam pewne może przekręcone warszawskie nazwiska: np. Kujawa. Nie mogę sobie przypomnieć takiego wąsacza, który pracował w MSWiA w latach 90-tych Dyduch, Dydek coś w tym stylu. Na pewno noszą dalej te sqrwiałe wąsiki. Mogą mi skoczyć…. na warstat!

  http://hotnews.pl/artpolska-415.html

  Jeszcze raz to wklejam i życzę narodowym PisOwocą aby wzięli pod uwagę to co napisałam POD UWAGĘ. Inaczej zginiecie tak was rozpracują służby. Jarek szuka wrogów nie tu gdzie trzeba. Judeosatanista?

 29. jan

  17 stycznia 2016 at 17:22

  Nie tak dawno dało się słyszeć, że ten Żurawski vel Grajewski to kiedyś nazywał się Mosze Ptica-Grajewcow. Nie warto na tego ukra nawet …. (choć w ekumenicznym tygodniu ze’starszymi’ w wierze może nie wypada?)

 30. ŚWARNY GOJ

  17 stycznia 2016 at 20:48

  MAMY żurawskiego vel coś tam,Waszczykowskiego,i ostatnio jakby przypadkiem tzw.profesor NOWAK JĘDREK Z Krakowa z wyglądu koszerny,a co wygaduje o pol-polityce wobec tzw.Ukrainy to włos na głowie sie jeży.I oni są taką soczewką skupiającą obraz PIS.Kościół też milczy w sprawie,nie licząc ks.Isakowicza-Zaleskiego

 31. LSED

  17 stycznia 2016 at 21:16

  @ŚWARNY GOJ – To, że prof. Nowak jest albo agentem albo osobą chorą psychicznie (albo jedno i drugie jak jego bożek towarzysz Piłsudski) wiadomo od czasu, gdy parę lat temu w programie telewizyjnym Pospieszalskiego Jana stwierdził ex cathedra (cytuję z pamięci), że: „obecna Rosja jest groźniejsza dla Polskie i świata niż Związek Socjalistycznych Republik Sowieckich”.

 32. Znawca Velów

  18 stycznia 2016 at 01:42

  Ten P.Ż. vel Grajewski to żydofil i celebryta profanujący nawet modlitwę innych dla swych ekspozycyjnych interesów. Tak jak i Waszczykowski ma siedzibę w Łodzi więc kumpelstwo nie jest wcale przypadkowe. Jego praca na Uniwersytecie Łódzkim jest tylko płaszczykiem i odskocznią jak u celebrytów do propagowania swych i swej wspólnoty interesów. Cwaniak pierszej klasy. Nie wróży to dobrze polskim interesom bo na Ukrainie są teraz koncetrowane żydowskie interesy a w kierownictwie PiS niestety żydofili nie brakuje.

 33. Gocha

  19 stycznia 2016 at 15:10

  [quote name=”Znawca Velów”]Ten P.Ż. vel Grajewski to żydofil i celebryta profanujący nawet modlitwę innych dla swych ekspozycyjnych interesów. Tak jak i Waszczykowski ma siedzibę w Łodzi więc kumpelstwo nie jest wcale przypadkowe. Jego praca na Uniwersytecie Łódzkim jest tylko płaszczykiem i odskocznią jak u celebrytów do propagowania swych i swej wspólnoty interesów. Cwaniak pierszej klasy. Nie wróży to dobrze polskim interesom bo na Ukrainie są teraz koncetrowane żydowskie interesy a w kierownictwie PiS niestety żydofili nie brakuje.[/quote]
  Dwa dni temu o dwa piwa za dużo wypiłam i straszne bluzgi nawrzucałam Bolkowi. Jednak nie żałuję, bo to on nie zawetował ustawy krzywdzącej Polaków. Można było inaczej bez krzywdy dla biednych ludzi, a tu się wyrzuca ludzi na bruk bo żydostwo tak chciało. Niexch mnie poda do sądu to dopiero z nim zatańczę. https://www.youtube.com/watch?v=u_aEzJzsHA0

 34. Michał Białkowski

  20 stycznia 2016 at 12:33

  Zwariowałeś zupełnie, Iwan. Śni ci się Katyń vs. Wołyń? HAHA!

  ile można wałkować, że za Katyń odpowiada Moskal oraz za Wołyń też odpowiada Moskal, a dokładnie jego zielone ludziki z NKVD (wszystko to działo się przecież na terenach okupowanych przez NKVD/Abwehre).

  Bzdury o ‚ludobójstwie Wołyńskim’ tworzy animator 5tej kolumny Putin’a – Tadeusz Isakowicz-Zalewski, aby wybielać Moskala z ludobójstwa 2 milionów Polaków rozpoczętego na kresach Rzeczypospolitej od początku lat 30tych i ciągnącego się do 50dziesiątych. ..Oraz, aby zwiększyć szanse Ormian na międzynarodowe rozpoznanie ‚ludobójstwa’ 2 milionów Ormian przez Turków.

  Obecnie jedynym międzynarodowym oficjalnie uznanym za ludobójstwo zdarzeniem jest de facto ‚Holocaust’.

  Jeśli zostanie uznane ludobójstwo na Ormianach to stworzy precedens i mogą wtedy Polacy starać się o uznanie ludobójstwa kresowego dokonanego przez Moskala.

  [quote name=”Piotr 36″]Proszę wskazać[/quote]

 35. M

  20 stycznia 2016 at 18:06

  Arogant do kwadratu. Jak ktoś taki może być doradcą w rządzie RP? Czy dla tego Pana ofiara niewinnych ludzi na wschodzie, wiernych swojej ojczyźnie, wierze i tradycji nic nie znaczy. Polscy obywatele na kresach nie zasługują na takie „butne traktowanie”. Tym bardziej, że dzisiaj także zmagają się z wieloma problemami i cierpieniami spowodowanymi m. in. tego typu zwrotami, brakiem szacunku ze strony władz obwodowych i rządowych UA, a także co najbardziej bolesne brakiem wsparcia moralnego i politycznego ze strony RP. Wierzę, że Prezydent i Premier RP mają inne spojrzenie na rzeczywistość i wkrótce się to zmieni tym bardziej, że pochodzą z południowo-wschodniej Polski, a tu żyjący ludzie starają się kierować najwyższymi wartościami jakimi są Bóg, Honor i Ojczyzna.

 36. Piotr 36

  22 stycznia 2016 at 16:28

  Podczas haniebnej debaty zarzucono Polsce tzw. „putinizację” ! Ależ to ładnie pasuje do aktualnej sytuacji na Ukrainie, a szczególnie do banderofilskiej polityki PiS. Teraz w obliczu zagrożenia z zachodu, a szczególnie unijnej kontroli Polski pod kątem, czy oby gdzieś nie tkwi w Polsce choćby zarodek „putinizacji” , wszystko pięknie się „zgrało”, oczywiście „przypadkowo”. Teraz PiS tłumacząc, że Polska nie może dać nawet cienia pretekstu UE, do podejrzeń o jakąkolwiek „putinizację” , pod tym pretekstem będzie zakazywał najmniejszej krytyki Banderlandu. Bo grozi nam interwencja Niemiec! Ostatnio bardzo pomaga UE ambasador Ukrainy: Deszczyca, który stwierdził, że premier Szydło popełniła błąd nazywając milion Ukraińców w Polsce uchodźcami (przecież to nasi dobroczyńcy!). Piękne są te objawy ukraińskiej przyjaźni do Polski! Zawsze ich ciągnęło do Niemców! Aż strach się bać, jak piękna będzie ta przyjaźń jak banderowcy okrzepną??!!

 37. Piotr 36

  22 stycznia 2016 at 16:31

  Jeśli niewyobrażalnie krwawa wojna domowa (lub inna) rozgorzeje na Ukrainie (patrz przepowiednia św. Andrzeja Boboli), będzie to jak znalazł. Wtedy wszelkie środki pompowane w oligarchów na Ukrainie pod pretekstem pomocy dla niej, będzie można uznać za darowiznę. Bo kto będzie zwracał te pieniądze z gruzów Ukrainy??!

 38. Leopatriot

  23 stycznia 2016 at 22:22

  Czy wy k…a bez manipulacji nie potraficie już żyć Podajcie całą wypowiedź i jej kontekst . A komentujący łykaja manipulacje jak małpa kit

 39. Kresowiak

  24 stycznia 2016 at 14:19

  Osoba o możliwościach intelektualnych i kulturze osobistej Pana Żurawskiego vel Grajewskiego na polskim Uniwersytecie Jana Kazimierza w polskim Lwowie mogłaby być co najwyżej odźwiernym lub piątym pomocnikiem palacza. W dzisiejszych czasach jest doradcą ministra. Solidaryzowanie się z plugawym kłamcą wołyńskim to hańba.

 40. Piotr 36

  24 stycznia 2016 at 15:07

  Do @ Michał Białkowski. Tak tow. Mychajło, „Centrala rzuca hasło a wy powtarzacie według wskazówek (zgodnie z tzw. „Dekalogiem” banderowców, mówiącym, że wszelkie metody w imię walki są usprawiedliwione). Centrala wam z niedbalstwa nie powiedziała, to ja wam odpowiem na wasze dumanie?? Otóż należy wałkować, że za zbrodniami UPA stało NKWD, tak długo, dopóki uzna to za stosowne wasza centrala! A kiedy centrala uzna to za stosowne?! Ano wtedy, gdy ktoś w te wasze totalne brednie uwierzy! Prof. A. Nowak nazywa to „manewrowaniem” opinią publiczną i zaleca to PiS-owi. Gebels mówił „plujcie, plujcie, a zawsze coś przyschnie”. Jak widać filobanderowcy wzięli sobie mocno do serca te „mądrości” swoich faszystowskich pobratymców. Trudno będzie wam przerobić tysiące SĄSIADÓW (od pokoleń!!!, czasem nawet krewnych swoich ofiar!!!!!!)-UKRAIŃCÓW-SIEKIERNIKÓW i upowców na rosyjskich enkawudzistów!!! Ale, nic się Nie bójcie, Centrala pewnie wyśle wam jakieś wskazówki, jak ten problem obejść!

 41. Michał Mieczysław

  25 stycznia 2016 at 10:16

  Iwan,

  Być Ukraińcem to dla mnie duma, ponieważ to odważni ludzie walczący o niepodległość od kremlowskiego faszyzmu, ale niestety jestem Polakiem. :)

  Weź sobie mapę, książkę do historii i zrozum, że jest dokładnie jak napisałem: uparcie oskarżasz Ukraińców o zbrodnie na terenach okupowanych przez to samo NKVD, które wsławiło się już wtedy latami metodycznego LUDOBÓJSWA na Polakach, które rozpoczęli od lat 30tych..

  PIS stosuje metody degradacji społeczeństwa i tworzenia chaosu wymyślone przez Surkov’a już od lat i jest to oczywiste.

  [quote name=”Piotr 36″]Do @ Michał Białkowski. Tak tow. Mychajło, [/quote]

 42. Kresowiak

  25 stycznia 2016 at 10:39

  do Michał Mieczysław
  Skoro jesteś „niestety Polakiem” to nikt cię tu nie trzyma, wracaj do swej ukraińskiej ojczyzny i dzielnie jej broń przed Putinem, zabierz ze sobą ponad milion swoich tchórzliwych rodaków. Coś ci się w głowie poprzestawiało, my wiemy, że NKWD to zbrodniarze, jednak rozmawiamy o ścierwie banderowskim, które wymordowało ponad 200 tysięcy Polaków, głównie kobiet i dzieci. Moją rodzinę kilkanaście osób zamordowali sąsiedzi Ukraińscy, wszyscy znani z imienia i nazwiska. Dzisiaj moi krewni nie mają grobu a w rodzinnej miejscowości jest pomnik, „Sława i chwała Ukrainy”, gdzie z imienia i nazwiska wymieniona jest swołocz, która siekierami zatłukła moją Babcię.Wy Ukraińcy dopóki nie uporacie się z tą przeszłością,nie przestaniecie kłamać, zawsze będziecie bęartami bandery. Macie w swojej nacji prawdziwych bohaterów „Sparwiedliwych Ukraińców”, którzy zostali zamordowani przez upa za pomoc Polakom, ich czcijcie i stawiajcie pomniki a nie zbrodniarzom.

 43. Piotr 36

  25 stycznia 2016 at 11:59

  Do @ Michał Mieczysław. Moja rodzina jest POLSKA od pokoleń z czego jestem dumny! A wy Mychajło musicie udawać Polaka i dlatego jesteście „niestety Polakiem”, ale „dumnym Ukraińcem” .Takich Ukraińców, podających się za Polaków jest sporo w Polsce. Powoli się ujawniają licząc, że środowiska neobanderowskie rosną w siłę. Są dla Polski groźnym dywersantem. Wielu Ukraińców (również z Polski) jest „obojętnych moralnie” i poprą nawet diabła byle było co włożyć do garnka, a co dopiero neobanderowców. Istnieje możliwość, że „globaliści”, reprezentowani przez np. G. Sorosa, zmienią swoje priorytety (tzw. „Mądrość etapu”) i porzucą plan wsparcia dla neobanderowców. Wtedy na Ukrainie zapanuje potworna wojna domowa (może przy udziale Rosji i NATO). Ciekawe, że mówi o tym przepowiednia św. Andrzeja Boboli! Wtedy zapewne wy tow. Mychajło , przypomnicie sobie w podskokach, że jesteście Polakiem, a nie Ukraińcem. Przejdziecie w stan „uśpienia”, podobnie jak to zrobili banderowcy po II WŚ!

 44. George Rogozinski

  27 stycznia 2016 at 04:17

  Michal Bialkowski, musisz byc albo ukraincem albo kompletnym dyletantem aby zaprzeczac ludobojstwu na Wolyniu na polskich rodzinach dokonanych tylko i wylacznie przez ukrainskich bandytow spod czapki bandery. I tego zaden Polak nie powinien zapomnic. I nie chodzi tutaj o polityke ale oficjalne uznanie faktu. Ukraincy obecnie przez solidaryzowanie sie z bandyta bandera sklaniaja nas, Polakow, do sprzyjania Rosji. Wy, ukraincy, powinniscie byc wdzieczni Polsce bo zapomnieliscie co Stalin zrobil z wami we wschodniej czesci Ukrainy. W zachodniej, Polskiej czesci nikt z glodu nie umarl. Swiadczy to o calkowitej glupocie ukraincow.

 45. Skanderbeg

  28 stycznia 2016 at 09:10

  Michał Mieczysław to zwykły tchórz. Zamiast bronić swojej Ukrainy, to klepie chamskie prymitywne teksciki, świadczące o kompletnej ignorancji. A swoją drogą, to wg mnie, powinien tu istnieć system rejestracji i logowania.
  Mniej by było troli, nieważne czy taki podpisze się jako Michał Mieczyław czy jako Rabinowicz Isakiewicz (czy jakoś tak). To pewnie ta sama osoba. Ten sam poziom „kultury” i „wiedzy”. Odechciewa się komentowania przez takich chłystków.

 46. Rabinowicz Isakiewic

  28 stycznia 2016 at 13:13

  [quote name=”Skanderbeg”]zwykły tchórz. Zamiast bronić swojej Ukrainy[/quote]

  Przecież bronie Ukrainy na każdym kroku. Po prostu nie odpowiadam na każdą zaczepkę PISio/Putin’owskich trolli, bo oni piszą głównie w celu marnowania czasu uczciwych ludzi.

 47. Michał Mieczysław

  28 stycznia 2016 at 13:14

  [quote name=”George Rogozinski”] Ukraincy obecnie przez solidaryzowanie sie z bandyta bandera sklaniaja nas, Polakow, do sprzyjania Rosji[/quote]

  a) NIE! Organizację pseudo-kresowe (oskarżające Ukrainę o zbrodnie NKVD na kresach RP) jednoznacznie spolaryzowały się i rozpoczęły bezkrytyczny romans z kremlowską propagandą już od początku majdanu. Te organizacje dały się złamać i pozbawić strategii przez takich właśnie szarlatanów jak TIZ. Obecnie jest to siedlisko kremlowskiej agentury, bezwartościowe i szkodliwe dla Rzeczypospolitej Polskiej.

  b) cóż to za Polak popierający kremlowski agresywny faszyzm oraz imperializm, przez który cierpieliśmy wieki, który dziś wypowiedział wojnę Europie, a nie walkę niepodległościową Ukrainy?!

 48. Kresowiak

  28 stycznia 2016 at 13:33

  Do Michał Mieczysław
  Banderowski trolu to ścierwo banderowskie mordowało Polaków na Wołyniu a nie NKWD. Wyczyść lepiej siekierę dziadka z polskiej krwi i ruszaj na Donbas robić porządek w waszym niezapomnianym stylu, zabierz ze sobą milion ukraińskich tchórzy z polskiej ziemi.

 49. Michał Mieczysław

  28 stycznia 2016 at 15:11

  [quote name=”PseudoKresowiak”]
  Banderowski trolu [/quote]

  Putin’owski, faszystowski trollu – to ścierwo ruskie wymordowało 2 miliony Polaków w latach 30tych-50tych. Katyń to 2%, a Wołyń to 4% całości mordów moskala.

  Katyń miał być zwalony na Niemców, natomiast dziś kreml’owska agantura ciężko pracuje, aby oczernić o zbrodnie zielonych ludzików NKVD niewinnych Ukraińców. Efekt działania Putin’owskiej propagandy, (wycierania sobie mordy cierpieniem polskiego narodu przez pogrobowców NKVD) będzie taki jak Goebbelskowskiej czy Bolszewickiej – odwrotny od zamierzonego.

 50. Kresowiak

  28 stycznia 2016 at 19:33

  Do Michał Mieczysław czy jak ci tam Mykoła
  Chyba w swym banderowskim mózgu nie rozumiesz po polsku tematu tej dyskusji. Streszczę:chodzi o wsparcie polskiego urzędnika dla kłamcy wołyńskiego Tymy, który uważa,że nie było ludobójstwa na Wołyniu dokonanego przez banderowskie ścierwo. Otóż było. Więc Mykoła oczyść siekierę dziadka z krwi zamordowanych Polaków i hajda na Putina, zabierz ze sobą milion ukraińskich tchórzy zasiedlających nasz kraj.To jest forum dla Kresowiaków czyli ofiar banderowskiego ścierwa a nie dla pogrobowców ukraińskich siekierników

 51. Marysia

  29 stycznia 2016 at 10:40

  Do Michał Mieczysław czy jak tam naprawdę brzmi twoje nazwisko.
  Nie zrozumiałeś jeszcze Polaków dających ci dobre rady tutaj?
  Powtórzę więc:
  Weź ten swój 1.000.000 (jeden miljon) ukraińskich tchórzy z Polski (tych co sami z takimi jak ty nie potrafili zrobić porządku)i spadajcie na Ukrainę albo tam gdzie wam wasi przywódcy z izraelskimi paszportami wskażą!

 52. Pingback: Вильнюс и Варшава приносят в жертву литовских поляков | Yes!

 53. Pingback: Vilnius and Warsaw Are Sacrificing Lithuania"s Poles – CHRIST THE MORNING STAR

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra