Wiara

Akt Intronizacji Jezusa Chrystusa jest już prawie gotowy

Jak dowiedział się nieoficjalnie portal Prawy.pl sam dokument uroczystego Aktu Intronizacji jest już niemalże całkowicie przygotowany. Wprowadzane są jedynie nieznaczne poprawki. Intronizacja Jezusa Chrystusa ma nastąpić jako końcowe wydarzenie obchodów 1050 rocznicy Chrztu Polski.

 

Kilka lat temu powstał Zespół do spraw Ruchów Intronizacyjnych przy Komisji Episkopatu Polski, którego przewodniczącym jest ks. bp. Andrzej Czaja. Wprawdzie nie udało nam się dotrzeć do treści samego Aktu, która obecnie jest utrzymywana w ścisłej tajemnicy, jednakże z relacji osób, które miały możliwość zapoznania się z nim wynika, iż jest to „piękny i ważny w treści projekt Aktu Intronizacji”.

 

– Idea Intronizacji w Polsce Jezusa Chrystusa odżywa! – nie kryje radości poseł Artur Górski (PiS), który kilka lat temu złożył na ręce Marszałka Sejmu podpisany przez kilkudziesięciu posłów projekt uchwały sejmowej, dotyczący potrzeby przeprowadzenia w Polsce Intronizacji Chrystusa Króla.

 

– Wówczas projekt ten, skrytykowany w mediach, przy braku opinii Episkopatu Polski, o którą został poproszony, trafił do kosza wraz z szybszym rozwiązaniem kadencji Sejmu. Już post factum projekt ten został skrytykowany przez Episkopat Polski jako próba upolitycznienia Intronizacji i generalnie zanegowano – tak odczytano słowa biskupów – potrzebę takiego aktu dla Polski, choć w wielu miastach Polski był on już przeprowadzony (także przez Polaków w Solecznikach w rejonie solecznickim na Wileńszczyźnie) – wspominał Górski.

 

Poseł nie kryje radości, że oddolny, społeczny ruch Intronizacyjny coraz szerzej rozwija się w całym kraju. – Polacy-katolicy domagają się Intronizacji Jezusa Chrystusa. Zmienia się też nastawienie samego Episkopatu Polski, który przychylnym okiem zaczął spoglądać na Intronizację – zauważył.

 

W tej sytuacji nie dziwi tak ogromne zaangażowanie władz państwowych i polityków w obchody 1050-lecia Chrztu Polski, którego główne wydarzenia jubileuszowe zaplanowano na 14, 15 i 16 kwietnia w Gnieźnie i Poznaniu. W tym czasie odbędzie się tam zebranie plenarne Konferencji Episkopatu Polski, a także posiedzenie Zgromadzenia Narodowego z udziałem Prezydenta RP. W Gnieźnie biskupi po obradach wezmą m.in. udział w celebracji jubileuszowej w Ostrowie Lednickim, gdzie w ramach podziękowania za Chrzest Polski zabrzmi dzwon „Mieszko i Dobrawa”.

 

Zakończenie roku obchodów rocznicy 1050-lecia Chrztu Polski będzie miało miejsce 19 listopada 2016 roku w Krakowie – Łagiewnikach. Uroczystość będzie połączona z dziękczynieniem za Światowe Dni Młodzieży oraz z zakończeniem Roku Miłosierdzia. To właśnie wówczas ma nastąpić uroczysty Akt Intronizacji.

 

Anna Wiejak

 

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

88 komentarzy

88 Komentarzy

 1. ert

  21 stycznia 2016 at 12:35

  Na królową mamy już Maryję, więc w intronizacji Chrystusa (który przecież sam rządzi przez swoją Matkę) nie widzę większego sensu. Lepiej odnowić Śluby Jasnogórskie w przepięknej formie, którą nadał im prymas Wyszyński.

 2. Soroka

  21 stycznia 2016 at 13:49

  Jeżeli za słowami nie pójdą czyny, to będzie to tylko zakpienie sobie z Chrystusa!
  Oby duchowni odpowiednio przygotowali ludzi do tej intronizacji, choć ze względu na czas, będzie to niemożliwe. O tym powinno się myśleć o wiele wcześniej, a nie popierać materialistów z PO i spółki.

 3. Czytelnik#

  21 stycznia 2016 at 14:47

  Przecież to będzie najpiękniejsza rzecz jaka kiedykolwiek mogłaby spotkać Polskę od przyjęcia chrztu!! Daj Panie Boże!!!!!!!

 4. Marian

  21 stycznia 2016 at 15:13

  Nareszcie po tylu latach od objawień w Krakowie Rozalii Celakówny. Intronizacja Jezusa Chrystusa Polskę uratuje i będzie dobrym przykładem odwagi i męstwa dla tych, którzy się boją zbawiennego i miłosiernego panowania Jezusa Chrystusa oraz przykładem dla innych państw i narodów.

  • JAQ

   5 listopada 2016 at 22:03

   prywatne objawienia nie są treścią wiary chrześcijańskiej

 5. Małgorzata

  21 stycznia 2016 at 16:06

  oby tylko była przeprowadzona tak jak Pan Jezus sobie życzy.Boże dopomóż

 6. jan

  21 stycznia 2016 at 19:41

  Tak, to byłoby dla Polski wielkie i wspaniałe wydarzenie na które czekały całe pokolenia polaków. Oby Pan Bóg pozwolił na rychłe spełnienie tej obietnicy.

  • JAWA

   29 lutego 2016 at 16:52

   „pokolenia polaków” co to za pisownia?

 7. Wojtek

  21 stycznia 2016 at 20:04

  Dom wariatów, to może jeszcze zamiast armii będą zaklęcia ochronne?

 8. Mietek

  21 stycznia 2016 at 21:03

  ktos ma jeszcze wątpliwosci dlaczego polszczajca chujniajca to jeden wielki pierdolnik i śmiedzący kibel to niech przeczyta ten syf

  • JAWA

   29 lutego 2016 at 16:54

   trochę kultury…

 9. iza

  21 stycznia 2016 at 22:19

  Jeżeli upadniemy na kolana i uznamy naszego Pana Jezusa Chrystusa Królem Naszej Ojczyzny i oddamy się Jego panowaniu, to On nam pomoże na naszej dalszej drodze,otoczy nas swoim Miłosierdziem.
  Przecież on wie ,że jesteśmy słabi i zagubieni,więc zaufajmy naszemu Panu i uznajmy naszym Królem.

 10. znawca

  21 stycznia 2016 at 22:23

  Dokonajcie Intronizacji proszę. Nie jestem religijny. Wierzę w Boga i Moc Wiary. Tłumaczyć się nie będę. Zróbcie to !
  A co nie kochają Polski, żegnam. Granice na zachodzie jeszcze otwarte.

  • JAQ

   5 listopada 2016 at 21:47

   „a co nie kochają Polski” non sequitur

 11. abc

  21 stycznia 2016 at 22:24

  [quote name=”Mietek”]ktos ma jeszcze wątpliwosci dlaczego polszczajca [POLSZCZYZNA!!!]niajca to jeden wielki pierdolnik i śmiedzący kibel to niech przeczyta ten syf[/quote]
  Idiota. Precz z Polski jak ci śmierdzi !

 12. odpowiadacz

  21 stycznia 2016 at 22:26

  [quote name=”Wojtek”]Dom wariatów, to może jeszcze zamiast armii będą zaklęcia ochronne?[/quote]
  Armia tak. Tylko , że wojny najpierw odbywają się w duchowym świecie. I tam też należy zadbać o protekcję w wyższych wymiarach. Jeśli tego nie kumasz, to jesteś głupszy od Petru.

 13. Tomek

  21 stycznia 2016 at 22:52

  NIEBYWAŁE! Komentarze tutaj wprowadzają mnie w osłupienie!
  Ludzie naprawdę żyją takimi sprawami?
  Dziećmi się zajmijcie, wnukami, psa na spacer a nie jakieś intronizacje czy inne gusła!

  Rozumiem że ktoś może wierzyć w jakuigoś boga, bo zawsze wierzyli.
  Od słońca, przez Zeusa, teraz też jest paru popularnych, ale takie historie jak intronizacje są parodią samych religii.
  Gdyby istnieli Wasi bogowie i tzw niebo, to zapewniam że nie dostali by się tam chciwi i pełni pychy ludzie budujący drogie budowle i chcący KORONOWAĆ na króla Polski swego przedstawiciela…

  SKROMNIEJ I BEZ PYCHY PROSZĘ!

 14. Dominika

  22 stycznia 2016 at 00:57

  Jest tylko jeden problem. Aby intronizacja się powiodła, potrzeba:
  – aby cały Naród upadł na kolana. A co z tym marginesem ograniczonych mentalnie ludzi niewierzących w Pana Jezusa? Oni będą bluźnić. Będzie to z wielką obrazą dla Boga.
  – należy dostosować prawo do Prawa Bożego. Mamy Dekalog? Mamy. I co, śluby cywilne? Łamią VI przykazanie. Należy je UNIEWAŻNIĆ. Aborcja, in-vitro – łamią V przykazanie. Trzeba się tym zająć.

  Inaczej cała idea nie ma sensu, będzie tylko na poklask. Trzeba zmienić prawo i przestać być fałszywym. Króluj nam Chryste Po Wieki!

  • ridebo

   10 czerwca 2016 at 20:43

   to wy jesteście ubezwłasnowolnieni mentalnie ze swoim IQ na poziomie bakterii i sobie chodźcie na kolanach i nie zmuszajcie nikogo do padania na kolana przed jakimś żydem poyebańcy

   • JAWA

    20 lipca 2016 at 21:48

    o jak ładnie się wyrażasz

  • JAQ

   5 listopada 2016 at 21:38

   niby czemu „śluby cywilne łamią VI przykazanie”?

 15. bergitka

  22 stycznia 2016 at 05:45

  Proponuję od razu, po bożemu, wszystkich niewierzących oraz niekatolików na stos i po kłopocie. Nie? No przecież średniowiecze dało nam tak piękny przykład skuteczności takich rozwiązań. Nie krępujta się.

 16. nitrile

  22 stycznia 2016 at 06:14

  „Król Edyp” v. 2.0

 17. k0ktajl

  22 stycznia 2016 at 07:48

  A może zamiast modlić się o cuda, wziąć się do roboty i zarządzać tym krajem tak, żeby ludzie nie musieli klęczeć? Czy wy naprawdę wierzycie, że jakiś wielki Bóg w niebiosach mieszkający wam pomoże? Nawet gdyby istniał, watpie, zeby wiedział cokolwiek o waszych problemach. A nie, sorry, przecież cały kler mu o wszystkim donosi, musiałby być być poinformowany i świadomy.

 18. Jaksar

  22 stycznia 2016 at 08:08

  Mamy już MB jako Królową polski, Jeshua powinien być w takim razie jak już księciem a Józef Królem…coś tu nie tak no chyba, że teraz krk zamierza poślubić Marysię z Jeshuą… ale to już chyba byłby incest 😉

 19. nitro2012

  22 stycznia 2016 at 09:17

  [quote name=”iza”]Jeżeli upadniemy na kolana i uznamy naszego Pana Jezusa Chrystusa Królem Naszej Ojczyzny i oddamy się Jego panowaniu, to On nam pomoże na naszej dalszej drodze,otoczy nas swoim Miłosierdziem.
  Przecież on wie ,że jesteśmy słabi i zagubieni,więc zaufajmy naszemu Panu i uznajmy naszym Królem.[/quote]

  co dzisiaj ćpaliśmy?

 20. nitro2012

  22 stycznia 2016 at 09:19

  [quote name=”Dominika”]Jest tylko jeden problem. Aby intronizacja się powiodła, potrzeba:
  – aby cały Naród upadł na kolana. A co z tym marginesem ograniczonych mentalnie ludzi niewierzących w Pana Jezusa? Oni będą bluźnić. Będzie to z wielką obrazą dla Boga.
  – należy dostosować prawo do Prawa Bożego. Mamy Dekalog? Mamy. I co, śluby cywilne? Łamią VI przykazanie. Należy je UNIEWAŻNIĆ. Aborcja, in-vitro – łamią V przykazanie. Trzeba się tym zająć.

  Inaczej cała idea nie ma sensu, będzie tylko na poklask. Trzeba zmienić prawo i przestać być fałszywym. Króluj nam Chryste Po Wieki![/quote]

  marginesem są katolicy w polsce, raptem was jest tutaj 40% a najwięcej drzecie mordy… nie pasuje świeckie państwo, otwarte granice, możecie wyjechać do watykanu, syrii, rosji, w polsce jesteście tylko goścmi

 21. Tomasz

  22 stycznia 2016 at 09:27

  Ktoś się chyba szaleju najadł.

 22. Madzia

  22 stycznia 2016 at 09:44

  [quote name=”Dominika”]Jest tylko jeden problem. Aby intronizacja się powiodła, potrzeba:
  – aby cały Naród upadł na kolana. A co z tym marginesem ograniczonych mentalnie ludzi niewierzących w Pana Jezusa? Oni będą bluźnić. Będzie to z wielką obrazą dla Boga.
  – należy dostosować prawo do Prawa Bożego. Mamy Dekalog? Mamy. I co, śluby cywilne? Łamią VI przykazanie. Należy je UNIEWAŻNIĆ. Aborcja, in-vitro – łamią V przykazanie. Trzeba się tym zająć.

  Inaczej cała idea nie ma sensu, będzie tylko na poklask. Trzeba zmienić prawo i przestać być fałszywym. Króluj nam Chryste Po Wieki![/quote]

  popukaj sie w pustą głowę

 23. Dominika

  22 stycznia 2016 at 09:49

  Co tu robicie na portalu patriotycznym skoro wam tak nie pasuje prosty Dekalog? Mało miejsca na szambortalach lewakich? Nie, nie „kibole”, tylko po prostu utracicie niesłusznie przyznane przywileje płynące z tytuł ślubu, będziecie także zmagać się z napiętnowaniem ze strony normalnej części społeczeństwa. I radzę więcej pokory, bo któregoś dnia może być już za późno na pokorę. Ujadać możecie sobie na forum waszych gadzinówek.

 24. Tomcio Lewakowski

  22 stycznia 2016 at 10:00

  Jezus był Żydem i bliskowschodnim uchodźcą.

  Królem polski zostanie Żyd i uchodźca.

  Tak.

  ŻYD.

  UCHODŹCA

  KRÓLEM.

  POLSKI.

  • JAWA

   20 lipca 2016 at 21:51

   jakim „bliskowschodnim uchodźcą”?

 25. bubek

  22 stycznia 2016 at 10:02

  Wynocha z kraju Słowian! Od 1000 lat okupujecie nasze ziemie będąc największym pasożytem ludzi!

  • JAQ

   5 listopada 2016 at 21:43

   do kogo te teksty?

 26. Sierakowianin 61

  22 stycznia 2016 at 10:18

  Będą jaja jak ten kr€l zobaczy PENISA Rachonia w kroczu K. Hejke, CUDZOLOŻNICY nr 1 w tym jego kurestwie .

  • JAQ

   5 listopada 2016 at 21:45

   o czym fantazjujesz?

 27. evita

  22 stycznia 2016 at 10:41

  Ale jazgot! Ciekawe,że uaktywnia się przy tematach, które powinny być obojętne dla sceptyków, niewierzących, itp. Skoro ktoś nie wierzy w Boga,nie wierzy też w Jego interwencje i generalnie spokojnie mógłby traktować takie inicjatywy jako rodzaj folkloru religijnego. Ale nie, bo z jakiś przyczyn robi się jazdę. Trudno to zrozumieć, tym bardziej, że przy niektórych tematach istotnych dla wierzących, lecz obojętnych dla niewierzących lubi być podobnie.

 28. Anna

  22 stycznia 2016 at 10:54

  [quote name=”nitro2012″][quote name=”iza”]Jeżeli upadniemy na kolana i uznamy naszego Pana Jezusa Chrystusa Królem Naszej Ojczyzny i oddamy się Jego panowaniu, to On nam pomoże na naszej dalszej drodze,otoczy nas swoim Miłosierdziem.
  Przecież on wie ,że jesteśmy słabi i zagubieni,więc zaufajmy naszemu Panu i uznajmy naszym Królem.[/quote]

  co dzisiaj ćpaliśmy?[/quote]

  Mądre słowa też tak uważam Jedyny Królem Polski i Panem jest Jezus Chrystus!!!

 29. Michał

  22 stycznia 2016 at 11:08

  [quote name=”Dominika”]Co tu robicie na portalu patriotycznym skoro wam tak nie pasuje prosty Dekalog? Mało miejsca na szambortalach lewakich? Nie, nie „kibole”, tylko po prostu utracicie niesłusznie przyznane przywileje płynące z tytuł ślubu, będziecie także zmagać się z napiętnowaniem ze strony normalnej części społeczeństwa. I radzę więcej pokory, bo któregoś dnia może być już za późno na pokorę. Ujadać możecie sobie na forum waszych gadzinówek.[/quote]
  Nie mamy żadnych przywilejów z dziewczyną i myślimy o ślubie. Dekalog jest faktycznie prosty, gorzej jak zaczynają się interpretacje… Kilka cytatów:
  J 18, 33b-37
  „Królestwo moje nie jest z tego świata. Gdyby królestwo moje było z tego świata, słudzy moi biliby się, abym nie został wydany Żydom.” Mt 7,21-24
  „Nie każdy, który Mi mówi: «Panie, Panie», wejdzie do królestwa niebieskiego, lecz ten, kto spełnia wolę mojego Ojca, który jest w niebie”.
  Co do pokory – zmówimy za Ciebie koronkę. Z Panem Bogiem.

 30. Norbert

  22 stycznia 2016 at 11:13

  W Ewangelii napisane jest, że:
  – „Królestwo Moje nie jest z tego świata” (J, 18, 33b)
  – „Oddajcie cesarzowi co cesarskie, a Bogu to co Boskie” (Mk, 12, 13-17)
  I wszystko jasne. Każdy kto chce intronizacji Jezusa Chrystusa na jakiegokolwiek króla ziemskiego, sprzeciwia się Ewangelii. Sam Jezus mówił o oddzieleniu spraw ziemskich (cesarskich) od Boskich… i każde mieszanie Boga w sprawy państwa jest wbrew Jego woli.. Zastanówcie państwo… bo nadgorliwość jest gorsza od faszyzmu, a znów wychodzi na to, że z Boga niektórzy robią sobie nalepkę na gębę, dla załatwienia sobie jakis chorych ambicji…

 31. Michał Mieczysław

  22 stycznia 2016 at 12:30

  Dokładnie!
  – „Królestwo Moje nie jest z tego świata” (J, 18, 33b)
  – „Oddajcie cesarzowi co cesarskie, a Bogu to co Boskie” (Mk, 12, 13-17)

  i jeszcze ‚..po owocach ich poznacie..’ (Mt)..

  Sądzicie, że Jezus byłby zadowolony, że został mianowany królem na ziemi przez kościół katolicki, który aktywnie kolaboruje z PIS’owskimi narodowymi socjalistami?!

 32. damieno

  22 stycznia 2016 at 13:10

  [quote name=”evita”]Ale jazgot! Ciekawe,że uaktywnia się przy tematach, które powinny być obojętne dla sceptyków, niewierzących, itp. Skoro ktoś nie wierzy w Boga,nie wierzy też w Jego interwencje i generalnie spokojnie mógłby traktować takie inicjatywy jako rodzaj folkloru religijnego. Ale nie, bo z jakiś przyczyn robi się jazdę. Trudno to zrozumieć, tym bardziej, że przy niektórych tematach istotnych dla wierzących, lecz obojętnych dla niewierzących lubi być podobnie.[/quote]

  powiem ci z jakiej przyczyny, bo widać tobie wiara przyćmiła wszystkie komóreczki. wszystkie dwie, które się błakały, a teraz się już na amen nie znajdą. z takiej przyczyny, że jesli mamy zaakceptować szopkę jednej religii, to mamy prawo żądać taiej samej szopki dla każdej innej. zrozumiałaś? czy nie za specjalnie? polska nie jest państwem wyznaniowym. jest państwem świeckim, więc takie szopki rób sobie w domu. intronizuj sobie nawet jasia fasolę. nikt się nie będzie wpieprzac.

 33. Waldek

  22 stycznia 2016 at 13:34

  Ciekawe jaką kasę od PiS-u będzie dostawał… reprezentant Nowego Króla z racji sprawowania „królewskiego” urzędu, bo wiadomo, że Nowy Król NA PEWNO sam tej kasy nie będzie odbierał sobie z konta? Ja typuję, że jakieś 30 miliardów złociszy rocznie…
  Oczywiście oprócz tych 20 miliardów, które biskupi już zgarniają do tej pory rocznie!

 34. nomercyforleftside

  22 stycznia 2016 at 15:31

  Po wała tu wchodzicie lewaki i ateuchy skoro was ten temat rzekomo niedotyczy?? Wypad na masońskie strony czcić bafometa. Macie czas do listopada lol

  • JAQ

   5 listopada 2016 at 21:58

   o czym fantazjujesz?

 35. Soroka

  22 stycznia 2016 at 17:34

  [quote name=”Waldek”]Ciekawe jaką kasę od PiS-u będzie dostawał… reprezentant Nowego Króla z racji sprawowania „królewskiego” urzędu, bo wiadomo, że Nowy Król NA PEWNO sam tej kasy nie będzie odbierał sobie z konta? Ja typuję, że jakieś 30 miliardów złociszy rocznie…
  Oczywiście oprócz tych 20 miliardów, które biskupi już zgarniają do tej pory rocznie![/quote]

  Tobie żądza pieniądza odebrała rozum!
  Podaj źródło tych twoich informacji!

 36. Soroka

  22 stycznia 2016 at 17:43

  [quote name=”damieno”]
  powiem ci z jakiej przyczyny, bo widać tobie wiara przyćmiła wszystkie komóreczki. wszystkie dwie, które się błakały, a teraz się już na amen nie znajdą. z takiej przyczyny, że jesli mamy zaakceptować szopkę jednej religii, to mamy prawo żądać taiej samej szopki dla każdej innej. zrozumiałaś? czy nie za specjalnie? polska nie jest państwem wyznaniowym. jest państwem świeckim, więc takie szopki rób sobie w domu. intronizuj sobie nawet jasia fasolę. nikt się nie będzie wpieprzac.[/quote]

  A ty niby masz wiedzę?
  Też tylko wierzysz, ale nie wiesz nawet w co. Cóż to jest państwo świeckie?
  Państwo świeckie (słowo „świeckie” jest tu niewłaściwe), to państwo, którego religią państwową jest materializm, czyli najgłupsza religia oparta na wierze w samoistne i bezprzyczynowe powstanie świata materialnego.
  Materialiści (wyznawcy tej religii) są całkowicie pozbawieni zdolności logicznego myślenia! Czyste chamstwo i głupota!

  • JAWA

   20 lipca 2016 at 22:04

   skąd bierzesz te definicje?

 37. robert

  22 stycznia 2016 at 17:49

  to niech te wszystkie po….by z górskim na czele zostawią swoje stołki i niech cieśla rządzi za nich będzie przynajmniej taniej.

 38. iza

  22 stycznia 2016 at 21:06

  [quote name=”nitro2012″][quote name=”iza”]Jeżeli upadniemy na kolana i uznamy naszego Pana Jezusa Chrystusa Królem Naszej Ojczyzny i oddamy się Jego panowaniu, to On nam pomoże na naszej dalszej drodze,otoczy nas swoim Miłosierdziem.
  Przecież on wie ,że jesteśmy słabi i zagubieni,więc zaufajmy naszemu Panu i uznajmy naszym Królem.[/quote]

  co dzisiaj ćpaliśmy?[/quote]
  ma zgadnąć co ćpałeś? nie wiem, może odpowiesz co ćpaleś?

 39. iza

  22 stycznia 2016 at 21:12

  [quote name=”Anna”][quote name=”nitro2012″][quote name=”iza”]Jeżeli upadniemy na kolana i uznamy naszego Pana Jezusa Chrystusa Królem Naszej Ojczyzny i oddamy się Jego panowaniu, to On nam pomoże na naszej dalszej drodze,otoczy nas swoim Miłosierdziem.
  Przecież on wie ,że jesteśmy słabi i zagubieni,więc zaufajmy naszemu Panu i uznajmy naszym Królem.[/quote]

  co dzisiaj ćpaliśmy?[/quote]

  Mądre słowa też tak uważam Jedyny Królem Polski i Panem jest Jezus Chrystus!!![/quote]
  Dziękuje Aniu!
  Myślę ,że jest nas dużo tak myślących .
  Króluj nam Chryste w naszej Ojczyżnie!

 40. Piotrek

  22 stycznia 2016 at 22:49

  Serce rośnie. Szatan się wścieka. A domorośli ateiści (ochrzczeni) przeżywają tragicznie rozterki swego oddalenia od Boga

  • JAQ

   5 listopada 2016 at 21:51

   „rozterki” mów za siebie

 41. Orzeł Biały

  22 stycznia 2016 at 23:16

  Ale ja w ogóle nie rozumiem skąd jakakolwiek dyskusja?! Polska jest krajem katolickim, 98% jest ochrzczonych, 96% praktykuje, a głośny jest poszczekujący margines. Zasady określa większość i wyjącej leminżerii pozostaje grzecznie się dostosować. A jak nie, to wypad do Korei, póki granice otwarte, bo potem jak się je zamknie, to będzie można się już tylko dostosować, albo cichutko w domu popiskiwać jak rozdziewiczana panienka w noc poślubną. Hołoto zrozum, jesteś tylko marginesem, wypierdkiem i wrzodem na tkance Narodu, który w większości chce uznania Chrystusa za Króla Polski. Kto nie chce? Środowisko z Czerskiej? Paru ateistów na garnuszku mamusi czy „kochający inaczej”? A może paru dzieciaków bawiących się w rodzinę w cudzołożnych konkubinatach zatwierdzonych prawnie jako ślub cywilny? No to mordy w kubeł i dość już puszczania kału ustami lewacy. Wasz czas minął, pozostał wam rynsztok historii. Albo więzienna cela, jeśli zaczniecie burzyć nowopowstający ład w Polsce.

  • JAWA

   20 lipca 2016 at 22:08

   „wypierdkiem” o jak ładnie „puszczania kału ustami” jeszcze lepiej
   „Narodu, który w większości chce uznania Chrystusa za Króla Polski” było referendum?

 42. Olaf

  23 stycznia 2016 at 00:15

  Żyd Królem Polski?! Ludzie, bracia oszaleliście?!

  • JAWA

   20 lipca 2016 at 21:49

   to jest problemem? a nie pomieszanie sacrum i profanum?

 43. cezary

  23 stycznia 2016 at 03:27

  Uszkodzenie mózgu może prowadzić do silniejszego odczuwania stanów metafizycznych. Badania naukowców z Uniwersytetu w Udine pokazały, gdzie w mózgu zlokalizowany jest rejon, który może sterować naszą duchowością i religijnością. Jest nadzieja, że uda się wykorzystać tę wiedzę, by pomóc pacjentom cierpiącym na niektóre formy zaburzeń osobowości.
  Badano uszkodzenia, związane z chorobą nowotworową. Taka sytuacja daje zupełnie wyjątkowe możliwości analizy funkcjonowania mózgu. 88 osób, u których zdiagnozowano raka w obszarze tylnej kory ciemieniowej jeszcze przed operacją usunięcia tkanki nowotworowej poddano testom psychologicznym, diagnozującym poziom przeżywania stanów transcendentnych.

 44. Soroka

  23 stycznia 2016 at 08:27

  [quote name=”cezary”]Uszkodzenie mózgu może prowadzić do silniejszego odczuwania stanów metafizycznych. Badania naukowców z Uniwersytetu w Udine pokazały, gdzie w mózgu zlokalizowany jest rejon, który może sterować naszą duchowością i religijnością. Jest nadzieja, że uda się wykorzystać tę wiedzę, by pomóc pacjentom cierpiącym na niektóre formy zaburzeń osobowości.
  Badano uszkodzenia, związane z chorobą nowotworową. Taka sytuacja daje zupełnie wyjątkowe możliwości analizy funkcjonowania mózgu. 88 osób, u których zdiagnozowano raka w obszarze tylnej kory ciemieniowej jeszcze przed operacją usunięcia tkanki nowotworowej poddano testom psychologicznym, diagnozującym poziom przeżywania stanów transcendentnych.[/quote]

  Kastratom mózgowym coś jeszcze szumi w pustej czaszce?

  • JAWA

   20 lipca 2016 at 22:05

   „Kastratom mózgowym” ale język

 45. Maciej

  23 stycznia 2016 at 09:17

  Rozumiem że odbędzie się referendum w tej sprawie, skoro większość decyduje?

  [quote name=”Orzeł Biały”]Ale ja w ogóle nie rozumiem skąd jakakolwiek dyskusja?! Polska jest krajem katolickim, 98% jest ochrzczonych, 96% praktykuje, a głośny jest poszczekujący margines. Zasady określa większość i wyjącej….[/quote]

 46. Kuba

  25 stycznia 2016 at 10:41

  Nie wierzę w to co czytam. Ale ok.
  Przyjmijmy, że to dla was ma faktycznie sens.
  Wytłumaczcie mi, prostemu umysłowi ścisłemu skąd w was ta „wiara”. Bo ja tego nie rozumiem. Nie ma żadnego dowodu na istnienie Boga czy na to, że Jezus faktycznie był tym za kogo go uważacie. Dowodem nie jest istnienie Biblii, nie są słowa księży. Dowodem nie jest też czas trwania wiary. Ludzie wierzyli i będą wierzyć w różne rzeczy.
  Chcę żeby ktoś mi wytłumaczył dlaczego powinienem wierzyć w Boga i go czcić.

  • JAQ

   5 listopada 2016 at 21:55

   wiara powinna być sprawą prywatną
   pomysł by władze państwowe „intronizowały” to narusza

 47. Hasim

  25 stycznia 2016 at 18:35

  Czy wyście oszaleli , czy wy jesteście Polacy ? Jezus był żydem którego wy chcecie mianować królem polski. Wy chyba tutaj nie Polacy lecz z PO a może żydzi ?

  • JAWA

   20 lipca 2016 at 22:13

   no to masz problem

 48. Janusz

  28 stycznia 2016 at 04:37

  WSPANIAŁA WIADOMOŚĆ. !!!!!
  Alleluja i do przodu !

 49. Osmium

  30 stycznia 2016 at 19:25

  „Przedłóżcie waszą sprawę sporną, mówi Pan, podajcie wasze mocne dowody, mówi Król Jakuba. Niechaj przystąpią i niech Nam objawią to, co się ma zdarzyć. Jakie były przeszłe rzeczy? Objawcie, abyśmy to wzięli do serca. Albo oznajmijcie Nam przyszłe rzeczy, abyśmy mogli poznać ich spełnienie. Objawcie to, co ma nadejść w przyszłości, abyśmy poznali, czy jesteście bogami. Zróbcie choć coś, czy dobrego, czy złego, żebyśmy to z podziwem wszyscy oglądali. Otóż wy jesteście niczym i wasze dzieła są niczym, obrzydliwością jest ten, kto was wybiera.” Iz 41,21-24

 50. JAWA

  2 lutego 2016 at 17:05

  [quote name=”Hasim”]Czy wyście oszaleli , czy wy jesteście Polacy ? Jezus był żydem którego wy chcecie mianować królem polski. Wy chyba tutaj nie Polacy lecz z PO a może żydzi ?[/quote]
  no pięknie, pięknie
  a co mówią lekarze?
  a tak w ogóle to Konstytucja mówi:
  państwo jest neutralne w sprawach religii
  państwo jest Rzeczpospolitą
  czegóż więcej?

 51. JAWA

  2 lutego 2016 at 17:12

  [quote name=”Kuba”]Nie wierzę w to co czytam. Ale ok. Przyjmijmy, że to dla was ma faktycznie sens. Wytłumaczcie mi, prostemu umysłowi ścisłemu skąd w was ta „wiara”. Bo ja tego nie rozumiem. Nie ma żadnego dowodu na istnienie Boga czy na to, że Jezus faktycznie był tym za kogo go uważacie. Dowodem nie jest istnienie Biblii, nie są słowa księży. Dowodem nie jest też czas trwania wiary. Ludzie wierzyli i będą wierzyć w różne rzeczy. Chcę żeby ktoś mi wytłumaczył dlaczego powinienem wierzyć w Boga i go czcić.[/quote]
  nie musisz nikogo czcić skoro jest wolność wyznania. Pytaniem jest czemu po tym padole chodzą tacy co chcą by czczony przez nich Jezus którego zwą Królem Wszechświata został jeszcze Królem Polski. Chyba że w ich pojęciu Polska jest poza Wszechświatem. Na mój gust to jak awansować Prezydenta RP na Sołtysa Wąchocka…

 52. JAWA

  2 lutego 2016 at 17:27

  [quote name=”Orzeł Biały”] Polska jest krajem katolickim, 98% jest ochrzczonych, 96% praktykuje, A jak nie, to wypad do Korei, póki granice otwarte, bo potem jak się je zamknie, to będzie można się już tylko dostosować, albo cichutko w domu popiskiwać jak rozdziewiczana panienka w noc poślubną. Hołoto zrozum, jesteś tylko marginesem, wypierdkiem i wrzodem na tkance Narodu, który w większości chce uznania Chrystusa za Króla Polski. No to mordy w kubeł i dość już puszczania kału ustami lewacy.[/quote] Utożsamiasz „katolicki” z „ochrzczonym” co jest nadmiernym skrótem. Przeważająca większość chrzczona jest bez wyrażenia swej woli w tej mierze zatem nie określa to poglądów. Te „98 %” wyraziło wolę „intronizacji”? Co o „Królu Polski” mówi „Ojcze Nasz, „Wierzę w Boga” czy „Zdrowaś Mario”? Nic, prawda?
  A teksty o puszczaniu kału, rozdziewiczaniu czy wypierdkach bardzo pobożnie brzmią, jakże pasują do tematu…

 53. JAWA

  2 lutego 2016 at 17:31

  [quote name=”Marek Rosicki”]Joschua miał plan polityczno-kapłański, ale w stosunku do swego Narodu. Owszem – chciał zostać Królem, ale Izraelitów.[/quote] „królestwo nie z tego świata” „Gdy więc Jezus poznał, że mieli przyjść i porwać Go, aby Go obwołać królem, sam usunął się znów na górę.” J 6,15

 54. Wiktoria

  3 lutego 2016 at 17:46

  Obawiam się, że to nie będzie intronizacja wg objawień Celakówny, lecz oddanie Polski Jezusowi, Królowi Wszechświata.Nie rozumiem problemów teologicznych, skoro Maryja, Krółowa Świata, jest Królową Polski, to dlaczego na tej zasadzie Jezus, Król Wszechświata, nie może być Królem Polski?

  • JAQ

   5 listopada 2016 at 21:41

   a jakby cesarza awansować na sołtysa?

 55. Władek

  13 lutego 2016 at 17:28

  [quote name=”Kuba”]Nie wierzę w to co czytam. Ale ok.
  Przyjmijmy, że to dla was ma faktycznie sens.
  Wytłumaczcie mi, prostemu umysłowi ścisłemu skąd w was ta „wiara”. Bo ja tego nie rozumiem. Nie ma żadnego dowodu na istnienie Boga czy na to, że Jezus faktycznie był tym za kogo go uważacie. Dowodem nie jest istnienie Biblii, nie są słowa księży. Dowodem nie jest też czas trwania wiary. Ludzie wierzyli i będą wierzyć w różne rzeczy.
  Chcę żeby ktoś mi wytłumaczył dlaczego powinienem wierzyć w Boga i go czcić.[/quote]

  Czytam obawy w Twoich myślach, Twoje sumienie jest niespokojne. Czy wiesz co to pełnia człowieczeństwa? Chcesz a jednocześnie nie możesz zrozumieć wszystkiego umysłem. Czy nigdy nie otrzymałeś darmo niezasłużonej dobroci, szczęścia, pomyślności? Czy wiesz, że gdyby tylko ludzie chcieli na Ziemi nie byłoby zła, przemocy, wojen? Dostałeś swoją część do zagospodarowania. Nie zmarnuj jej.

  • JAQ

   5 listopada 2016 at 22:01

   odpowiedź bez związku z tematem

 56. maha

  3 kwietnia 2016 at 20:01

  A wy gamonie nie macie powaznych problemow?

 57. Larzews

  8 października 2017 at 05:46

  Cialis Acheter Sans Ordonnance Overdose Amoxicillin 3000 Mg Day levitra expre delivery Best Canadian Drugstore Online Dapoxitina Basso Prezzo

 58. Larzews

  14 października 2017 at 14:53

  Acheter Kamagra Fr levitra brand online Viagra Kamagra Cialis Achat Kamagra Strasbourg Cialis Viagra Unterschied

 59. Larzews

  29 października 2017 at 16:36

  Viagra Langer Sex why is levitra so expensive Buy Pet Chlorampheticol Meds Mexico Lioresal 25 Mg

 60. Larzews

  4 listopada 2017 at 22:33

  Omeprazole Clarithromycin Amoxicillin About Zithromax cialis buy online Xenical Orlistat 120 Mg Prix Amoxicillin Dosage Dogs Generic Cialis 20mg

 61. JeffMymn

  11 listopada 2017 at 03:28

  Buy Viagra Online In The United States cialis Buy Synthroid Online Canada Acheter Du Cialis Avec Ordonnance

 62. Larzews

  18 listopada 2017 at 23:33

  Amoxicillin Trk Clv Sertraline viagra Oristal Losse Wheit Buy Now Viagra Cephalexin Uses Strep Throat

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra