Wiara

Akt Intronizacji Jezusa Chrystusa jest już prawie gotowy

Jak dowiedział się nieoficjalnie portal Prawy.pl sam dokument uroczystego Aktu Intronizacji jest już niemalże całkowicie przygotowany. Wprowadzane są jedynie nieznaczne poprawki. Intronizacja Jezusa Chrystusa ma nastąpić jako końcowe wydarzenie obchodów 1050 rocznicy Chrztu Polski.

 

Kilka lat temu powstał Zespół do spraw Ruchów Intronizacyjnych przy Komisji Episkopatu Polski, którego przewodniczącym jest ks. bp. Andrzej Czaja. Wprawdzie nie udało nam się dotrzeć do treści samego Aktu, która obecnie jest utrzymywana w ścisłej tajemnicy, jednakże z relacji osób, które miały możliwość zapoznania się z nim wynika, iż jest to „piękny i ważny w treści projekt Aktu Intronizacji”.

 

– Idea Intronizacji w Polsce Jezusa Chrystusa odżywa! – nie kryje radości poseł Artur Górski (PiS), który kilka lat temu złożył na ręce Marszałka Sejmu podpisany przez kilkudziesięciu posłów projekt uchwały sejmowej, dotyczący potrzeby przeprowadzenia w Polsce Intronizacji Chrystusa Króla.

 

– Wówczas projekt ten, skrytykowany w mediach, przy braku opinii Episkopatu Polski, o którą został poproszony, trafił do kosza wraz z szybszym rozwiązaniem kadencji Sejmu. Już post factum projekt ten został skrytykowany przez Episkopat Polski jako próba upolitycznienia Intronizacji i generalnie zanegowano – tak odczytano słowa biskupów – potrzebę takiego aktu dla Polski, choć w wielu miastach Polski był on już przeprowadzony (także przez Polaków w Solecznikach w rejonie solecznickim na Wileńszczyźnie) – wspominał Górski.

 

Poseł nie kryje radości, że oddolny, społeczny ruch Intronizacyjny coraz szerzej rozwija się w całym kraju. – Polacy-katolicy domagają się Intronizacji Jezusa Chrystusa. Zmienia się też nastawienie samego Episkopatu Polski, który przychylnym okiem zaczął spoglądać na Intronizację – zauważył.

 

W tej sytuacji nie dziwi tak ogromne zaangażowanie władz państwowych i polityków w obchody 1050-lecia Chrztu Polski, którego główne wydarzenia jubileuszowe zaplanowano na 14, 15 i 16 kwietnia w Gnieźnie i Poznaniu. W tym czasie odbędzie się tam zebranie plenarne Konferencji Episkopatu Polski, a także posiedzenie Zgromadzenia Narodowego z udziałem Prezydenta RP. W Gnieźnie biskupi po obradach wezmą m.in. udział w celebracji jubileuszowej w Ostrowie Lednickim, gdzie w ramach podziękowania za Chrzest Polski zabrzmi dzwon „Mieszko i Dobrawa”.

 

Zakończenie roku obchodów rocznicy 1050-lecia Chrztu Polski będzie miało miejsce 19 listopada 2016 roku w Krakowie – Łagiewnikach. Uroczystość będzie połączona z dziękczynieniem za Światowe Dni Młodzieży oraz z zakończeniem Roku Miłosierdzia. To właśnie wówczas ma nastąpić uroczysty Akt Intronizacji.

 

Anna Wiejak

 

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

100 komentarzy

100 Komentarzy

 1. ert

  21 stycznia 2016 at 12:35

  Na królową mamy już Maryję, więc w intronizacji Chrystusa (który przecież sam rządzi przez swoją Matkę) nie widzę większego sensu. Lepiej odnowić Śluby Jasnogórskie w przepięknej formie, którą nadał im prymas Wyszyński.

  • JAWA

   29 lutego 2016 at 16:47

   Co mówi Skład Apostolski na temat „króla Polski”? A Modlitwa Pańska? Pozdrowienie Anielskie?

 2. Soroka

  21 stycznia 2016 at 13:49

  Jeżeli za słowami nie pójdą czyny, to będzie to tylko zakpienie sobie z Chrystusa!
  Oby duchowni odpowiednio przygotowali ludzi do tej intronizacji, choć ze względu na czas, będzie to niemożliwe. O tym powinno się myśleć o wiele wcześniej, a nie popierać materialistów z PO i spółki.

 3. Czytelnik#

  21 stycznia 2016 at 14:47

  Przecież to będzie najpiękniejsza rzecz jaka kiedykolwiek mogłaby spotkać Polskę od przyjęcia chrztu!! Daj Panie Boże!!!!!!!

 4. Marian

  21 stycznia 2016 at 15:13

  Nareszcie po tylu latach od objawień w Krakowie Rozalii Celakówny. Intronizacja Jezusa Chrystusa Polskę uratuje i będzie dobrym przykładem odwagi i męstwa dla tych, którzy się boją zbawiennego i miłosiernego panowania Jezusa Chrystusa oraz przykładem dla innych państw i narodów.

  • JAQ

   5 listopada 2016 at 22:03

   prywatne objawienia nie są treścią wiary chrześcijańskiej

 5. andrewss515

  21 stycznia 2016 at 15:56

  Na królową mamy już Maryję, więc w intronizacji Chrystusa (który przecież sam rządzi przez swoją Matkę) nie widzę większego sensu. Lepiej odnowić Śluby Jasnogórskie w przepięknej formie, którą nadał im prymas Wyszyński.

  widać jest różnica tylko co to oznacza w praktyce skoro wszystkie dotychczasowe zabiegi to mało: za mały power czy chybione
  z drugiej strony ciekawe jak to wpłynie na morale Polaków

  • JAQ

   5 listopada 2016 at 22:06

   ślubowanie jest sprzeczne z Mt 5,33

 6. Małgorzata

  21 stycznia 2016 at 16:06

  oby tylko była przeprowadzona tak jak Pan Jezus sobie życzy.Boże dopomóż

  • JAWA

   29 lutego 2016 at 16:51

   skąd wiesz czego „Pan Jezus sobie życzy”? z prywatnego objawienia?
   „Królestwo Moje nie jest z tego świata” Co o intronizacji mówi Jezus w przypowieści o Sądzie Ostatecznym (Mt 25)? Nic.
   Kościół jest powszechny, złożony z ludzi bez względu na ich pochodzenie, bez podziału na „Greka i Żyda” (Ga 3,28 i Kol 3, 11) zaś „w każdym narodzie miły jest Panu każdy kto się Go boi i postępuje sprawiedliwie” Dzieje 10,35).
   „Jezusowi nigdy nie zależało na tytułach i zaszczytach, nie pchał się na „pierwsze miejsca”, nigdy nie zabiegał o żadne urzędy i ziemską władzę… Tylko ktoś, kto nie zna ewangelicznego Jezusa – a więc tego prawdziwego Jezusa, który wciąż żyje, będąc Bogiem! – może myśleć, że chce On być królem Polski i że konieczna jest jakaś intronizacja! On sam nigdy nie wyraził takiej woli! Oczywiście wiem, że zwolennicy intronizacji powołują się na jakieś rzekome objawienia, ale jedynym „autoryzowanym” zapisem słów i woli Pana Jezusa są tylko i wyłącznie cztery ewangelie, a w nich takiej woli zawartej nie ma.” (cyt. z http://mathetes-pl.blogspot.com/2016/01/czy-jezus-chrystus-chce-byc-krolem.html)

 7. ert

  21 stycznia 2016 at 19:05

  [quote name=”andrewss515″]Na królową mamy już Maryję, więc w intronizacji Chrystusa (który przecież sam rządzi przez swoją Matkę) nie widzę większego sensu. Lepiej odnowić Śluby Jasnogórskie w przepięknej formie, którą nadał im prymas Wyszyński.

  widać jest różnica tylko co to oznacza w praktyce skoro wszystkie dotychczasowe zabiegi to mało: za mały power czy chybione
  z drugiej strony ciekawe jak to wpłynie na morale Polaków[/quote]

  „Zabiegi” dotychczasowe miały całkiem niezły wynik: Polska przetrwała potop i zabory, jest wolna, Kościół przetrwał komunizm. Fakt, troche do ideału brakuje, ale może lepiej się na powaznie nawrócić, a nie szukać coraz nowych aktów poświęcenia, bo tak można do nieskończoności. Poza tym: „Niech się nie spodziewa miłosierdzia Bożego, kto Matkę Bożą znieważa.” Od lekceważenia do zniewag nie taka długa droga, więc radzę uważać.

 8. jan

  21 stycznia 2016 at 19:41

  Tak, to byłoby dla Polski wielkie i wspaniałe wydarzenie na które czekały całe pokolenia polaków. Oby Pan Bóg pozwolił na rychłe spełnienie tej obietnicy.

  • JAWA

   29 lutego 2016 at 16:52

   „pokolenia polaków” co to za pisownia?

 9. Wojtek

  21 stycznia 2016 at 20:04

  Dom wariatów, to może jeszcze zamiast armii będą zaklęcia ochronne?

 10. Mietek

  21 stycznia 2016 at 21:03

  ktos ma jeszcze wątpliwosci dlaczego polszczajca chujniajca to jeden wielki pierdolnik i śmiedzący kibel to niech przeczyta ten syf

  • JAWA

   29 lutego 2016 at 16:54

   trochę kultury…

 11. iza

  21 stycznia 2016 at 22:19

  Jeżeli upadniemy na kolana i uznamy naszego Pana Jezusa Chrystusa Królem Naszej Ojczyzny i oddamy się Jego panowaniu, to On nam pomoże na naszej dalszej drodze,otoczy nas swoim Miłosierdziem.
  Przecież on wie ,że jesteśmy słabi i zagubieni,więc zaufajmy naszemu Panu i uznajmy naszym Królem.

 12. znawca

  21 stycznia 2016 at 22:23

  Dokonajcie Intronizacji proszę. Nie jestem religijny. Wierzę w Boga i Moc Wiary. Tłumaczyć się nie będę. Zróbcie to !
  A co nie kochają Polski, żegnam. Granice na zachodzie jeszcze otwarte.

  • JAQ

   5 listopada 2016 at 21:47

   „a co nie kochają Polski” non sequitur

 13. abc

  21 stycznia 2016 at 22:24

  [quote name=”Mietek”]ktos ma jeszcze wątpliwosci dlaczego polszczajca [POLSZCZYZNA!!!]niajca to jeden wielki pierdolnik i śmiedzący kibel to niech przeczyta ten syf[/quote]
  Idiota. Precz z Polski jak ci śmierdzi !

 14. odpowiadacz

  21 stycznia 2016 at 22:26

  [quote name=”Wojtek”]Dom wariatów, to może jeszcze zamiast armii będą zaklęcia ochronne?[/quote]
  Armia tak. Tylko , że wojny najpierw odbywają się w duchowym świecie. I tam też należy zadbać o protekcję w wyższych wymiarach. Jeśli tego nie kumasz, to jesteś głupszy od Petru.

 15. Tomek

  21 stycznia 2016 at 22:52

  NIEBYWAŁE! Komentarze tutaj wprowadzają mnie w osłupienie!
  Ludzie naprawdę żyją takimi sprawami?
  Dziećmi się zajmijcie, wnukami, psa na spacer a nie jakieś intronizacje czy inne gusła!

  Rozumiem że ktoś może wierzyć w jakuigoś boga, bo zawsze wierzyli.
  Od słońca, przez Zeusa, teraz też jest paru popularnych, ale takie historie jak intronizacje są parodią samych religii.
  Gdyby istnieli Wasi bogowie i tzw niebo, to zapewniam że nie dostali by się tam chciwi i pełni pychy ludzie budujący drogie budowle i chcący KORONOWAĆ na króla Polski swego przedstawiciela…

  SKROMNIEJ I BEZ PYCHY PROSZĘ!

 16. Dominika

  22 stycznia 2016 at 00:57

  Jest tylko jeden problem. Aby intronizacja się powiodła, potrzeba:
  – aby cały Naród upadł na kolana. A co z tym marginesem ograniczonych mentalnie ludzi niewierzących w Pana Jezusa? Oni będą bluźnić. Będzie to z wielką obrazą dla Boga.
  – należy dostosować prawo do Prawa Bożego. Mamy Dekalog? Mamy. I co, śluby cywilne? Łamią VI przykazanie. Należy je UNIEWAŻNIĆ. Aborcja, in-vitro – łamią V przykazanie. Trzeba się tym zająć.

  Inaczej cała idea nie ma sensu, będzie tylko na poklask. Trzeba zmienić prawo i przestać być fałszywym. Króluj nam Chryste Po Wieki!

  • ridebo

   10 czerwca 2016 at 20:43

   to wy jesteście ubezwłasnowolnieni mentalnie ze swoim IQ na poziomie bakterii i sobie chodźcie na kolanach i nie zmuszajcie nikogo do padania na kolana przed jakimś żydem poyebańcy

   • JAWA

    20 lipca 2016 at 21:48

    o jak ładnie się wyrażasz

  • JAQ

   5 listopada 2016 at 21:38

   niby czemu „śluby cywilne łamią VI przykazanie”?

 17. bergitka

  22 stycznia 2016 at 05:45

  Proponuję od razu, po bożemu, wszystkich niewierzących oraz niekatolików na stos i po kłopocie. Nie? No przecież średniowiecze dało nam tak piękny przykład skuteczności takich rozwiązań. Nie krępujta się.

 18. nitrile

  22 stycznia 2016 at 06:14

  „Król Edyp” v. 2.0

 19. Dominika

  22 stycznia 2016 at 06:47

  Średniowiecze było przykładem rozkwitu nauki i prawa. Intronizacja to nie jest „powieszenie obrazka na ścianie”. Za tym ma iść konkretne działanie. Czy ludzie są aż tak zatwardziali w grzechu, że boją się Dekalogu? Tam nie ma nic strasznego. Jedyne zmiany odczują ci, co kradną, ci co cudzołożą w pozamałżeństkich związkach – „kociołapcy” i ci po tzw. pseudoślubach cywilnych – delegalizacja i penalizacja, a także sodomici, handlarze (niedziela!), aborterzy. Cała reszta Narodu nie musi się NICZEGO bać.

  • JAWA

   20 lipca 2016 at 21:53

   dekalog jest starszy od chrześcijaństwa
   reszta Twego wywodu też dziwaczna
   a związek z „intronizacją” żaden

 20. k0ktajl

  22 stycznia 2016 at 07:48

  A może zamiast modlić się o cuda, wziąć się do roboty i zarządzać tym krajem tak, żeby ludzie nie musieli klęczeć? Czy wy naprawdę wierzycie, że jakiś wielki Bóg w niebiosach mieszkający wam pomoże? Nawet gdyby istniał, watpie, zeby wiedział cokolwiek o waszych problemach. A nie, sorry, przecież cały kler mu o wszystkim donosi, musiałby być być poinformowany i świadomy.

 21. Jaksar

  22 stycznia 2016 at 08:08

  Mamy już MB jako Królową polski, Jeshua powinien być w takim razie jak już księciem a Józef Królem…coś tu nie tak no chyba, że teraz krk zamierza poślubić Marysię z Jeshuą… ale to już chyba byłby incest 😉

 22. Michał

  22 stycznia 2016 at 08:50

  [quote name=”Dominika”]Średniowiecze było przykładem rozkwitu nauki i prawa. Intronizacja to nie jest „powieszenie obrazka na ścianie”. Za tym ma iść konkretne działanie. Czy ludzie są aż tak zatwardziali w grzechu, że boją się Dekalogu? Tam nie ma nic strasznego. Jedyne zmiany odczują ci, co kradną, ci co cudzołożą w pozamałżeństkich związkach – „kociołapcy” i ci po tzw. pseudoślubach cywilnych – delegalizacja i penalizacja, a także sodomici, handlarze (niedziela!), aborterzy. Cała reszta Narodu nie musi się NICZEGO bać.[/quote]

  Dominika, żyję na kocią łapę w związku z dziewczyną więc jak to odczuję po intronizacji? Piorun „Miłosierdzia” mnie trafi czy kibole doprowadzą nas przed ołtarz?

 23. nitro2012

  22 stycznia 2016 at 09:15

  [quote name=”Dominika”]Średniowiecze było przykładem rozkwitu nauki i prawa. Intronizacja to nie jest „powieszenie obrazka na ścianie”. Za tym ma iść konkretne działanie. Czy ludzie są aż tak zatwardziali w grzechu, że boją się Dekalogu? Tam nie ma nic strasznego. Jedyne zmiany odczują ci, co kradną, ci co cudzołożą w pozamałżeństkich związkach – „kociołapcy” i ci po tzw. pseudoślubach cywilnych – delegalizacja i penalizacja, a także sodomici, handlarze (niedziela!), aborterzy. Cała reszta Narodu nie musi się NICZEGO bać.[/quote]

  o tak, rozkwitu, zwłaszcza palenie heretyków czy wypraw krzyżowych…

 24. nitro2012

  22 stycznia 2016 at 09:17

  [quote name=”iza”]Jeżeli upadniemy na kolana i uznamy naszego Pana Jezusa Chrystusa Królem Naszej Ojczyzny i oddamy się Jego panowaniu, to On nam pomoże na naszej dalszej drodze,otoczy nas swoim Miłosierdziem.
  Przecież on wie ,że jesteśmy słabi i zagubieni,więc zaufajmy naszemu Panu i uznajmy naszym Królem.[/quote]

  co dzisiaj ćpaliśmy?

 25. nitro2012

  22 stycznia 2016 at 09:19

  [quote name=”Dominika”]Jest tylko jeden problem. Aby intronizacja się powiodła, potrzeba:
  – aby cały Naród upadł na kolana. A co z tym marginesem ograniczonych mentalnie ludzi niewierzących w Pana Jezusa? Oni będą bluźnić. Będzie to z wielką obrazą dla Boga.
  – należy dostosować prawo do Prawa Bożego. Mamy Dekalog? Mamy. I co, śluby cywilne? Łamią VI przykazanie. Należy je UNIEWAŻNIĆ. Aborcja, in-vitro – łamią V przykazanie. Trzeba się tym zająć.

  Inaczej cała idea nie ma sensu, będzie tylko na poklask. Trzeba zmienić prawo i przestać być fałszywym. Króluj nam Chryste Po Wieki![/quote]

  marginesem są katolicy w polsce, raptem was jest tutaj 40% a najwięcej drzecie mordy… nie pasuje świeckie państwo, otwarte granice, możecie wyjechać do watykanu, syrii, rosji, w polsce jesteście tylko goścmi

 26. Tomasz

  22 stycznia 2016 at 09:27

  Ktoś się chyba szaleju najadł.

 27. Madzia

  22 stycznia 2016 at 09:44

  [quote name=”Dominika”]Jest tylko jeden problem. Aby intronizacja się powiodła, potrzeba:
  – aby cały Naród upadł na kolana. A co z tym marginesem ograniczonych mentalnie ludzi niewierzących w Pana Jezusa? Oni będą bluźnić. Będzie to z wielką obrazą dla Boga.
  – należy dostosować prawo do Prawa Bożego. Mamy Dekalog? Mamy. I co, śluby cywilne? Łamią VI przykazanie. Należy je UNIEWAŻNIĆ. Aborcja, in-vitro – łamią V przykazanie. Trzeba się tym zająć.

  Inaczej cała idea nie ma sensu, będzie tylko na poklask. Trzeba zmienić prawo i przestać być fałszywym. Króluj nam Chryste Po Wieki![/quote]

  popukaj sie w pustą głowę

 28. Dominika

  22 stycznia 2016 at 09:49

  Co tu robicie na portalu patriotycznym skoro wam tak nie pasuje prosty Dekalog? Mało miejsca na szambortalach lewakich? Nie, nie „kibole”, tylko po prostu utracicie niesłusznie przyznane przywileje płynące z tytuł ślubu, będziecie także zmagać się z napiętnowaniem ze strony normalnej części społeczeństwa. I radzę więcej pokory, bo któregoś dnia może być już za późno na pokorę. Ujadać możecie sobie na forum waszych gadzinówek.

 29. Tomcio Lewakowski

  22 stycznia 2016 at 10:00

  Jezus był Żydem i bliskowschodnim uchodźcą.

  Królem polski zostanie Żyd i uchodźca.

  Tak.

  ŻYD.

  UCHODŹCA

  KRÓLEM.

  POLSKI.

  • JAWA

   20 lipca 2016 at 21:51

   jakim „bliskowschodnim uchodźcą”?

 30. bubek

  22 stycznia 2016 at 10:02

  Wynocha z kraju Słowian! Od 1000 lat okupujecie nasze ziemie będąc największym pasożytem ludzi!

  • JAQ

   5 listopada 2016 at 21:43

   do kogo te teksty?

 31. Sierakowianin 61

  22 stycznia 2016 at 10:18

  Będą jaja jak ten kr€l zobaczy PENISA Rachonia w kroczu K. Hejke, CUDZOLOŻNICY nr 1 w tym jego kurestwie .

  • JAQ

   5 listopada 2016 at 21:45

   o czym fantazjujesz?

 32. evita

  22 stycznia 2016 at 10:41

  Ale jazgot! Ciekawe,że uaktywnia się przy tematach, które powinny być obojętne dla sceptyków, niewierzących, itp. Skoro ktoś nie wierzy w Boga,nie wierzy też w Jego interwencje i generalnie spokojnie mógłby traktować takie inicjatywy jako rodzaj folkloru religijnego. Ale nie, bo z jakiś przyczyn robi się jazdę. Trudno to zrozumieć, tym bardziej, że przy niektórych tematach istotnych dla wierzących, lecz obojętnych dla niewierzących lubi być podobnie.

 33. Anna

  22 stycznia 2016 at 10:54

  [quote name=”nitro2012″][quote name=”iza”]Jeżeli upadniemy na kolana i uznamy naszego Pana Jezusa Chrystusa Królem Naszej Ojczyzny i oddamy się Jego panowaniu, to On nam pomoże na naszej dalszej drodze,otoczy nas swoim Miłosierdziem.
  Przecież on wie ,że jesteśmy słabi i zagubieni,więc zaufajmy naszemu Panu i uznajmy naszym Królem.[/quote]

  co dzisiaj ćpaliśmy?[/quote]

  Mądre słowa też tak uważam Jedyny Królem Polski i Panem jest Jezus Chrystus!!!

 34. Michał

  22 stycznia 2016 at 11:08

  [quote name=”Dominika”]Co tu robicie na portalu patriotycznym skoro wam tak nie pasuje prosty Dekalog? Mało miejsca na szambortalach lewakich? Nie, nie „kibole”, tylko po prostu utracicie niesłusznie przyznane przywileje płynące z tytuł ślubu, będziecie także zmagać się z napiętnowaniem ze strony normalnej części społeczeństwa. I radzę więcej pokory, bo któregoś dnia może być już za późno na pokorę. Ujadać możecie sobie na forum waszych gadzinówek.[/quote]
  Nie mamy żadnych przywilejów z dziewczyną i myślimy o ślubie. Dekalog jest faktycznie prosty, gorzej jak zaczynają się interpretacje… Kilka cytatów:
  J 18, 33b-37
  „Królestwo moje nie jest z tego świata. Gdyby królestwo moje było z tego świata, słudzy moi biliby się, abym nie został wydany Żydom.” Mt 7,21-24
  „Nie każdy, który Mi mówi: «Panie, Panie», wejdzie do królestwa niebieskiego, lecz ten, kto spełnia wolę mojego Ojca, który jest w niebie”.
  Co do pokory – zmówimy za Ciebie koronkę. Z Panem Bogiem.

 35. Norbert

  22 stycznia 2016 at 11:13

  W Ewangelii napisane jest, że:
  – „Królestwo Moje nie jest z tego świata” (J, 18, 33b)
  – „Oddajcie cesarzowi co cesarskie, a Bogu to co Boskie” (Mk, 12, 13-17)
  I wszystko jasne. Każdy kto chce intronizacji Jezusa Chrystusa na jakiegokolwiek króla ziemskiego, sprzeciwia się Ewangelii. Sam Jezus mówił o oddzieleniu spraw ziemskich (cesarskich) od Boskich… i każde mieszanie Boga w sprawy państwa jest wbrew Jego woli.. Zastanówcie państwo… bo nadgorliwość jest gorsza od faszyzmu, a znów wychodzi na to, że z Boga niektórzy robią sobie nalepkę na gębę, dla załatwienia sobie jakis chorych ambicji…

 36. midoclasev

  22 stycznia 2016 at 12:01

  Ateizm i agnostycyzm to jednak forma ułomności, jak tak czytam. Prosty w formie i treści dekalog jest zbyt trudny do pojęcia przez czerwonogłowych ateiściaków. Nie dziwię się – 90% z nich to konkubinaty i „śluby” cywilne, tj. kontrakty bądź umowy handlowe. Oj przyjdzie skomleć licznym w Odrodzonej Polsce. Już w listopadzie będzie skowyt pod niebiosa, aż na Kremlu i w Bundestagu usłyszą hue huehue

  • JAWA

   20 lipca 2016 at 21:56

   o czym nawijasz?

 37. Michał Mieczysław

  22 stycznia 2016 at 12:30

  Dokładnie!
  – „Królestwo Moje nie jest z tego świata” (J, 18, 33b)
  – „Oddajcie cesarzowi co cesarskie, a Bogu to co Boskie” (Mk, 12, 13-17)

  i jeszcze ‚..po owocach ich poznacie..’ (Mt)..

  Sądzicie, że Jezus byłby zadowolony, że został mianowany królem na ziemi przez kościół katolicki, który aktywnie kolaboruje z PIS’owskimi narodowymi socjalistami?!

 38. damieno

  22 stycznia 2016 at 13:10

  [quote name=”evita”]Ale jazgot! Ciekawe,że uaktywnia się przy tematach, które powinny być obojętne dla sceptyków, niewierzących, itp. Skoro ktoś nie wierzy w Boga,nie wierzy też w Jego interwencje i generalnie spokojnie mógłby traktować takie inicjatywy jako rodzaj folkloru religijnego. Ale nie, bo z jakiś przyczyn robi się jazdę. Trudno to zrozumieć, tym bardziej, że przy niektórych tematach istotnych dla wierzących, lecz obojętnych dla niewierzących lubi być podobnie.[/quote]

  powiem ci z jakiej przyczyny, bo widać tobie wiara przyćmiła wszystkie komóreczki. wszystkie dwie, które się błakały, a teraz się już na amen nie znajdą. z takiej przyczyny, że jesli mamy zaakceptować szopkę jednej religii, to mamy prawo żądać taiej samej szopki dla każdej innej. zrozumiałaś? czy nie za specjalnie? polska nie jest państwem wyznaniowym. jest państwem świeckim, więc takie szopki rób sobie w domu. intronizuj sobie nawet jasia fasolę. nikt się nie będzie wpieprzac.

 39. Waldek

  22 stycznia 2016 at 13:34

  Ciekawe jaką kasę od PiS-u będzie dostawał… reprezentant Nowego Króla z racji sprawowania „królewskiego” urzędu, bo wiadomo, że Nowy Król NA PEWNO sam tej kasy nie będzie odbierał sobie z konta? Ja typuję, że jakieś 30 miliardów złociszy rocznie…
  Oczywiście oprócz tych 20 miliardów, które biskupi już zgarniają do tej pory rocznie!

 40. Marek Rosicki

  22 stycznia 2016 at 14:43

  Drodzy moi. Mieszacie pieczywo z d…, no – łuczywem. Joschua miał plan polityczno-kapłański, ale w stosunku do swego Narodu. Owszem – chciał zostać Królem, ale Izraelitów. Chciał być też najwyższym kapłanem – gdyż w tamtych czasach osiągnięcie tego celu, dałoby Mu możliwość wprowadzenia POKOJU ogólnego. Jednak nie rozumianego trywialnie, jak dziś, pod postacią „szalom”. To było coś o wiele głębszego w rozumieniu. Aktualny wizerunek Jezusa – nie obrźcie się – gazetowo-pijarowski, ma niewiele wspólnego z tamtejszą koncepcją. Kto niedouczony – niech się doszkala. A nie mówi wyłącznie, że jest chrześcijaninem. Ergo – „tamten Joschua” pewnikiem nie chciałby być królem innego państwa, niż Jego własne. Pochodził przecież z rodu Dawidowego. Polska dla Niego, w dzisiejszej kondycji, jawiłaby się pewnikiem jako ta stajnia p. Augiasza….
  Szukajcie następnych pomysłów. A rozsądnych, by się potem z Nas nie śmiano.
  eM

  • JAWA

   20 lipca 2016 at 21:58

   „chciał zostać Królem, ale Izraelitów” z czego to?
   gdy chcieli Go obwołać królem usunął się
   na pytanie Piłata „czy jesteś królem Izraela?” rzekł „Królestwo Moje nie jest z tego świata”
   a może śmy inne Biblie czytali?

 41. nomercyforleftside

  22 stycznia 2016 at 15:31

  Po wała tu wchodzicie lewaki i ateuchy skoro was ten temat rzekomo niedotyczy?? Wypad na masońskie strony czcić bafometa. Macie czas do listopada lol

  • JAQ

   5 listopada 2016 at 21:58

   o czym fantazjujesz?

 42. Soroka

  22 stycznia 2016 at 17:34

  [quote name=”Waldek”]Ciekawe jaką kasę od PiS-u będzie dostawał… reprezentant Nowego Króla z racji sprawowania „królewskiego” urzędu, bo wiadomo, że Nowy Król NA PEWNO sam tej kasy nie będzie odbierał sobie z konta? Ja typuję, że jakieś 30 miliardów złociszy rocznie…
  Oczywiście oprócz tych 20 miliardów, które biskupi już zgarniają do tej pory rocznie![/quote]

  Tobie żądza pieniądza odebrała rozum!
  Podaj źródło tych twoich informacji!

 43. Soroka

  22 stycznia 2016 at 17:43

  [quote name=”damieno”]
  powiem ci z jakiej przyczyny, bo widać tobie wiara przyćmiła wszystkie komóreczki. wszystkie dwie, które się błakały, a teraz się już na amen nie znajdą. z takiej przyczyny, że jesli mamy zaakceptować szopkę jednej religii, to mamy prawo żądać taiej samej szopki dla każdej innej. zrozumiałaś? czy nie za specjalnie? polska nie jest państwem wyznaniowym. jest państwem świeckim, więc takie szopki rób sobie w domu. intronizuj sobie nawet jasia fasolę. nikt się nie będzie wpieprzac.[/quote]

  A ty niby masz wiedzę?
  Też tylko wierzysz, ale nie wiesz nawet w co. Cóż to jest państwo świeckie?
  Państwo świeckie (słowo „świeckie” jest tu niewłaściwe), to państwo, którego religią państwową jest materializm, czyli najgłupsza religia oparta na wierze w samoistne i bezprzyczynowe powstanie świata materialnego.
  Materialiści (wyznawcy tej religii) są całkowicie pozbawieni zdolności logicznego myślenia! Czyste chamstwo i głupota!

  • JAWA

   20 lipca 2016 at 22:04

   skąd bierzesz te definicje?

 44. robert

  22 stycznia 2016 at 17:49

  to niech te wszystkie po….by z górskim na czele zostawią swoje stołki i niech cieśla rządzi za nich będzie przynajmniej taniej.

 45. iza

  22 stycznia 2016 at 21:06

  [quote name=”nitro2012″][quote name=”iza”]Jeżeli upadniemy na kolana i uznamy naszego Pana Jezusa Chrystusa Królem Naszej Ojczyzny i oddamy się Jego panowaniu, to On nam pomoże na naszej dalszej drodze,otoczy nas swoim Miłosierdziem.
  Przecież on wie ,że jesteśmy słabi i zagubieni,więc zaufajmy naszemu Panu i uznajmy naszym Królem.[/quote]

  co dzisiaj ćpaliśmy?[/quote]
  ma zgadnąć co ćpałeś? nie wiem, może odpowiesz co ćpaleś?

 46. iza

  22 stycznia 2016 at 21:12

  [quote name=”Anna”][quote name=”nitro2012″][quote name=”iza”]Jeżeli upadniemy na kolana i uznamy naszego Pana Jezusa Chrystusa Królem Naszej Ojczyzny i oddamy się Jego panowaniu, to On nam pomoże na naszej dalszej drodze,otoczy nas swoim Miłosierdziem.
  Przecież on wie ,że jesteśmy słabi i zagubieni,więc zaufajmy naszemu Panu i uznajmy naszym Królem.[/quote]

  co dzisiaj ćpaliśmy?[/quote]

  Mądre słowa też tak uważam Jedyny Królem Polski i Panem jest Jezus Chrystus!!![/quote]
  Dziękuje Aniu!
  Myślę ,że jest nas dużo tak myślących .
  Króluj nam Chryste w naszej Ojczyżnie!

 47. Piotrek

  22 stycznia 2016 at 22:49

  Serce rośnie. Szatan się wścieka. A domorośli ateiści (ochrzczeni) przeżywają tragicznie rozterki swego oddalenia od Boga

  • JAQ

   5 listopada 2016 at 21:51

   „rozterki” mów za siebie

 48. Orzeł Biały

  22 stycznia 2016 at 23:16

  Ale ja w ogóle nie rozumiem skąd jakakolwiek dyskusja?! Polska jest krajem katolickim, 98% jest ochrzczonych, 96% praktykuje, a głośny jest poszczekujący margines. Zasady określa większość i wyjącej leminżerii pozostaje grzecznie się dostosować. A jak nie, to wypad do Korei, póki granice otwarte, bo potem jak się je zamknie, to będzie można się już tylko dostosować, albo cichutko w domu popiskiwać jak rozdziewiczana panienka w noc poślubną. Hołoto zrozum, jesteś tylko marginesem, wypierdkiem i wrzodem na tkance Narodu, który w większości chce uznania Chrystusa za Króla Polski. Kto nie chce? Środowisko z Czerskiej? Paru ateistów na garnuszku mamusi czy „kochający inaczej”? A może paru dzieciaków bawiących się w rodzinę w cudzołożnych konkubinatach zatwierdzonych prawnie jako ślub cywilny? No to mordy w kubeł i dość już puszczania kału ustami lewacy. Wasz czas minął, pozostał wam rynsztok historii. Albo więzienna cela, jeśli zaczniecie burzyć nowopowstający ład w Polsce.

  • JAWA

   20 lipca 2016 at 22:08

   „wypierdkiem” o jak ładnie „puszczania kału ustami” jeszcze lepiej
   „Narodu, który w większości chce uznania Chrystusa za Króla Polski” było referendum?

 49. Olaf

  23 stycznia 2016 at 00:15

  Żyd Królem Polski?! Ludzie, bracia oszaleliście?!

  • JAWA

   20 lipca 2016 at 21:49

   to jest problemem? a nie pomieszanie sacrum i profanum?

 50. cezary

  23 stycznia 2016 at 03:27

  Uszkodzenie mózgu może prowadzić do silniejszego odczuwania stanów metafizycznych. Badania naukowców z Uniwersytetu w Udine pokazały, gdzie w mózgu zlokalizowany jest rejon, który może sterować naszą duchowością i religijnością. Jest nadzieja, że uda się wykorzystać tę wiedzę, by pomóc pacjentom cierpiącym na niektóre formy zaburzeń osobowości.
  Badano uszkodzenia, związane z chorobą nowotworową. Taka sytuacja daje zupełnie wyjątkowe możliwości analizy funkcjonowania mózgu. 88 osób, u których zdiagnozowano raka w obszarze tylnej kory ciemieniowej jeszcze przed operacją usunięcia tkanki nowotworowej poddano testom psychologicznym, diagnozującym poziom przeżywania stanów transcendentnych.

 51. Soroka

  23 stycznia 2016 at 08:27

  [quote name=”cezary”]Uszkodzenie mózgu może prowadzić do silniejszego odczuwania stanów metafizycznych. Badania naukowców z Uniwersytetu w Udine pokazały, gdzie w mózgu zlokalizowany jest rejon, który może sterować naszą duchowością i religijnością. Jest nadzieja, że uda się wykorzystać tę wiedzę, by pomóc pacjentom cierpiącym na niektóre formy zaburzeń osobowości.
  Badano uszkodzenia, związane z chorobą nowotworową. Taka sytuacja daje zupełnie wyjątkowe możliwości analizy funkcjonowania mózgu. 88 osób, u których zdiagnozowano raka w obszarze tylnej kory ciemieniowej jeszcze przed operacją usunięcia tkanki nowotworowej poddano testom psychologicznym, diagnozującym poziom przeżywania stanów transcendentnych.[/quote]

  Kastratom mózgowym coś jeszcze szumi w pustej czaszce?

  • JAWA

   20 lipca 2016 at 22:05

   „Kastratom mózgowym” ale język

 52. Rafał

  23 stycznia 2016 at 08:55

  Informacja nieprawdziwa i mylna. W listopadzie nastąpi nie intronizacja a Zawierzenie Polski Jezusowi Chrystusowi Królowi a to zasadnicza różnica. Poza tym KEP już się w kwestii Intronizacji wypowiadała i w tej materii nic się nie zmieniło: http://episkopat.pl/dokumenty/listy_pasterskie/4741.1,O_krolowaniu_Jezusa_Chrystusa.html

 53. M P

  23 stycznia 2016 at 09:11

  Brawo!!! Lepszej informacji nie można było otrzymać! Polska musi trwać przy Bogu i swojej wierze. A Wy, ludiz walczący z KK i nie wierzący informuję, że taka postawa narodu polskiego Wam się opłaca! A to chyba dla was najważniejsze 🙂

 54. Maciej

  23 stycznia 2016 at 09:17

  Rozumiem że odbędzie się referendum w tej sprawie, skoro większość decyduje?

  [quote name=”Orzeł Biały”]Ale ja w ogóle nie rozumiem skąd jakakolwiek dyskusja?! Polska jest krajem katolickim, 98% jest ochrzczonych, 96% praktykuje, a głośny jest poszczekujący margines. Zasady określa większość i wyjącej….[/quote]

 55. Michal

  23 stycznia 2016 at 10:02

  Pomimo ze kieruje sie glownie rozumem uznaje jako NAJWYZSZY przyklad postepowania nauke Chrystusa. Pisze „pomimo” poniewaz zauwazylem taka tendencje ze niby albo sie mysli albo sie wierzy. Ja mysle i wierze. Serce powinno prowadzic rozum za reke! Rozum bez serca jest slepy na to co najwazniejsze… Staram sie pamietac slowa Chrystusa w codziennosci. Pozdrawiam z Berlina Rodacy. Michal

 56. Kuba

  25 stycznia 2016 at 10:41

  Nie wierzę w to co czytam. Ale ok.
  Przyjmijmy, że to dla was ma faktycznie sens.
  Wytłumaczcie mi, prostemu umysłowi ścisłemu skąd w was ta „wiara”. Bo ja tego nie rozumiem. Nie ma żadnego dowodu na istnienie Boga czy na to, że Jezus faktycznie był tym za kogo go uważacie. Dowodem nie jest istnienie Biblii, nie są słowa księży. Dowodem nie jest też czas trwania wiary. Ludzie wierzyli i będą wierzyć w różne rzeczy.
  Chcę żeby ktoś mi wytłumaczył dlaczego powinienem wierzyć w Boga i go czcić.

  • JAQ

   5 listopada 2016 at 21:55

   wiara powinna być sprawą prywatną
   pomysł by władze państwowe „intronizowały” to narusza

 57. Hasim

  25 stycznia 2016 at 18:35

  Czy wyście oszaleli , czy wy jesteście Polacy ? Jezus był żydem którego wy chcecie mianować królem polski. Wy chyba tutaj nie Polacy lecz z PO a może żydzi ?

  • JAWA

   20 lipca 2016 at 22:13

   no to masz problem

 58. Rabbit

  25 stycznia 2016 at 20:45

  Odpowiedź dla niedowiarków…

  http://thelastreformationmovie.com/

 59. Roman

  26 stycznia 2016 at 12:31

  Jest petycja „Czekamy na INTRONIZACJĘ” http://www.piens.pl/czekamy-na-intronizacje/

 60. Janusz

  28 stycznia 2016 at 04:37

  WSPANIAŁA WIADOMOŚĆ. !!!!!
  Alleluja i do przodu !

 61. Osmium

  30 stycznia 2016 at 19:25

  „Przedłóżcie waszą sprawę sporną, mówi Pan, podajcie wasze mocne dowody, mówi Król Jakuba. Niechaj przystąpią i niech Nam objawią to, co się ma zdarzyć. Jakie były przeszłe rzeczy? Objawcie, abyśmy to wzięli do serca. Albo oznajmijcie Nam przyszłe rzeczy, abyśmy mogli poznać ich spełnienie. Objawcie to, co ma nadejść w przyszłości, abyśmy poznali, czy jesteście bogami. Zróbcie choć coś, czy dobrego, czy złego, żebyśmy to z podziwem wszyscy oglądali. Otóż wy jesteście niczym i wasze dzieła są niczym, obrzydliwością jest ten, kto was wybiera.” Iz 41,21-24

 62. JAWA

  2 lutego 2016 at 17:05

  [quote name=”Hasim”]Czy wyście oszaleli , czy wy jesteście Polacy ? Jezus był żydem którego wy chcecie mianować królem polski. Wy chyba tutaj nie Polacy lecz z PO a może żydzi ?[/quote]
  no pięknie, pięknie
  a co mówią lekarze?
  a tak w ogóle to Konstytucja mówi:
  państwo jest neutralne w sprawach religii
  państwo jest Rzeczpospolitą
  czegóż więcej?

 63. JAWA

  2 lutego 2016 at 17:12

  [quote name=”Kuba”]Nie wierzę w to co czytam. Ale ok. Przyjmijmy, że to dla was ma faktycznie sens. Wytłumaczcie mi, prostemu umysłowi ścisłemu skąd w was ta „wiara”. Bo ja tego nie rozumiem. Nie ma żadnego dowodu na istnienie Boga czy na to, że Jezus faktycznie był tym za kogo go uważacie. Dowodem nie jest istnienie Biblii, nie są słowa księży. Dowodem nie jest też czas trwania wiary. Ludzie wierzyli i będą wierzyć w różne rzeczy. Chcę żeby ktoś mi wytłumaczył dlaczego powinienem wierzyć w Boga i go czcić.[/quote]
  nie musisz nikogo czcić skoro jest wolność wyznania. Pytaniem jest czemu po tym padole chodzą tacy co chcą by czczony przez nich Jezus którego zwą Królem Wszechświata został jeszcze Królem Polski. Chyba że w ich pojęciu Polska jest poza Wszechświatem. Na mój gust to jak awansować Prezydenta RP na Sołtysa Wąchocka…

 64. JAWA

  2 lutego 2016 at 17:27

  [quote name=”Orzeł Biały”] Polska jest krajem katolickim, 98% jest ochrzczonych, 96% praktykuje, A jak nie, to wypad do Korei, póki granice otwarte, bo potem jak się je zamknie, to będzie można się już tylko dostosować, albo cichutko w domu popiskiwać jak rozdziewiczana panienka w noc poślubną. Hołoto zrozum, jesteś tylko marginesem, wypierdkiem i wrzodem na tkance Narodu, który w większości chce uznania Chrystusa za Króla Polski. No to mordy w kubeł i dość już puszczania kału ustami lewacy.[/quote] Utożsamiasz „katolicki” z „ochrzczonym” co jest nadmiernym skrótem. Przeważająca większość chrzczona jest bez wyrażenia swej woli w tej mierze zatem nie określa to poglądów. Te „98 %” wyraziło wolę „intronizacji”? Co o „Królu Polski” mówi „Ojcze Nasz, „Wierzę w Boga” czy „Zdrowaś Mario”? Nic, prawda?
  A teksty o puszczaniu kału, rozdziewiczaniu czy wypierdkach bardzo pobożnie brzmią, jakże pasują do tematu…

 65. JAWA

  2 lutego 2016 at 17:31

  [quote name=”Marek Rosicki”]Joschua miał plan polityczno-kapłański, ale w stosunku do swego Narodu. Owszem – chciał zostać Królem, ale Izraelitów.[/quote] „królestwo nie z tego świata” „Gdy więc Jezus poznał, że mieli przyjść i porwać Go, aby Go obwołać królem, sam usunął się znów na górę.” J 6,15

 66. Wiktoria

  3 lutego 2016 at 17:46

  Obawiam się, że to nie będzie intronizacja wg objawień Celakówny, lecz oddanie Polski Jezusowi, Królowi Wszechświata.Nie rozumiem problemów teologicznych, skoro Maryja, Krółowa Świata, jest Królową Polski, to dlaczego na tej zasadzie Jezus, Król Wszechświata, nie może być Królem Polski?

  • JAQ

   5 listopada 2016 at 21:41

   a jakby cesarza awansować na sołtysa?

 67. Władek

  13 lutego 2016 at 17:28

  [quote name=”Kuba”]Nie wierzę w to co czytam. Ale ok.
  Przyjmijmy, że to dla was ma faktycznie sens.
  Wytłumaczcie mi, prostemu umysłowi ścisłemu skąd w was ta „wiara”. Bo ja tego nie rozumiem. Nie ma żadnego dowodu na istnienie Boga czy na to, że Jezus faktycznie był tym za kogo go uważacie. Dowodem nie jest istnienie Biblii, nie są słowa księży. Dowodem nie jest też czas trwania wiary. Ludzie wierzyli i będą wierzyć w różne rzeczy.
  Chcę żeby ktoś mi wytłumaczył dlaczego powinienem wierzyć w Boga i go czcić.[/quote]

  Czytam obawy w Twoich myślach, Twoje sumienie jest niespokojne. Czy wiesz co to pełnia człowieczeństwa? Chcesz a jednocześnie nie możesz zrozumieć wszystkiego umysłem. Czy nigdy nie otrzymałeś darmo niezasłużonej dobroci, szczęścia, pomyślności? Czy wiesz, że gdyby tylko ludzie chcieli na Ziemi nie byłoby zła, przemocy, wojen? Dostałeś swoją część do zagospodarowania. Nie zmarnuj jej.

  • JAQ

   5 listopada 2016 at 22:01

   odpowiedź bez związku z tematem

 68. JAWA

  17 lutego 2016 at 17:33

  [quote name=”Wiktoria”]Nie rozumiem problemów teologicznych, skoro Maryja, Krółowa Świata, jest Królową Polski, to dlaczego na tej zasadzie Jezus, Król Wszechświata, nie może być Królem Polski?[/quote] Gdzie Skład Apostolski mówi coś o tym? Kościół jest powszechny bo nie ma w nim podziału na „Żyda i Greka” (Ga 3,28) „Bóg naprawdę nie ma względu na osoby. Ale w każdym narodzie miły jest Mu ten, kto się Go boi i postępuje sprawiedliwie” (Dz 10,34-35) Zaś używanie Imienia Pańskiego do areligijnych celów jest profanacją (Drugie Przykazanie) chyba że „król Polski” jest terminem religijnym, tylko jakiego wyznania? Narofowego?

  • JAWA

   29 lutego 2016 at 17:08

   miało być „narodowego” przepraszam za błąd

 69. maha

  3 kwietnia 2016 at 20:01

  A wy gamonie nie macie powaznych problemow?

 70. JAN KOW

  4 maja 2016 at 10:04

  Nie liczy się to co na ziemi a to co w innym wymiarze czy jak zwał w języku katolickim – królestwie niebieskim. Także najważniejszym jest to aby odciąć się mentalnie od tej całej medialno – polityczno – religijnej propagandy strachu przed apokalipsą w jakiejkolwiek postaci. Szczególnie tej z biblii która jakoś przed 2 tysiące lat się nie pojawiła i się oczywiście nie pojawi !! Aktualnie nowa pseudo apokalipsa przybrała przydomek ” ISIS i imigranci” Czyli chrońmy się bo wróg może zaatakować w każdej chwili.” Mi osobiście wydaje się iż Polacy zapomnieli kim są. Tak bardzo chwalimy historię narodu Polskiego wspominając powstania i wygrane wojny z wrogami z przeszłości których zmietliśmy z powierzchni ziemi wyrzynając w pień i to pod patronatem Jezusa i Maryi. Zapomnieliśmy chyba już, że od tysięcy lat a byliśmy Słowianami którzy miłowali naturę, zwierzęta i żyli w zgodzie ze sobą i Światem. Zaprzedaliśmy się obcej kulturze jaka przyszła gdzieś z Włoch a dokładnie Rzymu pod postacią tzw. Religii Katolickiej. Liczne objawy ówczesnego Patriotyzmu i obrony naszej Słowiańskiej kultury i miłości do bliźnich i natury zostały stłumione a Nasze Korzenie wyrwane przez Panujących obecnie Polskich Królów w postaci wojny domowej czyli wymordowania prawie wszystkich Słowian. Mamy kulturę taką jaką mamy bo przetrwali tylko Ci Słowianie którzy przyjęli pod przymusem obcą Rzymską Religię która właśnie po to została stworzona – aby podbijać Świat. Potem Czas zrobił już swoje i zatarł ślady po Słowianach a rządzący spalili dokumenty i informacje po Naszej pierwotnej kulturze. Czemu na Historii się o tym nie mówi? No a to dlatego aby nam wpoić nasz fałszywy Patriotyzm do obcej kultury która przyszła z zagranicy. Mamy teraz nasz słynny kapitalizm którym tak się chwalimy lecz to w rzeczywistości nic nowego a stare dzieje, bo już dawno sprzedaliśmy nasz kraj kapitalistom liczącym kasę za każdą mszę tym samym mając monopol na ludzką duszę i wolność poglądów bo narzucono nam wiarę w dogmaty czyli coś jeśli podważysz to Cię zabiją albo wyrzekną się Ciebie za herezje! A teraz współczesna Polska jest co prawda silnym Narodem i tylko dlatego zawsze wygrywa i się buntuje bo weszło nam to w krew przez wieki i przemieniliśmy się z łagodnych Słowian w agresywny naród katolicki i nie dajemy się dymać przez wroga. Wpojono Nam już dawno iż nasza rdzenna kultura była jakąś pogańską sektą i pod Imieniem Jezusa i religii Katolickiej trzeba było wyrżnąć przecież pogan w pień. To samo miało miejsce w Ameryce Płd. i Płn. , Aborygenów w Australii i innych miejscach na Świecie. To są nauki Jezusa Chrystusa? To On kazał zabijać i mordować nie winnych? To On kazał stawiać mu pomniki i statuetki czcząc je niczym Złote Ciele? OCZYWIŚCIE, ŻE NIE! SYN BOŻY I JEGO MATKA MARYJA NIE MAJĄ ABSOLUTNIE NIC WSPÓLNEGO Z TERROREM I MORDOWANIEM BLIŹNICH ANI Z CZCZENIEM MARTWYCH KAMIENNYCH CZY ZŁOTYCH POSĄGÓW. JEZUS I MARYJA NIE nie mają nic z tym wspólnego a co najważniejsze Jezus nakazał nadstawianie drugiego policzka. Gdzie podziały się jego nauki i przestrzeganie przykazań na świecie i w Naszej tak przez wielu uważanej Cudownej i Katolickiej Polsce? Na to pytanie większość z nas by odpowiedziało „spieprzaj dziadu, spieprzaj Pan” nie gadaj głupot i napij się wódeczki, chodź idziemy na imprezkę albo lepiej idź do Kościoła i się módl może Bóg Ci odpuści ten bluźnierczy grzech! ” JA ODPOWIADAM NATOMIAST: A no zapodziało się gdzieś pomiędzy źródłem a ujściem naszej Wisły bo napotyka na swojej drodze liczne przeszkody takie jak DUMA, ZAWIŚĆ,CAŁY TEN OBŁUDNY PATRIOTYZM, ZAZDROŚĆ, NIENAWIŚĆ DO BLIŹNIEGO, KONSUMPCJONIZM, ZAKŁAMANĄ POLITYKĘ I MEDIA, WIECZNE NARZEKANIE NA WSZYSTKO I PRZEJMOWANIE SIĘ, ZAMARTWIANIE O SWOJĄ ZIEMIĘ I DOBRA MATERIALNE ORAZ JEDZENIE I PRZYSZŁOŚĆ KTÓRA NIE ISTNIEJE (BO JUTRO MOŻESZ WPAŚĆ POD SAMOCHÓD I UMRZEĆ SKĄD MOŻESZ WIEDZIEĆ ŻE TO SIĘ NIE STANIE?). WSZELKIE CZCZENIE ZŁOTYCH BOŻKÓW I POMNIKÓW I ODDAWANIE HOŁDU I ZAUFANIA TEMU ZAKŁAMANEMU SYSTEMOWI JAKIM JEST SPOŁECZEŃSTWO. WIARĘ TO LUDZIE MAJĄ W POLSCE WIĘKSZĄ CHYBA W POLITYKÓW CZYLI ZBRODNIARZY NAS WYNISZCZAJĄCYCH I OKŁAMUJĄCYCH KAŻDEGO DNIA NIŻ W PRAWDZIWEGO BOGA. To co Polski Naród wyprawia naprawdę to pogłębianie i wzmacnianie EGO całej Polski twierdząc ” o jacy my Wspaniali Polacy bo nie gęsi własny język i religię mamy, wojenki my wygrali to mordy jak zawsze trzeba obijać wrogom a przed złem to już mamy ochronę bo jest NOWY POMNIK !!” Mamy XXI wiek i odkrycia naukowo-technologiczne, biologię, fizykę kwantową wszechświata i inne rzeczy. Dogmaty których nie można potwierdzić i zweryfikować stworzono aby nas kontrolować i ograniczać tym samym naszą wolność. W to można było wierzyć sobie setki lat temu, w takie rzeczy mogą teraz wierzyć małe dzieci, a nie nowoczesny, rozwinięty i świadomy i mądry człowiek. Mamy internet i dostęp do wiedzy i różnych innych kultur w tym medytacji Indyjskiej i innych technik rozmowy z Bogiem a nie ślepej wierze w to co nam narzucono. Rozwijajmy się i edukujmy ze wszelkich dziedzin i kultur, doświadczajmy a nie krytykujmy i narzucajmy coś zanim czegoś sami nie sprawdzimy. Bądźmy Mądrzy, Świadomi i podróżujmy . Pora na POLSKĘ Polska Przebudzona. TO CO NALEŻY ZROBIĆ TAK NAPRAWDĘ to np. iść w góry czy zanurzyć się w naturze otaczającego nas świata i pięknej Polski. Najlepiej podróżować i zapomnieć o wszystkim tym złu które jest dookoła nas, zapomnieć fałszywej propagandzie i problemach. Rozpocząć prawdziwą medytację z Bogiem który jest wszędzie, bo On stworzył wszechświat a więc jest w każdej cząstce- atomie czyli w nas ludziach, zwierzętach, roślinach, powietrzu, wodzie, ziemi itd. To nie On stworzył podziały na kultury, Państwa i granice których wcześniej nie było. Stworzyli je chciwi i żądni władzy ludzie, a Planeta Ziemia nie należy do nikogo z Nas bo nie jest nasza! Także cieszmy się nią i cieszmy się iż Bóg jest z Nami każdego dnia i wszędzie a nie zamartwiajmy się o to co jest i będzie! Polacy powinni się głęboko zastanowić w co wierzą, wyznają i co tak na prawdę popierają! Pora wrócić do korzeni a nie obrażać się i wyzywać oraz popierać to o czym się nawet nie ma pojęcia i wierzy w to co nam narzuciła kultura, religia, rodzina i zakłamani politycy tworzący chore społeczeństwo Pieniądza i władzy dający nam fałszywą iluzję wolności i zmiany świata poprzez ich popieranie tworząc z Nas fanatyków religijno-polityczno-społecznych. Pora się przebudzić ! AMEN!

  • JAWA

   20 lipca 2016 at 21:51

   po co te wszystkie duże litery?
   i skąd pomysł że chrześcijaństwo jest „rzymską religią”?

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra