Z kraju

Lubelszczyzna nie chce imigrantów

Struktury wojewódzkie Ruchu Narodowego na Lubelszczyźnie wyraziły swój stanowczy sprzeciw wobec polityki imigracyjnej rządu Pani Premier Beaty Szydło – poinformwali jego przedsawiciele w specjalnie wydanym oświadczeniu.

 

Zaznaczyli, iż plany umieszczenia uchodźców na Lubelszczyźnie, w ośrodku w Białej Podlaskiej są „nie do przyjęcia”. Przypomnieli, że Ruch Narodowy stanowczo i konsekwentnie od samego początku wypowiadał się negatywnie wobec narzucanego przez Niemcy i inne państwa członkowskie UE obowiązkowego przyjmowania uchodźców.

 

Tymczasem, jak podkreślili, zgodnie z odpowiedzią Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji na interpelację posła Roberta Winnickiego (prezesa Ruchu Narodowego) wynika, że to m.in. w Białej Podlaskiej w pierwszej kolejności zostaną ulokowani imigranci. Tam też ma być przeprowadzana procedura filtra epidemiologicznego, której mają być poddani wszyscy docierający do Polski przybysze z Afryki i Bliskiego Wschodu.

 

„Wielokrotnie apelowaliśmy do polityków poprzedniego rządu o zawetowanie kwotowej propozycji przyjęcia uchodźców narzuconej nam przez Brukselę. Apelowaliśmy również do obecnego Prezydenta i Rządu RP o renegocjacje warunków, na które zgodzili się Ich poprzednicy” przypomnieli przedstawiciele RN, oświadczając, iż kategorycznie sprzeciwiają się, żeby Polski rząd przyjmował imigrantów i osiedlał ich na Lubelszczyźnie w Białej Podlaskiej.

 

Ruch Narodowy podtrzymuje swoje stanowisko, że Polska nie powinna przyjąć żadnego imigranta, natomiast wobec rozwiązań kryzysu imigracyjnego należy położyć nacisk przede wszystkim na uszczelnienie wschodniej granicy Polski, która w każdej chwili może stać się nowym szlakiem tranzytowym uchodźców.

 

„Powszechnie wiadomo, że dotąd do Europy masowo i praktycznie bez kontroli przedostało się ponad milion nielegalnych imigrantów i wciąż ten proceder trwa, choć na mniejszą skalę, ze względu na warunki atmosferyczne” zauważyli.

 

„W świetle powyższego, perspektywa nielegalnego przemieszczania się setek tysięcy ludzi przez nasze województwo, to zagrożenie nie tylko dla bezpieczeństwa wewnętrznego państwa, ale także dla obywateli, którzy mogą doświadczyć, podobnie jak to miało miejsce w innych krajach Europy (Niemcy, Austria, Szwecja) niszczenia mienia, kradzieży i rozbojów. Szczególnie narażone są kobiety, wobec których dopuszczano się napaści seksualnych, pobicia i poniżania” skonstatowali.

 

Jednocześnie poinformowali, że działacze Ruchu Narodowego wezmą udział w sobotniej pikiecie zaplanowanej na godz. 12:00 na Placu Wolności w Białej Podlaskiej. Zaapelowali przy tym do sympatyków Ruchu Narodowego, mieszkańców Białej Podlaskiej i okolic o przybycie i wyrażenie sprzeciwu wobec planowanych działań MSWiA.

 

Julia Nowicka

 

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

174 komentarze

174 Komentarzy

  1. home security camera reviews 2016

    13 listopada 2017 at 00:36

    Is there moving patio room indoors?

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra