Z kraju

W Polsce realizowana jest pierwsza faza kolorowej rewolucji

Kolorowa rewolucja już jest w pierwszej fazie realizowana. Mam wrażenie, że świadomość naszych polityków rządzących jest pod tym względem dość słaba, że rozpoznanie fenomenu kolorowej rewolucji jest mało widoczne – alarmuje prof. Artur Śliwiński.

 

Wprawdzie o zamiarach zorganizowania przez PO i Nowoczesną „polskiego majdanu” wiemy z taśm, które wyciekły w styczniu do mediów, jednakże nie doczekaliśmy się dotychczas żadnej reakcji ze strony rządu. Tymczasem sytuacja staje się coraz bardziej poważna.

 

– Mamy tu podwójny układ. W momencie, kiedy zdobywanie władzy drogą nie zbrojną, w drodze pierwszej fazy rewolucji kolorowych się nie udaje, to następuje kontynuacja w postaci agresji militarnej – zauważył prof. Śliwiński podczas wykładu poświęconemu temu właśnie tematowi, jaki we wtorek wieczorem odbył się w Domu Pielgrzyma Amicus w Warszawie.

 

Wskazywał, iż sam proces tworzenia rewolucji jest długotrwały, przeprowadzany w wieloletniej perspektywie, zatem o tym, że KOD to nagły i całkowicie spontaniczny zryw nie może być mowy. – Pierwszym elementem rewolucji jest stworzenie organizacji młodzieżowej, finansowanej przez organizacje międzynarodowe, a szkolonej przez odpowiednie służby. Drugi element to hasło: demokracja – we wszystkich przypadkach, kiedy obalono rządy demokratyczne na rzecz dyktatury – wyliczał Śliwiński. – Zawsze posługiwano się hasłem demokracja – zaznaczył.

 

– Jest jeszcze czynnik wewnętrzny, niezwykle istotny, finansowanie – dodał. – To finansowanie dokonuje się poprzez organizacje pozarządowe. Dlaczego w 2014 roku nie udała się rewolucja w Rosji? To jedna z kilku nieudanych rewolucji kolorowych. Ano, m.in. dlatego, że Rosjanie zablokowali kanały finansowania tych organizacji pozarządowych – wyjaśniał.

 

– W Polsce tego problemu się nie zauważa. U nas to finansowanie jest olbrzymie i ono płynie z różnych źródeł, które często ze sobą konkurują. Tutaj jest całkowity brak kontroli finansowania organizacji pozarządowych, nawet tych skrajnie wrogich w stosunku do Polski. I to jest ten czynnik, który jest bardzo niebezpieczny, bo został już zaktywizowany. Weźmy Komitety Obrony Demokracji. Tam jest cała lista płac. To jest pełna rachunkowość – tłumaczył.

 

Podkreślał, że taka rewolucja nie ma na celu obalenie władzy, która była wroga, ale zwiększenie kontroli nad państwami, osłabienie państw narodowych i ograniczenie populacji ludzkiej. Jako przykład podał obalenie prezydenta Hosniego Mubaraka w Egipcie. Polityk ten został pozbawiony władzy nie dlatego, że nie podobał się Stanom Zjednoczonym, gdyż jak przypomina prof. Śliwiński, miał z nimi dobre relacje, ale dlatego, iż uznano, że należy zwiększyć kontrolę nad Egiptem. – Tu nie chodzi o Stany Zjednoczone, tu nie chodzi o Wielką Brytanię, ale o światową oligarchię finansową – stwierdził.

 

Powołał się na Zbigniewa Brzezińskiego, który w chwili szczerości oświadczył, że ludzie dzisiaj są już tak skomplikowani i rozwinięci, że łatwiej jest zabić milion osób, niż tym milionem osób rządzić.

 

– Charakterystyczną cechą pierwszej fazy kolorowej rewolucji – wskazywał prof. Śliwiński – są protesty społeczne, jednakże pozbawione jakichkolwiek założeń programowych, z czym niewątpliwie mamy do czynienia w przypadku KOD. – Tam jest działanie konfrontacyjne, ale żadnych założeń programowych nie ma – ostrzegał. – Kolejnym etapem jest próba zdyskredytowania służb bezpieczeństwa – wyliczał, jako przykład dając ukraiński Majdan. Następnie – wskazywał – dochodzi do zamieszek i sabotażu, a w końcowym etapie – do obalenia rządu.

 

– To jest bardzo poważna sprawa. To jest bardzo silna destrukcja – alarmował, dodając, iż jeżeli nie uda się tego przeprowadzić drogą pokojową, dojdzie do rozlewu krwi. – To jest niszczenie potencjału ludzkiego. To jest także destrukcja świadomości społecznej, ponieważ wprowadza ona zamęt nie tylko w życiu społecznym i politycznym, lecz również zamęt umysłowy – tłumaczył, wskazując, iż sytuacja ta może zostać rozegrana przez interesy globalne. – Chodzi o wywołanie kryzysu, aby móc czerpać z niego korzyści – zauważył, dodając, iż obecnie mamy do czynienia z koncepcją kontrolowanego chaosu, będącą elementem konkretnej doktryny. Za tą doktryną stoją konkretne ideologie, a mianowicie: neoliberalizm i neomaltuzjanizm.

 

– Ani Polacy, ani rząd polski nie są wyposażeni w żadne narzędzia umożliwiające zablokowanie tej rewolucji. Chociaż jest to jeszcze wczesna faza i może przyjść czas na opamiętanie – zdiagnozował sytuację wewnętrzną naszego kraju. Zwrócił uwagę, iż owi „rewolucjoniści” stanowią znikomy odsetek społeczeństwa, jednakże posiadają dofinansowanie, wsparcie ze strony mediów oraz różnego rodzaju zagranicznych służb specjalnych.

 

Biorąc pod uwagę, iż za kolorowe rewolucje odpowiedzialne są dokładnie te same ośrodki, co za kryzysy finansowe, trudno spodziewać się, iż z tak potężnego ataku Polska wyjdzie obronną ręką.

 

Świetnym przykładem jest Grecja, która całkowicie utraciła niepodległość i znajduje się pod zarządem komisarycznym, natomiast – jak przypomina Śliwiński – na czele jej rządu stoi człowiek George’a Sorosa. I to właśnie ta Grecja przyjmuje na siebie ciężar przyjmowania tzw. uchodźców. – To nam też groziło cały czas, bo mamy pręgierz 3 mln długu – mówił Śliwiński. – Ja mam duże wątpliwości, czy obecne władze i obecny prezydent są sobie w stanie poradzić, skoro do tej pory zakładali, że te stosunki ze Stanami Zjednoczonymi i z Unią Europejską są organizowane na zasadzie przyjaźni – zauważył.

 

– PiS łącznie z Kukizem sobie z tą kolorową rewolucją nie poradzą, ponieważ z jednej strony jest montowany układ ten, który widzimy, z NowoczesnąPL, a z drugiej strony będzie wystawiony drugi element, narodowy, przeciwko tej grupie rządzącej. On oczywiście nie będzie składać się z nas, ale wszystkie błędy, które popełnił PiS, zostaną wykorzystane, żeby zmontować jeszcze drugi układ – ocenił, zwracając uwagę, że jeżeli się uda wziąć PiS w dwa ognie, to PiS przegra sprawę.

 

Na pytanie portalu Prawy.pl, co trzeba zrobić konkretnie, odpowiedział, iż przede wszystkim należy skoncentrować się na legislacji. – Trzeba wprowadzić tak jak Putin, a właśnie politycy PiS krytykowali jego decyzje, o tym, żeby wszystkie finansowane z zagranicy organizacje były kontrolowane. Druga sprawa to zlikwidować wszelkie powiązania personalne – wymieniał, dodając, iż sam jest w stanie wskazać kilka nazwisk osób, które „tkwią w tych sieciach organizujących rewolucję kolorową”. Nie chciał ich jednak podać. – Trzecia sprawa, to są media, ale tu coś już się dzieje – mówił.

 

Odnosząc się do tego prof. Mirosław Dakowski zauważył, iż mając tak potężny mandat społeczny, PiS nie powinien mieć problemu z przegłosowaniem stosownych rozwiązań. Pytanie tylko, dlaczego władza nie przystępuje do kontrataku? Dlaczego nie nagłośni i nie rozliczy działań przestępczych PO-PSL? Dlaczego raport z likwidacji WSI nie został jeszcze opublikowany? – Te pytania są w pewnym stopniu odpowiedzią, dlaczego ten rząd tak drepce w miejscu – skonstatował Dakowski.

 

– Rockefeller dostał pytanie, jak można byłoby zaradzić wojnie totalnej i odpowiedział: bardzo prosto, trzeba byłoby zabić pięćdziesięciu najbogatszych ludzi na świecie – konkludował czarnym humorem Śliwiński.

 

Warto na koniec zauważyć dwie rzeczy. Po pierwsze, PO byłaby już dawno skończona na scenie politycznej i odeszłaby w polityczny niebyt, gdyby nie fakt, iż zbyt wielu zainwestowało w nią zbyt wiele. Po drugie – kolorowe rewolucje przeprowadzane są z udziałem wąskiej grupy obywateli danego kraju, którzy wspomagani są „bratnią pomocą” ze strony sił zewnętrznych (tak było m.in. w Syrii). Pamiętajmy, że polskie prawo dopuszcza użycie obcych służb mundurowych (policji, wojska) na terenie naszego kraju w celu opanowania sytuacji, co oznacza, iż bezpośrednio zainteresowani nie będą mieli żadnych skrupułów, aby ich użyć, tym bardziej, że w świetle oficjalnej retoryki będą całkowicie usprawiedliwieni. Prawo to weszło w życie za rządów dokładnie tej samej formacji politycznej, która teraz usiłuje organizować Majdan. Jedynie naiwny by sądził, że to czysty przypadek tudzież zbieg okoliczności.

 

Tekst i fot.: Anna Wiejak

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

47 komentarzy

47 Komentarzy

 1. Maciek

  27 stycznia 2016 at 10:48

  Czyli jak ze KGB-owskiego podręcznika inspirowanego myślą Sun Tzu „Jak przejąć państwo” na podstawie którego były robione komunistyczne przewroty na całym świecie. Całe szczęście ,że nie udało się utrwalić wpływów Moskwy ,czego elementem był prawdopodobnie Smoleńsk 2010 .A teraz rzeczywiście rysuje się zagrożenie z drugiej ? z tej samej strony ? Doraźne porozumienia mogą zaskakujące . Zdaje się było kiedyś porozumienie Microsoft,Facebook i Rosja vs. inne korporacje .

 2. jacek

  27 stycznia 2016 at 11:55

  Rockefeller powiedział prawdę,trzeba zabić 50 najbogatszych ludzi na świecie.Putin broni jak może Rosji przed tą diabelską pięćdziesiątką i dlatego ma poparcie narodu,który to rozumie,choć możliwości ma niestety bardzo ograniczone.Całkowicie zgadzam się z panem profesorem Śliwińskim,świetnym ekonomistą,który świetnie rozpracował metody działania i plany światowej oligarchi finansowej.PIS jako na pewnno lepsza alternatywa dla Polski niż PO i KOD musi zachować czujność.Zawsze jednak podkreślam,że powinni się zdobyć na większą niezależność od żydo-amerykańskiego Sanhedrynu,a wtedy będą mieli poparcie Polaków tak wielkie jak prezydent Putin w Rosji.

 3. jacek

  27 stycznia 2016 at 12:04

  PIS musi zrobić to samo co Rosyjcy patrioci z prezydentem Putinem,to znaczy zablokować finansowanie jawnie atypolskich organizacji Sorosa,niemieckich itd.

 4. Michał Mieczysław

  27 stycznia 2016 at 12:41

  Znana prawicowa dziennikarzyna, kłamca wołyński oraz pracownik Putin’owskiej/PIS’owskiej trollowni Anna Wiejak napisała tekst, w którym otwarcie sugeruje faszyzację Polski wg. kreml’owskich wzorców.

  Dodatkowo ci wojownicy o ruski faszyzm w Polsce starają się implikować, że majdan i wyrwanie się Ukrainy z kremlowskiej okupacji jest czymś złym. Złym dla nich na pewno, ponieważ był to ruch demokratyczny, a oni są jej wrogami.

  Wszystko podparte i polane teoriami spiskowymi wymyślonymi przez Surkov’a na Łubiance.

  [quote]– Trzeba wprowadzić tak jak Putin, a właśnie politycy PiS krytykowali jego decyzje, o tym, żeby wszystkie finansowane z zagranicy organizacje były kontrolowane.[/quote]

  PISiaki nigdy na prawdę nie krytykują Putin’a, bo to ich ideologiczny patron. PISia ‚rusofobia’ ma wyłącznie tępy, tendencyjny charakter.

 5. 1234

  27 stycznia 2016 at 12:44

  ???

 6. z-k

  27 stycznia 2016 at 16:07

  Michał Mieczysław (Mosze Szmul) Nie rżnij głupa a swoje mądrości wypisuj gdzieś u Blumsztajna, Żakowskiego czy Sierakowskiego

 7. abc

  27 stycznia 2016 at 17:41

  „Pytanie tylko, dlaczego władza nie przystępuje do kontrataku? Dlaczego nie nagłośni i nie rozliczy działań przestępczych PO-PSL?”

  Mnie też to zadziwia.
  Większość z tych ludzi po 8 latach rządów ma na koncie tyle przestępstw, że wręcz można przebierać w tym za co ich wsadzić do kryminałów. Afer było bez liku, teraz każdą wystarczy spenalizować i będzie po Targowicy – legalnie i w białych rękawiczkach.
  Jeśli się boją dobrać to wierchuszki to przecież można najpierw kosić na zapleczu i kompletować świadków koronnych.
  Do tego antypolskie media – powrót do normalności w TVP to ledwo kropla w morzu. Co takiego stoi na przeszkodzie aby np. ustawowo obniżyć limity reklam, zwielokrotnić kary i wykończyć ich finansowo?
  Tymczasem PiS bezczynnie czeka aż znowu go obalą, tyle że tym razem dla Polski może być już koniec bo obawiam się, że przez te 8 lat sporo zainwestowano w różne RAŚie, które tylko czekają na właściwy moment.

 8. Maciek

  27 stycznia 2016 at 18:03

  [quote name=”abc”]”Pytanie tylko, dlaczego władza nie przystępuje do kontrataku? Dlaczego nie nagłośni i nie rozliczy działań przestępczych PO-PSL?”

  Mnie też to zadziwia.
  Większość z tych ludzi po 8 latach rządów ma na koncie tyle przestępstw, że wręcz można przebierać w tym za co ich wsadzić do kryminałów. [/quote]

  Zaczęto od głowy tzn. Trybunału Konstytucyjnego i ile było krzyku . Kruk krukowi oka nie wykole ,a sędzia Milewski nie rozsądzi afery Amber Gold .

 9. abc

  28 stycznia 2016 at 02:04

  [quote name=”Maciek”]
  Zaczęto od głowy tzn. Trybunału Konstytucyjnego i ile było krzyku . Kruk krukowi oka nie wykole ,a sędzia Milewski nie rozsądzi afery Amber Gold .[/quote]
  Tylko że jeśli PiS z jakimiś konkretnymi działaniami będzie czekał na oczyszczenie wymiaru sprawiedliwości to dużo prędzej doczeka się niestety kolejnego obalenia.

 10. Janusz

  28 stycznia 2016 at 13:25

  @ Maciek
  PiS nie można winić, gdyż wówczas nie istniało, ale Kaczyńscy owszem, zarówno przy okrągłym stole, jak i w Magdalence, później Lech był szefem NIK, ukręcał antypolskie sprawy, pisze o tym dr Błasiak, dopuścił także kłamstwo jedwabieńskie, które stygmatyzuje Polaków do dziś, zalegalizował żydowską masonerię, a jako prezydent częściej pewnie bywał w Izraelu, niż u siebie w biurze.

  Co do planu Marshalla, to był planem żydowskiej finansjery firmowanym przez żyda Marshalla, trudno założyć, że tuż po wojnie Marshall z kumplami altruistycznie troszczyli się o rozwój Niemców, którzy dopiero co masowo ich mordowali – Niemcy są okupowane do dziś, a aaki prasy niemieckiej na Polskę, są atakami żydowskimi.

 11. Maciek

  28 stycznia 2016 at 13:49

  [quote name=”Janusz”](…)[/quote]

  Bebechy realpolitik ,też mniej więcej bym je tak widział . Przyszedł mi na myśl taki bonmot Bismarcka ,że obywatele lepiej sypiają jak nie wiedzą jak wyrabia się kiełbasę i uprawia politykę . No ale dobrze ,że nie wszyscy przedkładają spokojny sen nad próbę zrozumienia otaczającego świata .

 12. Maciek

  28 stycznia 2016 at 14:42

  Tylko w takim przypadku kto stoi za tą kolorową rewolucją ,której forpocztą jest KOD.

  a) Międzynarodówka lichwiarska
  b) j.w. ale tylko na wypadek gdyby PiS za bardzo nadepnął im na odcisk .
  c) Moskwa

 13. abc

  28 stycznia 2016 at 21:20

  [quote name=”Maciek”]Tylko w takim przypadku kto stoi za tą kolorową rewolucją ,której forpocztą jest KOD.[/quote]
  Zapewne w sporej mierze podobne siły jakie próbowały obalić Orbana. Powtarza się np. nazwisko pani Apfelbaum, że o Sorosie nie wspomnę.

 14. Vadim

  30 stycznia 2016 at 16:09

  Pochodzę właśnie z nieszczęśliwej Ukrainy, gdzie wkrótce chyba rozgorzeje na nowo regularna wojna domowa. To wszystko są skutki Majdanu.

 15. Krzysiek

  31 stycznia 2016 at 21:22

  PIS i rząd obecny mają podstawy prawne pozamykać tych petru i innych nawołujących Polaków do wyjścia na ulice. Dlaczego tego nie robią? To oczywiste, też nie mają nic przeciwko, by Polacy nawzajem się wymordowali, a inna nacja dostała teren Polski, w którym rządzą faktycznie OD WIELU LAT nie – patrioci a polskojęzyczni zdrajcy, sprzedawczyki.

 16. Joanna K.

  1 lutego 2016 at 09:06

  Szanowna Pani Autorko – przygotowuję wlaśnie doniesienie do prokuratury o prawdopodobieństwie popełnienia przestępstwa przez demonstrantów KOD-u w moim mieście. W związku z tym poproszę o udostępnienie mi swojego tekstu jako załącznika wyjaśniającego do prokuratury. Czy to jest możliwe?
  Proszę o odpowiedź na pw. Pozdrawiam.

 17. Gerard

  5 lutego 2016 at 22:26

  PiS odłożył na ostatni dzień kwietnia głosowanie nad zablokowaniem wyprzedaży ziemi. A od 1-go maja wchodzi w życie ustawa o wolnej sprzedaży. Czy to nie celowe, by nie zablokować? Wystarczy, że paru posłów zachoruje, paru gdzieś zaginie a jeden się pomyli i po wszystkim!!! Naczelny rozłoży ręce i powie; zrobiliśmy wszystko… Bijmy na alarm!!!

 18. cours de theatre paris

  1 czerwca 2017 at 23:18

  Im grateful for the blog. Will read on…

 19. Philadelphia

  2 czerwca 2017 at 00:07

  I think you have something to say om this.

 20. Rickie

  14 czerwca 2017 at 08:19

  Es sencillamente genial! Hace tiempo no veía posts tan profundos y bien hechos. Haces que leer un artículo sea una tarea emocionante y llena de ilusión!

 21. билети софия варна

  26 czerwca 2017 at 09:07

  very nice post, i certainly love this website, keep on it

 22. toddler shoes online

  28 czerwca 2017 at 23:41

  Actually, some of the very best ipad video games on-line are an evolution of the other existing programs in the web.

 23. An interesting discussion is worth comment. I think that you should write more on this topic, it might not be a taboo subject but generally people are not enough to speak on such topics. To the next. Cheers

 24. lucy ann

  14 lipca 2017 at 01:37

  vqSrJV little bit acquainted of this your broadcast provided bright clear idea

 25. پنجره 2 3 جداره

  15 lipca 2017 at 07:56

  wonderful issues altogether, you simply gained a logo new reader. What might you recommend in regards to your submit that you made some days in the past? Any sure?

 26. camdoll-s.us

  15 lipca 2017 at 18:23

  magnificent points altogether, you simply gained a emblem new reader. What might you suggest about your post that you made a few days in the past? Any positive?

 27. Indian College Porn

  15 lipca 2017 at 20:33

  Regards for all your efforts that you have put in this. Very interesting information.

 28. omeagle

  15 lipca 2017 at 23:55

  Well I sincerely enjoyed studying it. This tip procured by you is very useful for good planning.

 29. There as definately a great deal to find out about this issue. I like all the points you have made.

 30. Yeah bookmaking this wasn at a bad decision great post!.

 31. Boilx

  17 lipca 2017 at 20:59

  You have mentioned very interesting details! ps decent site.

 32. armani exchange jeans

  18 lipca 2017 at 03:05

  I was curious if you ever considered changing the
  layout of your website? Its very well written; I love what youve got to say.
  But maybe you could a little more in the way of content so people could connect with
  it better. Youve got an awful lot of text for only having one or 2 pictures.
  Maybe you could space it out better?

 33. model bokep

  18 lipca 2017 at 10:13

  The Internet is like alcohol in some sense. It accentuates what you would do anyway. If you want to be a loner, you can be more alone. If you want to connect, it makes it easier to connect.

 34. casino

  18 lipca 2017 at 16:30

  There as noticeably a bundle to learn about this. I assume you made sure nice points in features also.

 35. سكس مترجم

  18 lipca 2017 at 18:53

  so I guess I all just sum it up what I wrote and say, I am thoroughly

 36. Investment

  18 lipca 2017 at 21:16

  Perfect piece of function you have done, this internet site is actually cool with excellent details.

 37. cheap iphone 7 plus

  19 lipca 2017 at 00:55

  you by error, while I was browsing on Askjeeve for something else, Anyhow I am here now and would just like

 38. samoleti

  19 lipca 2017 at 02:22

  I’m impressed, I must say. Really rarely do I encounter a blog that’s both educative and entertaining, and let me tell you, you have hit the nail on the head. Your idea is outstanding; the issue is something that not enough people are speaking intelligently about. I am very happy that I stumbled across this in my search for something relating to this.

 39. KelChalkhic

  19 lipca 2017 at 04:15

  Viagra Et Aspirine cheap cialis E Ricrescita Propecia Finasteride

 40. baby clothes buy online cheap

  20 lipca 2017 at 10:16

  You made some decent points there. I looked on the internet for the subject and found most guys will agree with your site.

 41. diệt mối

  20 lipca 2017 at 19:01

  You are my inspiration, I have few blogs and rarely run out from post . Analyzing humor is like dissecting a frog. Few people are interested and the frog dies of it. by E. B. White.

 42. sua cua cuon

  20 lipca 2017 at 20:14

  Usually I don at learn post on blogs, but I wish to say that this write-up very forced me to check out and do so! Your writing style has been amazed me. Thanks, very nice post.

 43. bed bug

  21 lipca 2017 at 19:10

  Wow! Thank you! I continuously needed to write on my site something like that. Can I take a portion of your post to my website?

 44. Bathroom Partitions

  21 lipca 2017 at 21:38

  I’а†ve read some good stuff here. Certainly value bookmarking for revisiting. I surprise how a lot attempt you put to create such a magnificent informative web site.

 45. how to reset windows 7 password

  21 lipca 2017 at 22:52

  You can certainly see your skills within the work you write. The arena hopes for even more passionate writers such as you who aren at afraid to say how they believe. All the time go after your heart.

 46. Friv3

  22 lipca 2017 at 00:12

  This very blog is obviously entertaining and besides informative. I have chosen a bunch of interesting stuff out of this amazing blog. I ad love to visit it again soon. Cheers!

 47. shop online for clothes

  22 lipca 2017 at 05:29

  So as soon as your purchase is delivered to you, you can try out the footwear and verify the size etc.|As online shops are open 24 hrs a day and 365 times a yr, so they accept order all time. But you might be a small disappointed because these programs are certainly not for totally free.|A pair great footwear not only can protact us and can deliver us great feeling. It may come to your notice whilst trying a shoe that either of your foot is bigger than the other. Two different colour make the sole appears so cute.|You can get genuine NFL jerseys for men, women and children, officially sanctioned by the NFL.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra