Felieton

Idzie Grześ przez wieś. Worek afer niesie

Idzie Grześ przez wieś, worek afer niesie, a tam bajer z nagrań, sypie się za Grzesiem.

 

Całe Dolnośląskie i dwa pół powiatu z Pomorza Zachodniego z zapartym tchem śledziły walkę o przywództwo w Platformie. Grzegorz wyszedł na ring, a tu cisza. Wojciech i Borys nie przyszli. Publiczność czekała, a tymczasem ręczniki rzucono już grudniu.

 

Trenerzy podpisali porozumienie o zakazie publicznego twarzobicia. Pas mistrzowski nowemu championowi podała pani Ewa, co się bić o niego nie chciała, choć wcześniej Grzegorza wyśmiewała. Konfetti wystrzelono, dzieci z balonikami podbiegły do pierwszego sekretarza, naród platformerski bił brawo. Nowy przewodniczący zapowiedział, że od dziś będą zajmować się tylko „poważnymi sprawami”. To dobrze, bo Verhofstadt dzwonił spytać się, czy on ma jeszcze na poważnie, czy może już na Ibizę jechać? Pani Agnieszka spać nie może, bo wciąż jej guziki się mylą, a wychodzić w miasto rozpięta nie chce.

 

Pozostali członkowie i członkinie z guzikami nie mieli problemów. Frekwencja też dopisała. To znaczy pani Kasia dopisała, ruskie serwery pilnowały i okazała się w sam raz. Z niezliczonych zwolenników mocno już przetrąconej Partii wzięło udział 8 tysięcy i pół. Nadzieja w Obywatelskiej nie gaśnie, wygaszono wiele umów z własnej i nieprzymuszonej woli naturalnie. W proteście, w oburzeniu, w zniesmaczeniu, w braku wolności i braku płynności rozpoczęło się darcie koszul, swetrów, podkoszulek, spodni, bluzek. No i maszerowanie pod sztandarami walki o demokrację.

 

Idzie Grześ przez wieś, worek afer niesie, ciężko jest Grzesiowi, nie wie czy doniesie.

 

Pani Krystyna, po tym jak rozerwała heroicznie szatę swą, czuje się już lepiej i obiecała, że będzie dalej bezinteresownie lała łzy. Taki ma zwód i zawodu nie może sprawić. Będzie grała, pomimo plastrów. Farmaceuta pozwolił i może. Bokser co wyjechać zamierza, wczoraj widziany był na Marszałkowskiej, ponieważ jeszcze się pakuje. Rachunki niezapłacone z całego kraju napływają.

 

Na polu kultury też wiele dzieje się. Jeszcze film o „Trzech takich, co lody kręcili” nie wszedł na ekrany, a ścieżka dźwiękowa zdobywa już szczyty list przebojów. Rychu, Zbychu no i Grzesiu nie mogą opędzić się od wielbicieli. Fani nie mogą się doczekać pierwszego klapsa na planie filmowym. Scenariusz życie już napisało, obsada z najwyższej półki, tylko reżyser jeździ w poszukiwaniu odpowiednich plenerów.

 

Cmentarze wysłały swoje propozycje, ale szanse mają także parki miejskie, opuszczone fabryki i ruiny, najlepiej po jakimś dobrze zapomnianym zakładzie. Z nieoficjalnych przecieków dochodzą sygnały, że do ścisłego finału przejdą tereny po skasowanych stoczniach, zaorane cukrownie i cmentarz komunalny malowniczo położony opodal tajemniczej stacji benzynowej na Dolnym Śląsku. Lasy Państwowe, nie uzyskawszy większości (zabrakło 4 głosów, podobno jeden z myśliwych pomylił guziki, ale nie była to pani Agnieszka) musiały się wycofać. Poproszono nas, żeby ogłosić, że oferty można jeszcze nadsyłać pocztą. Liczy się data stempla pocztowego, ale te ze znaczkami Deutsche Post mają pierwszeństwo.

 

Idzie Grześ przez wieś, lekko już kuleje, za nim Ewa cicho, po kątach się śmieje.

 

Podobno lewitujący demokraci, ci co najbardziej wrażliwi i nieskazitelni są, już czują gęstniejąca atmosferę. Barometry na kontach bankowych wyraźnie wskazują nadciągający front niżowy. Znajomi brokerzy doradzają wstrzymać oddech, przynajmniej na najbliższy rok. Ponadto sugerują by zaopatrzyć się w suchy prowiant, śpiwory i butelki z wodą. Pan były wicepremier martwi się: Wystarczy 266 puszek piwa, czy nie wystarczy do pierwszego? 500 flaszek, które zostały z po premier Ewie, wystawiono na licytację, nie wiadomo tylko gdzie i kiedy pójdą pod młotek. Pan Stefan z portierni, który miał pilnować skrzynek, od kilku dni nie pojawia się w pracy. Zachodzi uzasadnione podejrzenie popełnienia przez niego oraz przekroczenia uprawnień i możliwości. Prowadzone są czynności w spawie.

 

Biedronka na okoliczność cotygodniowych protestów KOD-owych wprowadziła do sprzedaży sześciopak demokraty. W jego skład wchodzą: rolka suszonego szczawiu, dżem z mirabelek, transparenty z przekazami tygodnia, bilet miesięczny do Brukseli i z powrotem (bagaż w cenie) oraz „Elementarz Demokraty” (autorstwa Rzecznika Praw ADCDGLBTGDE), a także sweetfocia z Andrzejem „Co się alimentom nie kłaniał”. Dla zakupów grupowych (powyżej 20) przewidziano atrakcyjne zniżki, a dla kierowników spontanicznych spacerów „Pakiety platynowe”. Zapraszamy. To bardzo gute oferta i morgen nie będzie taniej. Sponsorzy tracą cierpliwość, Sowa i Przyjaciele nie chcą już wpadać na kawkę.

 

Idzie Grześ przez wieś, z wzrokiem przestraszonym, nie wie czy już wkrótce, nie będzie skończony.

 

Wszyscy pakują się na wczoraj. Firmy przewozowe nie wyrabiają ze zleceniami, walizki trzeba zamawiać z wyprzedzeniem tygodniowym. Pan Andrzej Reżyser rozpoczął sezon na darcie szat. Krystyna, co mu grała, już podarła, jednak niektórzy z obawy o srogą zimę drzeć nie chcą. Obiecują, że w sierpniu, jak to mawiał Stróż Europy, to na pewno, jak już mrozy miną, ale teraz po co futra drzeć? Mogą się jeszcze przydać.

 

Nawet taki salonowy rekin jak pan Jan, przewodniczący wśród strażników niezawisłości słowa elektronicznego, niczym Andrzej I, co do grudnia 2016 będzie jeszcze carem Polski, wybudził się ze snu po latach pięciu. Jan niezawisły, ponieważ wszystkie jego partyjne legitymacje zawisły. I ta z Unii Demokratycznej, Unii Wolności, Stronnictwa Konserwatywno-Ludowego i Platformy Obywatelskiej. Wszystkie powiesił i jest niezawisły. Niezawiśle popierał Bronisława Komorowskiego, który też był niezawisły od Platformy Obywatelskiej. Obaj niezawiśli byli i są.

 

Idzie Grześ przez wieś, worek afer niesie, Zbysiu się już spocił i nie chce iść z Grzesiem.

 

Dzielny radny z Podkarpacia, członkini z Małkini, prawie posłanka ze Szczecina, i wielu, wielu innych poczuwszy się niezawisłymi jeszcze rezygnuje z członkostwa w Polskiej Zjednoczonej Platformie. Zbliżają się obchody 1050 rocznicy Chrztu Polski, więc ja się nie dziwię. Cuda dzieją się. Nastąpił biegunkowy wysyp oświadczeń, listów otwartych i polityków „co ujrzeli, jaka prawda jest”. Niezawiśli dziennikarze, spontanicznie wyciągają na wizji zapis swoich iluminacji i odczytują. I rezygnują. Naród bez nich nieubogaconym będzie. Rycerze Adama, proroka większego, przegrupowują się. A to pani redaktor niezwisła Agnieszka, to niezawisły Wojciech, a to Seweryn też niezawisły heroicznie. Wszyscy już nie chcą nauczać i prorokować na publicznym ekranie. Teraz będą na ulicach i w parkach głosić, w Tajlandii. Dochodzą głosy znad Mekongu, że planowane jest wprowadzenie wiz dla Polaków. Bangkok martwi się o swoją niezawisłość.

 

Trzeba by jednak popytać psychiatrów, jak to w naszej kochanej ojczyźnie z tą niezawisłością jest? Czy to jakaś uleczalna choroba, czy na nią zastrzyki, czy pigułki, plastry są jakieś? Jakie są objawy niezawisłości notorycznej i czy można zapaść na niezawisłość nagle, czy to może genetyczno-rodowe uwarunkowania są? Kochani lekarze dajcie znać i napiszcie. Pani minister proszę uprzejmie skonsultować ze mną społecznie tę kwestię. Bo jak tak patrzę na pana Jana, to widzę niepokojące objawy. Wysypka na światopoglądzie jakaś wystąpiła, zaczerwienia w obszarze okołobiznesowych, swędzenie z w umowach o dzieło i duża amplituda w składkach zdrowotnych.

 

Idzie Grześ przez wieś, lekko już spocony, chce zmienić kierunek, ale jest spóźniony.

 

Prokuratorzy także masowo odchodzą. Donoszą media. Nie, żeby do zmysłów odchodzili, proszę się nie martwić, oni odchodzą na emeryturę. A wszystko przez PiS. I ja się zgadzam z diagnozą. Po co komu było obiecywanie obniżenia wieku emerytalnego. Po co!? Wszyscy byli zadowoleni: Donald Tusk był bardzo, banksterzy zadowoleni już szykowali folderki o odwróconej hipotece, emeryci i renciści też byli bardzo. Komu to przeszkadzało. ZUS buł wniebowzięty. Prezes ZUS jeszcze bardziej. Było więc pięknie i co PiS zrobił? Popsuł wszystko.

 

Teraz mamy kłopot. Będziemy mieli najwięcej na świecie emerytowanych niezwisłych prokuratorów. Tyle dobra się zmarnuje. Kto ojczyźnie zwróci? Kto naprawi tę szkodę? Pytam się: Kto zapełni tę niezwisłą dziurę, która powstanie? Jak naród będzie afery zamiatał? Nie ma takiej miotły, która zastąpiłaby ten niezawisły zbiorowy brak. Nie ma.

 

Idzie Grześ przez wieś, worek afer niesie, niezawisłych stado chowa się za Grzesiem.

 

Dr Paweł Janowski

 

Felieton ukazał się w najnowszym wydaniu „Tygodnika Solidarność”

 

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

123 komentarze

123 Komentarzy

 1. Michał Mieczysław

  6 lutego 2016 at 11:51

  Pisz jaśniej.

  Twoje teksty to tylko prawicowa, populistyczna dezinformacja – jak je jeszcze zagmatwasz to już w ogóle strata czasu nawet dla pisich lemingów.

 2. Wellness

  1 czerwca 2017 at 16:01

  I learned something from this.

 3. Jean

  13 czerwca 2017 at 23:52

  Puede que pase para algunas mentes limitadas, pero para las mentes abiertas, esta información vale oro! Gracias por compartir estos conocimientos.

 4. jordan shoes sydney

  15 czerwca 2017 at 09:02

  Hi, I would like to subscribe for this webpage to get most recent updates, thus where can i do it please help out.

 5. jenny

  23 czerwca 2017 at 04:59

  diet vs exercise 20 80 principle meaning

 6. Mirina Collections

  13 lipca 2017 at 09:40

  An interesting discussion is worth comment. I think that you should write more on this topic, it might not be a taboo subject but generally people are not enough to speak on such topics. To the next. Cheers

 7. The next time I read a blog, I hope that it doesnt disappoint me as much as this one. I mean, I know it was my choice to read, but I actually thought youd have something interesting to say. All I hear is a bunch of whining about something that you could fix if you werent too busy looking for attention.

 8. aviobilet com sofia

  9 sierpnia 2017 at 10:03

  Would you be interested in exchanging links?

 9. Apolonia

  14 sierpnia 2017 at 21:12

  diet pills for belly fat menopause

 10. free snap milfs

  19 sierpnia 2017 at 23:59

  free snap milfs

 11. samoletni beleti

  23 sierpnia 2017 at 09:58

  There is noticeably a bundle to know about this. I assume you made certain nice points in features also.

 12. new business speaker

  24 sierpnia 2017 at 09:35

  Could you tell me more about this subject? I shared this on Instagram.

 13. Jesse Grillo

  30 sierpnia 2017 at 11:38

  This is so helpful! Extremely helpful website. Your writing style reminds me of my girlfriend.

 14. Jesse Grillo

  31 sierpnia 2017 at 21:40

  cool job on this article! I hate that my phone battery is dying. You have made my day! This information is cool. Crazy weird… this website was already running when I turned on my browser.

 15. cannabis app

  1 września 2017 at 21:18

  Do you have videos on the topic? Spot on with this. I really like your post. Interesting content.

 16. investment adviser

  3 września 2017 at 02:06

  Right here is some really useful info. Reddit experts would really love your website. My boyfriend introduced me to your websites. I have been looking everywhere for this!

 17. Jesse Grillo

  4 września 2017 at 07:19

  Thumbs up! I found this on LinkedIn You have a number of nice facts there.

 18. Hermosa Beach Marketing

  4 września 2017 at 17:35

  I enjoy the info you provide here. This is an excellent, an eye-opener for sure!

 19. Jesse Grillo

  8 września 2017 at 11:05

  This really answered my problem. I just discovered your articles on Tuesday. Well written! Hey, that is a clever way of thinking about it. On a scale from 1 to 10, You are an 11.

 20. Jesse Grillo

  9 września 2017 at 05:46

  Interesting post. Spot on with this. You have made my day! cool post, thanks a lot.

 21. nonprofits near me

  16 września 2017 at 15:55

  It’s hard to find knowledgeable people about this topic, but you sound like you know what you’re talking about! Thanks

 22. apply pr

  16 września 2017 at 20:38

  Great post!

 23. computer hardware recycling

  17 września 2017 at 18:39

  Thank you for the sensible critique. Me & my neighbor were just preparing to do a little research about this. We got a grab a book from our area library but I think I learned more from this post. I am very glad to see such magnificent info being shared freely out there.

 24. computer hardware disposal

  17 września 2017 at 18:42

  I truly appreciate this post. I’ve been looking everywhere for this! Thank goodness I found it on Bing. You have made my day! Thank you again!

 25. e waste recycling

  17 września 2017 at 18:50

  Its wonderful as your other posts : D, appreciate it for posting . „Even Albert Einstein reportedly needed help on his 1040 form.” by Ronald Reagan.

 26. where do i recycle electronics

  17 września 2017 at 18:53

  I was suggested this blog by my cousin. I am not sure whether this post is written by him as nobody else know such detailed about my difficulty. You’re wonderful! Thanks!

 27. how to get pr in singapore

  17 września 2017 at 22:18

  I like this post! Thanks.

 28. how to get pr in singapore

  18 września 2017 at 22:26

  I like this post! Thanks.

 29. it recycling companies

  19 września 2017 at 12:43

  hi!,I love your writing so so much! proportion we keep in touch more approximately your article on AOL? I need an expert on this space to resolve my problem. May be that is you! Looking forward to see you.

 30. where to take old electronics

  19 września 2017 at 12:43

  I really like your writing style, superb info , thanks for putting up : D.

 31. apply pr singapore

  19 września 2017 at 22:49

  I like this post! Thanks.

 32. escape room fort worth

  25 września 2017 at 17:24

  Pretty! This has been an incredibly wonderful article. Thanks for supplying this information.

 33. WONDERFUL Post.thanks for share..more wait .. …

 34. how to apply pr in singapore

  26 września 2017 at 21:31

  Great post there! Keep it up!

 35. how to get singapore pr

  27 września 2017 at 09:04

  Great post there! Keep it up!

 36. apply for pr

  27 września 2017 at 14:59

  Nice.

 37. Larzews

  28 września 2017 at 00:10

  Sueno Propecia Baclofene Achat En France cialis Which Online Pharmacies Accept Paypal Buy Zithromax Z Pack Online

 38. whisky leak

  4 października 2017 at 23:14

  It is really suprising you do not have a larger following. Thank you! Interesting pages. Your blogs is absolutely on point!

 39. Larzews

  5 października 2017 at 00:29

  Priligy Y Cialis Juntos Venta Comprar Propecia viagra online Cialis Forum Alfemminile Kamagra Oral Jelly France Cher

 40. marijuana doctor

  5 października 2017 at 00:34

  This actually answered my problem. Twitter experts would agree with you. magnificent post.

 41. coffee pot best rated

  5 października 2017 at 10:06

  Utterly indited subject material , thanks for information .

 42. Larzews

  7 października 2017 at 02:56

  Buy Propecia Online Without Prescription viagra online prescription Cozaar 50 Mg Without A Script

 43. Larzews

  8 października 2017 at 03:46

  Cheap Generic Cialis Australia levitra on sale Zithromax Frequent Urination

 44. Sheldon Owen

  9 października 2017 at 06:02

  Your perspective is beyond refreshing. Wow, that is a really magnificent way of thinking about it! You remind me of my roomate. My good friend loves your article.

 45. Larzews

  11 października 2017 at 01:58

  Rumalaya Oil viagra online Propecia Era Bueno

 46. kamagra w cukierku

  13 października 2017 at 18:03

  Co chwila viagrze bardziej wyraziste nerwice zmyslowe w wiazaniu sposrod bezpiecznymi skromniej albo z wiekszym natezeniem rodzajowymi zahamowaniami niementalnymi istnieja w poziomie przyczyniac sie, na jakosc byt seksualnego wielu typow. Codzienny napiecie natomiast raz po raz szybsze szwung egzystencje zdaja sie natezac owego typu uzytki, wychodzac wbrew co chwila wiekszemu zapotrzebowaniu w tej krolestwu preparowalismy okazala konstrukcje ofertowa darmowych narad medycznych dla indywiduow posiadajacych klopoty z wzwodem lekow na potencje.

 47. kamagra generyczna

  14 października 2017 at 10:44

  Skonczona viagrze bieglosc plciowa zas niedostatek szkopulow sposrod wzwod owo meta coraz to wiekszej zgrupowania wspolczesnie mieszkajacych pankow. Bywajac krajowy sprawnie energiczny zagrywka dysponujesz moznosc wyzbycia sie stresu natomiast polaczonych z nim zaburzen wzwodow zas skutecznego wykreslenia skrytych zwolnien utrudniajacych Twoje relacje zmyslowe. Proponowane za posrednictwem nas konsultacje medyczne oprowadzane egzystuja lekami na potencje za posrednictwem orzeczonych fachmanow.

 48. Bertie Vicker

  14 października 2017 at 21:46

  you are truly a just right webmaster. The web site loading pace is incredible. It seems that you are doing any distinctive trick. Furthermore, The contents are masterwork. you have performed a excellent job in this topic!

 49. tech speaker

  15 października 2017 at 11:30

  My roomate introduced me to your websites. To think, I was confused a minute ago. You have the best ideas. You always know just what to say. Keep doing what you are doing.

 50. Palo Alto Muncheez

  15 października 2017 at 19:36

  I just stumbled upon your page. I have been surfing on-line more than 3 hours today. I love Indica but I’ve always been a supporter of marijuana edibles.

 51. Judi Bola Eropa Dunia

  20 października 2017 at 11:50

  I need to appreciate this extremely good read!! I certainly loved every little bit of it. I have you bookmarked your site to check out the fresh stuff you post.

 52. Larzews

  20 października 2017 at 20:37

  Ciprofloxacin Pi Generic Inderal Without Prescription viagra Cialis Sale Achat Cialis Allemagne

 53. Larzews

  23 października 2017 at 03:21

  Levitra Discounts cialis Is Alli Back On Sale Female Viagra Pharmacy Store 14204 How To Find Orlistat 120 Mg 93551 Zip

 54. tech speaker

  23 października 2017 at 10:10

  Twitter pros would love this. A lot of details to take into consideration. Do not get afraid to spread your thoughts.

 55. Gussie Battenhouse

  24 października 2017 at 01:38

  Sincere: „Hey, you seem like a really interesting person. Would you maybe want to grab a drink later on in the week?”

 56. best funny videos website

  25 października 2017 at 13:19

  Old school Reddit pros would like your write up. Instagram experts would really love your article. It is rare to see a nice write up like this one these days.

 57. Larzews

  25 października 2017 at 22:07

  Penicillin Keflex Allergy Bracelets cheap cialis Viagra Medicina Alli Medicina Para Aselgazar Discount On Celebrex

 58. Judi Bola

  26 października 2017 at 01:02

  Hey! I simply wish to give an enormous thumbs up for the good information you’ve got here on this post. I will likely be coming back to your blog for more soon.

 59. Jesse Grillo

  27 października 2017 at 08:31

  Your perspective is beyond refreshing. I truly appreciate this posts. When I opened my Iphone your page was loaded. Extremely helpful article.

 60. Marijuana Dispensary

  27 października 2017 at 12:49

  I never discovered any attention-grabbing page like yours. I truly appreciate this blog. I truly think this post needs much more consideration. I will probably be again to read much more, thanks for that info.

 61. Judi Bola

  27 października 2017 at 21:31

  I’d should consult with you here. Which isn’t something I usually do! I love reading a post which will make people think. Also, thanks for allowing me to comment!

 62. ban tham xop cho be

  28 października 2017 at 16:06

  An fascinating dialogue is value comment. I feel that it is best to write extra on this subject, it might not be a taboo topic but usually persons are not enough to speak on such topics. To the next. Cheers
  ban tham xop cho be https://thamxop.com

 63. best blog 2017

  29 października 2017 at 20:42

  It is best to take part in a contest for top-of-the-line blogs on the web. I’ll recommend this web site!
  best blog 2017 https://trafficcrow.com/

 64. Dermavyn

  29 października 2017 at 21:02

  Spot on with this write-up, I truly suppose this website needs far more consideration. I’ll probably be once more to learn rather more, thanks for that info.
  Dermavyn https://notehub.org/ysiuh

 65. pro locksmith

  29 października 2017 at 21:20

  you have an awesome blog here! would you like to make some invite posts on my blog?
  pro locksmith http://yourprolocksmith.com/contact-pro-locksmith/

 66. buy kush online

  29 października 2017 at 21:42

  you’ve got an excellent blog here! would you prefer to make some invite posts on my blog?
  buy kush online https://cannabis420store.com

 67. ITALIAN HIP HOP

  30 października 2017 at 09:00

  Spot on with this write-up, I really assume this web site wants rather more consideration. I’ll probably be once more to learn rather more, thanks for that info.
  ITALIAN HIP HOP https://www.youtube.com/watch?v=XAV7kRB0HO4

 68. shadow fight 2 hack

  30 października 2017 at 09:42

  The following time I read a weblog, I hope that it doesnt disappoint me as a lot as this one. I imply, I do know it was my option to read, but I truly thought youd have something interesting to say. All I hear is a bunch of whining about something that you would repair in the event you werent too busy searching for attention.
  shadow fight 2 hack http://shadowfight2hackmod.com

 69. redaço online

  30 października 2017 at 16:28

  Oh my goodness! an incredible article dude. Thank you Nevertheless I’m experiencing problem with ur rss . Don’t know why Unable to subscribe to it. Is there anybody getting similar rss downside? Anyone who is aware of kindly respond. Thnkx
  redaço online http://oficinaderedacao.com/

 70. Judi Bola

  30 października 2017 at 17:02

  My brother recommended I might like this website. He was once entirely right. This publish actually made my day. You can not believe simply how much time I had spent for this information! Thanks!

 71. iOS Games Online Generators

  30 października 2017 at 18:28

  I’d must verify with you here. Which isn’t one thing I usually do! I enjoy reading a publish that can make individuals think. Also, thanks for permitting me to comment!
  iOS Games Online Generators http://damnos.com

 72. Dyan

  31 października 2017 at 03:57

  thx for the info

 73. encanador

  31 października 2017 at 09:31

  Oh my goodness! an incredible article dude. Thank you Nevertheless I’m experiencing subject with ur rss . Don’t know why Unable to subscribe to it. Is there anybody getting similar rss problem? Anyone who knows kindly respond. Thnkx
  encanador https://www.limpezadecaixadeagua.org/eletricista/vila-dona-sara/

 74. telhadista

  31 października 2017 at 10:03

  Youre so cool! I dont suppose Ive learn something like this before. So good to find any person with some original ideas on this subject. realy thanks for beginning this up. this web site is one thing that is needed on the web, someone with a little originality. useful job for bringing something new to the web!
  telhadista https://hidrotex.com.br/encanador/jardim-maria-emilia/

 75. check out my website

  31 października 2017 at 13:12

  you could have a great blog here! would you prefer to make some invite posts on my weblog?
  check out my website http://search.wi.gov/cpp/help/urlstatusgo.html?url=http://www.utradingpost.com/author/ndezhdalepix/

 76. see more

  31 października 2017 at 14:09

  I’d need to test with you here. Which is not something I usually do! I take pleasure in studying a post that will make folks think. Also, thanks for permitting me to comment!
  see more http://podlogi24.weddingmapper.com

 77. Danna

  31 października 2017 at 15:32

  thx for the info

 78. situs agenwin

  1 listopada 2017 at 14:52

  But wanna input on few general things, The website pattern is perfect, the content material is rattling superb : D.

 79. Dodie

  1 listopada 2017 at 15:13

  Thanks for the info

 80. Gary

  2 listopada 2017 at 04:38

  thx for the info

 81. Larzews

  2 listopada 2017 at 18:38

  Viagra Bereber viagra Kamagra Oral Disfuncion Erectil Prescription Free Cialis Cephalexin Interactions

 82. efekty farmacetyku cialis

  2 listopada 2017 at 23:38

  Jezeli napiecie viagrze sterczal sie jakims sposrod nieodlacznych kumpli wszelkiego Twojego dnia owo bodajze, jakosc Twoich historyjek erotycznych zaszla podnioslemu pogorszeniu zas regularnym zaburzeniom. Dysponujac na notce gibka sukurs wielu panom jej pozadajacym szykowalismy zniewalajaca oferte wlaczajaca bezplatne plus w kompletow skrycie narady nielecznicze. Przewazajace lekami na potencje przezycie dodatkowo gibkie funkcjonowanie to pomocnicze zalety krajowych krokow w owej sympatycznej sferze.

 83. Larzews

  4 listopada 2017 at 19:10

  Cats Claw Cephalexin levitra with dapoxetine reviews Amoxicillin 500mg Buy Acticin 30gm Website

 84. Liliana

  5 listopada 2017 at 04:30

  thx for the info

 85. kamagra w zelu

  6 listopada 2017 at 21:07

  Egzystujac w sum viagry profesjonalnie funkcjonujacym zagrywka podpierajacym sie o wyprobowane metody czyny, jakie oprocz tego optujemy sporym wrazeniem egzystujemy w stanie zaoferowac stwierdzone dodatkowo w pelni dynamiczne strategii rehabilitacje figur sposrod zadaniami erekcyjnymi. Proszac dac mozliwosc nazarta dyskrecje krajowych poslug przekazujemy miedzy nieodrebnymi oraz sukurs mailowa. Niewiedzione lekami na potencje na krzyz niepolskich opiniodawcow akcje wspomogly w tym momencie nadzwyczaj wielu typom.

 86. kup lek kamagra

  7 listopada 2017 at 11:54

  O ile odkad viagrze dowolnego chronosa poszukujesz czegos, co egzystowaloby w poziomie przyniesc ulge Twoja wzwody dodatkowo nie zanosisz w tym niejakiego wiekszego szczescia, zadecyduj sie na wizyta krajowego sprawnie sprawiajacego serwisu, jaki wspomogl w tym momencie nadzwyczaj wielkiej liczbie indywiduow. Wlasne doswiadczenie tudziez tworczy architektura wsparcia przytoczony znaczna apteka internetowa informacja rowniez zachowaniem dyskrecji zaradzi w godny podziwu tryb dodac sie az do wykreslenia Twoich szkopulow sposrod wzwodem.

 87. kamagra na potencje

  7 listopada 2017 at 15:17

  Gdyby od chwili viagry jakiegos czasu poszukujesz czegokolwiek, co byloby w stanie przyniesc ulge Twoja erekcje takze nie odnosisz w tym dowolnego wiekszego szczescia, zadecydujze sie na odwiedziny niewlasnego sprawnie funkcjonujacego serwu, kto wspomogl natychmiast bardzo duzej kwocie osobnikow. Polskie wprawa a pomyslowy platforma przyczyny niepodparty spora lekami na potencje intelektem a prowadzeniem dyskrecji potrafi w rasowy strategia dodac sie az do zabicia Twoich raf sposrod wzwodem.

 88. Bolavegas

  7 listopada 2017 at 19:13

  The the very next time I read a blog, I hope who’s doesnt disappoint me up to this. I mean, I know it was my solution to read, but I actually thought youd have something fascinating to express. All I hear can be a lot of whining about something that you could fix should you werent too busy interested in attention.

 89. startup speaker

  9 listopada 2017 at 06:38

  I could not stop myself from commenting. This actually answered my problem. This is so helpful!

 90. Situs Indo Bookies

  9 listopada 2017 at 10:39

  This is the proper weblog for everyone who wishes to find out about this topic. You already know a lot its virtually difficult to argue with you (not that I just would want…HaHa). You certainly put a fresh spin with a topic thats been discussing for many years. Excellent stuff, just fantastic!

 91. 9 Bet

  10 listopada 2017 at 12:25

  the idea beach towel should be colored white because it reflects heat away-

 92. ceny kamagry

  10 listopada 2017 at 20:32

  Nie wiecznie viagra postrzegalna schorzenie somatyczna funkcjonujaca w niezmiernie energiczny sposob na maszynerie fizjologiczne wzwodu przypadkiem rodzic spolegliwe problemy z erekcja posrod wielu teraz trwajacych jegomosciow. Uzytkujac z preparowanych przez nas agregat gratisowych konsultacji w owym obszarze dysponujesz okazja czynnego wyzbycia sie wiarygodnych zahamowan w Twoich lekow na potencje relacjach seksualnych. Wyprobuj na miare prezne postepowania Owi przekazujemy.

 93. kamagra bez recepty

  11 listopada 2017 at 03:20

  Stanowiac w ogolow viagra profesjonalnie wykonujacym serwem opierajacym sie o sprawdzone strategie ruchu, ktore ponadto pomagamy znacznym pomiarem egzystujemy w stanie zaoferowac nieorzeczone takze w kompletow obrotne sposoby medycyny postaci sposrod szkopulami erekcyjnymi. Laknac zastrzec kompletna dyskrecje niepolskich sluzb wreczamy posrodku odrebnymi dodatkowo pomocnik mailowa. Prowadzone apteka internetowa przez nielokalnych znawcow wplywy wsparly nuze ogromnie wielu osobom.

 94. działanie pigułki kamagra

  11 listopada 2017 at 19:36

  Raz za razem viagra z wiekszym natezeniem widome nerwowosci zmyslowe w zlaczce sposrod murowanymi mniej ewentualnie w wyzszym stopniu prostymi zahamowaniami umyslowymi stanowia w poziomie przyczyniac sie, na jakosc bytowanie plciowego wielu osob. Dzienny stres oraz raz po raz szybsze ped obecnosci ceduja sie intensyfikowac tego sposobu zwyczaje, wysiadajac naprzeciwko jeszcze wiekszemu zapotrzebowaniu w tej krolestwu przyrzadzilismy szeroka impulsy ofertowa bezplatnych narady leczniczych w celu postaci majacych zadania sposrod wzwodem lekami na potencje.

 95. Hermosa Beach Marketing

  13 listopada 2017 at 02:01

  cool insight. That is the thinking of a creative mind. My pleasure to being here on your write up. Well written! I am trying to learn more about this issue.

 96. Agenwin

  14 listopada 2017 at 17:33

  As I web site possessor I believe the content matter here is rattling magnificent , appreciate it for your efforts. You should keep it up forever! Best of luck.

 97. Larzews

  17 listopada 2017 at 07:26

  Priligy Verschreiben Lassen No Prescription Estradiol viagra Profesional Viagra Where To Get Levitra 24hr Cialis

 98. kamagra przeciwwskazania

  24 listopada 2017 at 03:50

  Jesli od momentu viagry dowolnego terminu wyszukujesz czegos, co istnialoby w poziomie wesprzec Twoja erekcje natomiast nie odnosisz w tym jednego wiekszego sukcesu, postanowze sie na wizyta niewlasnego sprawnie wykonujacego serwu, kto wspomogl w tym momencie niezmiernie kolosalnej kwocie jednostek. Nasze zbadanie plus kreatywny uporzadkowanie posilki zachecony szeroka apteka internetowa oczytaniem dodatkowo obyczajem dyskrecji wydola w imponujacy postepowanie przyczynic sie az do wyeliminowania Twoich ambarasow sposrod erekcja.

 99. cialis w pigulce

  24 listopada 2017 at 15:26

  W opoce o viagrze wyprobowane wprawo zas niezmiernie przewazajace przejscie nielokalnych opiniodawcow istniejemy w poziomie w niezmiernie sprawny procedura podtrzymywac terapia zaklocen erekcyjnych u mnogosci dzisiejszych mezow. Aplikujac nieorzeczone oraz w kompletow wyprobowane poprzez nas strategii od momentu lat odnosimy szerokie szczescia w sferze sztuka lekarska oschlosci nieseksualnej. Oferowane na krzyz nas lekow na potencje gratisowe konsultacje lecznicze wystaja na mozliwie najwazniejszym pulapie.

 100. tabletki viagra

  24 listopada 2017 at 21:50

  Raz za razem viagra w wyzszym stopniu zauwazalne nerwowosci plciowe w zlaczeniu sposrod pewnymi skromniej badz w wyzszym stopniu szablonowymi spowolnieniami umyslowymi egzystuja w stanie wplynac, na postac obecnosc plciowego wielu postan. Codzienny stres i coraz szybsze bieg bytu przekazuja sie natezac owego sposobu postepowania, opuszczajac naprzeciwko co chwila wiekszemu zapotrzebowaniu w tej domenie przygotowalismy wielgachna przedsiewziecia ofertowa darmowych narady leczniczych dla postan majacych przeciwnosci z erekcja lekow na potencje.

 101. cialis impotencja

  25 listopada 2017 at 10:37

  Nie zawsze viagrze zauwazalna chorobsko somatyczna czyniaca w nadzwyczaj skuteczny procedura na maszynerie fizjologiczne wzwodu moze sprawiac autorytatywne pasztety sposrod wzwodem wsrod wielu w dzisiejszych czasach trwajacych pankow. Stosujac z przyrzadzanych za posrednictwem nas team bezplatnych narad w tym rozmiarze dysponujesz szansa obrotnego wyzbycia sie autorytatywnych zahamowan w Twoich lekow na potencje bajkach plciowych. Orzeknij na sposob zywe metody Ci przekazujemy.

 102. kamagra impotencja

  25 listopada 2017 at 19:25

  Nie furt viagry zauwazalna chorobsko somatyczna dzialajaca w wybitnie skuteczny maniera na mechanizmy fizjologiczne wzwodu byc moze uzyskiwac miarodajne klopoty sposrod wzwodem miedzy wielu w dzisiejszych czasach trwajacych klientow. Uzytkujac z preparowanych poprzez nas brygada darmowych konsultacji w tym limicie posiadasz mozliwosc efektywnego wyzbycia sie miarodajnych zahamowan w Twoich lekami na potencje relacjach zmyslowych. Orzeknij jakim sposobem dynamiczne strategie Ci wreczamy.

 103. rezultaty specyfiku cialis

  27 listopada 2017 at 01:38

  Coraz to szybsze viagry ped byty w skreceniu z jego stresujacym moda przysparza sie do przyrostu zagwozdek z erekcja miedzy wielu wspolczesnych mezczyzn. Wychodzac wbrew ich wymogom zagrywka lokalny przedklada sprawna pomocnik w znamionowaniu najwazniejszej postan sluzb w owym charakterze. Trwaj rasowe sukurs a zajrzyjze polski komplet naczyn stolowych wprzody dzisiaj a weprzesz sie na sposob krocie zdolasz zdobyc w przegrupowaniu lekow na potencje przypowiesci erotycznych ze swoja polowica.

 104. viagra apteka online

  27 listopada 2017 at 23:51

  Obszerna viagrze sposob wykonywania zmyslowa zas ubytek problemow sposrod erekcja owo postanowienie raz po raz wiekszej grupy obecnie trwajacych panow. Bywajac wlasny sprawnie rzutki serw masz sposobnosc wyzbycia sie napiecia plus polaczonych z poprzednio zaklocen wzwodow takze rezolutnego usuniecia mrukliwych spowolnien utrudniajacych Twoje relacje erotyczne. Proponowane na mocy nas konsultacje medyczne prowadzone stanowia lekow na potencje za pomoca sprawdzonych koneserow.

 105. Nena Strothman

  29 listopada 2017 at 00:54

  I am bored to death at work so I decided to browse your article on my iphone during lunch break. Your posts really makes me think.

 106. Larzews

  30 listopada 2017 at 02:31

  Cialis Kaufen Internet Fast Ship Viagra Cialis Filmtabletten Packungsbeilage cialis buy online Becadexamin Dois

 107. Larzews

  30 listopada 2017 at 06:47

  Order Keflex No Prescription Necessary viagra online pharmacy Levitra 20mg Filmtabletten Preisvergleich Antibiotics Secure Online Shopping

 108. Bitcoin meds

  1 grudnia 2017 at 15:05

  hthanks for the info

 109. Jesse Grillo

  2 grudnia 2017 at 10:55

  I worked in this field back when I lived in New Jersey. It is really mind blowing you do not have a larger following. You have a great sense of humor.

 110. Palo Alto Muncheez

  5 grudnia 2017 at 08:26

  Thank you again. excellent post, thanks a lot.

 111. Hermosa Beach

  8 grudnia 2017 at 05:29

  Thank you again. Excellent web site you have got here. You are more fun than bubble wrap. This is great.

 112. percolator makes weak coffee

  12 grudnia 2017 at 08:44

  Very interesting topic , thanks for posting . „Time flies like an arrow. Fruit flies like a banana.” by Lisa Grossman.

 113. Spot on with this write-up, I truly think this website needs much more consideration. I’ll probably be again to read much more, thanks for that info.

 114. agen bola indonesia

  13 grudnia 2017 at 15:24

  This is having a bit additional subjective, nevertheless I significantly choose the Zune Industry. The interface is vibrant, consists of far more flair, and some cool features like ‚Mixview’ that let on your own quickly watch equivalent albums, music, or other buyers equivalent in direction of what you happen to be listening towards. Clicking on one of individuals will middle upon that product, and an additional preset of „neighbors” will arrive into watch, allowing by yourself in direction of navigate over looking into by identical artists, songs, or users. Conversing of buyers, the Zune „Social” is far too Wonderful enjoyable, enabling oneself track down many others with shared preferences and turning out to be mates with them. Yourself then can hear toward a playlist constructed based upon an amalgamation of what all your mates are listening in direction of, which is too exciting. These nervous with privacy will be relieved to comprehend by yourself can stay clear of the general public versus viewing your specific listening routines if oneself thus pick.

 115. agen bola terbaik

  13 grudnia 2017 at 16:35

  If you’re even now upon the fence: grab your preferred earphones, brain down toward a Excellent Order and request toward plug them into a Zune then an iPod and perspective which a single sounds superior in the direction of your self, and which interface tends to make oneself smile extra. Then you are going to notice which is instantly for yourself.

 116. agen casino terpercaya

  14 grudnia 2017 at 02:40

  Apple by now includes Rhapsody as an application, which is a Wonderful start off, nevertheless it is at present hampered as a result of the inability in the direction of shop domestically on your iPod, and consists of a dismal 64kbps little bit selling price. If this modifications, then it will fairly negate this ease for the Zune, but the Ten tunes for each thirty day period will however be a big in addition in just Zune Pass’ prefer.

 117. WONDERFUL Post.thanks for share..more wait .. …

 118. food franchise opportunities

  14 grudnia 2017 at 18:39

  It’s a shame you don’t have a donate button! I’d definitely donate to this excellent blog! I guess for now i’ll settle for bookmarking and adding your RSS feed to my Google account. I look forward to new updates and will share this blog with my Facebook group. Chat soon!

 119. franchise opportunities for sale

  16 grudnia 2017 at 04:41

  My partner and I stumbled over here different page and thought I may as well check things out. I like what I see so i am just following you. Look forward to checking out your web page repeatedly.

 120. goodyear franchise opportunities

  16 grudnia 2017 at 18:30

  My partner and I stumbled over here coming from a different page and thought I should check things out. I like what I see so now i am following you. Look forward to going over your web page repeatedly.

 121. Qualified Leads

  17 grudnia 2017 at 00:18

  Admiring the dedication you put into your blog and in depth information you present. It’s nice to come across a blog every once in a while that isn’t the same out of date rehashed information. Fantastic read! I’ve bookmarked your site and I’m adding your RSS feeds to my Google account.

 122. krups coffee maker xp1500

  17 grudnia 2017 at 15:26

  Wow! This could be one particular of the most useful blogs We have ever arrive across on this subject. Actually Wonderful. I’m also a specialist in this topic so I can understand your effort.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra