Felieton

Idzie Grześ przez wieś. Worek afer niesie

Idzie Grześ przez wieś, worek afer niesie, a tam bajer z nagrań, sypie się za Grzesiem.

 

Całe Dolnośląskie i dwa pół powiatu z Pomorza Zachodniego z zapartym tchem śledziły walkę o przywództwo w Platformie. Grzegorz wyszedł na ring, a tu cisza. Wojciech i Borys nie przyszli. Publiczność czekała, a tymczasem ręczniki rzucono już grudniu.

 

Trenerzy podpisali porozumienie o zakazie publicznego twarzobicia. Pas mistrzowski nowemu championowi podała pani Ewa, co się bić o niego nie chciała, choć wcześniej Grzegorza wyśmiewała. Konfetti wystrzelono, dzieci z balonikami podbiegły do pierwszego sekretarza, naród platformerski bił brawo. Nowy przewodniczący zapowiedział, że od dziś będą zajmować się tylko „poważnymi sprawami”. To dobrze, bo Verhofstadt dzwonił spytać się, czy on ma jeszcze na poważnie, czy może już na Ibizę jechać? Pani Agnieszka spać nie może, bo wciąż jej guziki się mylą, a wychodzić w miasto rozpięta nie chce.

 

Pozostali członkowie i członkinie z guzikami nie mieli problemów. Frekwencja też dopisała. To znaczy pani Kasia dopisała, ruskie serwery pilnowały i okazała się w sam raz. Z niezliczonych zwolenników mocno już przetrąconej Partii wzięło udział 8 tysięcy i pół. Nadzieja w Obywatelskiej nie gaśnie, wygaszono wiele umów z własnej i nieprzymuszonej woli naturalnie. W proteście, w oburzeniu, w zniesmaczeniu, w braku wolności i braku płynności rozpoczęło się darcie koszul, swetrów, podkoszulek, spodni, bluzek. No i maszerowanie pod sztandarami walki o demokrację.

 

Idzie Grześ przez wieś, worek afer niesie, ciężko jest Grzesiowi, nie wie czy doniesie.

 

Pani Krystyna, po tym jak rozerwała heroicznie szatę swą, czuje się już lepiej i obiecała, że będzie dalej bezinteresownie lała łzy. Taki ma zwód i zawodu nie może sprawić. Będzie grała, pomimo plastrów. Farmaceuta pozwolił i może. Bokser co wyjechać zamierza, wczoraj widziany był na Marszałkowskiej, ponieważ jeszcze się pakuje. Rachunki niezapłacone z całego kraju napływają.

 

Na polu kultury też wiele dzieje się. Jeszcze film o „Trzech takich, co lody kręcili” nie wszedł na ekrany, a ścieżka dźwiękowa zdobywa już szczyty list przebojów. Rychu, Zbychu no i Grzesiu nie mogą opędzić się od wielbicieli. Fani nie mogą się doczekać pierwszego klapsa na planie filmowym. Scenariusz życie już napisało, obsada z najwyższej półki, tylko reżyser jeździ w poszukiwaniu odpowiednich plenerów.

 

Cmentarze wysłały swoje propozycje, ale szanse mają także parki miejskie, opuszczone fabryki i ruiny, najlepiej po jakimś dobrze zapomnianym zakładzie. Z nieoficjalnych przecieków dochodzą sygnały, że do ścisłego finału przejdą tereny po skasowanych stoczniach, zaorane cukrownie i cmentarz komunalny malowniczo położony opodal tajemniczej stacji benzynowej na Dolnym Śląsku. Lasy Państwowe, nie uzyskawszy większości (zabrakło 4 głosów, podobno jeden z myśliwych pomylił guziki, ale nie była to pani Agnieszka) musiały się wycofać. Poproszono nas, żeby ogłosić, że oferty można jeszcze nadsyłać pocztą. Liczy się data stempla pocztowego, ale te ze znaczkami Deutsche Post mają pierwszeństwo.

 

Idzie Grześ przez wieś, lekko już kuleje, za nim Ewa cicho, po kątach się śmieje.

 

Podobno lewitujący demokraci, ci co najbardziej wrażliwi i nieskazitelni są, już czują gęstniejąca atmosferę. Barometry na kontach bankowych wyraźnie wskazują nadciągający front niżowy. Znajomi brokerzy doradzają wstrzymać oddech, przynajmniej na najbliższy rok. Ponadto sugerują by zaopatrzyć się w suchy prowiant, śpiwory i butelki z wodą. Pan były wicepremier martwi się: Wystarczy 266 puszek piwa, czy nie wystarczy do pierwszego? 500 flaszek, które zostały z po premier Ewie, wystawiono na licytację, nie wiadomo tylko gdzie i kiedy pójdą pod młotek. Pan Stefan z portierni, który miał pilnować skrzynek, od kilku dni nie pojawia się w pracy. Zachodzi uzasadnione podejrzenie popełnienia przez niego oraz przekroczenia uprawnień i możliwości. Prowadzone są czynności w spawie.

 

Biedronka na okoliczność cotygodniowych protestów KOD-owych wprowadziła do sprzedaży sześciopak demokraty. W jego skład wchodzą: rolka suszonego szczawiu, dżem z mirabelek, transparenty z przekazami tygodnia, bilet miesięczny do Brukseli i z powrotem (bagaż w cenie) oraz „Elementarz Demokraty” (autorstwa Rzecznika Praw ADCDGLBTGDE), a także sweetfocia z Andrzejem „Co się alimentom nie kłaniał”. Dla zakupów grupowych (powyżej 20) przewidziano atrakcyjne zniżki, a dla kierowników spontanicznych spacerów „Pakiety platynowe”. Zapraszamy. To bardzo gute oferta i morgen nie będzie taniej. Sponsorzy tracą cierpliwość, Sowa i Przyjaciele nie chcą już wpadać na kawkę.

 

Idzie Grześ przez wieś, z wzrokiem przestraszonym, nie wie czy już wkrótce, nie będzie skończony.

 

Wszyscy pakują się na wczoraj. Firmy przewozowe nie wyrabiają ze zleceniami, walizki trzeba zamawiać z wyprzedzeniem tygodniowym. Pan Andrzej Reżyser rozpoczął sezon na darcie szat. Krystyna, co mu grała, już podarła, jednak niektórzy z obawy o srogą zimę drzeć nie chcą. Obiecują, że w sierpniu, jak to mawiał Stróż Europy, to na pewno, jak już mrozy miną, ale teraz po co futra drzeć? Mogą się jeszcze przydać.

 

Nawet taki salonowy rekin jak pan Jan, przewodniczący wśród strażników niezawisłości słowa elektronicznego, niczym Andrzej I, co do grudnia 2016 będzie jeszcze carem Polski, wybudził się ze snu po latach pięciu. Jan niezawisły, ponieważ wszystkie jego partyjne legitymacje zawisły. I ta z Unii Demokratycznej, Unii Wolności, Stronnictwa Konserwatywno-Ludowego i Platformy Obywatelskiej. Wszystkie powiesił i jest niezawisły. Niezawiśle popierał Bronisława Komorowskiego, który też był niezawisły od Platformy Obywatelskiej. Obaj niezawiśli byli i są.

 

Idzie Grześ przez wieś, worek afer niesie, Zbysiu się już spocił i nie chce iść z Grzesiem.

 

Dzielny radny z Podkarpacia, członkini z Małkini, prawie posłanka ze Szczecina, i wielu, wielu innych poczuwszy się niezawisłymi jeszcze rezygnuje z członkostwa w Polskiej Zjednoczonej Platformie. Zbliżają się obchody 1050 rocznicy Chrztu Polski, więc ja się nie dziwię. Cuda dzieją się. Nastąpił biegunkowy wysyp oświadczeń, listów otwartych i polityków „co ujrzeli, jaka prawda jest”. Niezawiśli dziennikarze, spontanicznie wyciągają na wizji zapis swoich iluminacji i odczytują. I rezygnują. Naród bez nich nieubogaconym będzie. Rycerze Adama, proroka większego, przegrupowują się. A to pani redaktor niezwisła Agnieszka, to niezawisły Wojciech, a to Seweryn też niezawisły heroicznie. Wszyscy już nie chcą nauczać i prorokować na publicznym ekranie. Teraz będą na ulicach i w parkach głosić, w Tajlandii. Dochodzą głosy znad Mekongu, że planowane jest wprowadzenie wiz dla Polaków. Bangkok martwi się o swoją niezawisłość.

 

Trzeba by jednak popytać psychiatrów, jak to w naszej kochanej ojczyźnie z tą niezawisłością jest? Czy to jakaś uleczalna choroba, czy na nią zastrzyki, czy pigułki, plastry są jakieś? Jakie są objawy niezawisłości notorycznej i czy można zapaść na niezawisłość nagle, czy to może genetyczno-rodowe uwarunkowania są? Kochani lekarze dajcie znać i napiszcie. Pani minister proszę uprzejmie skonsultować ze mną społecznie tę kwestię. Bo jak tak patrzę na pana Jana, to widzę niepokojące objawy. Wysypka na światopoglądzie jakaś wystąpiła, zaczerwienia w obszarze okołobiznesowych, swędzenie z w umowach o dzieło i duża amplituda w składkach zdrowotnych.

 

Idzie Grześ przez wieś, lekko już spocony, chce zmienić kierunek, ale jest spóźniony.

 

Prokuratorzy także masowo odchodzą. Donoszą media. Nie, żeby do zmysłów odchodzili, proszę się nie martwić, oni odchodzą na emeryturę. A wszystko przez PiS. I ja się zgadzam z diagnozą. Po co komu było obiecywanie obniżenia wieku emerytalnego. Po co!? Wszyscy byli zadowoleni: Donald Tusk był bardzo, banksterzy zadowoleni już szykowali folderki o odwróconej hipotece, emeryci i renciści też byli bardzo. Komu to przeszkadzało. ZUS buł wniebowzięty. Prezes ZUS jeszcze bardziej. Było więc pięknie i co PiS zrobił? Popsuł wszystko.

 

Teraz mamy kłopot. Będziemy mieli najwięcej na świecie emerytowanych niezwisłych prokuratorów. Tyle dobra się zmarnuje. Kto ojczyźnie zwróci? Kto naprawi tę szkodę? Pytam się: Kto zapełni tę niezwisłą dziurę, która powstanie? Jak naród będzie afery zamiatał? Nie ma takiej miotły, która zastąpiłaby ten niezawisły zbiorowy brak. Nie ma.

 

Idzie Grześ przez wieś, worek afer niesie, niezawisłych stado chowa się za Grzesiem.

 

Dr Paweł Janowski

 

Felieton ukazał się w najnowszym wydaniu „Tygodnika Solidarność”

 

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

23 komentarze

23 Komentarzy

 1. Michał Mieczysław

  6 lutego 2016 at 11:51

  Pisz jaśniej.

  Twoje teksty to tylko prawicowa, populistyczna dezinformacja – jak je jeszcze zagmatwasz to już w ogóle strata czasu nawet dla pisich lemingów.

 2. 3gp porn

  17 maja 2017 at 00:16

  I developed a joomla site on my localhost. I want to upload it to GoDaddy. How do I do that?

 3. poker online uang asli

  26 maja 2017 at 10:31

  great post, many thanks. good report as well as idea|We appreciate you discussing the article I might often stick to|Thanks a lot just about all to your information along with Idzie Grześ przez wieś. Worek afer niesie – Prawy.pl comments Relation ….|an incredibly profitable internet site. Very exposing report. Due to the allies.|My partner and i tremendously enjoy each of the info I’ve go through here. I will spread the word concerning your website with men and women. Regards.|good, thank you so much :)|truly this is a nice internet thanks thanks admin very good post super messege|Ooohh, fantastic information you write the idea extremely clean. I’m really blessed to have this information within you. poker online uang asli [url=http://www.feraripoker.org/]poker online uang asli[/url]

 4. the page

  30 maja 2017 at 11:31

  This is using a bit additional subjective, still I a great deal want the Zune Industry. The interface is colorful, has even more aptitude, and some cool characteristics such as ‚Mixview’ that let you quickly perspective related albums, music, or other customers comparable in direction of what you’re listening toward. Clicking upon one of these will middle on that merchandise, and an additional preset of „neighbors” will come into check out, letting your self in the direction of navigate in close proximity to researching via related artists, tunes, or end users. Conversing of buyers, the Zune „Social” is as well superb pleasurable, allowing you find many others with shared choices and turning into pals with them. Your self then can hear towards a playlist created dependent upon an amalgamation of what all your good friends are listening toward, which is on top of that fascinating. All those worried with privacy will be relieved toward comprehend oneself can avert the general public in opposition to watching your individual listening behaviors if your self thus decide.

 5. the page

  31 maja 2017 at 02:44

  Apple previously incorporates Rhapsody as an app, which is a superior start off, nonetheless it is already hampered as a result of the incapability in direction of retail store regionally upon your iPod, and is made up of a dismal 64kbps bit rate. If this modifications, then it will to some degree negate this comfort for the Zune, nonetheless the Ten new music for each thirty day period will however be a huge furthermore within Zune Pass’ prefer.

 6. Wellness

  1 czerwca 2017 at 16:01

  I learned something from this.

 7. the blog

  5 czerwca 2017 at 04:21

  Apple by now incorporates Rhapsody as an application, which is a Good begin, nevertheless it is at this time hampered through the incapability towards keep regionally upon your iPod, and is made up of a dismal 64kbps bit value. If this changes, then it will relatively negate this ease for the Zune, nevertheless the 10 audio for every month will nonetheless be a big additionally in Zune Pass’ want.

 8. any website

  8 czerwca 2017 at 21:55

  If you might be still on the fence: seize your preferred earphones, mind down towards a Simplest Invest in and request toward plug them into a Zune then an iPod and perspective which a single sounds better in the direction of on your own, and which interface tends to make yourself smile even more. Then you will understand which is instantly for your self.

 9. blog tutorial

  9 czerwca 2017 at 13:43

  Arms down, Apple’s app keep wins through a mile. It is a substantial preference of all forms of applications vs a pretty unhappy range of a handful for Zune. Microsoft contains systems, specifically inside of the realm of game titles, however I am not sure I’d require to bet upon the long run if this characteristic is essential to yourself. The iPod is a considerably greater decision within that circumstance.

 10. the site

  10 czerwca 2017 at 12:41

  If you’re however upon the fence: seize your favorite earphones, mind down in direction of a Perfect Buy and question in the direction of plug them into a Zune then an iPod and view which a single sounds much better to oneself, and which interface creates yourself smile added. Then you may realize which is right for you.

 11. best shoes

  11 czerwca 2017 at 19:22

  Whenever you see a „full” tag on a shirt you ought to assume that it is quite bigger than that of regular 1.|Your Fb fan page might be the initial time a consumer arrives into contact with you. You will have to be very careful for few issues. Yellow color is effortlessly visible through the mist and fog occasions.|The big guys where still at reverse ends of the shopping mall. Incentives may also vary from the kinds of survey you consider. From Fashion pearl sets to Fashionable pearl established.|Are you looking for a comfortable nightgown or sexy women’s personal lingerie?

 12. софия варна полети

  13 czerwca 2017 at 07:20

  There are some interesting points in time in this article but I don’t know if I see all of them center to heart. There is some validity but I will take hold opinion until I look into it further. Good article , thanks and we want more! Added to FeedBurner as wellyou have a great blog here! would you like to make some invite posts on my blog?

 13. Jean

  13 czerwca 2017 at 23:52

  Puede que pase para algunas mentes limitadas, pero para las mentes abiertas, esta información vale oro! Gracias por compartir estos conocimientos.

 14. jordan shoes sydney

  15 czerwca 2017 at 09:02

  Hi, I would like to subscribe for this webpage to get most recent updates, thus where can i do it please help out.

 15. sandal stores online

  17 czerwca 2017 at 11:53

  You can effortlessly drown yourself among all this info if you don’t take it one stage at a time.|A Facebook enthusiast page is a mini website within the bigger social networking site. This will conserve you cash if there happens to be a extremely great sale at one specific retailer. Second, you require to produce a business plan.|So, what these businesses do in purchase to entice individuals into taking surveys is by paying them to consider it. This consists of keeping a list of goods with you, which you really want to purchase.|You can make use of the split for online buying for purses. Using my buddy’s guidance I began to do much more study into on-line low cost codes, vouchers and coupon codes. Negotiation is also essential in getting suppliers.|One such instance is Vince which is a top brand name name when it arrives to branded garments for women. In the previous time, on-line buying was fairly not possible and difficult to think.|You can discover amazing deals on baby treatment products on eBay. You can make use of the break for online shopping for handbags. If you follow some precautionary measures it will be much more secure on buying at ebay.|I discovered a broad range of products that I believe many a traveler would appreciate for below $25.00. Since the time of their emergence, transportable hard disks have usually been the 1 and only muse of tech lovers.|1 this kind of instance is Vince which is a leading brand name when it arrives to branded garments for women. There are cash back options on masses of items such as money rewards from reputable merchants.|Now you do not need to appear and carry paper cuttings to save money. Just adding Meta tags or keyword will not assist on your own. Terminate any subscriptions that you’re not utilizing – you can always re-subscribe at a later on date.|When you use this card, each dollar that you will invest will earn you reward factors.

 16. recycle lead acid batteries reading

  18 czerwca 2017 at 12:49

  I went over this web site and I conceive you have a lot of superb information, saved to fav (:.

 17. recycle lead acid batteries

  18 czerwca 2017 at 12:49

  I really enjoy reading through on this web site , it contains good articles . „Dream no small dreams. They have no power to stir the souls of men.” by Victor Hugo.

 18. It’s hard to find knowledgeable people on this topic, but you sound like you know what you’re talking about! Thanks

 19. katie

  22 czerwca 2017 at 06:53

  ephedra diet pills 50mg clomid and twins

 20. jenny

  23 czerwca 2017 at 04:59

  diet vs exercise 20 80 principle meaning

 21. katies

  24 czerwca 2017 at 00:54

  zymax diet pills ephedrine products for sale

 22. samoletni bileti do paris

  24 czerwca 2017 at 23:15

  It’s hard to find knowledgeable people on this topic, but you sound like you know what you’re talking about! Thanks

 23. katie

  26 czerwca 2017 at 01:43

  diet pills 02703 mapquest directions

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra