Z kraju

2 mln złotych z pieniędzy podatników na promocję internetu!

Siedmiotygodniowa akcja promocji internetu dokonana przez poprzednią ekipę rządzącą kosztowała podatników 2 mln złotych. Poseł Jerzy Polaczek domaga się odpowiedzi, na co rzeczywiście zostały wydane te pieniądze.

 

Na stronie Ministerstwa Cyfryzacji zamieszczono w ostatnim czasie wykaz umów zawartych z podmiotami zewnętrznymi w latach 2011-2015. Wśród nich pod pozycją nr 132 znalazł się projekt pod nazwą: „Opracowanie strategii i koncepcji kampanii społecznej oraz produkcja i realizacja elementów kampanii społecznej mającej na celu propagowanie idei korzystania z Internetu w życiu codziennym”.

 

Zawarta umowa opiewa na kwotę 1 987 769,79 złotych, a była realizowana w okresie od 28 września 2015 r. do 15 listopada 2015 r. Tym samym objęła okres 7 tygodni. Średnio jeden tydzień realizacji projektu wyceniono więc na kwotę 283 967,11 złotych.

 

– Jestem bardzo ciekawy na co rząd PO wydał 2 miliony złotych na siedmiotygodniową akcję promocji internetu w 2015 r. – stwierdza Jerzy Polaczek. „W związku z tak krótkim, jak na kampanię społeczną czasem trwania realizacji projektu w stosunku do całości jego kosztów, proszę o informację ile osób było do niej zaangażowanych po stronie przyjmującego zlecenie?” pyta.

 

Poseł chciałby wiedzieć, do jakich podmiotów i z jakich powodów została ona skierowana oraz jakie elementy kampanii zostały „wyprodukowane i zrealizowane” w jej toku a także jak ministerstwo ocenia stopień efektywności kampanii w stosunku do jej kosztu?

 

JN

 

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

232 komentarze

232 Komentarzy

  1. Harley appoints major riding policeman.

  2. Benny

    14 listopada 2017 at 14:18

    Very descriptive post, I loved that bit. Will there be
    a part 2?

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra