Felieton

Himalaje hipokryzji

W czwartek Sejm przegłosował ustawę 500+. Jest to próba zatrzymania katastrofy demograficznej. Prawo i Sprawiedliwość spełniło swój sztandarowy postulat wyborczy.

 

 

Budzi on pewne kontrowersje: niski próg dochodowy, który jest na poziomie minimum socjalnego na pierwsze dziecko, brak pomocy dla niezamożnych samotnych matek i nieograniczony dochód uprawniający pobieranie dodatku na drugie i kolejne dzieci. Oznacza to, że osoby o dochodach kilkudziesięciu tysięcy złotych miesięcznie będą mogły sięgnąć po te 500 zł. Rząd tłumaczy, że ustalenie i sprawdzenie górnego progu finansowego pochłonęło by olbrzymią sumę pieniędzy. Przykładowo – przy dochodach

5 tys. zł, oszczędności wyniosłyby 81 mln zł., a koszty obsługi wzrosłyby o 76 mln zł.

 

Co by się nie mówiło, jedno jest pewne. Pierwszy krok w naprawie tragicznej sytuacji demograficznej został zrobiony.

 

Oczywiście że same 500 zł na kolejne dziecko nie uzdrowi sytuacji. Aby kobiety decydowały się na więcej niż jedno dziecko, potrzebna jest stabilizacja życiowa. A na nią składają się – zapewniona praca, mieszkanie, dostęp do żłobków i przedszkoli. Wiadomo, że wszystkiego nie osiągnie się od razu. Tyle lat zaniechania polityki rodzinnej dadzą o sobie znać przez kolejne lata.

 

Poprzedni rząd albo w myśl przeczekania problemów nic nie robił, albo likwidując becikowe, odbierając rodzinom dzieci z powodu ubóstwa, promując pigułki wczesnoporonne prowadził politykę wrogą rodzinie.

 

Gdy Platforma Obywatelska podczas kampanii wyborczej usłyszała o programie 500 zł + zapowiadanym przez PiS, ruszyła do boju obśmiewając projekt. Zarzucano PiS-owi, rozdawnictwo pieniędzy, pogrążanie budżetu, rozchwianie gospodarki. A na koniec uspokajano społeczeństwo, że obietnice PiS są kłamliwe i stosowane na czas kampanii wyborczej. Gdy PiS dojdzie do władzy i tak się z niech nie wywiąże.

 

PO mówiła to, powołując się na własne doświadczenia. Przecież oni byli mistrzami niespełniania obietnic wyborczych. Zapowiadali, że nie podniosą wieku emerytalnego, nie podwyższą podatków. I co? Obietnice rozmyły się w polityce ciepłej wody stosowanej przez PO.

 

I teraz przecieram oczy ze zdumienia. Platforma wysmażyła projekt, w którym na każde dziecko daje po 500 zł. Szkoda, że tak skąpo. Jak rozdawać to rozdawać – 1000 – 1500 i więcej złotych na każde dziecko. Niech Polacy znają hojność PO.

 

Platforma zawsze uprawiała kabaret polityczny. Miała się na kim wzorować. Przecież ich premier, Ewa Kopacz, została ochrzczona Królową Polskiego Kabaretu. I rzeczywiście w wymyślaniu figlarnych sytuacji nie miała sobie równego konkurenta. Wszyscy pamiętamy objazdowe posiedzenia rządu z wędrującymi stołami i krzesłami, kabaretową akcję „Kolej na Ewę”. Robert Górski nie wymyśliłby lepszych błazenad.

 

Toteż nie powinny już nikogo dziwić słowa posłanki PO Marii Janyskiej, które padły z mównicy sejmowej. „Okłamano 3 mln dzieci i 1,8 mln rodzin. Podzielono te rodziny, być może skłócono na lata te rodziny, sąsiadów, znajomych, przyjaciół i inne osoby. Takiego kłamstwa wyborczego i takiego oszustwa jeszcze nie było”. A Sławomir Neumann wtórował „Życzyłbym pani premier, żeby 3 mln dzieci, które zostały wyłączone z pomocy, jej wybaczyły.” PO osiągnęła szczyty hipokryzji. Sama przez 8 lat nic nie robiła, jedynie strasząc Polaków populizmem PiS, to teraz wyskakuje z absurdalną ustawą. Kto może uwierzyć w taką błazenadę? Chyba w szeregach opozycji dzieje się tak źle, że zatracili poczucie nonsensu.

 

A już za czasów rządów PO i PSL statystyki jasno pokazywały, że stajemy się w szybkim tempie narodem wymierającym. Od kilku lat liczba zgonów jest większa niż ilość urodzin. Gdy pokolenie seniorów z wyżu demograficznego zacznie wymierać, to w 30-tych latach co roku będzie się rodzić około 250 tys, osób, a umierać 450 tysięcy. To tak, jakby co roku z powierzchni Polski znikało dwustutysięczne miasto.

 

W prognozie ONZ można przeczytać, że w 2100 roku będzie nas jedynie 16 mln. W wyniku II wojny światowej straciliśmy 10mln ludzi, a teraz w wyniku zaniedbań tracimy 20 mln obywateli.

 

Najwyższy czas się ocknąć. Tym bardziej, że inne kraje Europy Zachodniej w wyniku dobrej polityki prorodzinnej nie muszą się obawiać wyludnienia. Polki, które wyjechały do Wielkiej Brytanii, rodzą dwoje lub troje dzieci. Dzietność Francuzek jest jeszcze wyższa.

 

U nas PiS próbuje coś zmienić. Prognozy są optymistyczne. Dane GUS zakładają, że przez jedenaście lat liczba urodzin ma wynieść 278 tysięcy. Wskaźnik dzietności, który obecnie wynosi 1,3 dziecka na kobietę, wzrośnie do 1,6.

 

Przyczyni się to do zahamowania katastrofy demograficznej. PO o tym doskonale wie, ale uprawiając jedynie politykę niszczenia PiS -u, pozostaje głucha na inne działania.

 

Iwona Galińska

 

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

54 komentarze

54 Komentarzy

 1. Michał Mieczysław

  14 lutego 2016 at 20:57

  ..módlcie się PISiaki, żeby się nie okazało, że marnujecie moje pieniądze na swoje populistyczne socjalistyczne pomysły.

  Jeśli po roku się okaże, że dzietność nie wzrosłą, a zatrudnienie zmalało to będę żądał widzieć wasze głowy w śmietniku i to nie będzie żaden długofalowy, wysublimowany plan, ale żądza. To jest bardzo drogi program, partacze.

 2. Soroka

  15 lutego 2016 at 10:08

  [quote name=”Michał Mieczysław”]..módlcie się PISiaki, żeby się nie okazało, że marnujecie moje pieniądze na swoje populistyczne socjalistyczne pomysły.

  Jeśli po roku się okaże, że dzietność nie wzrosłą, a zatrudnienie zmalało to będę żądał widzieć wasze głowy w śmietniku i to nie będzie żaden długofalowy, wysublimowany plan, ale żądza. To jest bardzo drogi program, partacze.[/quote]

  To nie jest żadne podnoszenie dzietności, tylko oddawanie troszeczki z tego, co wy platfusy ukradliście polskim rodzinom i ich dzieciom!!!

 3. Egzorcysta

  15 lutego 2016 at 12:23

  Zeby panstwo cos dalo najpierw musi zabrac i z pewnoscia bedzie zabierac coraz wiecej chcac coraz wiecej dawac.Kazdy to juz dawno wie i glosno mowi ,jezeli nie jest skorumpowany,zaklamany lub glupi.
  Chcac pomoc rodzinom i sobie, pnastwo mialo obnizyc podatki, np zerowy wat na wszystko dla dzieci.Lub jak wynika z obliczen ,ze skoro do budzetu wplywa ok 30 mld podatku dochodowego i tyle samo bedzie wydane na dzieci, poprostu zlikwidowac podatek dochodowy.Kazde inne posunienice jest kosztowne, poniewaz znow zamiast sie zmienijszyc koszt panstwa przy utrzymaniu armii elektoratu wyborczego ktory nie pozwoli zmienic systemu,czyli urzednikow i ich rodzin, koszt panstwa sie zwiekszy, o urzednikow obsugujacych dystrybucje pieniedzy na dziecko.Znow limuzyny, pomieszaczenia, konta bankowe szwendajacy sie po korytarzach urzedniki.Podaje sie tylko koszty wyplat, bez budynkow,ogrzewania, pradu,itd.I to bedzie dozgonny elektorat PiSu.I o to chodzilo.

 4. Egzorcysta

  15 lutego 2016 at 12:34

  To nie hipokryzja tylko polityka, czyli dbalosc o wlasny tylek i mocowanie sie przy korycie.Kto wierzy w dobra wole jakiegokolwiek pasozyda, ktory udaje ze chce dobrzedla tych co mu napelniaja koryto to poprostu naiwonosc.W Polasce mamy rzad skladajacy sie glownie z Zydow i z szabesgojow dzialjacy zgodnie z Talmudem w mysl polityki sluzby goja dla Narodu Wybranego.Kto tego nie zauwazyl to znaczy, ze jest albo naiwny albo malospostrzegawczy, albo Zydem ktory zawsze bedzie to ukrywal przed swoimi niewolnikami.Polityka prorodzinna jest od czasow wojny po wkroczeniu V kolumny
  niechciana.Mieszkan sie nie budowalo wcale nie dlatego ze byl brak organizacji, tylko specjalne, dzis robi sie to za pomoca biedy, a jutro za pomoca szczepien.Wola polityczna jest zeby zostawic „kilku Polakow” do prac niechcianych.I te 500 zl niczego nie zmienia, poniwaz da nowa wieksza wladze nadzorcza Zydom urzednikom,nad Narodem Polskim.Jak nie zaszczepisz dziecka nie dostaniesz nic,to bedzie cos nowego.

 5. Michał Mieczysław

  15 lutego 2016 at 13:33

  Jak zwykle bredzisz i epatujesz swoim myśleniem życzeniowym.

  Rząd Platformy Obywatelskiej był to zdecydowanie najlepszy dla polskiej gospodarki rząd od ’89 roku.

  Nierząd PISlamu przez te 3 miesiące wprowadził szereg debilnych pod względem ekonomii ustaw czego nie było za PO. Wyraźnie widać, że nierząd Kaczenki to populistyczny narodowy socjalizm.

  Zrozum, że żaden rząd nie zmieni twojego życia. Musisz sam zakasać rękawy i wziąć się do roboty. PIS da 500, a zabierze gdzie indziej.

  [quote name=”Soroka]To nie jest żadne podnoszenie dzietności, tylko oddawanie troszeczki z tego, co wy platfusy ukradliście polskim rodzinom i ich dzieciom!!![/quote]

 6. Andysmith

  15 lutego 2016 at 22:39

  Coż,przykre jest patrzeć na ten zbiorowy zanik pomyślunku.Lubię felietony tej Pani,ale w tej kwestii odezwała się tuba PiS.Ten program jest zły,wymyślony od a do z przez Zydów.Pogrąży nasz kraj w jeszcze większej biedzie.Co to za pomysł z tymi kosztami obslugi?
  Przecież tylko jednorazowo by określili kto jest zbyt bogaty aby doić z tych pieniędzy i po krzyku,a tak będziemy mieli milion rodzinek co się wożą mesiami i kasują z kieszeni najbiedniejszego podatnika 500 co miesiąc.Duda i Kaczor są na usługach Knesetu(sprawdźcie sobie kto był gościem na wyjazdowym spotkaniu Knesetu w Krakowie w 2014)Duda nikomu nie był znany a już go przyjmowali z honorami,a czemu?Zona jest żydówką(następny Radzio)Pierwsza ustawa podpisana przez zdrajcę?Szczepionki!!Program depopulacji,a teraz ściema z 500pln-tak będzie więcej osób do zaszczepienia,Zydki znowu nabiją kabzę a szczepionki wymordują nas za paredziesiąt lat i tak.Piękny plan!Odsyłam ludzi z otwartym umysłem o oczami na portal Wolna Polska

 7. very nice post, i certainly love this website, keep on it

 8. Mikaela

  13 czerwca 2017 at 02:56

  Después de ver este post, lo recomendaré, porque es coherente y muy informativo. Ojalá continues escribiendo más material relacionado con este tema.

 9. baseball caps melbourne

  15 czerwca 2017 at 05:57

  Hi, I would like to subscribe for this webpage to get most recent updates, thus where can i do it please help out.

 10. Pingback: 4cyn5et4m5t94c5t9m4vn54cx65

 11. Pingback: http://falschgeldkaufen.blogspot.com/2017/01/wo-kann-ich-falschgeld-kaufen.html

 12. Pingback: دانلود شهرزاد قسمت هفتم فصل دوم

 13. Pingback: دانلود شهرزاد قسمت نهم فصل دوم

 14. Pingback: huge cocks

 15. Pingback: دانلود قسمت 13 عاشقانه

 16. Pingback: دانلود قسمت 17 عاشقانه

 17. Pingback: Peta Jensen

 18. Pingback: Rachel Starr

 19. Pingback: kazikçi sosyalmarketim

 20. Pingback: hamptonbaycelingfanblog

 21. Pingback: دانلود شهرزاد قسمت هفتم فصل دوم

 22. Pingback: lesbian porn xxx

 23. Pingback: Free Stuff Worldwide

 24. Pingback: movie

 25. Pingback: casinos online gambling

 26. Pingback: دانلود قسمت دوازه عاشقانه

 27. Pingback: پنجره

 28. Pingback: Loyola College for Sale by CollegeDunia

 29. Pingback: Hunde tshirts

 30. Pingback: دانلود قسمت پنجم شهرزاد دوم

 31. Pingback: دانلود قسمت اول شهرزاد دوم

 32. Pingback: nba basketball jerseys melbourne

 33. Pingback: porno

 34. Pingback: taylormade m2 driver

 35. Would you be interested in exchanging links?

 36. Pingback: videos porno

 37. Pingback: videos porno

 38. Pingback: videos porno

 39. Pingback: porno gratis

 40. ChasBiarge

  20 lipca 2017 at 03:30

  Cialis 10 Mg Efectos viagra cialis Cialis Notice

 41. KennHitthype

  20 lipca 2017 at 05:07

  1145 Order Antibiotics Overnight viagra Viagra Femme

 42. Pingback: porno gratis

 43. Pingback: پنجره دو سه جداره ساخت فروش در ایران

 44. Pingback: دانلود سریال عاشقانه

 45. Pingback: پنجره دوجداره ویستابست

 46. Pingback: قیمت پنجره دوجداره در ایران

 47. KelChalkhic

  21 lipca 2017 at 03:13

  Levitra 10 Mg Vendita viagra Info On Cephalexin 250mg

 48. Pingback: ساخت پنجره دوجداره

 49. online shoes shopping for men

  21 lipca 2017 at 06:51

  For occasion, women select strappy footwear for summer and ankle boots for the winter.|If you are really interested to perform ipad games on-line, it is essential that you obtain them initial. Now, there are numerous various versions of the Chanel two.55. The most notable function of Aspis Forte is reduced price.|With a few clicks of your mouse, you can have a wide range of choices in footwear in entrance of you.

 50. Ahmad Disarufino

  21 lipca 2017 at 10:33

  Frankly I am already impressed of this webpage, where you people try toaddress on this website figured out the solution finally go to these guys: https://evtini-poleti.yolasite.com

 51. Pingback: پنجره ضد سرقت المانی

 52. Pingback: Facial Spa Services Lauderdale Lakes

 53. Pingback: Acne Facial Treatments Tamarac

 54. Pingback: Acne Facial Treatments Coral Springs

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra