Rodzina

Międzynarodowy Dzień Rodzin

15 maja obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Rodzin. Święto zostało ustanowione w 1993 roku przez Zgromadzenie Ogólne Organizacji Narodów Zjednoczonych. W tym roku łączy się ono z akcją „Dwie godziny dla rodziny”. 

Celem dzisiejszego święta jest przypomnienie i uświadamiania społeczeństwom rozmaitych problemów rodziny przy równoczesnej konieczności ich diagnozowania i pomocy w ich rozwiązywaniu.

Fundacja Humanites – Sztuka Wychowania zachęca pracodawców by włączyli się w akcję „Dwie godziny dla rodziny” czyli skrócili dzisiejszy dzień pracy właśnie, o symboliczne, dwie godziny by ich pracownicy mogli więcej czasu spędzić z bliskimi.

Fundacja ma nadzieje, że dzięki tym dwom symbolicznym godzinom zwróci uwagę zarówno pracodawców jak i pracowników na ich odpowiedzialność wobec najbliższych.

Międzynarodowy Dzień Rodzin ustanowiło Zgromadzenie Ogólne Organizacji Narodów Zjednoczonych w 1993 roku. Cztery lata wcześniej, w 1989 roku, ONZ ogłosiło rok 1994 Międzynarodowym Rokiem Rodziny.

Celem całorocznych obchodów miało być pogłębienie świadomości społeczeństwa na temat problemów rodziny i zwiększenia zdolności społeczeństw do przezwyciężania problemów przez realizowanie kompleksowej prorodzinnej polityki społecznej.

Agata Bruchwald
fot. sxc.hu
 

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Kliknij, aby dodać komentarz

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra