73. rocznica agresji Niemiec na Polskę. PROGRAM OBCHODÓW!

0
0
0
/

1 września w całej Polsce odbędą się uroczystości upamiętniające rocznicę wybuchu II wojny światowej. Sprawdź co dzieje się w Twoim mieście!




GDAŃSK

1 września 2012

4:35 - 7:00 Westerplatte, pomnik Obrońców Wybrzeża

- Rekonstrukcja historyczna "Zaczęło się w Gdańsku - Honor Żołnierza"
- Uroczystości z udziałem władz państwowych
- Apel Pamięci i Salwa Honorowa
- Złożenie wieńców pod pomnikiem
- Poczęstunek - kuchnia polowa

Organizator: Kancelaria Prezydenta Miasta Gdańska - Urząd Miejski w Gdańsku

1 - 2 września 2012

10:00 - 20:00 Plac Zebrań Ludowych - Miasteczko Historii

Przyjdź do Miasteczka Historii na Placu Zebrań Ludowych w dniach 1–2 września 2012 roku. Powąchaj prochu, postrzelaj z broni używanej na frontach II wojny światowej, sprawdź się na wojskowym torze przeszkód dla komandosów, powalcz na szable, wsiądź do Hamera i Rosomaka. Zobacz na własne oczy umundurowanie żołnierzy Wojska Polskiego biorących udział w misjach w Iraku i w Afganistanie. Zapraszamy na dwudniowe widowisko historyczne prezentujące sylwetki żołnierza polskiego na frontach XX i XXI wieku:

- Wrzesień 1939
- Działania partyzanckie w czasie II wojny światowej na Pomorzu
- Bitwa pancerna
- Spotkanie wojsk alianckich nad rzeką Łabą
- Żołnierze polscy na misjach w Iraku i Afganistanie

Ponadto:

- Stoiska Wojska Polskiego oraz Narodowych Sił Rezerwowych
- Targi podręczników szkolnych
- Gry plenerowe

Organizator: Kancelaria Prezydenta Miasta Gdańska - Urząd Miejski w Gdańsku

1 września 2012

10:00 Viktoriaschule budynek Międzyuczelnianego Wydziału Biotechnologii Uniwersytetu Gdańskiego i Akademii Medycznej w Gdańsku, ul. Kładki 24

- Modlitwa i złożenie kwiatów przy tablicy pamiątkowej

Organizator: Towarzystwo Przyjaciół Gdańska

12:00 - 14:00 Pomnik Obrońców Poczty Polskiej w Gdańsku

- Msza Święta
- Oddanie Hołdu Poległym Pocztowcom
- Złożenie wieńców pod pomnikiem

Organizator: Kancelaria Prezydenta - Urząd Miejski w Gdańsku, Poczta Polska S.A.



KRAKÓW

Marszałek Województwa Małopolskiego Marek Sowa,Wojewoda Małopolski Jerzy Miller, Prezydent Miasta Krakowa Jacek Majchrowski oraz Małopolska Rada Kombatantów i Osób Represjonowanych zapraszają na obchody 73. rocznicy wybuchu II Wojny Światowej, które odbędą się 1 września 2012 r. w Krakowie.

Program uroczystości:

godz. 10.00
Cmentarz Rakowicki - składanie kwiatów pod pomnikiem Armii "Kraków" (ul. Prandoty)

godz. 11.00
Bazylika Mariacka - msza św. w intencji poległych i pomordowanych w obronie Ojczyzny

godz. 12.00
Plac Matejki - uroczystość przy Grobie Nieznanego Żołnierza



BIAŁYSTOK

godz. 12.00 - złożenie kwiatów i zapalenie zniczy w miejscach pamięci – Cmentarz Wojskowy, Cmentarz Miejski, Cmentarz w Lesie Bacieczki, mogiła żołnierzy na Cmentarzy Św. Rocha

godz. 16.00 - Panichida za obrońców Miasta we wrześniu 1939 r. i wszystkich poległych w II Wojnie Światowej – Cerkiew p.w. Zmartwychwstania Pańskiego przy ul. Sikorskiego

godz. 17.00 - Msza św. w intencji ofiar II wojny światowej oraz w intencji poległych we wrześniu 1939 r. obrońców Białegostoku pod przewodnictwem J.E. Ks. Abpa Edwarda Ozorowskiego, Metropolity Białostockiego - Kościół p.w. Zmartwychwstania Pańskiego (ul. Abp Romualda Jałbrzykowskiego)

po Mszy św. (ok. godz. 18.00)
– przemarsz uczestników uroczystości pod Pomnik Obrońców Miasta na Wysokim Stoczku
Uroczystości pod Pomnikiem:
- podniesienie flagi państwowej, Hymn Państwowy
- wystąpienia okolicznościowe
- modlitwa w obrządku katolickim, prawosławnym i ewangelicko-augsburskim
- apel poległych, salwa honorowa
- złożenie wieńców i kwiatów

godz. 19.00 – Spotkanie Pokoleń
- plac przy Kościele p.w. Zmartwychwstania Pańskiego,
ul. Ks. Abp. Romualda Jałbrzykowskiego.
 

 

WROCŁAW

W związku zaplanowanymi na dzień 1 września 2012 roku obchodami 73. rocznicy wybuchu II wojny światowej mamy zaszczyt zaprosić wszystkich mieszkańców oraz przyjezdnych gości do udziału w uroczystości.

Ceremonia połączona ze złożeniem wieńców i wiązanek kwiatów pod pomnikiem poległych Żołnierzy Polskich rozpocznie się o godzinie 13.00 na Cmentarzu Wojennym Żołnierzy Wojska Polskiego przy ulicy Grabiszyńskiej we Wrocławiu.



KIELCE

1 września

W Kielcach obchody rozpoczną się (godz. 12.00) modlitwą na Cmentarzu Wojennym (ul. Ściegiennego) przy Kwaterze Ofiar 1939 roku, gdzie przybyłe delegacje złożą wieńce i kwiaty. Następnie uczestnicy uroczystości przejdą na Cmentarz Partyzancki, gdzie złożą kwiaty i zapalą znicze przy grobie Stefana Artwińskiego - prezydenta Kielc, zamordowanego przez Gestapo w 1939 r. W południe w Kielcach włączone zostaną (na czas 1 minuty) syreny alarmowe. Uruchomienie syren będzie jednocześnie sprawdzianem stanu technicznego systemu wczesnego ostrzegania i alarmowania dla miasta Kielce.



OLSZTYN

W najbliższą sobotę, 1 września, przypada 73. rocznica wybuchu II wojny światowej. Z tej okazji w Olszynie odbędą się uroczystości, w których udział wezmą władze miasta i województwa, przedstawiciele organizacji kombatanckich, Wojska Polskiego, Związku Harcerstwa Polskiego oraz olsztyńskich szkół.

Uroczystości będą miały miejsce na wojskowym cmentarzu przy ul. Szarych Szeregów, gdzie po wysłuchaniu syren alarmowych odbędą się wystąpienia zaproszonych osób oraz złożenie kwiatów i zniczy pod pomnikiem upamiętniającym ofiary wojny.

Początek obchodów o godzinie 12.00.



POZNAŃ

W sobotę, 1 września br., w Poznaniu odbędą się uroczystości z okazji 73. rocznicy napaści Niemiec hitlerowskich na Polskę. Prezydent Miasta Poznania zwraca się z apelem do mieszkańców i instytucji o wywieszenie flag państwowych oraz o czynny udział w uroczystościach.
Pomnik Armii Poznań

Program uroczystości:
godz. 10:00 - msza św. w intencji żołnierzy WP poległych i pomordowanych podczas II Wojny Światowej
miejsce: kościół Św. Józefa - Karmelitów Bosych (ul. Działowa 25).
godz. 11:00 - uroczystości pod Pomnikiem Armii Poznań
miejsce: Pomnik Armii Poznań

Podczas tych wydarzeń władze miasta reprezentować będzie zastępca prezydenta Poznania Jerzy Stępień.



KATOWICE

W związku z 73. rocznicą wybuchu II wojny światowej w najbliższy piątek 31 sierpnia br. o godz. 12.00 władze miejskie i wojewódzkie złożą kwiaty pod Pomnikiem ku czci harcerzy i harcerek poległych w latach 1939 – 45, który znajduje się na Placu Obrońców Katowic.

Ponadto przedstawiciele władz miejskich i wojewódzkich złożą kwiaty w następujących miejscach pamięci narodowej:

- tablica upamiętniająca miejsce śmierci Powstańców i harcerzy w dniu 4 września 1939 r. – Plac Obrońców Katowic,

- tablica przy ul. Matejki 3,

- obelisk ku czci harcerzy i harcerek poległych we wrześniu 1939 roku – Wieża Spadochronowa w Parku Kościuszki,

- Mogiła Wojenna Powstańców Śląskich, harcerzy i harcerek zamordowanych w 1939 r. na cmentarzu komunalnym przy ul. Panewnickiej,

- grób 37 Polaków zamordowanych w 1939 roku w lesie w Zarzeczu na cmentarzu parafialnym w Podlesiu.



ZIELONA GÓRA

Program uroczystości w dniu 1 września 2012 r.

godz. 12.00
Msza św. w kościele pw. Najświętszego Zbawiciela w intencji weteranów i ofiar II wojny światowej.

godz. 13.00
Przemarsz z kościoła kompanii honorowej, pocztów sztandarowych oraz pozostałych uczestników uroczystości pod Pomnik na Plac Bohaterów.

godz. 13.10 
Uroczyste zgromadzenie mieszkańców miasta przed Pomnikiem na Placu Bohaterów:
- wystąpienia okolicznościowe,
- apel pamięci,
- złożenie wiązanek kwiatów.

godz. 20.30
Spektakl teatralno-muzyczny przed Pomnikiem na Placu Bohaterów "Zaczęło się na Westerplatte" w wykonaniu harcerzy z Hufca ZHP Zielona Góra.



LUBLIN

Program obchodów:

11.00 – Msza Św. w intencji Ojczyzny i ofiar II wojny światowej w kościele cywilno-wojskowym pw. Niepokalanego Poczęcia NMP przy al. Racławickich 20,

12.00 – dźwięk syren – Plac Litewski

12.05 – okolicznościowe wystąpienia, złożenie wieńców i zapalenie zniczy przy pomniku Nieznanego Żołnierza na Placu Litewskim



SUWAŁKI

Uroczystości upamiętniania 73. rocznicy wybuchu drugiej wojny światowej w Suwałkach rozpoczną się w sobotę 1 września 2012 r. o godzinie 8.30 pod pomnikiem Żołnierzy Września 1939 Roku. W przeddzień odbędzie się inscenizacja historyczna pt. „Nalot na Suwałki".

8.30 - rozpoczęcie uroczystości z udziałem stowarzyszeń kawalerii i grup rekonstrukcji historycznej

8.35 - wystąpienia okolicznościowe

8.40 - apel poległych

8.50 - złożenie kwiatów pod pomnikiem

12.00 - sygnał syren

Inscenizacja historyczna dotycząca wydarzeń z 2 września 1939 r. pt. „Nalot na Suwałki" odbędzie się w piątek 31 sierpnia 2012 r. w rejonie dworca PKP przy ul. Kolejowej, a została przygotowana przez Muzeum Okręgowe i Grupę Rekonstrukcji Historycznej „Garnizon Suwałki".

Organizatorami obchodów jest Urząd Miejski w Suwałkach, Suwalska Rada Kombatantów i Osób Represjonowanych, 14. Suwalski Dywizjon Artylerii Ppanc. im. Marszałka J. Piłsudskiego, Regionalny Ośrodek Kultury i Sztuki w Suwałkach oraz Grupę Rekonstrukcji historycznej „Garnizon Suwałki" w Suwałkach.



TORUŃ

Obchody 73. rocznicy wybuchu II wojny światowej rozpoczną się w Toruniu 1 września, o godz. 11.00 pod pomnikiem "Ku czci poległych i pomordowanych przez hitlerowskiego najeźdźcę w latach 1939-1945" przy al. Jana Pawła II. Organizatorami obchodów są Prezydent Torunia Michał Zaleski oraz Dowódca Garnizonu Toruń płk Aureliusz Chyleński.
Zgodnie z programem obchodów najpierw nastąpi przyjęcie meldunku przez Dowódcę Garnizonu Toruń, następnie wojennych bohaterów wspomną Marszałek Województwa Kujawsko-Pomorskiego Piotr Całbecki oraz Prezydent Miasta Torunia Michał Zaleski. Po przemówieniach odbędzie się Apel Pamięci, salwa honorowa, składanie kwiatów z honorami wojskowymi oraz koncert Orkiestry Garnizonu Toruń.



RYBNIK

1 września, w Rybniku odbędą się uroczystości związane z rocznicą wybuchu II wojny światowej. W tym roku główne obchody będą miały miejsce w Chwałowicach przy obelisku (ul. 1 Maja 59) upamiętniającym chwałowickie ofiary nazizmu.

Ceremonia obok pomnika poświęconego  „Bohaterom i męczennikom, bojownikom o wolność i niepodległość Polski, poległym i pomordowanym w latach 1939-1945” rozpocznie się 1 września (sobota) o godzinie 10.00.

Plan uroczystości:

godz. 9.45 – zbiórka delegacji i pocztów sztandarowych
godz. 10.00 – uroczysty apel
godz. 10.15 – złożenie kwiatów

Jednocześnie 1 września  mogiły powstańcze, Żołnierzy Września oraz miejsce upamiętnienia Golgoty Wschodu znajdujące się na rybnickim cmentarzu, będą uroczyście udekorowane (do godzin popołudniowych), aby mieszkańcy miasta i goście mogli uczcić pamięć poległych.



CHEŁM

3 września w Chełmie będą obchodzone uroczystości związane z 73. rocznicą wybuchu II wojny światowej.

Obchody rozpoczną się o godz. 10.30 uroczystą mszą w Bazylice NNMP w intencji ofiar wojny. Będzie to jednocześnie msza rozpoczynająca rok szkolny 2012/2013.

Po mszy odbędzie się przemarsz na Górę Chełmską, gdzie przy Mauzoleum zostaną złożone kwiaty. Wieńce zostaną złożone tez przy tablicy Cmentarza Wojennego przy ul. Młodowskiej oraz przy pomniku Armii Krajowej w Parku Miejskim przy ul. Lubelskiej.



KOŁOBRZEG

W sobotę 1 września 2012 roku przy pomniku "Poległym w Walkach o Kołobrzeg" na Placu 18 Marca odbędą się uroczystości z okazji 73. rocznicy wybuchu II Wojny Światowej i Dnia Weterana. Starosta Kołobrzeski Tomasz Tamborski serdecznie zaprasza!

Uroczystości na Placu 18 Marca rozpoczną się  o godz. 16.00. Organizatorzy zaplanowali:

- wysłuchanie Hymnu Narodowego,
- wystąpienia okolicznościowe,
- Apel Poległych,
- wykonanie Salwy Honorowej ku pamięci poległych żołnierzy.,
- złożenie kwiatów pod pomnikiem "Poległym w Walkach o Kołobrzeg".

Organizatorem obchodów jest Gmina Miasto Kołobrzeg. Współorganizatorem uroczystości jest Starostwo Powiatowe w Kołobrzegu.

Partnerzy:

Powiatowa Rada Współpracy Organizacji Kombatanckich i Związku Żołnierzy WP Ziemi Kołobrzeskiej
Kompania Honorowa Zespołu Szkół Morskich
Miejski Zakład Zieleni Dróg i Ochrony Środowiska
Bałtycki Hufiec Morski ZHP



INOWROCŁAW

W sobotę, 1 września w Inowrocławiu odbędą się obchody z okazji 73. rocznicy wybuchu II wojny światowej.

Obchody rozpoczną się o godz. 11.00 w kościele garnizonowym p.w. św. Barbary i św. Maurycego.

Mszę św. W intencji Ojczyzny i ofiar II wojny światowej odprawi ks. płk Bogdan Radziszewski. Będą w niej uczestniczyć przedstawiciele m.in. władz samorządowych, pocztów sztandarowych, szkół, organizacji kombatanckich, kompanii honorowej Garnizonu Inowrocław i Orkiestra Dęta Inowrocławskich Kopalń Soli „Solino" S.A.

Następnie odbędzie się przemarsz pod Pomnik Obrońców Inowrocławia, gdzie ok. godz. 12.00 rozpocznie się manifestacja patriotyczna.

Wydarzenia sprzed 73 lat przypomni w okolicznościowym przemówieniu prezydent Inowrocławia Ryszard Brejza. Oddane zostaną też salwy honorowe. Nie zabraknie również apelu pamięci. Delegacje złożą kwiaty. Zapalone zostaną znicze.



PRZEMYŚL

Mszą świętą w kościele pw. św. Brata Alberta rozpoczną się przemyskie uroczystości, związane z 73. rocznicą wybuchu II wojny światowej.

W tym roku 1 września przypada w sobotę. Organizatorami okolicznościowych imprez związanych z upamiętnieniem kolejnej rocznicy wybuchu tej najstraszniejszej w historii wojny jest tradycyjnie prezydent miasta Przemyśla i dowództwo Garnizonu Przemyśl.

Po wspomnianych uroczystościach kościelnych (g. 10) w intencji ofiar II wojny światowej z udziałem pocztów sztandarowych, o g. 11.30 odbędą się uroczystości przy Grobie Nieznanego Żołnierza na Cmentarzu Wojskowy, w których wezmie udział m.in. Kompania Honorowa Wojska Polskiego.



KOSZALIN

Dnia 1 września o godz. 15.00 w Skwerze Ofiar Katyńskich w Koszalinie odbędzie się Manifestacja Patriotyczna z okazji 73 rocznicy wybuchu II Wojny Światowej. Złożymy hołd Bohaterom walczącym w Wojnie Obronnej Polski 1939 roku.

Ale będzie to też manifestacja odnosząca się do obecnej rzeczywistości. W 1939 roku fatalne rządy i źle dobrani sojusznicy wystawili Polskę na uderzenie, któremu musiała ulec. Nigdy
więcej takich błędów! Chcemy Polski silnej i niezależnej.

Zachęcamy już dziś do przyłączenia się do naszej inicjatywy. Po pierwsze, aby wesprzeć manifestację, zaproście do tego wydarzenia wszystkich swoich znajomych. Niech dowie się o tym jak najwięcej ludzi. Osoby, organizacje i media, które chcą czynnie wesprzeć promocję i organizację akcji mogą się z nami kontaktować e-mailowo: falanarodowa@gmail.com.

Niech żyje Wolna Polska!

Akcję organizuje Narodowe Odrodzenie Polski - Dzielnica Zachodniopomorska.



ELBLĄG

1 września (sobota) o godz. 17 pod Krzyżem Katyńskim na Cmentarzu Agrykola odbędą się uroczystości obchodów 73. rocznicy wybuchu II wojny światowej.

O godz. 16.45 planowana jest zbiórka uczestników. Rozpoczęcie uroczystości o godz. 17.

W programie:

- odegranie hymnu państwowego;

- wystąpienie okolicznościowe;

- Apel Poległych;

- składanie wieńców i kwiatów.



WŁOCŁAWEK

W sobotę, 1 września o godz. 12.00 u stóp Pomnika Żołnierza Polskiego na placu Wolności rozpocznie się miejska uroczystość upamiętniająca 73. rocznicę wybuchu II wojny światowej. Wezmą w niej udział przedstawiciele władz samorządowych, poczty sztandarowe



KALISZ

Miejski Komitetu Ochrony Pamięci Walk i Męczeństwa w Kaliszu oraz władze samorządowe zapraszają do udziału w obchodach przypadającej 1 września 2012 roku 73. rocznicy wybuchu II wojny światowej.
W sobotę, o godzinie 12.00 pod tablicą pamiątkową na ścianie ratusza delegacje złożą wiązanki kwiatów i zapalą znicze.



LEGNICA

73. rocznicę wybuchu II wojny światowej Legnica uczci Apelem Pamięci, który odbędzie się 31 sierpnia br. (piątek) o godzinie 17.00 przy symbolicznych mogiłach ofiar wojny na Cmentarzu Komunalnym.

W spotkaniu wezmą udział środowiska kombatanckie, przedstawiciele władz samorządowych, duchowieństwa, organizacji i stowarzyszeń, uczniowie klas mundurowych Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 3 oraz poczty sztandarowe.

Odmówiona zostanie modlitwa w intencji poległych i pomordowanych ofiar wojny oraz złożone zostaną kwiaty.

Z kolei 1 września o godzinie 18.30 w legnickiej Katedrze odprawiona zostanie msza święta w intencji Ojczyzny oraz ofiar II wojny światowej.



OPOLE

Dyrektor Centralnego Muzeum Jeńców Wojennych w Łambinowicach-Opolu i Wójt Gminy Łambinowice zapraszają na uroczystość upamiętniającą 73 rocznicę wybuchu II wojny światowej, która odbędzie się 1 września 2012 r. (sobota) o godz. 12.30 w Miejscu Pamięci Narodowej w Łambinowicach, przed Pomnikiem Martyrologii Jeńców Wojennych.

Uroczystość odbędzie się 1 września 2012 r. (sobota) o godz. 12.30 przed Pomnikiem Martyrologii Jeńców Wojennych. W programie przewidujemy:

- odegranie hymnu państwowego
- wystąpienia okolicznościowe
- złożenie kwiatów i zapalenie zniczy  



SOSNOWIEC

I / Pomnik „Kobietom walczącym w szeregach AK” przy kościele Św. Tomasza ul. Orla godz. 10.00
godz. 09.55 - zbiórka uczestników / kombatanci, władze samorządowe Sosnowca
godz.10.00 – rozpoczęcie uroczystości (hymn)
godz.10.05 – przemówienie okolicznościowe
godz.10.10 – składanie kwiatów
godz.10.15 – zakończenie uroczystości i przejazd na ul. Będzińską na Cmentarz Komunalny (hejnał)

II/ Tablica przy ul. Przechodniej godz. 10.20
godz. 10.20 - rozpoczęcie uroczystości
godz. 10.25 - złożenie kwiatów

III/ Pomnik Żołnierza Września na Cmentarzu Komunalnym ul. Będzińska godz. 11.00
godz. 10.55 -zbiórka uczestników / kombatanci, władze samorządowe Sosnowca,/
godz. 11.00 – rozpoczęcie uroczystości / hymn /
godz. 11. 10 - przemówienia okolicznościowe
godz. 11.15 - złożenie kwiatów
godz. 11.20 – zakończenie uroczystości – /hejnał/

Przy pomniku żołnierza Września wystąpi także orkiestra Dęta Czeladź.



TARNÓW

W sobotę 1 września mija 73. rocznica napadu Niemiec Hitlerowskich na Polskę i wybuchu II wojny światowej. Z tej okazji Obywatelskie Porozumienie Osób i Organizacji na rzecz Tradycji i Niepodległości organizuje w Tarnowie obchody rocznicowe, upamiętniające tarnowskie ofiary wojny. Do udziału w uroczystościach zachęca również poseł Włodzimierz Bernacki.

Uroczystości rocznicowe rozpoczną się w sobotę 1 września o godzinie 18:00 pod tablicą pamiątkową na budynku przy ulicy Urszulańskiej 18 w Tarnowie, który wraz z sąsiednią kamienicą był w trakcie wojny tarnowską siedzibą Gestapo. Następnie uczestnicy uroczystości przemaszerują tarnowskimi ulicami do Kościoła Księży Filipinów, w którym o godzinie 19:00 odbędzie się Msza Święta w intencji Ojczyzny i Ofiar II wojny światowej.



PIOTRKÓW TRYBUNALSKI

W najbliższą sobotę, 1 września przypada 73. rocznica napaści hitlerowskich Niemiec na Polskę, czyli wybuchu II wojny światowej. Złożeniem wiązanek pod pomnikiem Nieznanego Żołnierza przedstawiciele władz miasta uczczą pamięć poległych w walce o niepodległość Ojczyzny. Uroczyste oddanie hołdu bohaterom rozpocznie się o godzinie 11.00.



ZAMOŚĆ

W sobotę 1 września odbędą się uroczystości upamiętniające 73. Rocznicę Napaści Niemiec Hitlerowskich na Polskę. Msza Święta w Katedrze Zamojskiej odbędzie się o godz. 18.00, następnie uroczystości przeniosą się na Rotundę Zamojską, gdzie o godz. 19.00 odbędzie się Manifestacja Patriotyczna.

Organizatorzy: Miasto Zamość, 3 batalion zmechanizowany w Zamościu.
Współorganizatorzy: Światowy Związek Żołnierzy Armii Krajowej  - Oddział w Zamościu, Związek Sybiraków - Oddział w Zamościu
SIEDLCE

Główne uroczystości rozpoczną się 1 września o godzinie 17.00 złożenie kwiatów pod Pomnikiem Wolności, a następnie pod krzyżem katyńskim na cmentarzu centralnym oraz na cmentarzu wojennym.

O godzinie 18.00 zostanie odprawiona msza święta w kościele garnizonowym.

Osoby chcące wziąć udział w tych uroczystościach będą mogły skorzystać z autobusu, który MPK podstawi pod urząd miasta o godzinie 16.45.



ŁOMŻA

Główne obchody 73. rocznicy wybuchu drugiej wojny światowej odbędą się w 1. września w południe w Dolinie Pamięci obok Sanktuarium Miłosierdzia Bożego.

O godz. 12.00 na żołnierskich grobach w miejscu byłego cmentarza wojskowego obok dzisiejszej świątyni pw. Miłosierdzia Bożego prezydent Łomży złoży wiązankę kwiatów wspólnie z kustoszem sanktuarium, ks. Jerzym Abramowiczem.



KONIN

Prezydent Miasta Konin oraz Miejska Rada Kombatantów i Osób Represjonowanych w Koninie zaprasza serdecznie na obchody 73. rocznicy wybuchu II wojny światowej i Dnia Weterana, które odbędą się 1 września 2012 r. w Koninie.

Program:

godz. 09:45 Zbiórka uczestników na Placu Wolności. Przejazd autobusem pod miejsca pamięci.

godz. 10:00 Złożenie kwiatów i zapalenie zniczy pod Pomnikiem Pomordowanych w latach 1939-45, Park Miejski im. F. Chopina przy ul. Nadrzecznej

godz. 10:20 Złożenie kwiatów i zapalenie zniczy na mogiłach żołnierzy polskich - Cmentarz przy ul. Kolskiej

godz. 11:00 Uroczyste posiedzenie Miejskiej Rady Kombatantów i Osób Represjonowanych

opr. Paweł Brojek

 

Źródło: prawy.pl

Najnowsze

Sonda

Wczytywanie sondy...

Polecane

Wczytywanie komentarzy...
Przejdź na stronę główną