Egzorcysta 4 - grudzień 2012

0
0
0
/

- W Opowieściach z Narnii bohaterowie reprezentują wspólnotę walczącą na śmierć i życie ze złem, magia jest narzędziem sił zła. Natomiast cykl książek o Harrym Potterze zawiera autentyczne rytuały okultystyczne i satanistyczne - Jan Bodakowski recenzuje czwarty numer miesięcznika Egzorcysta.


Ukazał się już czwarty numer czasopisma Egzorcysta. Numer otwiera tekst księdza Andrzeja Wołpiuka o propagandzie okultystycznej zawartej w dziecięcej i młodzieżowej popkulturze. W książkach, filmach, grach komputerowych, stronach internetowych.

Popkulturowy okultyzm wypycha katolicyzm z duchowej tożsamości dzieci. W okultystycznej indoktrynacji wykorzystuje się : uwiarygodnianie okultyzmu jego popularnością i poprzez kojarzenie go z wzbudzającymi sympatie ludźmi, delikatne wprowadzanie w treść doktryny metodą małych kroków by infekowany nie odrzucił okultystycznej propagandy, podawanie treści w lekkiej formie by infekowany był zainteresowany komunikatem.

W drugim artykule Małgorzata Wręczkowska przybliżyła czytelnikom problem czasopism okultystycznych dla dzieci i młodzieży. Jednym z nich jest czasopismo „Czarodziejki” promujące w atrakcyjnej formie okultyzm wśród dziewczynek kilku i kilkunastoletnich. W piśmie można znaleźć instrukcje praktyk okultystycznych i darmowe przedmioty służące praktykom okultystycznym. Celem jest zastąpienie tożsamości chrześcijańskiej czytelnika tożsamością okultystyczną.

W trzecim z materiałów egzorcysta archidiecezji szczecińsko-kamińskiej ksiądz Wiesław Jankowski opowiedział czytelnikom o swojej posłudze. Posługa którą obecni pełni została wymuszona na ogromnymi potrzebami wiernych. W swej relacji z posługi egzorcysta przestrzegał przed prozaicznymi kontaktami z okultyzmem, które są przyczyną wielu cierpień wynikających z opętania.

Ksiądz Michał Olszewski w czwartym tekście przybliżył czytelnikom problem opętań dzieci. Przyczyną takich opętań są najczęściej grzechy rodziców, pakty diabelskie zawierane przez przodków, kontakt dzieci z treściami satanistycznymi.

Wincenty Łaszewski w szóstym artykule opisał historie domu Matki Boskiej i Jezusa który w 1291 roku, po zajęciu Palestyny przez muzułmanów, został przez anioły przetransportowany z Nazaretu do Loreto. Podczas jego podróży pojawił się na pół roku w Tersatto w dzisiejszej Chorwacji, potem w pobliżu miasta Reanatii, w samym Reanatii, by po trzech latach ostatecznie zatrzymać się w Loreto. Dom ten był też jednym z elementów wizji świętej Anny Katarzyny Emmerich.

W ósmym materiale Małgorzata Nawrocka bardzo trafnie ukazała fundamentalne różnice między Opowieściami z Narnii a Harrym Potterem. W Opowieściach z Narnii bohaterowie reprezentują wspólnotę walczącą na śmierć i życie ze złem, magia jest narzędziem sił zła. Natomiast cykl książek o Harrym Potterze zawiera autentyczne rytuały okultystyczne i satanistyczne. Indoktrynuje czytelników w duchu okultyzmu i satanizmu. Kreuje pozytywny wizerunek autentycznych okultystów. Wychowuje czytelników w akceptacji i gloryfikacji dla turpizmu i patologii. Zło w świecie Harrego Pottera jest wszechmocne i tryumfuje. Nie ma nikogo kto chce z nim walczyć. Najciekawsze jest to, że sam główny bohater jest elementem wszechwładnego zła, jest pojemnikiem w którym znajduje się 1/7 duszy demonicznego Lorda Voldemorta. Voldemort tak dywersyfikował swoją demoniczną dusze by nie można było jej zniszczyć.

Na łamach czwartego numeru Egzorcysty znalazło się też wiele innych artykułów. Księdza Jarosława Cieleckiego o modlitwach charyzmatycznych w tym o utracie przytomności nazywanej spoczynkiem w Duchu Świętym. Andrzej Wronki przedstawiający historie wizjonerki, która przez 49 lat miała kontakty z duszami czyśćcowymi. Henryka Kiereśa o zagadnieniach: utopi, utopizmu, modernizmu i liberalizmu. Ojca Grzegorza Kluza dotyczący powstawania sekt. Ksiądz Krzysztof Stoła opisujący błogosławieństwa zawarte w sakramentach udzielanych przez kapłanów. Mariusz Blochowiak ukazujący nienaukowość ateizmu. Ksiądz Krzysztof Guzowski opisujący znaki czasu czyli znaki obecności Boga w dzisiejszym świecie. Ksiądz Marek Chmielowski wyjaśniający czym jest bycie dzieckiem Boga. Juliusz Całkowski ukazujący treści religijne w twórczości Durera. Ksiądz Aleksander Posacki przybliżający koncepcje Jin i Jang, czyli odrzucenie dychotomii zła i dobra, które przejęła a masoneria, new age, satanizm i lucyferianizm. Czwarty numer Egzorcysty kończą porady ojca Wita Hlondowskiego o tym jak chronić się przed opętanymi i jak walczyć z zabobonami.

Jan Bodakowski

Źródło: prawy.pl

Sonda

Wczytywanie sondy...

Polecane

Wczytywanie komentarzy...
Przejdź na stronę główną