Papież dla świata zmęczonego materializmem

0
0
0
/

Abp Józef Michalik wybór Papieża przyjął z radością i nadzieją, a także wdzięcznością wobec kardynałów. Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski imię jakie przyjął Ojciec Święty - Franciszek - odczytuje symbolicznie.



- Papież Franciszek pochodzi z żywego, dynamicznego Kościoła argentyńskiego, to dobra perspektywa na ożywienie Kościoła w krajach zmęczonych materializmem - powiedział w rozmowie z KAI abp Józef Michalik.

Arcybiskup zaznaczył, że Franciszek jest dowodem miłości do Kościoła, a przyjęte przez niego imię - Franciszek - jest symptomatyczne.

- Święty Franciszek jest bliski wielu, nie tylko z zakonu, którego jest założycielem, ale nawet ludziom innych religii - przypomniał Metropolita Przemyski. Po czym przewodniczący KEP wymienił przymioty św. Franciszka, jakimi były: prostota, miłość do Kościoła, radykalizm ewangeliczny realizowany z miłością.

- Obranie imienia Franciszek to wytyczenie drogi sobie i całemu pontyfikatowi - zauważa abp Michalik.
 
Zdaniem metropolity przemyskiego, kard. Jorge Mario Bergoglio od wczoraj znany światu jako Franciszek to osoba, którą stać na samodzielność, oryginalność i spontaniczność. To Papież, który ufa Panu Bogu.

- Rozpoczął od wspólnej modlitwy za swojego poprzednika, czyli jest człowiekiem głębokiej kultury, chce być wierny tradycji, jest wdzięczny za pracę Benedykta XVI - powiedział KAI abp Michalik.

Jednocześnie abp Michalika zwrócił uwagę, że Franciszek ufa ludziom, prosi ich o modlitwę.
 
- Jestem dobrej myśli - powiedział przewodniczący KEP. - Cały polski Kościół się cieszy, będziemy się modlić w najbliższą niedzielę, dziękować Panu Bogu za ten wybór – zapowiedział abp Józef Michalik, przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski.

Agata Bruchwald
Źródło: jmichalik.episkopat.pl
 

 

Źródło: prawy.pl

Sonda

Wczytywanie sondy...

Polecane

Wczytywanie komentarzy...
Przejdź na stronę główną