Z zagranicy

KE: Węgry nie mają prawa do decyzji o przyjęciu imigrantów w drodze referendum

prawy.pl_images_nowe_rozne_a_z_u_ue_zsrrRzecznik prasowa Komisji Europejskiej Natasha Bertaud zakwestionowała w czwartek prawo Węgier do zdecydowania w drodze referendum w sprawie obowiązkowych kwot uchodźczych, narzuconych w zeszłym roku przez liderów UE, w tym przede wszystkim przez Niemcy.

– Nie rozumiemy, jak ma się to do procesu decyzyjnego, na który zgodziły się wszystkie kraje UE w drodze traktatów – oświadczyła. Zapowiedziała, że Węgry mają prawo jedynie do debaty na ten temat, zatem wynik referendum nie może być wiążący. Dodała, że czeka na wyjaśnienia węgierskiego rzadu co do rzeczywistego charakteru zapowiedzianego głosowania.

Wygląda zatem na to, że jeżeli dotychczas bezczelność eurokratów stała na wysokim poziomie, teraz sięgnęła zenitu. Należy bowiem przypomnieć, że we wrześniu zeszłego roku premier Węgier Viktor Orban zagłosował przeciwko planowi rozmieszczenia muzułmańskich imigrantów w krajach członkowskich. Niejasna pozostaje kwestia podpisu pod wnioskami końcowymi z ostatniego szczytu UE, w których – jak twierdzi Jobbik – znalazł się zapis o jak najszybszym implementowaniu postanowień o relokacji.

Premier Węgier Viktor Orban ogłosił w środę zamiar przeprowadzenia referendum, podkreślając, iż Bruksela nie ma prawa „na nowo tworzyć europejskiej tożsamości kulturowej i religijnej”.

Źródło: EUbusiness

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

27 komentarzy

27 Komentarzy

 1. Soroka

  25 lutego 2016 at 14:36

  Że też Angole mają prawo do referendum?!
  Co wolno wojewodzie w UE, to nie tobie smrodzie?
  Poza tym nie należy się przejmować paplaniną eurorzędasów!

  • Jerzy Kleban

   25 lutego 2016 at 17:31

   Jak Pan chce, to potrafi pisać z sensem.Ale to prawda: ta obes…a „unia” nie dziwi się bildbergowcowi (a może właśnie,dlatego) Cameronowi, że „chce zorganizować referendum” (ale to strachy), a nie wolno tego samego ogłosić Orbanowi…-taka demokracja w tej „unii”.

   Polskę może uratować przed islamistami natychmiastowe wystąpienie z „unii”. Ale my sobie możemy pisać mądre dezyderaty -doktrynerzy i tak zrobią wszystko by „zmieniać unię od wewnątrz”. I w niej pozostać, bo „unia jest europejska”…Dlatego chce… wciągnąć do niej azjatycka, muzułmańską Turcję.
   Przecież to prawdziwy dom wariatów-jakaś sowiecka „psychuszka”.
   Tak stale mówią ci doktrynerzy :”trzeba zmieniać unię by się stała naprawdę demokratyczna.”

   Śmieszne, bowiem prosta logika mówi, że zanim się wystąpi z projektami „zmian” na szerszym, europejskim forum, trzeba najpierw uporządkować swoje sprawy wewnętrzne-aby „były naprawdę demokratyczne”.

   A co widzimy na wewnętrznym podwórku? Ano, zwiększająca się kontrolę obywateli-taki polski „Patriot Act”.
   Nie widzimy żadnych działań ułatwiających wzrost narodowej opozycji( a jest to papierek lakmusowy) bo masmedia są dalej zawalone komuchami.Widać jakiś Rolicki jest lepszy od JKM czy Brauna…
   Już kilka razy zwracałem uwagę, że wcale nie trzeba słuchać jakiegoś „TVN”-wystarczy zostać wiernym słuchaczem „TV Republika”, w której dalej w oficjalnych wypowiedziach mówi się pogardliwie o Łukaszence, a nabożnie, merdając ogonem, o Chazarach na Ukrainie.
   I „nieugiętej walce z Kremlem”.
   Widać takie są wytyczne.

 2. Wojciech

  25 lutego 2016 at 14:43

  Za przeproszeniem schultz i spółka (piszę małą litera co by nie było )to mogą Węgrów w dupę pocałować że się tak kolokwialnie wyrażę.

 3. Robert B.

  25 lutego 2016 at 14:46

  Najwyższa pora opuszczać tę zasraną Unię. Niech sobie w niej zostają Niemcy i Izrael…

  • angol

   27 lutego 2016 at 10:48

   Niestety – nikt nas o to nie pyta i nie zapyta…
   Nie zmieniło się NIC, bo się zmienić NIE MOŻE…
   Zmieniają się tylko entertajnerzy na Świeczniku…
   Umarł Bredzisław – niech żyje Duda…
   A NIGDZIE nie padnie nawet ćwierć-gębkiem, nazwisko
   „Czempiński”, albo „Dukaczewski”..
   WĘGRY, w przeciwieństwie do „naszej” Chazarni nad Wisłą,
   są autentycznie niezależne…
   BO ICH UBECJA – NIE SŁUŻY OBCYM, lecz WŁASNEMU krajowi…
   Dlatego Orban jest nie do ruszenia…
   Emigracja na Węgry ?.. 😉 …

 4. Czesław

  25 lutego 2016 at 15:44

  Pierwszy raz to władze UE dały popis arogancji i chamstwa kilka lat temu w stosunku do premiera Klausa w Pradze, cała ta rozmowa była nagrana i publikowana w polskiej prasie, warto było by przypomnieć.

 5. Adam

  25 lutego 2016 at 16:20

  ZA CHWALĘ OZNAJMIĄ ŻE NIE MOŻNA WYJŚĆ Z EUROKOŁCHOZU.

  • angol

   27 lutego 2016 at 10:50

   Oczywiście !
   „Wychuoda niet !” 🙂

 6. Michał Mieczysław

  25 lutego 2016 at 16:42

  Jak teraz wyglądają Polacy, którzy tak chcieli wpisania ‚wartości chrześcijańskich’ do konstytucji EU, a nie potrafią zdać najprostrzego testu na chrześcijańską przyzwoitość?

 7. Franek

  25 lutego 2016 at 18:00

  Ile nam jeszcze zostalo lat spokoju w Polsce? 2-3 lata? Potem WŁADCY rozpoczną rzeź na białej rasie za pomocą radykalnych islamistów. W imię tolerancji mamy ginąć?

  • angol

   27 lutego 2016 at 11:02

   Tak źle, to nie będzie na terenie Jud…, pardon, Polski.
   Większe zagrożenie widzę ze strony „naszej” własnej Władzuchny (JKM).
   I jej ścisłego SERWILIZMU wobec Chazarni…
   A konkretnie – oprócz doszczętnego już rabunku Polski – wypełnianie w podskokach wszelkich dyrektyw „naszych Starszych i Mądrzejszych” (którzy na Węgry – jakoś nie mają wstępu jakby, pomimo, że Soros pochodzi jakoby z Węgier :)..), jeszcze sprawniej i gorliwiej, niż robiła to do tej pory poprzednia Ekipa Figurantów, do tej pory aktywna, nawiasem mówiąc, jak znam życie – za błogosławieństwem Jarka…
   A dyrektywy te są jasne, bo stanowiące część ogólnego Planu (Klub Rzymski 1970).
   Przy okazji pasąc coraz tłustsze Świnie w Ministerstwie „Zdrowia” i Izbach Lekarskich, wraz z szerokimi strukturami, m.in. „lekarzy”…
   NASZA WŁASNA WŁADZA nas zabije. Skuteczniej, niż Islam…
   Samymi tylko „szczepieniami”, równolegle z CZIPIZACJĄ, plus likwidacja gotówki…
   Do czego w Polsce wprawdzie nie ma ŚLADU warunków technicznych, ale – dla chcącego nic trudnego… Nie takie przewały UBecja robiła już u nas…
   Islam – to mały Pikuś… Chłopy widłami rozgonią. Bo POLSKA – znajduje się NIE w Parszawie, lecz na tzw. „prowincji”, czyli „daleko od szosy”.
   I tam się chodzi w niedziele do kościoła…
   To nie karni i wytresowani na cioty – Niemcy 🙂 …
   Że nie wspomnę o Szwedach 🙂 ..

 8. lol

  25 lutego 2016 at 21:34

  Jobbik nic nie twierdzi. Powtórzyliście lipnego newsa i dalej brniecie z uporem osła.

  • angol

   27 lutego 2016 at 11:08

   TEŻ coś tak czułem, że to fake jest.
   Orban raczej MĘŻEM STANU jest, a nie Mężykiem Stanu, jak „nasi” krętacze…
   Nie mówiąc już o Schulz-u, z jego lubieżnymi, czerwonymi usteczkami pijaka – SS-mana :), albo o Towarzyszce „Erice” Merkel, która już chyba dojrzała do czubków… Twarda baba, po trupach wykonuje rozkazy „Bilderbergów” 🙂 ..
   I realizuje Plan Morgenthau-a – ksenocydu na Niemcach 🙂 …

 9. Adam

  25 lutego 2016 at 23:11

  W mediach cisza na ten temat, na portalach również… Dzisiaj partie PO, Nowoczesna i PIS wspólnie odrzuciły wniosek Ruchu Kukiz15 o cofnięciu decyzji z września 2015r. decyzji Rządu PO o przyjmowaniu imigrantów. PIS przyjęło swój, który na przyjmowanie ich nie ma zgody ale w przyszłości…. Tym samym podtrzymując decyzje poprzedniego Rządu PO o przyjęciu 7 tyś imigrantów do Polski. Podstawowe pytanie: Dlaczego sprawa jest tak starannie wyciszana w mediach i na portalach ponoć niezależnych??

  • kasia

   26 lutego 2016 at 00:11

   Adam,skad to info o odrzuceniu wniosku Kukiza 15 ,w dzisiejszych głosowaniach sejmu tego nie ma,żle szukałam?
   Daj proszę linka skąd to masz.

  • angol

   27 lutego 2016 at 11:15

   Właśnie – ponieważ portale są tylko „PONOĆ” niezależne 😉 …
   Pan Dukaczewski, albo Czempiński ?..
   Już nie każą Pani „Stokrotce” „wzywać się na przesłuchanie” do studia TVN-u ?..
   A może ja jestem dawno już zapóźniony i Pani Stokrotka już NIE służy na odcinku w TVN-ie ?.. No, jak by nie było – trzeba by pytać tych, którzy WIEDZĄ, co jest, a nawet to, co BĘDZIE (S.Michalkiewicz), czyli – panów wymienionych wyżej…
   A nie wróżyć z fusów..
   Bo Pan Michnik chwilowo nieczynny ?.. 😉
   I Salon nie wie, co myśli ?.. 🙂 (S.Michalkiewicz).
   A swoją drogą…
   Ciekawi mnie, KIEDY pojawi się ponownie w „polskich” mediach Pan Lis ?..
   Oraz jego Lisiczka ?.. MOŻE JUŻ jest ?.. 🙂
   Nie wiem, nie posiadam żem Telewizora, ani nie czytam „polskich” gazet…
   Bo – że się pojawi, nie śmiem wątpić 🙂 ..
   Polski Lud ma KRÓTKĄ pamięć…

 10. emer

  26 lutego 2016 at 00:27

  do Adam: też poproszę o link o odrzucenie wniosku przez Kukiz 15-jeżeli to prawda to trzeba to nagłośnić w necie. Bezczelność Brukseli osiąga szczyty i należy szybko opuścić ten eurokołchoz.

 11. Shipp

  26 lutego 2016 at 15:59

  Szanowna Pani eeee…. Karolino Mario Koter, zwracam Pani uwagę, że relacja dziennikarska ma za zadanie informowanie czytelnika o wydarzeniach w taki sposób, aby czytelnik sam wyrobił swoje własne zdanie na zagadniony temat. Warsztat dziennikarza unika jak ognia pewnych wyrażeń, nacechowanych emocjonalnie. Prawo ich używania mają czytelnicy dyskutujący pod poniższym tekstem, Pani tego robić nie wolno, jeśli chce Pani być prawdziwym dziennikarzem w nie pisarzyną wylewającą swoje własne frustracje. Abstrahując od tekstu jaki Pani spłodziła najwyraźniej w twórczym bólu, sugerowałbym jednak z Pani poziomem pisać gazetki reklamowe dla supermarketów. Dziękuję.

  • angol

   27 lutego 2016 at 11:23

   Nie tylko TEN artykuł, Panie „Shipp”..
   CAŁY PORTAL „prawy.pl” jest jedną wielką emocją 🙂 ..
   A coś takiego, jak obiektywizm i rzetelność dziennikarska ?..
   Chyba cosik takowego już dawno umarło 🙂 …
   Albo… czy kiedykolwiek istniało ? 😉 …

 12. krys

  27 lutego 2016 at 02:08

  uchodzcy to nie pieniadze ,wiec nie kwota a ilosc uchodzcow

 13. angol

  27 lutego 2016 at 11:30

  Przede wszystkim NIE „uchodźcy” 😉 ..
  Owszem – jest ich jakieś 5% z masy, jaka wali(ła do tej pory „rutą bałkańską”)..
  do Niemiec i stamtąd – dalej, według rozdzielników (Sorosa ?..)..
  Więc KWOTA, a nie ilość…
  Czasy HUMANITARYZMU się skończyły, Panie/ Pani „krys”…
  WOBEC NAS (a także wobec Niemców, Austriaków, Węgrów, Słowenów, Słowaków, Serbów, Czorwatów itede..) NIKT NIE JEST HUMANITARNY… Bo skazano nas na zagładę…
  Więc proszę udać się ze swoim samarytańskim miłosierdziem do CENTRUM WYDARZEŃ..
  Do bezpośredniej konfrontacji z „kulturą”, jaką, w milionach EGZEMPLARZY (młodych 20-30 lat, często WYSZKOLONYCH, MĘŻCZYZN, a na pewno NIE HUMANITARNYCH, lecz roszczeniowych (bo tak im Merkel naobiecywała rok temu..), Chazarnia PLANOWO nam funduje, 8 tysięcy DZIENNIE, na granicy w Passau na przykład (do niedawna, bo chwilowo zdechło, czekają, co Wyszechradzka wymodzi…).

 14. Pingback: prawy.pl | 7777777blog

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra