Z kraju

Zwolnić wszystkich sędziów orzekających w sprawach rodzinnych!

prawy.pl_images_nowe_stories_rodzina_sadwomen2Podjęcia tak radykalnych działań domagali się uczestniczący w poniedziałkowym posiedzeniu Parlamentarnego Zespołu na Rzecz Praw Dzieci do obojga rodziców poszkodowani przez panujące w Polsce bezprawie rodzice.

Zgromadzeni nie dostrzegają możliwości poprawienia obowiązującego w Polsce, niesprawiedliwego prawa i domagają się jego likwidacji.

– Pracujecie państwo nad zmianą czegoś, czego się zmienić nie da – mówił Zbigniew Sadocha. – To jest do wywalenia w całości. To prawo ma zamontowany ideologiczny mechanizm wymyślony przez naukowców radzieckich w celu budowania nowego człowieka radzieckiego, a my po 27 latach od zmiany ustroju nadal jesteśmy poddawani permanentnemu niszczeniu zgodnemu z marksistowską ideologią. Co tutaj regulować? Wypieprzyć to, proszę państwa. Wypieprzyć razem z całym aparatem władzy niszczącej nas, ojców i matki. To prawo się do niczego nie nadaje, a na pewno nie do naprawy – grzmiał. Wypowiedź ta została nagrodzona owacją.

Zgodzili się przy tym, że sądy nie realizują konstytucyjnego obowiązku ochrony dzieci przed przemocą. – Władza demoralizuje, a władza absolutna demoralizuje absolutnie. Wszyscy sędziowie sądów rodzinnych powinni być wymienieni na innych. Jakbyśmy nie zmienili prawa, oni i tak będą je łamać – stwierdziła jedna z poszkodowanych przez wymiar (nie)sprawiedliwości matek, Joanna. – I powinni się znaleźć na ławach oskarżonych – dodali zgromadzeni.

 

Alienacja rodzicielska to przemoc

 

– Kobieta, która ma instynkt macierzyński nigdy nie będzie izolowała dziecka od ojca, ponieważ rozumie jego rolę w procesie wychowawczym – zauważyły obecne na posiedzeniu matki, które podobnie jak ojcowie ze stowarzyszenia Dzielny Tata, zmuszone były toczyć ciężką batalię o swoje dzieci z bezdusznym wymiarem (nie)sprawiedliwości.

– Sprawca przemocy potrafi wspaniale manipulować wszystkimi tymi instytucjami, które powołane są do ochrony ofiar przemocy. Sprawca przemocy jest opanowany, perfekcyjnie kłamie, robi z matki wariatkę, manipuluje wrażeniem, z ofiary robi agresora – ostrzegały.

Zwróciły uwagę na to, że panie, które przyjmują rozwodową taktykę w postaci kreowania współmałżonka na sprawcę przemocy w rodzinie w rzeczywistości poważnie szkodzą tym kobietom, które rzeczywiście padają ofiarą przemocy, ponieważ podważają wiarygodność kobiet w oczach służb, traktujących zgłoszenia o dokonywaniu przemocy z dużym dystansem i nieufnością, a czasem nawet lekceważących przez to sytuacje rzeczywistego zagrożenia życia i zdrowia matek i dzieci.

Z doświadczeń obecnych na sali sejmowej wynikało, że procedura niebieskiej karty jest przeprowadzana przez niekompetentne osoby w MOPSie czy na Policji, które nie mają zielonego pojęcia na temat mechanizmów przemocy. Zdaniem zarówno poszkodowanych matek, jak i ojców, opieka naprzemienna rozwiązałaby większość problemów.

– Alienacja rodzicielska jest tak brutalną formą przemocy, że powinna być penalizowana, podobnie zresztą, jak i fałszywe zgłoszenia – zgodzili się zgromadzeni.

 

Chory system

 

– Dziecko może być straszną bronią w rękach rodzica, który chce zniszczyć drugiego rodzica przy pomocy ich wspólnego dziecka, wykorzystując słabości prawa polskiego, orzecznictwa, zaprzęgając do tego procederu psychologów i instytucje publiczne – mówił Marek Waligóra, który sam padł ofiarą tego typu patologicznej walki i został bezpodstawnie oskarżony o pedofilię.

Z kolei w sytuacjach, kiedy interwencja odpowiednich służb była naprawdę potrzebna, te jej nie podejmowały, a zdarzało się, że wręcz przeciwnie – chroniły osobę dokonującą przemocy. Tak było w przypadku Sebastiana Nadolskiego, taty 3,5-letniego Fabiana, nad którym jego matka znęcała się psychicznie i fizycznie przy pełnej akceptacji ze strony instytucji publicznych, w tym również MOPSu.

Sebastian Nadolski wielokrotnie informował policję o patologicznej sytuacji dziecka, które zabrała mu żona. Nagrywał filmy, robił obdukcję ciała maltretowanego maleństwa i wszystko przekazywał organom ścigania i instytucjom państwowym, do których zwracał się o pomoc. Kiedy zdecydował o samodzielnym przejęciu opieki nad dzieckiem, korzystając z przysługujących mu praw rodzicielskich, wysłano po niego jednostkę antyterrorystów.

– Kuratorzy sądowi nie reagowali na te obrażenia, a już później – na to, co dziecko mówi, chociaż mieli świadomość, że w opinii psychologów zachowanie dziecka i to, co mówi, świadczą o przemocy, której to dziecko doznaje, a lekarze potwierdzają obrażenia – relacjonował. – Kuratorzy zabraniali mi jechać na obdukcję, zabraniali mi jechać do psychologa pod groźbą, że następnego kontaktu nie będzie, że po raz ostatni będę widział synka – nie krył żalu.

Okazuje się, że osoby w instytucjach powołanych do ochrony przed przemocą to „sadyści w togach, w sądach rodzinnych, w prokuraturze, przy mniejszym lub większym udziale osoby powołanej do ochrony praw dziecka, rzecznika praw dziecka”.

 

Przerażające statystyki

 

Statystyki są przerażające. Walczymy z chorym systemem prawodawstwa rodzinnego. Nie znam żadnego ojca, na ponad 2 tys. ojców w stowarzyszeniu, który odzyskałby swoje dziecko w sądzie. Mówi się nam: „przecież możecie iść do sądu i odzyskać dzieci”, tymczasem jest to zupełnie niemożliwe – Michał Fabisiak ze Stowarzyszenia Dzielny Tata sam najlepiej zna realia polskiego sądownictwa rodzinnego.

Podczas posiedzenia zespołu wspomniał o interwencji policjantów w swoim własnym domu – nadużyli oni wobec niego przemocy, bijąc go i dusząc. – Dlaczego zrobiła to policja? Bo przecież nie było żadnego kuratora sądowego, nie było nakazu, nie było postanowienia… Dlatego, że były policjant dostał 6 tys. złotych, które żona najpierw przelała sobie z mojego konta, a później skutecznie opłacała odbieranie dziecka i sądy moimi pieniędzmi. Dlaczego tak się dzieje? Po co to wszystko jest robione? Dlatego, że mamy złe prawo – konkludował.

Ile jest poszkodowanych dzieci? Rzecznik praw dziecka twierdzi, że są to sprawy jednostkowe. Tymczasem problem może dotyczyć nawet 3-4 mln dzieci, jako że z danych resortu sprawiedliwości wynika, iż aż 4,6 mln dzieci wychowuje się bez jednego rodzica.

– Jesteśmy zmuszani porwać nasze dziecko, zanim ograniczy nam się władzę. Jesteśmy przez prawo zmuszani, żeby te dzieci zabrać. Dlatego nam,”Dzielnemu Tacie”, zarzuca się, że te dzieci porywamy – ubolewał.

Efekty działania sądów po rozwodzie to brak mieszkania i brak pracy. – Ja nie pracuję już sześć lat – mówił, tłumacząc, iż komornik zabrał mu możliwość zarobkowania. – Brak rodziny, brak możliwości zaczęcia nowego życia – wyliczał dalej. – Nie mogę zacząć nowego życia, bo nie jestem atrakcyjny dla kobiet, nie mam pracy, nie mam pieniędzy – dodał.

Nie krył, iż to niesprawiedliwe, aczkolwiek często spotykane, że mężczyźni, którzy wnoszą do małżeństwa dom, są z niego z chwilą rozwodu wyrzucani.

Patologii jest jednak zdecydowanie więcej: od kuratorów wydających opinię bez przeprowadzenia wizji, aż po tworzenie przestępców z ludzi, którzy nawet nie sięgnęli po przemoc jako narzędzie rozwiązywania rodzinnych problemów.

 

Postanowienia o widzeniach tylko na papierze

 

Nagminne jest łamanie postanowień sądu o widzeniach z dzieckiem po rozwodzie. – Wyegzekwowanie prawomocnego postanowienia sądu o kontaktach z dzieckiem jest praktycznie niemożliwe – Łukasz Bryske, ojciec 6-letniej Paulinki wie, co mówi, gdyż sam stoczył batalię sądową z niegdysiejszą towarzyszką życia. Nie on jedyny.

Dla przykładu w Bydgoszczy na około 190 zgłoszeń niemożności wyegzekwowania postanowienia o kontaktach ojca z dzieckiem, sąd ukarał jedynie dwie matki, które uniemożliwiały widzenia. Kara za uniemożliwienie spotkania to zaledwie 150 złotych, tymczasem postępowanie w takiej sprawie trwa wiele miesięcy, a czasem nawet lat.

 

Jest szansna na nowe prawo

 

Według wypracowanych w Parlamentarnym Zespole na Rzecz Praw Dzieci do obojga rodziców propozycji rozwiązań prawnych dobro dziecka ma być zdefiniowane. Prawodawca odchodzi także od orzekania winy w sprawach rozwodowych oraz od porozumień rodzicielskich i wprowadza opiekę naprzemienną. Wysokość alimentów ma być ustalana nie od majątku rodzica, ale od wieku dziecka, zgodnie z ustaloną przez ministra rodziny tabelą (obecnie rozrzut alimentów jest od 100 zł do 10 tys. na takie samo dziecko).

Ojcostwo ma być chronione w konstytucji. Prawodawca chce także wprowadzenia prawnego zapisu i badań DNA, aby wyeliminować sytuacje, w których mężczyźni są zmuszeni płacić alimenty na nie swoje dzieci.

Jeżeli nowe przepisy w proponowanym kształcie wejdą w życie, dzieci w wieku poniżej 13 lat nie będą przesłuchiwane w sprawach rozwodowych, ponieważ nie są w stanie nawet zrozumieć pytań.

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

43 komentarze

43 Komentarzy

 1. wilk

  11 kwietnia 2016 at 20:30

  Dodam, że w tamtych czasach, a podstawówkę kończyłem z końcem lat siedemdziesiątych, liceum na przełomie, a studia w 1985 roku. Żaden z kolegów nie objawiał skłonności homo, wszyscy sią pożenili (niektórzy dwukrotnie). A dzisiaj? Oczywiście PIS powie, że de dewiacje to dywersja Putina. No cóż.

 2. Czesław

  12 kwietnia 2016 at 06:09

  „Za komuny” to kościoły były otwarte, nie tylko „komuchy” ale i złodzieje z daleka omijali te kościoły a teraz jak III-a RP wyznaje i promuje „wartości europejskie” to jak się dzieje?

  • lew

   12 kwietnia 2016 at 07:59

   I tylko pomyśleć co będzie za IV RP. Heteroseksualizm ma być zakazany.
   I nie tylko „Zwolnić wszystkich sędziów orzekających w sprawach rodzinnych”, ale zwolnić i osadzić w więzieniach wszystkich polityków, którzy sprawowali władzę w Polsce po 90 roku. I zakazać sprawowania jakichkolwiek funkcji publicznych do piątego pokolenia włącznie.

 3. Soroka

  12 kwietnia 2016 at 10:05

  W Polsce w sądownictwie jest bezwzględnie potrzebna opcja zerowa!
  Obecnie w sądach trudno znaleźć normalnego człowieka.
  To jest zasługa ruskiej okupacji Polski i do dziś trzymającej w swoich szponach Polskę ruskiej mafii!
  Trzeba czyścić Polskę z tych ruskich mend!

  • wróbeloka

   12 kwietnia 2016 at 10:11

   Wyłącz pissowskie media! Włącz rozum!

   • Soroka

    12 kwietnia 2016 at 11:09

    Odgryzło się ruskie toto jak bąk na kobylej dupie!
    Wyrzuć z pały ruskie barbarzyństwo i być człowiekiem!

    • wróbeloka

     12 kwietnia 2016 at 13:59

     Lepiej być ruskim hetero niż jewropejsim unitą homo

     • Soroka

      12 kwietnia 2016 at 16:59

      Ciekawe dlaczego Ruski wolą Chińczyków?
      Podobno Ruski są alkoholo.

   • zLodzi

    13 kwietnia 2016 at 03:42

    Wielkie brawa dla ministra Ziobry. Nareszcie podli i nikczemni sędziowie rodzinni tacy jak np. SSO w Łodzi B. Przytuła-Chrostek (sygn. akt XII R1928/01) będę mogli odpowiedzieć za swoją podłość. Po tylu latach kończy się parasol ochronny KRS ibwielka bezczelność jej Prezesów. Nareszcie.

 4. Lechosław

  16 kwietnia 2016 at 13:44

  Pan Sadocha nie mówi prawdy, TO JEST AMERYKAŃSKI SYSTEM, nie sowiecki. Planowe niszczenie rodziny to SYSTEM wzięty z USA. Znam Amerykę od podszewki, przeżyłem tu ponad 30 lat i wiele czasu spędziłem w sądach. Oczomwidno, sowiecki system jest też wredny, ale takiej perfidii w zwalczaniu rodziny, pod pozorem walki o dobro, a jakże, kobiety, dziecka itp nie osiągnięto jeszcze nigdzie na świecie jak tu.

 5. Kann

  1 lutego 2017 at 19:42

  Od słów do czynów daleka droga. Jakby zrobili to co piszą tj wywalili tę hołotę która siedzi obecnie w sądach i zrobili równe alimenty na wszystkie dzieci a nie jest zależności od majątku ojca to można by mówić o jakiś sprawiedliwości. Bo póki co polskie sądy to kpina to nie jest sąd to jest organ orzekający zawsze w jedną stronę brak jakiegokolwiek obiektywizmu a jedynie subiektywne wyrażanie opini. Kpina nie sądy.

 6. casino bonus uk

  31 sierpnia 2017 at 10:05

  WONDERFUL Post.thanks for share..more wait .. 😉 ?

 7. career exploration

  1 września 2017 at 06:49

  WONDERFUL Post.thanks for share..more wait .. 😉 ?

 8. Kennethzew

  2 września 2017 at 02:59

 9. street wear

  2 września 2017 at 11:46

  An impressive share, I just given this onto a colleague who was doing a little analysis on this. And he in fact bought me breakfast because I found it for him.. smile. So let me reword that: Thnx for the treat! But yeah Thnkx for spending the time to discuss this, I feel strongly about it and love reading more on this topic. If possible, as you become expertise, would you mind updating your blog with more details? It is highly helpful for me. Big thumb up for this blog post!

 10. college life

  2 września 2017 at 13:52

  An interesting discussion is worth comment. I think that you should write more on this topic, it might not be a taboo subject but generally people are not enough to speak on such topics. To the next. Cheers

 11. see more

  2 września 2017 at 21:08

  Spot on with this write-up, I truly think this website needs much more consideration. I?ll probably be again to read much more, thanks for that info.

 12. check more of my site

  4 września 2017 at 11:34

  you’ve got a great weblog here! would you wish to make some invite posts on my weblog?
  check more of my site http://www.netkobiety.pl/viewtopic.php?pid=3084837

 13. 188maxbet

  4 września 2017 at 19:27

  This actually answered my drawback, thank you!
  188maxbet http://www.188maxbet.com

 14. caribbean cottage rentals

  4 września 2017 at 20:18

  very good put up, i definitely love this web site, carry on it
  caribbean cottage rentals http://rylandslaq.bloguetechno.com/Detailed-Notes-on-Caribbean-Weddings-6213800

 15. JohnOrawn

  6 września 2017 at 05:51

  [url=https://essayonline.us.com/]essay writing online[/url]

 16. best drones

  9 września 2017 at 10:40

  Would you be enthusiastic about exchanging links?

 17. human hair weave

  11 września 2017 at 00:11

  I think these human hair weave are soo friggin cute!!!<

 18. Miguneingzep

  28 września 2017 at 01:26

  Levitra 5 Mg Nebenwirkungen [url=http://tadalaf20mg.com ]cialis[/url] Buy Doxycycline Mexico Cod Only Secure Levaquin Need Discount Denver

 19. Miguneingzep

  1 października 2017 at 20:00

  Levitra Preis Apotheke Cymbalta 30 Day Voucher [url=http://tadalaf20mg.com ]cialis[/url] Kamagra 120mg Vendita

 20. Miguneingzep

  5 października 2017 at 02:11

  Viagra Billig Test [url=http://ordercheapvia.com]viagra[/url] Second Day Reaction Side Effects Keflex Cialis Funziona Davvero

 21. Miguneingzep

  8 października 2017 at 00:42

  Le Viagra Pourquoi [url=http://cialtobuy.com]cialis[/url] Cialis 20 Mg Walmart Price Amoxil Capsule Is Expired Amoxicillin Dangerous

 22. Miguneingzep

  11 października 2017 at 13:52

  Le Viagra En Libre El Cialis Sin Receta Cialis 36 Heures [url=http://levitrial.com]levitra on sale[/url] Amoxicillin Toxicity Zincovit Buy Viagra With Debit Card 59

 23. Miguneingzep

  14 października 2017 at 00:11

  Cialis Generico Dogana Efectos Viagra Espana Viagra Cialis Douleurs [url=http://tadalaf20mg.com]viagra cialis[/url] Achat De Cialis Online

 24. Miguneingzep

  15 października 2017 at 22:59

  Viagra Nebenwirkungen Magen Propecia Prostata [url=http://leviprices.com]usda approved generic levitra[/url] Comment Acheter Cytotec Chloroquine Viagra Discount Web Sites

 25. Miguneingzep

  25 października 2017 at 02:57

  Tadalafil Generic Tijuana Mexico [url=http://leviprices.com]mail order levitra[/url] Cialis Se Vende En Farmacias Buy Cheap Finasteride

 26. Miguneingzep

  29 października 2017 at 13:19

  Bayer Levitra Farmaci Amoxicillin Taken For Uvulitis Cialis Levitra Comparison [url=http://sildenafdosage.com]viagra[/url] Cialis Y Foro Avis Sous Clomid

 27. Miguneingzep

  30 października 2017 at 12:06

  Cats On Amoxicillin Order Z Paks Buy Accutane Singapore [url=http://levitrial.com]buy cheap generic levitra online[/url] Acyclovir 400 Mg Tablets To Buy

 28. Miguneingzep

  5 listopada 2017 at 01:54

  Acquista Cialis Online Comparative Kamagra In Linea Propecia Tasmania [url=http://cheapviasales.com]viagra online pharmacy[/url] Cialis Bestellen Dusseldorf buy accutane online from canada Amoxil Sur

 29. Miguneingzep

  16 listopada 2017 at 23:14

  Buy Cheap Plavix What To Use Instead Of Alli Diet Drug Zithromax Works For 10 Days [url=http://buygenericvia.com]buy viagra online[/url] Levitra Bucodispersable Efectos Secundarios

 30. Miguneingzep

  17 listopada 2017 at 17:29

  Cialis Crampes Jambes Sky Pharmacy Store [url=http://sildenafbuy.com]viagra online prescription[/url] Levitra Chez La Femme

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra