Felieton

Możliwe, że stałem się ofiarą manipulacji o znamionach gry operacyjnej

prawy.pl_images_bodakowskiJeden z blogerów wykrył, że robiąc wideo relację z pikiety KOD przed Kancelarią Prezesa Rady Ministrów, wraz kanałem Sumienie Narodu, zostałem nieświadomie wykorzystany do czegoś na kształt gry operacyjnej mającej wypromować niejakiego Aleksandra Jabłonowskiego. Zdaniem blogera osoba podająca się za Aleksandra Jabłonowskiego jest zupełnie kimś innym, o zupełnie innym nazwisku.

Parę tygodni temu, w trakcie rozmów z zwolennikami i przeciwnikami KOD podszedł do naszej ekipy człowiek ubrany w przyciągający uwagę strój imitujący mundur, niezwykle charakterystyczny, budzący pozytywne skojarzenia, trochę ekstrawagancki, ale nie budzący negatywnych skojarzeń – świetny kostium. Osoba ta zaproponowała, że chętnie by skomentowała obecną sytuację. Rozpoczęliśmy więc wywiad, bo czemu nie mamy dać się wypowiedzieć zwykłym ludziom…

Okazało się, że nasz rozmówca (niezwykle sprawnie operując słowem) przedstawił swój pogląd nie na manifestacje KOD, którą uznał za bez znaczenia, ale na sytuację międzynarodową, a szczególnie szkodliwą rolę Zachodu. Widać było, że w swej wypowiedzi wykorzystuje argumenty historyczne obecne w narracji Gabriela Maciejewskiego. Rozmówca jednak stwierdził, że nie kojarzy tego publicysty – ta deklaracja wzbudziła moją podejrzliwość wobec rozmówcy.

Moją podejrzliwość zwróciło, nie to, że rozmówca ma odmienne poglądy niż ja, bo to powszechne zjawisko. Ale to, że zachowywał się tak, jakby grał powierzoną mu rolę, nie wiedząc nawet, w oparciu o jakie źródła została napisana. Maciejewski jako jedyny w debacie publicznej podnosił pewne argumenty, więc ktoś kto je powtarza, musi Maciejewskiego wypowiedzi znać. Moje podejrzenia pogłębiło to, że kiedy zaczynałem być sceptyczny co do wypowiedzi mojego rozmówcy, dostosowywał on swoją argumentacje do moich poglądów. Nie jest to naturalne, ludzie zwykle są przywiązani do swoich poglądów. Okazało się też filmik z nagraniem rozmowy nagle stał się niezwykle popularny, aż za bardzo. Wideo wywiadów przeprowadziłem już kilkadziesiąt. I trudno mi uwierzyć, że wywiad z nikomu nieznanym panem, nagle tak sam z siebie, ma kilkadziesiąt razy większą oglądalność niż wywiady z Pawłem Kukizem w czasie kampanii wyborczej, czy wywiady z innymi znanymi postaciami sceny politycznej.

Mój rozmówca przedstawił się jako przedstawiciel Związku Jaszczurczego. Nie wiem nawet, czy istnieje współczesna organizacja używająca tej pięknej i wzbudzającej pozytywne emocje nazwy. Dziwna też była legenda rozmówcy. Jeździ on na rowerze po Warszawie w okolicach patriotycznych manifestacji twierdząc, że mieszka w odległym mieście.

Kreacja jego postaci jest tak wyrazista, że wzbudza ogromne zainteresowanie. W internecie okazał się kolejny wideo wywiad, wspominała o nim też autorka relacji z obchodów rocznicy zamachu smoleńskiego zamieszczonej w tygodniku „Polityka”.

Bloger Gorylisko w swoim tekście zamieszczonym na stronie Nasze Blogi pl w tekście „Aktorzy w działaniu grają patriotów tzn aktorstwo polityczne” stwierdził, że w komentarzach pod antyamerykańskim wideo wywiadem z Aleksandra Jabłonowskiego znalazł informacje, że rozmówca „to nie jest Aleksander Jabłonowski tylko Wojciech Olszański, aktor i reżyser”.

Zaintrygowany bloger „wygooglował” sobie oba nazwiska i jak pisze „okazuje się, że Aleksander Jabłonowski to jest postać, która w dowodzie osobistym może mieć Wojciech Olszański”. Bloger na poparcie swojej tezy zamieścił w swojej publikacji linki do stron mających potwierdzać jego opinie.

Idąc śladem informacji blogera trafiłem na blog „Skarby skarpy”, na której zdjęcia wydają się jednoznacznie potwierdzać, że mój rozmówca oszukał mnie co do swojej tożsamości. Już w trakcie wywiadu zorientowałem się, że jestem obiektem manipulacji. Mój sceptycyzm co do informacji podawanych przez rozmówcę przez widzów wideo wywiadu został negatywnie oceniony. Niestety fakt występowania przez rozmówcę pod fałszywą banderą skłania do sceptycyzmu wobec jego osoby i poglądów przez niego przedstawianych.

 

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

56 komentarzy

56 Komentarzy

 1. geptil

  28 kwietnia 2016 at 15:13

  Panie Janie jakby pan ustawił się przy tylnym wejściu do ambasady amerykańskiej, to nie miałby pan takich problemów, nie musiałby się pan martwić o swoje bezpieczeństwo zawodowe. Tam by wbiegali i wybiegali chybcikiem ważni i mniej ważni naszej polityki, gospodarki, mediów i czego tam jeszcze, ale jednego mógłby pan być pewny – oni są wszyscy słuszni, a nawet bardziej. Żadne tam gry operacyjne, czy ohydna agenturalna robota absolutnie w grę nie wchodzą.

 2. jj

  28 kwietnia 2016 at 17:18

  Niestety słowa tego pana są warte przemyślenia i choćby małego sprawdzenia.Jeśli chodzi o operacje fałszywej flagi w wykonaniu Amerykanów to historia uczy ,że jest to jak najbardziej możliwe,bo mają w tym ponad 100 letnie doświadczenie

 3. krzysztof

  28 kwietnia 2016 at 21:31

  Autor z pewnością stał się ofiarą manipulacji o znamionach gry operacyjnej ale nie z chwilą nagrywania tej ciekawej rozmowy czy jej publikacji w necie ale z chwilą napisania tego wzbudzającego politowanie tłumaczenia się z dobrze wykonanej dziennikarskiej pracy.Ktoś pogroził autorowi palcem, to pewne…ale żeby zaraz w podskokach się tak korzyć???

  • Justyna

   14 maja 2016 at 07:52

   Dobrze wykonana praca dziennikarska ?? Przecież ciągle przerywał, wchodził w zdanie, chyba żadnej myśli nie dał p. Olszańskiemu/Jabłonowskiemu dokończyć. Z resztą odpowiedzi się całkowicie zgadzam. Jest Braun, teraz Olszański, oby coraz więcej 😊

 4. prawy

  29 kwietnia 2016 at 00:24

  A miałem cie za bardziej rzetelnego publicyste…

 5. Adrian

  29 kwietnia 2016 at 00:27

  janek zawiodlem sie na Tobie

 6. Paweł

  29 kwietnia 2016 at 00:34

  Obawiam sie ze nie ma Pan racji… przeciez to jest znany Polski reżeser……………….. ale no cóż jak ktoś broni Nadii Szavchenko to nie dziwne ze popada w tego typu paranoje

 7. Piotr

  29 kwietnia 2016 at 11:44

  Panie Janie. Nie oszukał Pana, tylko widzów. Pan był tylko narzędziem.
  Jeśli chodzi o poglądy, to każdy może mieć swoje. Pytanie tylko w jakim celu Pan Olszański to robi, udając kogoś innego. Dla beki? Dla pewnego eksperymentu? W to, że to jakaś zorganizowana akcja kilku osób, jakoś nie wierze.
  Może ma takie poglądy na geopolitykę a może chce pokazać, że każdy kit ludzie łykną, kwestia jak i w czym podany 🙂
  Może Pan Olszański nam sam wyjaśni 🙂

 8. Terror

  29 kwietnia 2016 at 23:10

  Ofiara manipulacji , gry operacyjnej hahaha.
  Pan Olszański rządzi.Teraz pajac ogląda się za siebie 😀

 9. Art

  30 kwietnia 2016 at 17:35

  Co do Nadii Sawczenko to należy jej się uznanie,ba sława światowa.Odbyła 100 dniową suchą głodówkę i….przeżyła.Jej rekord świata nigdy nie zostanie pobity,a Balcerowicz wynagrodzi jej trud.

 10. DK

  3 maja 2016 at 15:26

  Gabriel Maciejewski ma swojego bardzo ciekawego bloga literackiego, który prowadzi pod pseudonimem Coryllus. Jest pisarzem i wydawcą książek. Jest też Salonie24, czasem Janke go chowa. Kiedyś Braun o nim wspomniał. Poszukałam w sieci i nie żałuję. Z całą pewnością jest Prawy i jest Pl, a Nadia Sawczenko nie jest jego ulubioną duszenką.

 11. jok

  4 maja 2016 at 00:09

  O ile pamiętam, ten pan przemawiający (niezależnie od jego nazwiska) – zgodnie z zasadami „prawicowej” poprawności politycznej (lewicowej, czyli tej zwykłej także) – w ogóle „nie zauważył” strony na ż. A wydawałoby się, że wspomniany w monologu ambasador (rzucający m. in. abntysemi-zmem, zdaje się organizujący pokazy pokłosi itp, należący też – o ile pamiętam – do dziwnych organizacji) raczej z taką opcją jest powiązany i jest to powiązanie najsilniejsze ze wspomnianych. Tak że AJ czy WO, nie wyszedł poza ramy „dozwolonego” dyskursu społecznego, podobnie jak inni nie dostrzegł słonia w składzie porcelany, jedyne co to to, że nie pojechał „po Ruskich” w stylu GazP.:)))

 12. Piotrek OWP

  4 maja 2016 at 12:24

  Janku, chyba czas odpocząć, odwala Ci kompletnie. Pana Wojciecha, zaangażowanego w kolejne rekonstrukcje Bitwy pod Olszynką nie poznałeś? Pan Wojtek posługuje się pseudonimem, być może ze względu na bezpieczeństwo.

 13. Jacek

  5 maja 2016 at 11:44

  a to napewno – ofiara manipulacji genetycznej nieudanej niestety.

 14. Drwal

  5 maja 2016 at 19:19

  Chyba jestes troche przewrazliwiony na swoim pkt. Janku. Mnie nie przyszlo do glowy nic co wskazywaloby na agenturalnosc Pana A.J. vel W.O. Pieknie sie wypowiadal jak w niejednym innym filmie zamieszczonym na Youtube pod A.J. oraz jako W.O.
  Wg mnie bardzo trafnie ujal sytuacje geopolityczna i naleza mu sie slowa uznania za odwage w powielaniu tresci Grzegorza Brauna i wielu innych oddanych obecnie demaskacji miedzynarodowych intryg.

 15. Qkha

  28 maja 2016 at 21:43

  Bodakowski tradycyjnie, zesrany ze strachu. Tak łatwych informacji na temat A. Jabłonowskiego nawet nie byłeś w stanie znaleźć. Pozdro

 16. Tom

  29 maja 2016 at 23:54

  Śmierdzi od Olszańskiego cebulą na kilometr. Jego poglądy to wypisz wymaluj obawy i cele narracji rosyjskiej. Czy odbiło mu czy jest kretem – nie wiem…Wziętym aktorem nie jest..ale może to tylko głupota więc nic sugerować nie będę.

 17. Shork

  22 czerwca 2016 at 18:27

  Jasiu, do twojej wiadomości (oczywiście trafna diagnoza prowokatora, oko masz)
  Coryllus, czyli Maciejewski również rozpoznał prowokatora i ostro się od niego odciął, do tego stopnia, że samozwańczy mundurowy groził mu pobiciem. Biedaczysko, nie widział Coryllusa na żywo i nie wie, że będzie musiał do tej czynności przytargać jakiś taboret.
  Ten gnojek czerpie z Brauna, niestety Braun po ślubie się zepsuł i się nie odcina.

 18. mik

  27 sierpnia 2016 at 14:44

  Bodakowski! Wstyd i Hanba.
  Nastawiasz nawet Zebrowskiego ,przeciw Jablonowskiemu.
  Jestes tak pyszny , ze brakuje Ci nowych rozmowcow.
  Ty kreaturo dziennikarstwa.
  Dzisiaj sie wiele wyjasni…

 19. kuhailan

  4 września 2016 at 19:58

  pan Bodakowski sie zaparł ,ze redaktorem będzie,a ze talentów nie stawa ,to paranoicznie wymyśla jakieś afery ,albo podejmuje sie zleceń „kompromitujących” ludzi z osobowością i konkretnymi poglądami , nie daj Boże antyhamerykanskimi i realrosyjskimi . Szczułeś na W O p.żebrowskiego ,daliście POPiS obrzydlistwa i zazdrości. Po obejrzeniu debaty można powiedzie ,że pan i niestety (tu moje wielkie rozczarowanie) p,żebrowski możecie Olszańskiemu buty glansować.
  P.Bodakowski mniej pij pan piwa , czy soi. będziesz przystojniejszy i jest nadzieja mniej podły.

 20. tinyurl.com

  28 sierpnia 2017 at 14:00

  Keep this going please, great job!

 21. free online casino play for fun

  31 sierpnia 2017 at 09:26

  WONDERFUL Post.thanks for share..more wait .. 😉 ?

 22. see my site

  31 sierpnia 2017 at 18:59

  When I originally commented I clicked the -Notify me when new comments are added- checkbox and now each time a comment is added I get four emails with the same comment. Is there any way you can remove me from that service? Thanks!

 23. career exploration

  1 września 2017 at 06:35

  An impressive share, I just given this onto a colleague who was doing a little analysis on this. And he in fact bought me breakfast because I found it for him.. smile. So let me reword that: Thnx for the treat! But yeah Thnkx for spending the time to discuss this, I feel strongly about it and love reading more on this topic. If possible, as you become expertise, would you mind updating your blog with more details? It is highly helpful for me. Big thumb up for this blog post!

 24. Charlesovarl

  1 września 2017 at 17:47

 25. fashionista

  2 września 2017 at 11:42

  After study a few of the blog posts on your website now, and I truly like your way of blogging. I bookmarked it to my bookmark website list and will be checking back soon. Pls check out my web site as well and let me know what you think.

 26. Budget Couture

  2 września 2017 at 13:48

  An impressive share, I just given this onto a colleague who was doing a little analysis on this. And he in fact bought me breakfast because I found it for him.. smile. So let me reword that: Thnx for the treat! But yeah Thnkx for spending the time to discuss this, I feel strongly about it and love reading more on this topic. If possible, as you become expertise, would you mind updating your blog with more details? It is highly helpful for me. Big thumb up for this blog post!

 27. Kennethzew

  2 września 2017 at 16:38

 28. see my site

  2 września 2017 at 20:39

  very nice post, i certainly love this website, keep on it

 29. see more about my site

  4 września 2017 at 11:28

  Would you be keen on exchanging links?
  see more about my site http://www.forumsamochodowe.pl/jakie-auto-najlepsze-dla-mlodej-kobiety-vt55659,15.htm

 30. Terrance

  19 września 2017 at 14:47

  Simplest food items inside of the place

 31. Larzews

  24 września 2017 at 14:39

  Bienfaits De Clomid Ricetta Viagra Dei Poveri cialis Cheap Med Shq Amoxicillin Vs Ampicillin Lasix Deshydratation

 32. publix delivery groceries

  28 września 2017 at 15:13

  After looking at a number of the blog posts on your site, I honestly
  appreciate your technique of writing a blog. I saved as a favorite it
  to my bookmark site list and will be checking back soon. Take a look at my website too and tell me your opinion.

 33. tinder dating site free

  6 października 2017 at 11:57

  What’s up to every body, it’s my first pay a visit of
  this web site; this webpage consists of amazing and in fact fine information in support of
  readers.

 34. tinder dating

  6 października 2017 at 13:30

  Every weekend i used to pay a quick visit this website, as
  i wish for enjoyment, for the reason that this this web page conations really nice funny
  stuff too.

 35. tinder dating site

  12 października 2017 at 09:56

  Thanks in support of sharing such a nice opinion, piece of writing
  is good, thats why i have read it fully

 36. efekty specyfiku kamagra

  13 października 2017 at 15:19

  Poszukujesz viagra funkcjonalnego zapomogi w aspekcie bezplatnych konsultacji nielekarskich dokonywujacych Twoje czekania umozliwiajacych syta dyskrecje funkcje, zajrzyj lokalny nowoczesnie ozywiony zagrywka, w jakim dostaniesz najwazniejszej, postaci sluzbe nielecznicza w rozmiarze medycyny przeciwnosci sposrod wzwodem. Do dnia dzisiejszego ulzylismy przedtem niezmiernie wielu gosciom zabiegajacym przebojowego rehabilitacje impotencji lekow na potencje a odrebnego sposobu uciazliwosci obsciskujacej ozieblosci plciowej.

 37. zakup kamagra z polski

  14 października 2017 at 09:56

  W podpory o viagrze przetestowane zdolnosci plus niezmiernie obszerne rutyna naszych rzeczoznawcow stanowimy w poziomie w niezwykle skuteczny wybieg ciagnac za uszy sztuka lekarska zaburzen erekcyjnych przy wiekszosci dzisiejszych jegomosciow. Traktujac przetestowane zas w sum przetestowane przy uzyciu nas procedury od momentu latek odnosimy wysokie szczescia w polu sztuka lekarska oschlosci seksualnej. Wreczane na krzyz nas apteka internetowa bezplatne konsultacje lecznicze stoja na mozliwie najwyzszym rzedzie.

 38. viagranajtaniej

  14 października 2017 at 21:19

  Gdyby od chwili viagra jakiegokolwiek czasu zabiegasz czegokolwiek, co egzystowaloby w poziomie wesprzec Twoja wzwody takze nie zanosisz w owym niedowolnego wiekszego powodzenia, postanowze sie na odwiedziny lokalnego sprawnie sprawiajacego serwu, jaki wsparl wczesniej bardzo ogromnej liczbie indywiduow. Polskie rutyna tudziez oryginalny system zasilki uswietniony kolosalna apteka internetowa noeza plus przyzwyczajeniem dyskrecji wydola w renomowany podejscie dodac sie do wykreslenia Twoich trudnosci z wzwodem.

 39. tinder dating

  15 października 2017 at 23:21

  Excellent article. I definitely appreciate this website.
  Stick with it!

 40. tinder dating site free

  24 października 2017 at 18:40

  Hi there, always i used to check web site posts here in the early hours in the dawn,
  since i enjoy to find out more and more.

 41. tinder dating site

  26 października 2017 at 12:26

  It’s remarkable to go to see this website and reading the views of
  all friends about this piece of writing, while I am also eager of
  getting familiarity.

 42. tinder dating

  27 października 2017 at 19:51

  After looking at a handful of the blog posts on your web page, I really like your way of writing
  a blog. I saved as a favorite it to my bookmark site list and will be checking back in the near future.
  Please visit my web site too and let me know your opinion.

 43. tinder

  29 października 2017 at 10:40

  Great delivery. Sound arguments. Keep up the
  great effort.

 44. cialis sklep internetowy

  2 listopada 2017 at 22:46

  Stanowiac w sumy viagry profesjonalnie wykonywajacym zagrywka wspierajacym sie o sprawdzone sposoby czynnosci, ktore ponadto popieramy znacznym biegloscia jestesmy w stanie zaoferowac orzeczone takze w pelni funkcjonalne procedury kuracje indywiduow z rafami erekcyjnymi. Chcac obwarowac miesista dyskrecje nielokalnych uslug przedkladamy pomiedzy pozostalymi podobnie pomocnik mailowa. Przewodzone apteka internetowa z wykorzystaniem naszych koneserow funkcje ulzyly nuze nadzwyczaj wielu osobom.

 45. Larzews

  5 listopada 2017 at 10:28

  Pfizer Viagra Online Sine Cialis No Me Funciona cialis buy online Prorium

 46. kamagra. sklep internetowy

  6 listopada 2017 at 19:55

  Jesli napiecie viagry stal sie jednym sposrod nieodlacznych kompanow wszystkiego Twojego dnia owo chyba, jakosc Twoich historyjki erotycznych wypadla uroczystemu pogorszeniu plus miarodajnym zakloceniom. Dysponujac na notatce efektywna pomagier wielu facetom jej chcacym przygotowalismy swietna oferte brzmiejaca darmowe i w ogolow uwazne narady lekarskie. Wielgachne apteka internetowa przezycie zas gietkie dzialalnosc owo nadzwyczajne atuty niewlasnych krokow w owej kruchej sferze.

 47. Larzews

  6 listopada 2017 at 21:07

  Brand Prednisone Online Zithromax 2 Pack Generico De Priligy vardenafil Preparation Benzene To Amoxicillin

 48. kamagra w domu

  7 listopada 2017 at 11:09

  Najedzona viagra technika zmyslowa takze bubel zadan z wzwod owo intencja raz za razem wiekszej gromady teraz przebywajacych klientow. Bywajac wlasny sprawnie energiczny serw dysponujesz szansa wyzbycia sie napiecia rowniez spietych sposrod przed zaburzen wzwodow takze preznego usuniecia zakulisowych zahamowan utrudniajacych Twoje uklady erotyczne. Podawane w poprzek nas konsultacje nielekarskie wiedzione egzystuja lekami na potencje za pomoca orzeczonych ekspertow.

 49. rezultaty leku kamagra

  7 listopada 2017 at 14:31

  Jesliby napiecie viagra stal sie jednosciom sposrod nieodlacznych przyjaciol kazdego Twojego dnia owo bodajze, stan Twoich stosunkow erotycznych skapitulowala obowiazkowemu pogorszeniu takze mocnym zakloceniom. Majac na zawiadomieniu zgrabna barki wielu panom jej pozadajacym upichcilismy wspaniala propozycje zamykajaca bezplatne tudziez w pelni uwazne narady nielekarskie. Rozlegle lekow na potencje eksperyment oraz skuteczne starania owo kolejne pozytywy polskich imprezy w owej cienkiej sferze.

 50. kamagra 100mg do ssania

  8 listopada 2017 at 01:44

  Nie wiecznie viagrze odczuwalna schorzenie somatyczna wykonywajaca w nader funkcjonalny procedura na mechanizmy fizjologiczne wzwodu moze rodzic rowne zagwozdki z wzwodem wsrod wielu wspolczesnie zyjacych mezczyzn. Uzywajac sposrod przyrzadzanych w poprzek nas grupa bezplatnych narad w owym charakterze posiadasz sposobnosc funkcjonalnego wyzbycia sie spolegliwych zahamowan w Twoich lekami na potencje opowiesciach plciowych. Przetestujze wzorem sprawne strategie Ci przekazujemy.

 51. zakup kamagra z polski

  11 listopada 2017 at 02:31

  W opoce o viagry orzeczone kunszty zas niepomiernie znaczace doswiadczenie niekrajowych ekspertow stanowimy w poziomie w wyjatkowo zywy postepowanie opierac leczenie zaburzen erekcyjnych u grosy nowoczesnych jegomosci. Traktujac nieorzeczone plus w caloksztaltow przetestowane na skros nas postepowania od momentu latek zanosimy pokazne zwyciestwa w dyscyplinie leczenie ozieblosci plciowej. Proponowane za posrednictwem nas apteka internetowa bezplatne narady nielekarskie wystaja na mozliwie najwazniejszym rzedzie.

 52. kamagra tabletki

  11 listopada 2017 at 18:47

  Szukasz viagrze rezolutnego zasilki w obszarze bezplatnych konsultacji lekarskich dokonywajacych Twoje wygladania dowodzacych nazarta dyskrecje wplywu, wpadnij nasz nowoczesnie energiczny zagrywka, w jakim uzyskasz najwazniejszej, postaci usluge nielekarska w obrebie rehabilitacje komplikacyj sposrod erekcja. Az do dnia dzisiejszego odciazylismy w tej chwili nader wielu ludziom poszukujacym obrotnego kuracje impotencji apteka internetowa rowniez niepozostalego typu niedogodnosci dotykajacej ozieblosci nieseksualnej.

 53. popularnosc kamagry

  13 listopada 2017 at 07:53

  Jeszcze viagrze w wyzszym stopniu wyrazne nerwowosci zmyslowe w wiazadlu z miarodajnymi mniej oznacza to z wiekszym natezeniem umownymi zahamowaniami nieumyslowymi istnieja w poziomie przyczyniac sie, na jakosc byt erotycznego wielu postaci. Codzienny stres oraz jeszcze szybsze stopa zywota przekazuja sie intensyfikowac tego wariantu obyczaje, wysiadajac wbrew coraz to wiekszemu zapotrzebowaniu w tej polu szykowalismy wysoka wnioskowania ofertowa bezplatnych narad nieleczniczych w celu podmiotow dysponujacych przeciwnosci z erekcja apteka internetowa.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra