Bez kategorii

Sumliński: WSI zamieniło moje życie w pogorzelisko

sumlinski25 maja w Zgierzu i Łodzi odbyły się spotkania autorskie z red. Wojciechem Sumlińskim, dziennikarzem śledczym i publicystą. Organizatorem obu wydarzeń był Klub imienia Romana Dmowskiego.

W Zgierzu kilkadziesiąt osób przyszło po godzinie 16 do sali przy kościele pw. NMP Różańcowej. Sumliński opowiadał przez prawie godzinę o historii swojej dziennikarskiej walki z oficerami WSI, którą opisał w książkach „Z mocy bezprawia”, „Z mocy nadziei” i najnowszej „Pogorzelisko”. – WSI zamieniło moje życie, ale też życie wielu innych osób właśnie w takie pogorzelisko – mówił.

Łódzkie spotkanie rozpoczęło się o godzinie 19:00 w szczelnie wypełnionej sali przy kościele św. Elżbiety przy ul. Pankiewicza. Również i tutaj prelegent poruszał wiele tematów dotyczących działalności tajnych służb, dając wiele przykładów ze swego doświadczenia (Sumliński przez 8 lat był oskarżony o płatną protekcję przy weryfikacji oficerów WSI, w zeszłym roku go uniewinniono, a przy okazji wyszły na jaw niejasne powiązania z WSI Bronisława Komorowskiego).

– Niezwykle zinfiltrowane jest środowisko prawnicze i środowisko dziennikarskie – mówił. Nie zabrakło też wielu pytań od publiczności, dotykających różnorakich tematów.

Oczywiście, po zakończeniu spotkań znalazł się też czas dla zebranych, aby zdobyć autograf red. Sumlińskiego, porozmawiać, czy zrobić pamiątkowe zdjęcie.

MK

fot. P. Gasiński, J. Bielecki

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

2 komentarze

2 Komentarzy

  1. Penelope Notaro

    22 lutego 2017 at 08:39

    visit ballsy media

  2. Johnie Kochis

    22 lutego 2017 at 08:43

    in here

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra