Z kraju

Sumliński: WSI zamieniło moje życie w pogorzelisko

sumlinski25 maja w Zgierzu i Łodzi odbyły się spotkania autorskie z red. Wojciechem Sumlińskim, dziennikarzem śledczym i publicystą. Organizatorem obu wydarzeń był Klub imienia Romana Dmowskiego.

W Zgierzu kilkadziesiąt osób przyszło po godzinie 16 do sali przy kościele pw. NMP Różańcowej. Sumliński opowiadał przez prawie godzinę o historii swojej dziennikarskiej walki z oficerami WSI, którą opisał w książkach „Z mocy bezprawia”, „Z mocy nadziei” i najnowszej „Pogorzelisko”. – WSI zamieniło moje życie, ale też życie wielu innych osób właśnie w takie pogorzelisko – mówił.

Łódzkie spotkanie rozpoczęło się o godzinie 19:00 w szczelnie wypełnionej sali przy kościele św. Elżbiety przy ul. Pankiewicza. Również i tutaj prelegent poruszał wiele tematów dotyczących działalności tajnych służb, dając wiele przykładów ze swego doświadczenia (Sumliński przez 8 lat był oskarżony o płatną protekcję przy weryfikacji oficerów WSI, w zeszłym roku go uniewinniono, a przy okazji wyszły na jaw niejasne powiązania z WSI Bronisława Komorowskiego).

– Niezwykle zinfiltrowane jest środowisko prawnicze i środowisko dziennikarskie – mówił. Nie zabrakło też wielu pytań od publiczności, dotykających różnorakich tematów.

Oczywiście, po zakończeniu spotkań znalazł się też czas dla zebranych, aby zdobyć autograf red. Sumlińskiego, porozmawiać, czy zrobić pamiątkowe zdjęcie.

MK

fot. P. Gasiński, J. Bielecki

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

393 komentarze

393 Komentarzy

 1. Barb

  5 listopada 2017 at 01:49

  thx for the info

 2. patrice sarda

  11 listopada 2017 at 05:17

  Just a quick note to express my appreciation. Take care

 3. Buy Viagra Online

  12 grudnia 2017 at 13:54

  {

 4. Negative Services

  18 grudnia 2017 at 00:20

  I’d like to find out more? I’d love to find out more details.|

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra