Z kraju

Ruch Narodowy: UE więzieniem narodów

prawy.pl_images_nowe_rozne_a_z_u_ue_zsrrPo czwartkowym referendum w Zjednoczonym Królestwie Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej, w którym Brytyjczycy zdecydowali o opuszczeniu Unii Europejskiej, Klub im. Romana Dmowskiego i łódzki Ruch Narodowy wystosowały następujące oświadczenie:

W związku z referendum w Wielkiej Brytanii, wygranym przez zwolenników opuszczenia przez Zjednoczone Królestwo Unii Europejskiej, wyrażamy zadowolenie z odważnej decyzji polityków i obywateli Wielkiej Brytanii.

Wynik referendum jest egzemplifikacją wszystkich zastrzeżeń jakie wobec obecnej koncepcji Unii Europejskiej, jakie podnosiły przez ostatnie kilkanaście lat środowiska nacjonalistyczne i eurosceptyczne. Proces federalizacji Unii Europejskiej, coraz bardziej wyraźny dyktat Niemiec w instytucjach unijnych, a także wykorzystywanie organów UE do realizacji lewackiej ofensywy światopoglądowej powodują, że ta organizacja staje się „więzieniem narodów” zamiast obiecywanej dobrowolnej unii. Działania przedstawicieli Unii w sprawie nielegalnych imigrantów – próby przymusowego rozdziału imigrantów i ciągłe nachalne promowanie polityki multikulturalizmu (pomimo jej oczywistego fiaska) – należy określić jako wręcz samobójcze. Całokształt działań Unii Europejskiej może niebawem doprowadzić do zniszczenia europejskiej cywilizacji chrześcijańskiej i łacińskiej.

W tym miejscu warto zwrócić uwagę, że bilans 12 lat członkostwa Polski w Unii Europejskiej pozostawia wiele do życzenia. Już teraz więcej pieniędzy wpłacamy do unijnego budżetu, niż z niego utrzymujemy. Najgłośniejszym przykładem negatywnych skutków członkostwa Polski w Unii jest zniszczenie polskiego przemysłu stoczniowego. Obecnie nadchodzi czas zniesienia ograniczeń dla cudzoziemców w zakupie polskiej ziemi, co wobec znacznie większej siły nabywczej firm i obywateli z państw Zachodniej Europy, a zwłaszcza z Niemiec, będzie kolejnym ciosem w suwerenność Polski. Koniecznym jest gruntowna renegocjacja warunków członkostwa naszego kraju w Unii, a w razie niepowodzenia tego procesu – pójście śladem Brytyjczyków.

Jedynym lekarstwem na choroby trapiące UE jest powrót do jej źródeł – jako organizacji przede wszystkim gospodarczej będącej luźnym związkiem suwerennych państw narodowych. Wszelkie projekty federalistyczne, a także ideologiczne realizowane w skali ogólnoeuropejskiej należy odrzucić jako nieskuteczne i szkodliwe.

Z uwagą będziemy śledzić proces opuszczania Unii przez Wielką Brytanię, gdyż w tej kwestii Unia Europejska jest politycznym odpowiednikiem Związku Sowieckiego: w obydwu przypadkach wiadomo jak się tam wchodzi, a do upadku Związku Sowieckiego nie było wiadomo jak się wychodzi. Podobnie jak Związek Sowiecki Unię Europejską postrzegamy jako strukturę niereformowalną – w niedługim czasie POLexit może okazać się jedynym rozwiązaniem zgodnym z interesem narodowym. Polska powinna przygotować się do opuszczenia Unii Europejskiej.

Łódź, 25 czerwca 2016 roku

Kamil Klimczak – Prezes Klubu im. Romana Dmowskiego, Ruch Narodowy

Jan Waliszewski – Klub im. Romana Dmowskiego, Ruch Narodowy

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

2 komentarze

2 Komentarzy

  1. Maciej

    26 czerwca 2016 at 08:08

    Problem w tym, że Polska została wyprzedana z przemysłu, kopalin, de facto prawie zlikwidowano wytwórczość, rolnictwo, armię, rozgoniono nas po świecie, zadłużono na jakieś 300 lat,a obecna władza chyba nie wyobraża sobie istnienia życia i kierowania suwerennym państwem poza UE… W tych warunkach PiS, najpewniej nie pozwoli Polakom, na stosowne referendum. PiS pokazał też, że dla interesów Ukrainy, USA i Izraela już poświęcił Polskę i Polaków z ich interesami, zupełnie odmiennymi niż mają w/w pañstw i końca tego samobójczego szaleństwa w polityce zagranicznej nie widać… Powstaje więc pytanie jak ma się to wszystko,do możliwości referendalnych Polaków, którzy ponadto ,,goszczą” na terenie naszej Ojczyzny obce wojska,też ściągnięte tu przez PiS… Trochę czarno to widzę, choć bardzo bym chciał naszej szansy na POLEXIT. Pozdrawiam.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra