Felieton

Robert Winnicki: Kampania ABW przeciwko narodowcom oficjalnie potwierdzona

Prokuratura dała służbom specjalnym pieczątkę na to, o czym wiemy od dawna. Na inwigilację, podsłuchiwanie, na rozbijanie działań Ruchu Narodowego. Można by rzec "bezpieka w akcji jak za starych lat".

Jak słusznie zauważa Prezes Młodzieży Wszechpolskiej, Tomasz Pałasz:

 

"[…] w dniu dzisiejszym, Prokuratura Rejonowa w Starogardzie Gdańskim wszczęła śledztwo w sprawie naszego spotkania w Starogardzie Gdańskim. Śledztwo zostało powierzone do prowadzenia Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego – jak informuje strona internetowa Dziennika Bałtyckiego.

Zadziwiające jest, że wystarczy jeden niezbyt inteligentnie ułożony lewacki donos (którego fałszywość mógłby stwierdzić każdy myślący człowiek) aby prokuratura rozpoczęła śledztwo i przekazała je do prowadzenia ABW. Kilka dni temu zadziwialiśmy się, jak parę fałszywych zgłoszeń o bombach może postawić na nogi służby w całym kraju. Ja się dzisiaj zadziwiam, jak jeden donos może spowodować zaangażowanie tak poważnych sił w dochodzenie czy było nawoływanie do przemocy czy nie.

Czy w Prokuraturze Rejonowej w Starogardzie Gdańskim pracują osoby, które nie są w stanie rozpoznać nieudolnego donosu? Czy może rozpoczęcie tego śledztwa jest wynikiem nacisku, jaki w ostatnich dniach wywołuje na organy państwa Minister Spraw Wewnętrznych „jadę po was” Sienkiewicz?"

ABW ma nas na celowniku od dawna. Wzmożenie aktywności służb wszelkiej maści, w tym policji politycznej, mogliśmy m.in. zaobserwować po protestach anty-ACTA w styczniu 2012 roku. Warto przypomnieć, że operację "Brunon K.", która miała posłużyć jako jedno ze źródeł uzasadniających walkę z rzekomym "faszyzmem", ABW zaczęła montować już w 2011 r. Po ponad rocznych przygotowaniach zorganizowano dętą konferencję prasową pod hasłem "nacjonaliści-terroryści chcieli wysadzić Sejm".

A jak było naprawdę? Było tak, że ABW znalazła w internecie nienależącego do żadnej organizacji narodowej mężczyznę, zamieszczającego wirtualne pogróżki, obstawiła go swoimi agentami, montując "grupę terrorystyczną" i przez rok "hodowała aferę", by odpalić ją w stosownym momencie.

Stosowny moment nadszedł w listopadzie 2012 roku, po wielkim Marszu Niepodległości, na którego zakończenie ogłoszono powstanie Ruchu Narodowego. Czynniki polityczne zdecydowały, że, tak jak w latach 1980-1981 eskalowano w społeczeństwie poczucie grozy, przygotowując stan wojenny, tak teraz trzeba przeprowadzić propagandową ofensywę, mającą przygotować grunt pod rozprawę z narodowcami.

To co służby pod dowództwem ministra Sienkiewicza i prokuratura pod Seremetem robią w ostatnich tygodniach jest uwieńczeniem prowadzonej od kilku lat pracy operacyjnej. Nie można mieć wątpliwości, że jesteśmy inwigilowani i to od dawna. Należy z góry zakładać, że cała nasza aktywność elektroniczna, telefony itd. są pod ścisłą obserwacją. Wiemy o tym nie od dziś.

Trzeba jednak mieć świadomość, że obecna fala kampanii propagandowej i publicznie ogłoszone "podstemplowanie" akcji ABW przez prokuraturę, oznacza pewną nową jakość. System z całym impetem i przy otwartych przyłbicach z fazy "inwigilacja" przechodzi do etapu "aktywne zwalczanie".

Robert Winnicki
Autor jest jednym z liderów Ruchu Narodowego. Honorowym Prezesem Młodzieży Wszechpolskiej.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

18 komentarzy

18 Komentarzy

 1. Dziennik Narodowca

  4 lipca 2013 at 10:54

  Polnische Abteilung w akcji…

 2. NN

  4 lipca 2013 at 10:54

  CZOŁEM WIELKIEJ POLSCE!

 3. KMWTW

  4 lipca 2013 at 11:00

  Mam pytanie : co robią służby konkretnie przeciwko Ruchowi Narodowemu ? Bo z tekstu nie wynika nic. Same ogólniki. Chciałbym wiedzieć ile osób jest zatrzymanych, ilu osobom postawiono zarzuty, ile osób jest w areszcie albo ilu przeszukań dokonano. Z góry dziękuję za merytoryczną odpowiedź.

 4. SteFski

  4 lipca 2013 at 11:13

  Wladze -rząd, prokuratura bezpieka mocno ostatnio walą w narodowców, kibiców. Ale jak pojawiają się nazwy tego, co wzięli na cel, to jest tylko Narodowe Odrodzenie Polski, a nei żaden Ruch Narodowy. O ile pamiętam autor artykułu NOP wielokrotnie atakował, w podobny zresztą sposó, to teraz się chce podczepić? Dziwaczne

 5. cykuta

  4 lipca 2013 at 11:13

  Nawet dziecko rozpozna,że jest to akcja
  mająca na celu zapobieganie ew. wystąpieniom Ruchu Narodowego przeciwko
  istniejącemu systemowi porządku polityczno – społecznego

 6. grom

  4 lipca 2013 at 11:50

  „Cykuta”, masz rację. Jest dokładnie tak, jak piszesz. Na innym portalu jest artykuł o tworzeniu koalicji przeciwko ruchom narodowym. Sierakowski ma być „ekspertem” i w pewnym sensie doradcą dla Sienkiewicza.

 7. cykuta

  4 lipca 2013 at 12:32

  W ciągu ostatnich kilku lat zastraszająco
  zwiększyła się ilość wicepremierów prezesów
  wiceprezesów,doradców,ekspertów, rzeczników prasowych,a chleba nie przybywa.Jest takie stare powiedzenie;”uczył Marcin Marcina,a sam głupi jak świnia”.No cóż,idziemy przodem do tyłu.

 8. nri

  4 lipca 2013 at 12:47

  Narodowcy, życzę powodzenia w walce z zalewającym nas zewsząd gównem. pzdr

 9. Piotr Lisiecki

  4 lipca 2013 at 13:34

  „Był czas przywyknąć …”
  Zwyczajnie trzeba 2x pomyśleć nim się coś napisze lub palnie głupiego przez telefon.

 10. KMWTW

  4 lipca 2013 at 13:46

  Ponawiam prośbę o konkrety. Ile osób zostało zatrzymanych, ilu osobom postawiono zarzuty, ilu osobom dokonano w domach rewizji ?

  Czy ktoś udzieli mi odpowiedzi na to proste pytanie ? To pokaże skale zjawiska z jakim mamy ponoć do czynienia.

 11. Roman

  4 lipca 2013 at 18:33

  Czyżby Bauman doniósł?

 12. agawa

  4 lipca 2013 at 21:58

  do KMWTW
  nie ponawiaj,tylko poczytaj na str.Narodowych

 13. lolol

  5 lipca 2013 at 00:09

  No i w czym problem? Jak niewinni to i kary nie będzie.

 14. KMWTW

  5 lipca 2013 at 10:46

  Ponawiam ciągle pytanie, bo tekst Winnickiego to zwykłe robienie z RN męczenników w sytuacji, kiedy pies z kulawą nogą wcale z RN walczyć nie chce 🙂

  Ludzie z klimatu mają często sprawy z art. 256 KK i nikt nie płacze, a ten rudy lanser podgrzewa atmosferę jakby sympatycy RN byli rzucani na arenę z lwami.

 15. precz z komuną

  5 lipca 2013 at 11:44

  jeszcze ma ktoś wątpliwości kto rządzi tym krajem??

 16. fakir

  5 lipca 2013 at 11:53

  a co na to pan Kaczyński,ponoć wielki obrońca wolności i sprawiedliwości?

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra