Z zagranicy

Tureckie siły specjalne wkroczyły na terytorium Syrii

syriaSiły specjalne państwa tureckiego mają za zadanie przeprowadzenie operacji przeciwko grupom terrorystów z Daesh w syryjskim mieście w pobliżu granicy z Turcją.

Pragnący zachować anonimowość przedstawiciel tureckiej administracji poinformował, że oddziały komandosów wkroczyły do Syrii przez turecką granicę po ostrzelaniu z artylerii miasta Jarablus, w północnej części prowincji Aleppo, w odległości 398 km na północny wschód od stolicy kraju, Damaszku, w środę około 4 nad ranem czasu lokalnego.

Tureckie siły specjalne w Syrii mają za zadanie otwarcie przejścia dla tureckiej piechoty do miasta Jarablus.

Turcy utrzymują, że operacja jest obliczona na „oczyszczenie tureckich granic z terrorystów, pomoc we wzmocnieniu bezpieczeństwa w obszarze przygranicznym i wsparcie terytorialnej integralności Syrii. Ma to – zdaniem przedstawicieli tureckich władz – zapobiec dalszemu napływowi migrantów oraz ułatwić dystrybucję podstawowych artykułów pomiędzy członków lokalnych społeczności – cywilów.

Jednakże zdaniem ekspertów Turcję bardziej niż terroryści Daesh niepokoją kurdyjskie wojska w Syrii. Kurdyjska społeczność w regionie od lat domaga się utworzenia własnego, niezależnego kraju poprzez scalenie kurdyjskich ziem wchodzących obecnie w skład Turcji, Syrii, Iraku, a nawet Iranu.

Zresztą tureckie wojsko już nie raz przeprowadziło ataki na cele kurdyjskie, zamiast na przyczółki Państwa Islamskiego.

Źródło: Press TV

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

189 komentarzy

189 Komentarzy

  1. timex check

    28 listopada 2017 at 13:55

    No matter if some one searches for his necessary thing, therefore he/she wishes
    to be available that in detail, thus that thing is
    maintained over here.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra