Z zagranicy

Rosja i USA zawarły porozumienie w sprawie Syrii

syria_aleppoRosja i Stany Zjednoczone ogłosiły zawarcie porozumienia w sprawie wstrzymania działań bojowych w Syrii począwszy od poniedziałkowego wschodu słońca.

Zgodnie z planem syryjski rząd zakończy misje bojowe w wyszczególnionych obszarach kontrolowanych przez opozycję.

Rosja i USA ustanowią wspólne centrum walki z dżihadystami, w tym z bojownikami Państwa Islamskiego.

Ustalenia te to wynik rozmów między amerykańskim sekretarzem stanu Johnem Kerrym a jego rosyjskim odpowiednikiem Siergiejem Ławrowem.

– Plan będzie wymagał, aby zarówno reżim, jak i opozycja dotrzymały zobowiązań – powiedział Kerry w Genewie.

Dodał, iż opozycja wskazywała, że jest przygotowana do realizacji tych postanowień, o ile rząd syryjski okaże się do nich podchodzić serio.

Siergiej Ławrow powiedział, że Rosja poinformowała syryjski rząd o postanowieniach i ten jest gotów je wypełnić.

Siedem dni od wstrzymania działań bojowych Rosja i USA ustanowią „wspólne centrum wdrażania” mające na celu walkę z ISIS i inną dużą grupą Jabhat Fateh al-Sham. Do jego zadań będzie należało m.in. odseparowanie terrorystów od umiarkowanej opozycji.

Lotnictwo Rosji i Stanów Zjednoczonych ma dokonywać skoordynowanych nalotów przeciwko wymienionym dwóm grupom, również w obszarach, które wykluczają użycie sił syryjskich.

Źródło: BBC

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

200 komentarzy

200 Komentarzy

  1. Carlos Eduardo Correa da Veig

    12 listopada 2017 at 09:26

    Incredible points. Sound arguments. Keep up the good effort.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra