Z kraju

Izraelskie media mocno przeżywają spotkanie o. Rydzyka z ambasador Izraela

media_rydzyk_tSpotkanie założyciela Radia Maryja o. Tadeusza Rydzyka z ambasador Izraela Anną Azari wzbudziło niemałe zainteresowanie wśród izraelskich mediów. I chociaż od minęło od niego już kilka dni, na stronie internetowej dziennika Jerusalem Post informacja o nim nadal znajduje się wśród najbardziej gorących tematów.

O. Tadeusz Rydzyk ponad godzinę rozmawiał z ambasador Anną Azari, m.in. o budowaniu dialogu polsko-żydowskiego oraz o ochronie pamięci o żydowskich sąsiadach.

Nagłówek artykułu poświęconego tym rozmowom w Jerusalem Post jest znamienny: „Izraelska ambasador gości polskiego księdza oskarżanego o antysemityzm”.

Z artykułu wywnioskować można, że informacje o Radiu Maryja oraz jego założycielu Izraelczycy czerpią od Amerykanów, ci zaś szkalują rozgłośnię, jak tylko mogą. Według przytoczonego przez gazetę raportu sporządzonego na zlecenie Departamentu Stanu USA „Radio Maryja jest jednym z najbardziej jawnie antysemickich mediów”. Z kolei Rada Europy – również cytowana przez Jerusalem Post – stwierdza, że Radio Maryja „od wielu lat otwarcie wznieca antysemityzm”.

Oburzenie obydwu zagranicznych instytucji budzi m.in. prowadzona na antenie Radia Maryja obrona polskich interesów narodowych, co pewnym kręgom jest bardzo nie na rękę. Posuwają się zatem do tego, że polskie postawy narodowe nazywają a priori antysemickimi.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

26 komentarzy

26 Komentarzy

 1. stan

  11 września 2016 at 14:14

  Na pewno Ojciec czuł się niekomfortowo z tą koloratką. Biedak,, współczuję mu serdecznie. No, ale pierwsze lody przełamane. Teraz trzeba się wziąć ostrzej za antysemickich tubylców.

 2. Robert B.

  11 września 2016 at 15:19

  „Oskarżanego o antysemityzm”… Tak jakby antysemityzm to była jakaś zbrodnia… Powtarzając takie wysłowienia, niestety, umacniacie takie przekonanie, na którym żydostwu bardzo zależy.

  Nie ma najmniejszego powodu, by niechęć do żydostwa tak wyróżniać spośród niechęci do innych. To, że oni mają się za pępek świata, to ich sprawa. Nas to powinno GÓWNO interesować.

 3. Tomek

  11 września 2016 at 16:54

  No, to sobie teraz ojciec Rydzyk nagrabił… Jak nic, zaraz tu pojawi się komentarz któregoś „oświeconego” w sprawach żydowskich, że Tateusz Rydzyk to tak naprawdę Mosiek Rydzenbaum, oboje rodziców to byli Żydzi. A żeby mu za dobrze nie było, to i jakiś wujek w UPA się znajdzie:)

  • Paweł

   11 września 2016 at 20:22

   Nie trzeba być oświeconym, żeby stwierdzić, że tylko idioci prowadzą dialog z diabłem. Z żydami powinniśmy rozmawiać przy pomocy broni.

   • MAC

    12 września 2016 at 16:39

    Spadaj, prowokatorze

    • MAC

     12 września 2016 at 16:40

     To było do „Pawła”

     • Paweł

      12 września 2016 at 23:02

      Spadaj idioto. To do maca.

  • LSED

   12 września 2016 at 01:35

   @Tomek – Ks. Rydzyk to nie żaden „Mosiek Rydzenbaum” tylko zwykły judeochrześcijanin pokroju Terlikowskiego, który od dawna postępuje w myśl zasady „Panu Bogu świeczkę, a diabłu ogarek”.

   • wiesiek

    12 września 2016 at 05:57

    Jakie interesy narodowe zostały obronione na antenie Radia Maryja? Czegoś nie wiem?

    • wiesiek

     12 września 2016 at 05:58

     Upps. Mój komentarz nie w tym miejscu. Przepraszam, LSED.

 4. Akada

  11 września 2016 at 16:55

  „Trzeba realizować przede wszystkim miłość bliźniego”
  Miłość bliźniego do pieniądza.
  Takich bliźnich szuka dyrektor Rydzyk.

 5. Czesław

  11 września 2016 at 17:10

  SPRAWA RATOWANIA ŻYDÓW. Należy się zastanowić czy należy oddawać cześć i podziwiać tych, co to poprzez ukrywanie Żydów praktycznie skazywali na śmierć nie tylko własną rodzinę ale i sąsiadów a nawet całe wioski. Jak można z rozmysłem, bez żadnych szans na sukces podejmować takie działanie. Należy postawić pytanie, czy to był brak odpowiedzialności, bezmyślność czy po prostu głupota. Takie pytania stawiane są przecież stawiane Żołnierzom Niezłomnym, Powstańcom Warszawskim itd.

  • Robert B.

   11 września 2016 at 20:05

   Taki czyn to właściwie zdrada. Wroga się nie ratuje. Jeżeli jeden wróg drugiego zabija, to tylko się temu należy przyglądać.

   • Codreanu

    11 września 2016 at 20:44

    „Taki czyn to właściwie zdrada. Wroga się nie ratuje. Jeżeli jeden wróg drugiego zabija, to tylko się temu należy przyglądać.”

    100 % Racji Robert!

 6. stan

  11 września 2016 at 20:05

  Ratuję człowieka, nie Żyda/żyda. Teraz mogę dyskutować, czy słusznie.

  • Paweł

   11 września 2016 at 20:23

   Człowiek człowiekowi nie równy, ale idioci tego nie wiedzą. Równie dobrze mógłbyś ratować hitlera, czy stalina.

  • Robert B.

   11 września 2016 at 20:29

   Bardzo to chwalebne i w ogóle wzruszające, ale najpierw sprawdź, czy ten ratowany przez ciebie „człowiek” ciebie też uważa za człowieka… Dla żydostwa ludźmi są tylko oni. Goje to istoty człekokształtne stworzone, by żydostwu lepiej służyć.

  • wiesiek

   12 września 2016 at 08:51

   Stan, przeczytaj uważnie: „Nikt nie ma większej miłości od tej, gdy ktoś życie swoje oddaje za PRZYJACIÓŁ swoich.” (Ewangelia św. Jana 15,13)
   Istnieje hierarchia odpowiedzialności, nie jest dobrze odbierać chleb własnym dzieciom, aby wspierać wędrownych żebraków/oszustów, zwłaszcza tych, którzy wybrali sobie taki sposób na życie.

   • Robert B.

    12 września 2016 at 09:42

    Zwróć uwagę, że żydostwo uważa, że powinniśmy do nich stosować etykę chrześcijańską, ale oni już się nie odwdzięczają. Co to to nie! Etyka ma być do nich stosowana, żeby bezcenne żydostwo ratować. Chcą nam wmówić, że ratowanie żydostwa to największy heroizm, że to coś co im się od nas po prostu należy. Żydostwo jak nienawidziło chrześcijaństwa, tak nienawidzi. Jak było jego największym wrogiem (czy ktoś ma jeszcze jakieś wątpliwości?), tak jest.

 7. Krzysztof

  12 września 2016 at 17:22

  Jest zawsze płaszczyzna dialogu to droga ku prawdzie poprzez poznanie Święta Teresa Benedykta od Krzyża (Edyta Stein),dziewica i męczennica, patronka Europy.Trudna i niewygodna święta, odstępczyni od wiary starotestamentowej, intelektualistka, filozof, żydówka, która dobrowolnie dała się zamordować przez nazistów.
  To dobrze,że mnich podejmuje rozmowę z ambasadorem mając potężnych orędowników i świadków prawdy.

  • wiesiek

   13 września 2016 at 01:39

   Czy na pewno zginęła w Auschwitz? Brak świadków niestety. A może została zwolniona „ze względu na zły stan zdrowia” i odwieziona 1. klasą do Warszawy w towarzystwie św. Władysława Bartoszewskiego.

   • Paweł

    13 września 2016 at 16:55

    To bardzo możliwe. Poza tym to głupie ginąć dobrowolnie z niewiernymi. Najwyraźniej bliżej jej było do żydostwa, aniżeli do Boga. Stein uważałe, że rzekomy holocaust nie jest karą Bożą. Oby miała rację! Holocaust to zbyt łagodna kara dla żydowskich sukinsynów.

 8. jacek

  12 września 2016 at 17:42

  W Talmudzie najgorsi antysemici to Pan Jezus i Jego Matka,więc ojciec Tadeusz jest w doborowym towarzystwie.

 9. panda

  14 września 2016 at 18:36

  Ojciec Rydzyk to jest gośc, umie załatwiać sprawy. Na pewno wytłumaczył pani ambasador, że nie jest antysemitą, tylko go żydzi szkalują.Trzeba im przypominać, ile nam zawdzięczają, na pewno więcej , niż Niemcom, o których złego słowa nie powiedzą.

 10. ChasBiarge

  2 sierpnia 2017 at 08:00

  Propecia Efectivo Principio Activo online pharmacy Zithromax Is It Penicillin

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra