Z kraju

Izraelskie media mocno przeżywają spotkanie o. Rydzyka z ambasador Izraela

media_rydzyk_tSpotkanie założyciela Radia Maryja o. Tadeusza Rydzyka z ambasador Izraela Anną Azari wzbudziło niemałe zainteresowanie wśród izraelskich mediów. I chociaż od minęło od niego już kilka dni, na stronie internetowej dziennika Jerusalem Post informacja o nim nadal znajduje się wśród najbardziej gorących tematów.

O. Tadeusz Rydzyk ponad godzinę rozmawiał z ambasador Anną Azari, m.in. o budowaniu dialogu polsko-żydowskiego oraz o ochronie pamięci o żydowskich sąsiadach.

Nagłówek artykułu poświęconego tym rozmowom w Jerusalem Post jest znamienny: „Izraelska ambasador gości polskiego księdza oskarżanego o antysemityzm”.

Z artykułu wywnioskować można, że informacje o Radiu Maryja oraz jego założycielu Izraelczycy czerpią od Amerykanów, ci zaś szkalują rozgłośnię, jak tylko mogą. Według przytoczonego przez gazetę raportu sporządzonego na zlecenie Departamentu Stanu USA „Radio Maryja jest jednym z najbardziej jawnie antysemickich mediów”. Z kolei Rada Europy – również cytowana przez Jerusalem Post – stwierdza, że Radio Maryja „od wielu lat otwarcie wznieca antysemityzm”.

Oburzenie obydwu zagranicznych instytucji budzi m.in. prowadzona na antenie Radia Maryja obrona polskich interesów narodowych, co pewnym kręgom jest bardzo nie na rękę. Posuwają się zatem do tego, że polskie postawy narodowe nazywają a priori antysemickimi.

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

268 komentarzy

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra