Polonia

Nie dla emisji Unsere Mütter, Unsere Väter w BBC

Polacy mieszkający za granicą nie przechodzą obojętnie wobec planów emisji niemieckiego serialu Unsere Mütter, Unsere Väter w BBC. Reduta Dobrego Imienia wspólnie z Patriae Fidelis – Stowarzyszeniem Młodzieży Patriotycznej poza granicami kraju wystosowały protest do Danny’ego Cohena, szefa całości działalności telewizyjnej BBC.   

 

Pierwsze informacje o zakupie antypolskiego serialu przez BBC pojawiły się w niemieckich mediach. Niezwłocznie, po pierwszych doniesieniach, Reduta Dobrego Imienia wspólnie z Patriae Fidelis – Stowarzyszeniem Młodzieży Patriotycznej poza granicami kraju wystosowały list do Danny’ego Cohena.

„Dnia 23. sierpnia b.r. w mediach niemieckich podana została informacja, że telewizja BBC po zakupie niemieckiego filmu „Unsere Mütter, Unsere Väter” ma zamiar jeszcze w tym roku wyemitować go w swoim programie. Film ten jest przykładem antypolskiego oszczerstwa, znieważającym pamięć Polaków walczących z niemieckimi okupantami” – czytamy w pierwszych słowach listu do Danny’ego Cohena z BBC.

Autorzy pisma tłumaczą, że obraz Polaków w produkcji nie ma nic wspólnego z prawdą.

„Twórcy tego filmu przedstawili Polaków jako zoologicznych antysemitów – co jest nie tylko historyczną nieprawdą lecz także ma konkretny cel – zrzucenie odpowiedzialności za zbrodnie Holocaustu na Polaków. Rozpowszechnianie tego filmu przez Niemców na całym świecie, także w Wielkiej Brytanii ma na celu „podzielenie się odpowiedzialnością” za czyny, które w rzeczywistości spadają tylko i wyłącznie na Niemców, jako tych, którzy wywołali II wojnę światową i obmyślili i wykonali diabelski plan Holocaustu”.

„BBC uchodziło za wzorzec obiektywizmu i rzetelności – kontynuują autorzy pisma. Wzywamy Pana do kontynuowania tej tradycji i odstąpienia od emisji „Unsere Mütter, unsere Väter”, który to film  jest próbą reinterpretacji historii w celowo nieuczciwy sposób” – zaapelowali przedstawiciele Polonii.

„Wzywamy Pana w imię pamięci polsko – brytyjskiego braterstwa broni i w imię prawdy.

Reduta Dobrego Imienia/Polska Liga Przeciw Zniesławieniom będzie bez wytchnienia działać przeciwko dystrybucji filmu rozpowszechniającego rasistowskie uprzedzenia w stosunku do Polaków. Będziemy także i wzywać Polaków zamieszkałych w Wielkiej Brytanii do protestów przeciwko rozpowszechnianiu tego filmu” – dowiadujemy się z treści listu.
 

Polacy działający w patriotycznych organizacjach za granicą apelują o podpisywanie list.

List można podpisać po wejściu na stronę reduta-dobrego-imienia.pl.

Agata Bruchwald

fot. Jan Bodakowski/prawy.pl

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

4 komentarze

4 Komentarzy

 1. KOGAN

  26 sierpnia 2013 at 13:29

  Czegoż można oczekiwać po kimś kto się nazywa Daniel Kogan (Cohen lub kaganowicz)- klan kapłanów świątyni jerozolimskiej

 2. PhyllisGlups

  23 kwietnia 2017 at 14:43

  wh0cd182215 buy propecia

 3. DorothyPoora

  27 kwietnia 2017 at 02:41

  wh0cd302253 Advair Diskus

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra