Z zagranicy

Rosja po ataku amerykańskiego lotnictwa na wojska syryjskie żąda pilnego posiedzenia RB ONZ

bron_usaRosja zażądała zwołania pilnego posiedzenia RB ONZ w związku z nalotami koalicji pod wodzą USA w Syrii. Domagamy się pełnych i szczegółowych wyjaśnień od Waszyngtonu na forum Rady Bezpieczeństwa ONZ. – oświadczyła rzeczniczka rosyjskiego MSZ Maria Zacharowa. Dodała, że nalot skłania Moskwę do wniosku, że USA „bronią Państwa Islamskiego (IS)”.

Przyczyną stały się ataki lotnictwa koalicji na pozycje wojsk rządowych Syrii w rejonie miasta Deir az-Zaur. Według rosyjskiego resortu obrony samoloty koalicji – dwa myśliwce bombardujące F-16 Figting Falcon i dwa szturmowe A-10 Warthog zbombardowały żołnierzy syryjskich otoczonych przez bojowników Państwa Islamskiego. W wyniku nalotów zginęło 62 syryjskich żołnierzy a ok. 100 zostało rannych. Zniszczono także kilka czołgów i transporterów opancerzonych. Strona amerykańska twierdzi nalot koło Dajr az-Zaur został natychmiast wstrzymany, kiedy strona rosyjska przekazała, że celem mogły być pozycje armii syryjskiej. Siły koalicji miały byłć przekonane, iż atakują pozycje Państwa Islamskiego.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

3 komentarze

3 Komentarzy

 1. ja

  18 września 2016 at 19:25

  to wlasnie prawdziwe oblicz chamerykanow.Wspieraja potowora,ktorego sami zorganizowali,a ludziom wciskaja ciemnote

 2. Aleksander Kozakiewicz

  19 września 2016 at 00:05

  Jaka niezywkle tania wymówka. Wesele w Afganistanie potrafią wykryć i zterminować zabijaąc Bogu winnych ludzi, a nie są w stanie rozpoznać kogo podejmują swymi działaniami. Biedny jest naród Syryjski, jedyne co możemy to pochylić się nad jego losem.

 3. jan

  19 września 2016 at 17:02

  Wuj Sam to nasz obrońca, nasz dobrodziej i wybawiciel (niemal jak sam Jarosław-Polskę zbaw)

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra