Gospodarka

PiS nas uszczęśliwi – Zbliża się jednolity podatek

kowalczykPrawo i Sprawiedliwość w trakcie kampanii wyborczej krytykowało pomysł na ujednolicenie podatku, który miał połączyć dotychczasowy podatek od osób fizycznych (PIT) ze składkami na ZUS i NFZ. Tymczasem przejęło pomysł rządu PO-PSL i wyżej wymieniony W tej sprawie zapadła już kierunkowa decyzja polityczna.

O jednolitym podatku powiedział Polskiej Agencji Prasowej Henryk Kowalczyk, szef Komitetu Stałego Rady Ministrów. Jak dodał nowe przepisy zaczną obowiązywać od 1 stycznia 2018 roku. O wysokości stawek nowego podatku dowiemy się za 3-4 tygodnie. Premier Beata Szydło mówiąc o ujednoliconym podatku podkreślała, że jej rząd nie zamierza podnosić już istniejących danin.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

3 komentarze

3 Komentarzy

 1. myślący

  26 września 2016 at 22:21

  Ale będzie awantura i szczekanie różnych lobby, na samą myśl, że przedsiębiorca sam będzie mógł sobie wyliczyć jeden podatek i nie będzie potrzebował księgowej.

 2. Jan

  26 września 2016 at 23:20

  Jeśli ktokolwiek wierzy, że nowy, ujednolicony podatek, zastąpi obecne i nie spowoduje ich zwiększenia to jest naiwny jak 3-latek. Nie ma takiej matematycznej możliwości, aby skonstruować taki podatek.

  • Antykomuna RP

   27 września 2016 at 10:59

   Bredzisz kolego.Prowadzę działalnośc i 60 procent mojego czasu idzie na zapierdalanie po urzędach zamiast na pracę.Samo bieganie po urzędasach generuje koszty i straty.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra