Z kraju

Rok prac społecznych za słowa prawdy o Bronisławie Komorowskim

Kwasniewski i Komorowski na manifestacji KODRok prac społecznych za za znieważanie w lipcu 2015 r. ówczesnego prezydenta RP Bronisława Komorowskiego, w komentarzu zamieszczonym w internecie. Taką karę ograniczenia wolności wymierzył w środę Sąd Okręgowy w Lublinie w osobie sędziego Piotra Łaguny 43-letniemu Grzegorzowi J.

Sąd uznał, że Grzegorz J. publicznie znieważył słowami wulgarnymi prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej i skazał go za to na karę jednego roku ograniczenia wolności poprzez wykonywanie nieodpłatnej i kontrolowanej pracy na cele społeczne w wymiarze 20 godzin miesięcznie. Obraźliwe słowa wobec prezydenta 43-latek zamieścił w komentarzach pod artykułem jednego z portali internetowych, w nocy 22 na 23 lipca 2015 r. Nazwał prezydenta Komorowskiego m.in. „podłym łajdakiem”, „niewolnikiem z WSI”. Oskarżony posługiwał się nickiem „jenotic”. – Sąd nie miał najmniejszych wątpliwości, że zamieszczona treść komentarza znieważa ówczesnego prezydenta. Ponieważ poprzednio orzekane kary nie przynosiły zamierzonego celu, sad uznał, że właściwą i adekwatną karą do stopnia zawinienia będzie orzeczenie wobec oskarżonego kary ograniczenia wolności poprzez wykonywanie nieodpłatnej pracy na cele społeczne. — powiedział w uzasadnieniu wyroku sędzia Piotr Łaguna. Za obraźliwe wpisy na portalach znieważające prezydenta mężczyzna był już skazany na karę więzienia w zawieszeniu. Grzegorza J. nie było na jego ogłoszeniu. Sąd zwolnił go z kosztów postępowania, ponieważ mężczyzna jest bezrobotny i nie ma stałych dochodów. Wyrok jest nieprawomocny.

Komentarz Prawego – Jak widać nie można się wypowiadać na temat wartości intelektualnych i moralnych Bronisława Komorowskiego ponieważ go to znieważa. Za to wypowiedzi Bronka o polskim sprawstwie zbrodni na Żydach w Jedwabnem, czy jego powiązania z WSI karane nie są.

 

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

7 komentarzy

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra