Z kraju

Rok prac społecznych za słowa prawdy o Bronisławie Komorowskim

Kwasniewski i Komorowski na manifestacji KODRok prac społecznych za za znieważanie w lipcu 2015 r. ówczesnego prezydenta RP Bronisława Komorowskiego, w komentarzu zamieszczonym w internecie. Taką karę ograniczenia wolności wymierzył w środę Sąd Okręgowy w Lublinie w osobie sędziego Piotra Łaguny 43-letniemu Grzegorzowi J.

Sąd uznał, że Grzegorz J. publicznie znieważył słowami wulgarnymi prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej i skazał go za to na karę jednego roku ograniczenia wolności poprzez wykonywanie nieodpłatnej i kontrolowanej pracy na cele społeczne w wymiarze 20 godzin miesięcznie. Obraźliwe słowa wobec prezydenta 43-latek zamieścił w komentarzach pod artykułem jednego z portali internetowych, w nocy 22 na 23 lipca 2015 r. Nazwał prezydenta Komorowskiego m.in. „podłym łajdakiem”, „niewolnikiem z WSI”. Oskarżony posługiwał się nickiem „jenotic”. – Sąd nie miał najmniejszych wątpliwości, że zamieszczona treść komentarza znieważa ówczesnego prezydenta. Ponieważ poprzednio orzekane kary nie przynosiły zamierzonego celu, sad uznał, że właściwą i adekwatną karą do stopnia zawinienia będzie orzeczenie wobec oskarżonego kary ograniczenia wolności poprzez wykonywanie nieodpłatnej pracy na cele społeczne. — powiedział w uzasadnieniu wyroku sędzia Piotr Łaguna. Za obraźliwe wpisy na portalach znieważające prezydenta mężczyzna był już skazany na karę więzienia w zawieszeniu. Grzegorza J. nie było na jego ogłoszeniu. Sąd zwolnił go z kosztów postępowania, ponieważ mężczyzna jest bezrobotny i nie ma stałych dochodów. Wyrok jest nieprawomocny.

Komentarz Prawego – Jak widać nie można się wypowiadać na temat wartości intelektualnych i moralnych Bronisława Komorowskiego ponieważ go to znieważa. Za to wypowiedzi Bronka o polskim sprawstwie zbrodni na Żydach w Jedwabnem, czy jego powiązania z WSI karane nie są.

 

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

7 komentarzy

7 Komentarzy

 1. George

  29 września 2016 at 16:48

  A ten sędzia który porównał J. Kaczyńskiego do Hitlera nie powinien dostać podobnej kary? Jest chyba jakaś równość wobec prawa, no nie…

 2. Tom

  29 września 2016 at 17:52

  A podobno w „naszym Prawie” nie orzeka się na zasadzie precedensu, jednak ostatnie lata w orzecznictwie to same precedensy.

 3. JARO

  29 września 2016 at 18:59

  odczepcie się od Bronka; jest w porzo gość – gdy inni na około kradną miliony, on za…ał tylko głupią sokowirówkę – i nie wiemy tego na pewno czy była nawet na chodzie;

 4. Soroka

  29 września 2016 at 19:56

  Gdy Palikot publicznie nazwał prezydenta Kaczyńskiego chamem, to wtedy sąd uznał że to jest dozwolona krytyka, a platfusy chciały nawet (może udawały) wprowadzić ustawę o bezkarności bluzgów pod adresem prezydenta.
  Jak długo jeszcze będziemy znosić te sądowe widzimisię?

 5. na szubienicę!

  29 września 2016 at 23:29

  niedługo zwykli obywatele będą do tego sędziowskiego bydła strzelać z czarnoprochowców na ulicy jak do wściekłych psów.

 6. Kennethzew

  2 września 2017 at 07:05

 7. maglia real madrid 2017

  9 października 2017 at 22:26

  Generally I don’t learn post on blogs, but I wish to say that this write-up very forced me to check out and do so! Your writing taste has been surprised me. Thank you, quite nice article.
  [url=http://www.chatawebdeals.com/real-madrid-ronaldo-bambini-pid-56064]maglia real madrid 2017[/url]

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra