Z zagranicy

Norwegia pozwala wielokrotnie zmienić płeć nawet 6-letnim dzieciom

prawy.pl_images_nowe_stories_edukacja_dzieci_przedszkoleZgodnie z niedawno wprowadzonym w Norwegii prawem już dzieci od 6-tego roku życia mogą zmienić płeć w dokumentach. Nie potrzeba badań, a procedura polega na wypełnieniu internetowego wniosku. Z tej możliwości skorzystało dziewięcioro nieletnich – wszystkie wnioski rozpatrzono pozytywnie.

Jedną z takich osób jest 10-letnia Anna, która w starym paszporcie ma zapisane imię „Adrian”.W ogóle nie tęsknię za Adrianem, bo cały czas bardzo chciałam być Anną – mówi. Matka dziecka jest zaś zachwycona, że Norwegia prawnie uznała jej syna za dziewczynkę. Jednak wyjątkowo prosta procedura zmiany płci budzi kontrowersje. Mogą z niej skorzystać dzieci już od 6 roku życia. Potrzebują jedynie zgody rodziców. Po 16 roku decydują o tym same. Do zmiany płci w dokumentach nie potrzebne są żadne badania, zaświadczenia medyczne czy kuracje hormonalne. Wystarczy jedynie wypełnić internetowy wniosek. Nie istnieją żadne ograniczenia, jeśli chodzi o możliwą liczbę składania takich wniosków. Oznacza to, że płeć można zmieniać wielokrotnie.

 

 

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

1 komentarz

1 Komentarz

  1. KelChalkhic

    25 czerwca 2017 at 19:35

    Gynecomastie Steroides Cost Of Accutane Precio Caja Cialis

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra