Rodzina

Odlot Jandy – będzie we własnym teatrze strajkować za aborcją

_mw_janda_wcKrystyna Janda postanowiła przyłączyć się w poniedziałek do strajku kobiet z powodu protestu ws. aborcji. Odwołała swój spektakl „Maria Callas” w Teatrze Polonia i prosi widzów o zrozumienie. Opowiada również w mediach, że – Dwa razy gdyby nie pomogli mi lekarze z ciążą – to bym nie żyła.

– Szanowni Widzowie, bardzo mi przykro, muszę zawiadomić że 3 października 2016 roku, nie zagram spektaklu „ Maria Callas. Master Class”. Postanowiłam solidarnie przyłączyć się do jednodniowego Strajku Kobiet Polskich, zorganizowanego w proteście przeciwko zamachowi na ich życie, prawa i wolność. Proszę o zrozumienie. Kasy teatrów będą zwracać pieniądze za bilety, oczywiście pracownicy Fundacji postarają się zadzwonić do tych z Państwa, którzy mają bilet na ten dzień i zaproponować także inne terminy, jak zwykle w takich wypadkach. Wysyłam pozdrowienia i ukłony. Proszę o zrozumienie. – napisała Janda na Facebooku.

 

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

18 komentarzy

18 Komentarzy

 1. Gocha

  29 września 2016 at 17:09

  To babsko nawet na stare lata nie zmądrzało. Ja ją rozumiem, że musi się rozgrzeszyć jako aborcjonistka, bo sama takiego morderczego czynu dokonałam za czasów komuny. Moje życie i dziecka było ponoć zagrożone, bo krótko po cesarskim a i jeszcze konflikt serologiczny. Tym się sugerowałam dokonując mordu swojego dziecka. Ale to nie prawda, było to dla mnie wygodne! Do dziś żałuję i wstydzę się przed samą sobą i przed Bogiem!
  Głupia Jando potrząśnij ponownie głową i zacznij myśleć. Poszukaj nowego filmu z momentu poczęcia – tam znajdziesz iskrę, która to życie wzbudza.

  • Adam

   30 września 2016 at 11:19

   Jak jej durny Kaczyński daje pieniądze „za nic” to może strajkować, ma za co.

   • panMarek

    2 listopada 2016 at 23:35

    Ma za co uprawiać teatrzyk piątej klepki.
    Dokładnie.

 2. hansje

  29 września 2016 at 18:54

  Jandę w którymś momencie definitywnie wypier..rzuciło, proszę pana, na zakręcie i już tam pozostała, czyli w krzakach…
  Yntelygencja, psiakrew, celebrycka, we łbach ponasrywane beznadziejnie i nieuleczalnie…

 3. Adam

  29 września 2016 at 19:36

  Janda to lewactwo.

 4. Soroka

  29 września 2016 at 19:59

  Ciekawe czy płaci podatek od działalności gospodarczej tak jak zwykli Polacy?

 5. klioes vel pislamista

  29 września 2016 at 20:39

  Baba odplynela…

 6. Tomek

  29 września 2016 at 21:22

  Odpłynęła to ta laska z Ordo Iuris, która uważa, że nie wolno przerwać ciąży jak zagrożone jest życie kobiety. Oj, bardzo odpłynęła…

 7. Jolka

  29 września 2016 at 22:09

  @ Tomek – nie kłam!
  zawsze i za wszelką cenę ratuje się życie kobiety – godząc się nawet ze smutnym faktem, że życie dziecka może być bardziej zagrożone…że dziecko może nie przeżyć…że będzie musiało „zapłacić” swoją śmiercią za ratowanie życia matki! Ale to jest coś zupełnie innego niż ZABIJANIE dziecka! Może się nie udać uratowanie i matki i dziecka….
  Zdarza się, że czasem matka prosi lekarza, żeby ratował życie dziecka, narażając ją nawet na śmierć! Ale takiego heroizmu NIKT NIE WYMAGA od kobiet!

  • Tomek

   29 września 2016 at 23:13

   Jolka, niestety, ale to ty kłamiesz, albo być może po prostu nie znasz tego projektu, przedstawiciele Ordo Iuris wprowadzili cię w błąd? Dokonanie aborcji, zgodnie z tym projektem, kiedy zagrożone jest życie matki jest zawsze uznawane za przestępstwo. Jedynie, lekarz może nie być pociągnięty do odpowiedzialności jeżeli zapobiega BEZPOŚREDNIEMU zagrożeniu życia. Taka konstrukcja przepisu fachowo nazywa się kontrapunktem. Identyczny przepis mamy przy tzw. obronie koniecznej – można nieponosić odpowiedzialności, jak odpiera się BEZPOŚREDNI zamach na swoje życie. Czyli, możesz np zastrzelić napastnika, który wszedł ci do domu i właśnie mierzy do ciebie z pistoletu. Ale nie możesz już zastrzelić takiego napastnika, jak widzisz, że idzie ulicà z bronią do twoich drzwi, żeby cię zabić. Bo to nie jest BEZPOŚREDNIE zagrożenie. I tak samo działałby ten przepis w projekcie Ordo Iuris – np leczenie kobiety chorej na raka będzie przestępstwem, bo może zagrożenie nie było bezpośrednie. A jak się stanie bezpośrednie, to może być dla niej za późno. Kiedy będzie wiadomo, że kobieta może ciąży nie przeżyć, przez taki przepis lekarz będzie czekał do ostatniej chwili, bo jak wykona aborcję za wcześnie, to pójdzie siedzieć. Rozumiesz już, o co chodzi, czy mam dalej tłumaczyć?

   • Adam

    30 września 2016 at 11:22

    Tomuś, nie piskaj.

    • Tomek

     30 września 2016 at 16:53

     Nie piskam:) Tłumaczę po prostu Adasiu takim niedouczonym ludziom jak ty, którym się nawet tej ustawy nie chce przeczytać, a p…..ą farmazony na forum, co w tym projekcie jest.

 8. frate

  30 września 2016 at 01:56

  DO GAZU PODŁA KANALIO W OBRONIE ŻYDÓW A NIE MORDOWAĆ DZIECI!!!

 9. Myshak

  30 września 2016 at 12:03

  Puki sie nie bedzie nazywac aborcji morderstwem tak dlugo ten problem nie znajdzie rozwiazania!!!!!

 10. zjs

  30 września 2016 at 15:16

  Swego czasu komedianci objeżdżali kraj wozami jak Cyganie i na rynkach miast zabawiali gawiedź sztuczkami i łzawymi historiami. Teraz uzyskali w merdiach status „elity kulturalnej” narzucającej gawiedzi określony punkt widzenia. Jedno pozostało niezmienne. Poziom intelektualny komediantów. Janda to typowy przykład.

 11. Małgosia

  30 września 2016 at 19:58

  Tak lubiłam panią Krystynę kiedy grała dzielne kobiety walczące w słusznej sprawie, ale sprawa którą popiera teraz jest zaprzeczeniem ideałów które przypisywaliśmy kiedyś jej bohaterkom. To trochę tak jakby dziewczyna z człowieka z marmuru po przerwaniu ciąży przeszła na stronę byłego wroga. A przecież miłosierdzie Boże pozwala się nam podnieść i nie wpaść na ścieżkę eskalacji przestępstwa, kiedy to przestępstwo jedno pociąga za sobą następne. To następne to jest w przypadku pani Jandy konfirmacja swoim nazwiskiem demoralizacji młodzieży.

 12. Helena

  10 października 2016 at 19:38

  Pani Jando miałąm Pania za mądrą Kobiete , poważna dobrą aktorke . A okazało się że nawet ze względu na wiek nie wygłupiała by sie i nie robiła z siebie podziwowiska .Zapewne znajac Panią bedzie Pani chciała mieć kiedyś po latach jakąs reputacje ,ale na reputacje trzeba sobie zapracowac nie tylko rolą w teatrze . ale równiez życiem . Nie wiem czy byłaby pani do tego stopnia zdegenerowaną kobietą ze zabiła by pani swoje nienarodzone dziecko.Nie jest pani niewykształcona osoba i bardzo dobrze pani wie i widzi i słyszy ze ciaza to nie nie jest jak myślą osoby niewykształcone nic nie umiejace myślę ze nawet czytać za bardzo nie potrafia ,bo0 gdyby ktoraś znich straciła dziecko albo umiała czytac pisac to na dzien dzisiejszy jest tak duzo ze srodowisk naukowych roznych publikacji , zdjec i filmow i wiemy ze od pierwszych niemalze dni dziecko sie rozwija w każdej matce , a nikt z nas nie ma prawa do zabijania .Każde zabójstwo jest karalne a tym bardziej zabojstwo na istotce ktora sama sie nie obroni. Dlaczego zabijac niewinne istoty mozna przeciez zabic siebie skoro nic mi sie w zyciu nie podoba po co mam niszczyć czyjes istnienie moge zwyczajnie sieie zabic i bede szczęsliwa nie bede musiała wybierac.

 13. klioes vel pislamista

  26 października 2016 at 21:10

  Arcydzieło


  Katole stwierdzą, że mnie pogięło.
  A ja widziałem to arcydzieło!
  Festiwal premier (pra-!) wielu oszczy,
  A ja na dworzec i do Bydgoszczy!
  „Obecnie sztuka tendecji nie ma
  Się definiować…” – To info. Drzema…
  Za to w teatrze już nie chrapałem.
  Rozbudzał kontakt mnie z gołym ciałem!

  Gdy pociągiem „pierdolino”
  (Dotowanym ino, ino)
  Na permorfans dotowany mknę,
  Zapominam o zasiłku
  I mam polską flagę w tyłku,
  Bo pokonać w Polsce faszyzm chcę!

  Najpierw dziewiątka weszła golasów,
  Nucąc kolędę. (Jest znakiem czasów
  Że po niemiecku. Bo przedstawienie
  Ma cel: faszyzmu w Polsce zwalczenie!)
  Cud: „Nasza przemoc i wasza przemoc”
  Przemogła moją ostatnio niemoc.
  Gdy goły, niby święty turecki,
  Chrystus do babskiej dobrał się niecki…

  Gdy pociągiem „pierdolino”…

  Ale nie będę dziś opowiadać
  Wszystkiego… Nie wiem wciąż, jak poskładać
  Mam polską flagę – jak muzułmanka,
  Co ją zmieściła t a m – mimo wianka!
  To znaczy mimo islamskiej chusty,
  Zanim ją zgwałcił ten Chrystus tłusty.
  (To znaczy chudy, lecz potłuszczony.
  Bo krzyż z kanistrów miał postawiony.)

  Gdy pociągiem „pierdolino”…

  Właśnie z kanistrów krzyżozstąpienie
  Poprzedza finał, czyli zgwałcenie
  Tej muzułmanki, co polską flagę
  Trzymała w d… Cenię odwagę.
  Ale nie mogłem, jak performerka,
  Wepchnąć ją sobie. Za duża ścierka?
  Gdy wytrzeźwiałem, pojąłem: Och wy!
  Przecież wyjęła ją sobie z pochwy.

  Gdy pociągiem „pierdolino”…

  Urząd zasiłek może pozwoli
  Brać mi wciąż. Tyłek już mnie nie boli.
  Ale mnie boli, że umajony
  Tęczami Poznań jest oddalony!
  Tam nowa sztuka nową dotację
  Dostała. Co tam, idę na stację!
  Faszystów flaga tkwi w moim ciele…
  Wrócę, opowiem o arcydziele!

  Gdy pociągiem „pierdolino”…

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra