Z kraju

Feministki „zachwycone” powołaniem Adama Lipińskiego na pełnomocnika ds. równego traktowania

adam-lipinskiPremier Beata Szydło na wczorajszej konferencji prasowej ogłosiła, że dotychczasowego pełnomocnika ds. równego traktowania oraz społeczeństwa obywatelskiego Wojciecha Kaczmarczyka zastąpi wiceprezes PiS Adam Lipiński. Spowodowało to od razu wściekły klangor feministek.

– Powołanie Adama Lipińskiego na pełnomocnika ds. równego traktowania to dziwny żart. Moim zdaniem to absurdalna decyzja. Osoba na tym stanowisku powinna posiadać wiedzę i kompetencje. Pan Lipiński będzie musiał zapoznać się z podstawową terminologią, m.in. „gender”. Może się trochę zdziwić. Polityka dotyczącą równego traktowania do tej pory nie istniała. Przeciwdziałanie dyskryminacji to nie jest coś, co interesuje obecny rząd. – żaliła się mediom Kazimiera Szczuka. Podobne opinie pojawiły się wśród „siostrzyc” na Twitterze.

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

5 komentarzy

5 Komentarzy

 1. JARO

  30 września 2016 at 10:43

  nie, no, co one? przecież chcą równości to ją dostaną – pójdą na budowy tych „mieszkań +” – ponoszą pustaki, rozgarną beton, rzucą tynk na ściany i sufity (chociaż tu założę się, że będzie to na podłogę – ale niech tam), rozładują ręcznie tira płyt gipsowych lub worków cementu oraz … i na koniec dnia, jak będą jeszcze dychać, niech podpiszą, że są za równością; a jak będzie im mało to do zakładu wulkanizacyjnego do ręcznej zmiany opon na kołach od tych rozładowanych dzień wcześniej tirów; trzeba w końcu tym ogłupiałym babom dać możność pokazania jak działa równość w praktyce; nie widzę innej metody, aby przywrócić im kobiecość i rozum na miejsce;

 2. Tomek

  30 września 2016 at 17:04

  Nie wiem, co jest bardziej zabawne – że PiS wraca do lewacko nacechowanego ministerstwa, czy to, kogo na tym ministerialnym stołku posadzono:)

 3. Bogusław

  1 października 2016 at 15:05

  Premier Beata Szydło powołała pełnomocnika ds. równego traktowania.
  Pierwsza ofiara mąż który nie myje naczyń, dzięki idiotyzmowi koryto się wydłuża.
  Po co jest rzecznicy, w III RP mnóstwo kolorystycznie takich nierobów jak rzecznik praw dziecka.
  Który musiał dostać dobrego kopa żeby dowiedzieć się o germanizacji Polskich dzieci w Faszystowskim stylu. Koryto musi się rozciągać jak gumka, kolesiowi, koleżance trzeba dać możliwości zaistnieć w cyrku.
  Głodny podatnik niech płaci i się skarży na tematy równi i równiejsi, o tych w togach nie wspomnę.
  Przypominam, podanie piszemy na przyjęcie podania, zażalenie piszemy na dorzucenie zażalenia, jakże twórcze.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra