Z kraju

Feministki „zachwycone” powołaniem Adama Lipińskiego na pełnomocnika ds. równego traktowania

adam-lipinskiPremier Beata Szydło na wczorajszej konferencji prasowej ogłosiła, że dotychczasowego pełnomocnika ds. równego traktowania oraz społeczeństwa obywatelskiego Wojciecha Kaczmarczyka zastąpi wiceprezes PiS Adam Lipiński. Spowodowało to od razu wściekły klangor feministek.

– Powołanie Adama Lipińskiego na pełnomocnika ds. równego traktowania to dziwny żart. Moim zdaniem to absurdalna decyzja. Osoba na tym stanowisku powinna posiadać wiedzę i kompetencje. Pan Lipiński będzie musiał zapoznać się z podstawową terminologią, m.in. „gender”. Może się trochę zdziwić. Polityka dotyczącą równego traktowania do tej pory nie istniała. Przeciwdziałanie dyskryminacji to nie jest coś, co interesuje obecny rząd. – żaliła się mediom Kazimiera Szczuka. Podobne opinie pojawiły się wśród „siostrzyc” na Twitterze.

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

5 komentarzy

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra