Z zagranicy

Szef klubu parlamentarnego Fideszu: Jeżeli wygrają zwolennicy kwot uchodźczych, rząd poda się do dymisji

kosa_orbanDecydenci w Unii Europejskiej nie będą mieli szansy „uniknąć” nadchodzącego referendum dotyczącego kwot uchodźczych na Węgrzech – powiedział szef grupy parlamentarnej Fideszu Lajos Kósa podczas spotkania z partyjną młodzieżówką. Dodał, że spodziewa się w niedzielę wysokiej frekwencji, jednakże – jak zasugerował – nawet jeżeli referendum byłoby nieważne, to „zdecydowana większość głosów na ‚nie’ zapewni autoryzację dla proponowanych przez rząd rozwiązań w sprawie uchodźców”.

W jego ocenie Komisja Europejska nie będzie mogła zignorować wyników tego głosowania, nawet jeżeli zabraknie konstytucyjnej większości niezbędnej do uznania jego ważności.

Odnosząc się do prawnych konsekwencji głosowania Lajos Kósa powiedział, że „jeżeli wygrają przeciwnicy kwot uchodźczych, parlament z pewnością będzie musiał podjąć stosowne działania niezależnie od tego, czy to w zakresie poprawek do konstytucji, czy do obowiązujących ustaw, parlamentarnych dekretów, czy też mandatu dla rządu, który będzie miał bezpośredni wpływ na prawo europejskie”.

Lajos Kósa zapowiedział przy tym, że jeżeli wygrają zwolennicy kwot uchodźczych, rząd poda się do dymisji.

Źródło: dailynewshungary.com

Fot. Facebook

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

219 komentarzy

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra