Kościół

Papież Franciszek w Gruzji: Trwa światowa wojna z małżeństwem

prawy.pl_images_nowe_stories_wiara_papiezfranciszek_franciszek_ctv1Ojciec Święty Franciszek w trakcie pielgrzymki do Gruzji powiedział, że świat znajduje się obecnie w stanie wojny z małżeństwem i naciskał na pary, aby walczyły ze współczesnymi zagrożeniami sakramentu takimi jak ideologia gender.

Zwracając się do Iriny, gruzińskiej żony i matki, która złożyła przed obliczem Franciszka oraz setek księży swoje świadectwo, papież powiedział: „wspomniałaś na wielkiego współczesnego nieprzyjaciela małżeństwa: teorii gender”. – Dzisiaj cały świat jest w stanie wojny, usiłując zniszczyć małżeństwo – mówił, zaznaczając, że tej wojny nie prowadzi się z użyciem sprzętu wojskowego, ale idei.

– Istnieją pewne ideologie, które niszczą małżeństwa – mówił. – Zatem potrzebujemy się bronić przed ideologiczną kolonizacją – dodał.

Papież Franciszek rozmawiał z księżmi, seminarzystami oraz członkami religijnych wspólnot w kościele Wniebowzięcia w stolicy kraju Tbilisi, gdzie celebrował Mszę dla niewielkiej wspólnoty gruzińskich katolików podczas drugiego dnia swojej trzydniowej pielgrzymki do Gruzji i Azerbejdżanu.

W złożonym świadectwie Irina powiedziała Franciszkowi o wyzwaniach, jakie stają przed rodziną żyjącą w Gruzji, jak otrzymanie dobrej chrześcijańskiej edukacji, obawa przed popadnięciem w ubóstwo oraz separacje traktowane przez wielu małżonków jako sposób rozwiązania małżeńskich problemów.

Separacje – mówiła – są znacznie łatwiejsze w Kościele Ortodoksyjnym, a to ma wpływ na rodziny katolickie. Wskazała także na rosnące naciski na zaakceptowanie homoseksualizmu i ideologii gender, jak również „marginalizację” chrześcijańskiej wizji rodziny.

Źródło: CNA

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

167 komentarzy

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra