Jest zgoda UE na szybką ratyfikację porozumienia paryskiego

prawy.pl_images_szyszko_1sldrW piątek w Paryżu unijni ministrowie środowiska porozumieli się w kwestii szybkiej ścieżki ratyfikacji światowego porozumienia klimatycznego. Polski minister środowiska zapewnia, że Warszawa zdołała przekonać Brukselę do ustępstw ws. polityki węglowej.

W grudniu ubiegłego roku uzgodniono porozumienie paryskie, które zakłada ograniczenie globalnego ocieplenia do 1,5 st. Polska już pod rządami PiS podpisała porozumienie, bo znalazły się w nim lansowane przez ministra środowiska Jana Szyszkę zapisy o lasach, które mają pochłaniać CO2. Umowa musi zostać jeszcze ratyfikowana. UE chciała to zrobić jeszcze przed listopadowym szczytem klimatycznym w Maroku. Ale do tego potrzebna była jednomyślność wszystkich 28 ministrów środowiska. Dopiero potem umowę może przegłosować Parlament Europejski. – Nasza gospodarka jest oparta na węglu i to zostało uwzględnione – czytamy w oświadczeniu Jana Szyszki.

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

598 komentarzy

598 Komentarzy

  1. Ute

    5 listopada 2017 at 02:13

    thx for the info

  2. Government moving service

    11 listopada 2017 at 15:32

    Utterly pent subject matter, regards for selective information.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra