Gospodarka

Jest zgoda UE na szybką ratyfikację porozumienia paryskiego

prawy.pl_images_szyszko_1sldrW piątek w Paryżu unijni ministrowie środowiska porozumieli się w kwestii szybkiej ścieżki ratyfikacji światowego porozumienia klimatycznego. Polski minister środowiska zapewnia, że Warszawa zdołała przekonać Brukselę do ustępstw ws. polityki węglowej.

W grudniu ubiegłego roku uzgodniono porozumienie paryskie, które zakłada ograniczenie globalnego ocieplenia do 1,5 st. Polska już pod rządami PiS podpisała porozumienie, bo znalazły się w nim lansowane przez ministra środowiska Jana Szyszkę zapisy o lasach, które mają pochłaniać CO2. Umowa musi zostać jeszcze ratyfikowana. UE chciała to zrobić jeszcze przed listopadowym szczytem klimatycznym w Maroku. Ale do tego potrzebna była jednomyślność wszystkich 28 ministrów środowiska. Dopiero potem umowę może przegłosować Parlament Europejski. – Nasza gospodarka jest oparta na węglu i to zostało uwzględnione – czytamy w oświadczeniu Jana Szyszki.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

1 komentarz

1 Komentarz

  1. Soroka

    2 października 2016 at 18:53

    Dzięki Panie Profesorze!
    Życzę wytrwałości w walce z idiotyzmem, złą wolą i wtórnym analfabetyzmem przyrodniczym.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra