Z zagranicy

Otwierają „McVatican”. McDonlad’s będzie robił biznes na papieżu?

Restauracja McDonald’s rusza w Wiecznym Mieście, tuż przy samym Watykanie. Księża kardynałowie mieszkający w budynkach należących do Watykanu są oburzeni – donosi agencja CNA.

Nowa restauracja amerykańskiego koncernu fast-food rusza u zbiegu ulic Via del Mascherino i Via Borgo Pio, czyli niemal naprzeciwko Bazyliki Świętego Piotra – kilkanaście kroków dalej. Administracja Dóbr Stolicy Apostolskiej wydała zgodę na użyczenie terenu za 30 tys euro miesięcznie.

Administracja Dóbr Stolicy Apostolskiej (Administratio Patrimonii Sedis Apostolicae) jest jednym z urzędów kurii rzymskiej działającej przy Stolicy Apostolskiej. Prefektura jest odpowiedzialna za zarządzanie i sprawy ekonomiczne i administrację dóbr Stolicy Apostolskiej. Na mocy decyzji papieża Franciszka urząd ten jest bankiem centralnym Watykanu. Od 7 lipca 2011 roku funkcję prefekta pełni kardynał Domenico Calcagno.

Przeciwko udzielonej zgodzie na restaurację fast-food występują księża pracujący w poszczególnych dykasteriach Watykanu. Ks. Kardynał Elio Sgraccia powiedział w wywiadzie dla La Reppublica, że oprócz tego, że to jest „hańba”, zamiast McDonalda byłyby lepiej przeznaczyć to miejsce do na rzecz potrzebujących, którzy są w okolicy, zgodnie z nauczeniem Ojca Świętego.

Kardynał Calcango zapewnia, że wszystko powstaje „w zgodzie z przepisami prawa”.

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Kliknij, aby dodać komentarz

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra