Z kraju

Żydzi kłócą się między sobą

W zamieszczonym na portalu pisma Forbes artykule „Kim są nasi przywódcy?” Seweryn Aszkenazy, prezes stowarzyszenia Beit Warszawa, oskarżył przywódców społeczności żydowskiej w III RP o obojętność na los Żydów i systematyczną likwidację pozostałości po społeczności żydowskiej na ziemiach polskich. Tradycyjnie dostało się też katolikom.

 

Naczelnego rabina Polski Michaela Schudricha, Seweryn Aszkenazy oskarżył o realne zaprzestanie posługi religijnej, i skupienie się na lobbingu w sprawach politycznych i biznesowych. Przewodniczącego Gminy Wyznaniowej Żydowskiej w Warszawie Piotra Kadlčika, Seweryn Aszkenazy oskarżył o konwersje na judaizm w celu polepszenia sytuacji materialnej, oraz o alkoholizm. Wiceprzewodniczącego Gminy Wyznaniowej Żydowskiej w Warszawie Andrzeja Zozula, Seweryn Aszkenazy oskarżył o niedawne bycie gorliwym katolikiem i planowanie likwidacji wszelkich materialnych pozostałości po społeczności żydowskiej na ziemiach polskich. Zarządzającego majątkiem Piotra Rytka-Zandberga, Seweryn Aszkenazy oskarżył o niepełne pochodzenie żydowskie i czerpanie osobistych korzyści z majątku gminy.

Z oskarżeniami Seweryna Aszkenazego spotkała się też przewodnicząca filii ZGWŻ w Poznaniu Alicja Kobus – której wina polega na byciu gorliwą katoliczką, likwidacji mienia żydowskiego w Wielkopolsce, i czerpania z tego osobistych korzyści majątkowych.

Seweryn Aszkenazy oskarżył też szefową Fundacji Ochrony Dziedzictwa Żydowskiego i przewodnicząca Komisji Rewizyjnej Gminy Wyznaniowej Żydowskiej w Warszawie Monikę Krawczyk, o bycie Żydówką z wyboru, wysprzedawanie majątku gmin żydowskich, i transferowanie połowy uzyskanych środków na konta amerykańskich organizacji żydowskich – w wyniku porozumień między Żydami połowa majątku przekazanego gminom żydowskim w III RP stała się własnością amerykańskich organizacji żydowskich.

Seweryn Aszkenazy oskarżył przewodniczącego Gminy Wyznaniowej Żydowskiej w Krakowie Tadeusza Jakubowicza o tyranie w gminie, konflikt z warszawską gminą, wzbogacenie się w związku z pełnieniem urzędu. Seweryn Aszkenazy zaproponował przeprowadzenie audytu w gminie krakowskiej by wykazać czy Jakubowicz to człowiek uczciwy czy złodziej. W razie wykazania uczciwości Jakubowicza zobowiązał się do zapłacenia za audyt, chwalenia Jakubowicza, przekazania miliona dolarów na liberalny judaizm.

W tym samym tekście, Seweryn Aszkenazy przy okazji  wypisał przedziwne opinie na temat wielowiekowych zbrodni Kościoła katolickiego na Żydach i odpowiedzialności katolicyzmu za nazizm. Niezgodność teorii o katolickim antysemityzmie z faktami, nakazuje sceptycyzm wobec i innych informacji autora tekstu.

Link do tekstu: http://www.forbes.pl/kim-sa-nasi-przywodcy-,artykuly,160629,1,1.html

Jan Bodakowski

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

3 komentarze

3 Komentarzy

 1. João João Vitor

  13 kwietnia 2018 at 15:27

  No entanto você quer despossar ascendência acelerado, negativa?

 2. fat reducing drinks

  15 kwietnia 2018 at 17:21

  Right herre is the perfect post for absolutely everyone who seriousdly would like to discover about this subject.
  You realize a whole lot it is virtually tough to dispute with you (not
  that I genuinely will have to…HaHa). You actually put a fresh spin on a subject matter
  which has been discussed for decades. Fantastic stuff, merely marvelous !

 3. androidtvbox.edu.vn

  21 kwietnia 2018 at 07:22

  Very descriptive post, I enjoyed that a lot. Will there be
  a part 2?

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra