Z zagranicy

Polskie rodziny ruszyły z pomocą rodzinom syryjskim

syria_rodzinaJuż ponad 150 rodzin syryjskich poszkodowanych w wojnie zostało objętych opieką przez Polaków biorących udział w programie Caritas Polska – Rodzina Rodzinie. Wśród darczyńców znalazło się trzech biskupów, kilka parafii, zgromadzenie zakonne, prywatne firmy oraz ponad 500 indywidualnych osób.

Spersonalizowany program pomocy dla ofiar konfliktu syryjskiego, uruchomiony na początku października, przygotowany został przez Caritas Polska na prośbę Konferencji Episkopatu Polski. Pierwszym darczyńcą obejmującym pomocą syryjską rodzinę w Aleppo został abp Stanisław Gądecki, którego nazwisko otwiera dostępną na stronie internetowej projektu, listę darczyńców. W akcję włączyli się także m. in. szczecińscy Dominikanie oraz Zgromadzenie Sióstr Urszulanek.

Partnerami Caritas Polska w projekcie Rodzina Rodzinie są: Caritas syryjska i libańska oraz polska misja Sióstr Franciszkanek w Aleppo. Partnerzy przekazują informacje o rodzinach potrzebujących wsparcia do Caritas Polska, ta zaś umieszcza je na stronie www.rodzinarodzinie.caritas.pl, gdzie każdy użytkownik internetu może poznać ich krótkie historie i podjąć się ich półrocznego wsparcia.

Pomocą obejmowane są syryjskie rodziny w Aleppo, uchodźcy syryjscy w Libanie oraz rodziny libańskie, które wskutek masowego napływu uchodźców popadły w nędzę.

„Rodziny, którymi się opiekuję straciły wszystko. Akcja, którą proponuje Caritas Polska przywraca im godność. Pytacie o ich imiona, prosicie o ich zdjęcia, o potrzeby, to są ludzie, którzy zostali zauważeni” – zauważa Siostra Urszula Brzonkalik ze zgromadzenia Sióstr Franciszkanek Misjonarek Maryi pracująca w Aleppo.

Każdy, kto chce objąć pomocą rodzinę syryjską, może to zrobić poprzez stronę internetową www.rodzinarodzinie.caritas.pl

„Chciałbym podziękować Polakom za wrażliwość i hojność – mówi dyrektor Caritas Polska, ks. Marian Subocz – Ten program jest odpowiedzią na apel Papieża Franciszka o przyjmowanie ofiar wojny do swoich parafii i domów. Dzięki niemu z anonimowego tłumu wydobywane są z szacunkiem ludzkie historie” – dziękuje za dotychczasowe zaangażowanie Polaków dyrektor Caritas.

Źródło: KEP

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

11 komentarzy

11 Komentarzy

 1. Rafał Karkosz

  27 października 2016 at 19:51

  Skandal!!!
  W zeszłym tygodniu pejsbook zablokował konta użytkowników, którzy mają inny pogląd na świat, niż liberalna socjal-demokracja. Organizatorzy Marszu Niepodległości, a także środowiska patriotyczne zostały zakneblowane, rękami Pani o bardzo polsko brzmiącym nazwisku Sylwię de Weydenthal, dyrektor facebook na Polskę, aktywną działaczkę KOD. W Niedzielę nastąpił kolejny atak środowisk lewackich i na YT został zablokowany zdroworozsądkowy kanał telwizyjny Pawła Chojeckiego i Mariana Kowalskiego „Idz pod prąd”.
  W tej chwili trwa zbiórka na prywatny serwer. Maski już opadły i każdy, który choć odrobinę
  interesuje się bieżącymi sprawami Polski, powinien stanąć po stronie niezależności, nawet tak niższowych kanałów telewizji internetowych jak IPP. Prywatne firmy monopolistyczne wprowadziły cenzurę!!! Pytanie brzmi nie czy? Tylko kiedy? Google wprowadzi podobną cenzurę! Stworzenie polskiego fejsbuka i wyszehradzką stację telewizyjno-informacyjną, to nie jest wcale głupi pomysł!!!

  • taka babka

   28 października 2016 at 11:36

   dawniej magla nikt nie blokował a teraz światowy magiel (fejsebuk) blokują. Gdzie tu postęp ?

  • Paweł

   28 października 2016 at 11:48

   Nie spamuj z tym idiotą Chojeckim i klejarzem Marianem.

   • Rafał Karkosz

    28 października 2016 at 22:16

    Brak kontrargumentów, jedynie ośmieszanie i dyskredytacja. Nie wpisuj się bolszewicką retorykę. Lepiej posłuchać Jabłonowskiego vel Olszańskiego z tzw. Związku jaszczurczego? Leszek Żebrowski vs. Jabłonowski na YT. Być może wierzysz w Kościół katolicki, a nie w samego Boga. Do kogo powinni się modlić katolicy? Do papieża, czy do Boga? „Nie będziesz miał innych bóstw przede mną”.

    Ateista pozdrawia

    • Paweł

     28 października 2016 at 22:37

     kontrargumentów jest masa i napisałem o nich w innym miejscu. Za przykład niech wystarczy, że Chojecki jest żydofilem i popiera zdradziecki PiS. Naturalnie, że Olszański jest lepszy, a pan Żebrowski kiepsko wypadł w debacie. O kościele katolickim mam niezbyt dobre zdanie, ale protestantyzm jest totalną herezją, która z Bogiem nie ma nic wspólnego. Papieża nie uznaję, żeby było jasne. Chojecki ma przecież żydów za Boga.

     • kasia

      1 listopada 2016 at 02:46

      Panie Pawle,
      Aż trudno te Pana bzdury czytać.
      Chojecki ma swoje za uszami ale w tym co Pan akurat napisał są same kłamstwa.
      Prosze podać tytuł i minutę w ich progr.inaczej jest Pan niewiarygodny żeby nie powiedzieć oszczerca.Jeżdżą po PiSie równo,nie jest żydofilem tylko widzi pozytywy,negatywy też.
      Niech Pan zacznie czytać Pismo Św.a wtedy pogadamy o Chojeckim,protestantach i katolikach chyba że Pana Prawda nie interesuje,to wtedy tylko współczuć.

      Pan Olszański nie lubi koni i nie umie jeżdzić ,niech Pan oglądnie jego jazdę,a szczyci się umiejetnościami,kłamie.
      Proszę być ostrożnym co do Olszańskiego .
      Dlaczego uzywa pseudo i jak tak nagle wypadł sroce spod…ogona.
      Po co się przebiera.
      Niech Pan przestudiuje socjotechniki.
      Nie jestem ślepą oglądaczką IPP ale Pan pisze bzdury,.
      Można kogoś nie lubić ale żeby bez faktów pomawiać.

     • Paweł

      2 listopada 2016 at 10:49

      Skąd pomysł, że nie czytam Pisma Świętego? Czytam i dlatego mogę się wypowiadać. Chojecki z Kowalskim popierają PiS i lobbują na jego rzecz. Jest to fakt i jeśli Pani tego nie wie to nie mój problem. Chojecki poparł CETA i tym samym jest zdrajcą. Ponadto Chojecki zaatakował pana Brauna, który jest patriotą. Chojecki jako protestant lub osoba, która ma z nimi wiele wspólnego staje się automatycznie filosemickim faszystą, która uważa świnie żydowskie za naród wybrany, co jest sprzeczne z Prawdą. Nie interesuje mnie, czy Olszański gra, udaje itp. Mówi prawdę i mówi mądrze póki co. Poniżej artykuł, w którym są cytaty:

      http://wolna-polska.pl/wiadomosci/z-redakcyjnej-poczty-pastor-chojecki-syjonista-2016-06

      Ps. W przypadku żydostwa nie ma pozytywów.

 2. kasia

  28 października 2016 at 02:49

  Sumienie Narodu Grzegorza Brauna mocno pomogło Kowalskiemu,by yt zablokowało ich.Taka miłość.
  A czy caritas sprowadza ich na prawdę do Polski czy to pomoc na odległośc.
  Na odległośc ok.ale żadne tutaj,niech sobie papa F.trzyma ich na Watykanie,pokoi i pieniędzy ci tam moc a nie blebla o miłosierdziu,bo nie o takim miłosierdziu mówił Jezus.
  Cóż to za pasterz,który namawia owce ,by przyjmowały wilków i to jeszcze do swej zagrody osobistej.Szok,oby Polacy zachowali rozum i nie poszli za tym samobójczym „pomysłem”.

 3. Robert B.

  28 października 2016 at 10:25

  A co zrobiły rodziny ŻYDOWSKIE dla rodzin syryjskich?

  • goj

   29 października 2016 at 18:40

   dobre pytanie!!!!!!!!!!!!

  • kasia

   1 listopada 2016 at 02:50

   Tematem jest raczej,czy ci „uchodżcy”to chrześcijanie i w jaki sposób Caritas dostaje zezwolenia skoro mieli nie byc przyjmowani.
   Papa Franek zwodzi a naiwni ida na rzeż i innych w to wciagną siłą.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra