Z kraju

Prof. Pawłowicz: Polska musiałaby mieć wolę i odwagę, żeby wyjść z Unii

pawlowicz_sejmPodczas posiedzenia Eurorealistycznego Zespołu Parlamentarnego doszło do interesującej wymiany zdań między poseł prof. Krystyną Pawłowicz a goszczącym w Polsce przedstawicielem brytyjskiej Izby Gmin, konserwatystą Danielem Krawczyńskim.

– Polska musiałaby mieć wolę i odwagę, żeby po pierwsze wyjść z tej Unii – powiedziała Krystyna Pawłowicz, odnosząc się do wysuniętej przez Daniela Kawczyńskiego propozycji zawarcia przez Polskę porozumienia o wolnym handlu z państwami EFTA. – Po drugie, to że się rozpadnie, to ja bym nie liczyła. Niemcy nie po to nas za gardło złapali, żeby nas tak łatwo wypuścić – zauważyła. – Myślę, że Wielka Brytania musi nas kusić, musi kusić inne kraje, pokazać atrakcyjność umowy EFTA, żeby Polska w ogóle zechciała zaryzykować. Ale pan, jak mi się wydaje, nie bierze pod uwagę jak ogromne jest uzależnienie finansowe, wielostronne, polityczne Polski, zwłaszcza od Niemiec, z którymi mamy największą wymianę handlową i to nie jest łatwe. W teorii dobrze to brzmi, natomiast naprawdę musiałoby się wydarzyć dużo złego w Unii, żeby Polska powiedziała „NIE”. W Polsce jest opór społeczny – 70 proc. ludzi jest szczęśliwa, że UE nam wlazła na głowę i nie widzą związku przyczynowego między zniszczeniem polskiego przemysłu [a członkostwem w UE – przyp red.] itd… – tłumaczyła.

– Jeżeli EFTA i członkostwo Wielkiej Brytanii w tej strukturze okaże się sukcesem na polu ekonomicznym, jeżeli przełoży się na wzrost stopy życiowej, to wówczas Polacy sami dojdą do wniosku – nieważne, czy nastąpi to w ciągu pięciu, dziesięciu, dwudziestu czy trzydziestu lat – że warto wyjść z UE i dołączyć do umowy EFTA – zaznaczał Kawczyński.

– My mamy sąsiedztwo rosyjskie i niemieckie i osoby, czy narody, które nie żyją w takim potwornym imadle, nie są w stanie zrozumieć nacisków piątych kolumn, różnego rodzaju agentów wpływu, które po prostu za nogi nas trzymają. Trudne to jest, szczególnie w naszym położeniu geopolitycznym – zauważyła Pawłowicz, zwracając uwagę na zakorzenioną jeszcze w społeczeństwie komunistyczną mentalność.

– Proszę nie niedoceniać woli Polaków walki za swoją ojczyznę – ripostował Kawczyński. – Jeszcze Polska nie zginęła póki my żyjemy. Dopóki są Polacy tacy, jak my, którzy wierzą w polską niepodległość, w Polskę silną i podejmującą samodzielne decyzje, to zobaczymy – dodał.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

11 komentarzy

11 Komentarzy

 1. Soroka

  27 października 2016 at 19:15

  Pani Profesor zapomniała jeszcze dodać, że ta piata kolumna wszelaka, prowadzi z całą mocą ogłupianie Polaków od urodzenia. Zgłupienie w Polsce jest tak wielkie, że przechodzi wszelkie pojęcie. Nawet duchowieństwo katolickie jest totalnie zgłupiałe. To się po prostu nie mieści w głowie jak Polacy upadli umysłowo.

 2. rebeliant80

  27 października 2016 at 19:19

  Niestety obawiam się, że Polaków takich jak my ubywa a liczba tamtych drugich niepokojąco wzrasta.

 3. Rafał Karkosz

  27 października 2016 at 19:50

  Skandal!!!
  W zeszłym tygodniu pejsbook zablokował konta użytkowników, którzy mają inny pogląd na świat, niż liberalna socjal-demokracja. Organizatorzy Marszu Niepodległości, a także środowiska patriotyczne zostały zakneblowane, rękami Pani o bardzo polsko brzmiącym nazwisku Sylwię de Weydenthal, dyrektor facebook na Polskę, aktywną działaczkę KOD. W Niedzielę nastąpił kolejny atak środowisk lewackich i na YT został zablokowany zdroworozsądkowy kanał telwizyjny Pawła Chojeckiego i Mariana Kowalskiego „Idz pod prąd”.
  W tej chwili trwa zbiórka na prywatny serwer. Maski już opadły i każdy, który choć odrobinę
  interesuje się bieżącymi sprawami Polski, powinien stanąć po stronie niezależności, nawet tak niższowych kanałów telewizji internetowych jak IPP. Prywatne firmy monopolistyczne wprowadziły cenzurę!!! Pytanie brzmi nie czy? Tylko kiedy? Google wprowadzi podobną cenzurę! Stworzenie polskiego fejsbuka i wyszehradzką stację telewizyjno-informacyjną, to nie jest wcale głupi pomysł!!!

  • Szukający drogi

   27 października 2016 at 21:26

   A po co się pchacie na ten portal? Poszukajcie sobie innego, jak vk.com, wykupcie własny serwer lub skorzystajcie z ogromnych możliwości hostingu.

   • Robert B.

    27 października 2016 at 21:56

    W czyim imieniu przemawiasz?

    • Szukający drogi

     28 października 2016 at 06:53

     Nie oceniaj innych swoją miarą.

     • Robert B.

      28 października 2016 at 10:14

      A czyją miarą mam osądzać? Twoją? To niech się przynajmniej dowiem, JAKA to miara. W CZYIM imieniu przemawiasz?

 4. Robert B.

  27 października 2016 at 21:17

  Oprócz imadła rusko-niemieckiego do Polski przyłożona jest od środka destrukcyjna, żrąca siła żydostwa. Jedyne pocieszenie to to, że nie jesteśmy pod tym względem wyjątkiem…

 5. Czesław

  28 października 2016 at 06:30

  Pani prof.Pawłowicz to jest bardzo odważna „w gadaniu” ale już nie w głosowaniu np. w sprawie Kresowiaków.

 6. Pingback: xmt85c4wx5ctwxw3tcerthve56

 7. Pingback: http://falschgeldkaufen.blogspot.com/2017/01/wo-kann-ich-falschgeld-kaufen.html

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra