Z zagranicy

Oburzenie Rzymu na Budapeszt za słowa prawdy o łamaniu unijnych zasad migracji

paolo_gentiloni_2015-jpegSzef włoskiej dyplomacji Paolo Gentiloni jest oburzony słowami prawdy, które usłyszał od Węgrów. Otóż Minister Spraw Zagranicznych Węgier Peter Szijjarto bardzo słusznie zarzucił Włochom, że łamią unijne zasady dotyczące migracji. W wypowiedzi dla agencji MTI odniósł się między innymi do niedawnej deklaracji włoskiego premiera Matteo Renziego, żeby odbierać pieniądze krajom, które nie chcą relokacji imigrantów.

– Renzi zupełnie nie rozumie sytuacji. (…) Środki europejskie przysługują krajom członkowskim Europy Środkowej. To Włochy nie wywiązują się ze swych obowiązków. Gdyby lepiej przestrzegały wspólnych norm i reguł, presja imigracyjna na UE byłaby znacznie mniejsza. (…) Kraje Europy Środkowej wraz z przystąpieniem do Unii otworzyły swoje rynki dla firm z Europy Zachodniej, w tym także z Włoch. Dodał, że przyniosło to im znaczne zyski. – mówił szef węgierskiego resortu spraw zagranicznych.

Nie musiał długo czekać na odpowiedź szefa włoskiej dyplomacji Paolo Gentiloniego, który stwierdził – Murami i referendum Węgry zawsze potwierdzały, że łamią europejskie reguły w sprawie migracji. Teraz niech przynajmniej unikają pouczania Włoch.

Komentarz Prawego – Włochy same nic pozytywnego nie zrobiły w kwestii kryzysu imigracyjnego. Włoskie okręty praktycznie porywają Libijczyków z łódek kilometr od ich linii brzegowej, a więc jeszcze na ich wodach terytorialnych i później zamiast wyładować ich na libijskim brzegu, a łódki zatopić przywożą ich do Europy. Tak więc nie dosyć, że nie robią nic pozytywnego, to jeszcze próbują siłą i pomysłami na unijny budżet zmusić inne kraje, a szczególnie państwa Europy Środkowej do realizacji tak samo obłąkańczej polityki migracyjnej. Tak więc słowa szefa resortu dyplomacji Węgier są jak najbardziej uzasadnione. A ciekawe jaki byłby we Włoszech wynik demokratycznego referendum w sprawie „uchodźców”?

 

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

1 komentarz

1 Komentarz

  1. Umanizzare presidios

    5 listopada 2017 at 16:23

    Great post.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra