Z zagranicy

Polacy pójdą do więzienia za obrzucenie muzułmanów bekonem

prawy.pl_images_nowe_stories_islam_meczetsxchuDwóch polskich imigrantów w Wielkiej Brytanii usłyszało wyrok ośmiu miesięcy więzienia za wtargnięcie do londyńskiego meczetu i obrzucenie modlących się tam muzułmanów bekonem.

Sędzia uznał to za przestępstwo na tle nienawiści rasowej i religijnej. Pierwszy z Polaków, Piotr Cz. ma 28 lat. Drugi, Mateusz P. jest o siedem lat młodszy.

Zdaniem prokuratury obaj mężczyźni byli pijani, kiedy wtargnęli do muzułmańskiej świątyni. W ocenie prokuratury czyn, którego się dopuścili obrzucając muzułmanów mięsem zwierzęcia, które uważane jest przez muzułmanów za nieczyste, za przestępstwo na tle nienawiści o „wysokim kalibrze”.

Co ciekawe angielskie sądy nie są tak wrażliwe na łamanie praw katolików, obrażanie ich oraz inne przejawy nienawiści wobec nich.

Źródło: TVP Info

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

1 komentarz

1 Komentarz

  1. Rivercove Residences

    14 grudnia 2017 at 17:51

    Shiva habitait dans etait si enthousiaste,

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra