Z kraju

Łamie bariery, dodaje odwagi, ratuje życie i wzrusza do łez

matki_mezne_czy_szalone1Efekt, jaki wywołuje lektura świadectw heroicznych matek, które wbrew zaleceniom lekarzy, z narażeniem życia ratowały swoje nienarodzone dzieci, nie da się porównać z niczym.

Abstrahując już od emocjonalnego wymiaru lektury tego niezwykłego albumu, na jaki oprócz poruszających do głębi świadectw, składają się piękne zdjęcia autorstwa Marty Dzbeńskiej-Karpińskiej, ma on tę niezwykłą siłę wpływania na rzeczywistość, jakiej na próżno szukać w innych, nawet najbardziej wzruszających pozycjach książkowych. Najlepszy dowód to fakt, iż po jego lekturze kilka matek zdecydowało się za wszelką cenę ocalić swoje nienarodzone dzieci. Świadectwa kobiet, które były w podobnych sytuacjach dały siłę, wiarę i nadzieję. I wówczas stał się cud…

Matki mężne czy szalone? A może po prostu współczesne święte, które wbrew wszystkim i wszystkiemu zaufały Panu Bogu… Książka-album Marty Dzbeńskiej-Karpińskiej (już druga edycja), jak sama przyznaje „to opowieść o odwadze, miłości i nadziei. O dramatycznych wyborach zwyczajnych ludzi i zwycięstwie życia. O męstwie, które pozwala przezwyciężyć lęk i rodzi gotowość do narażenia swojego zdrowia, a nawet złożenia ofiary z własnego życia – w imię wartości, jaką stanowiło dla sfotografowanych przeze mnie matek życie ich nienarodzonych dzieci”. „Ale też o upartym dążeniu do pełnienia marzeń o dziecku i realizacji macierzyńskiego powołania – o szaleństwie miłości, z której rodzi się życie” dodaje.

Marcie Dzbeńskiej-Karpińskiej udało się uchwycić istotę kobiecego piękna, przez tak wielu współczesnych pogardzaną. Piękna, na które składa się nie tylko wygląd, lecz również miłość, wrażliwość, odwaga i gotowość do poświęcenia. Tych ostatnich cech nie da się nadrobić najlepszą szminką.

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Kliknij, aby dodać komentarz

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra