Z zagranicy

Eksperci: Wielka Brytania straci ponad 65 mld funtów na Brexicie

funt_brytyjskiWielka Brytania najprawdopodobniej straci ponad 65 mld funtów w inwestycjach ze względu na decyzję o wyjściu z Unii Europejskiej – pokazuje opublikowane w poniedziałek badanie przeprowadzone przez brytyjski think tank Center for Business and Economics Research (CEBR).

Przy okazji badania przeprowadzono rozmowy z 1015 szefami firm odnośnie ich decyzji inwestycyjnych od referendum 23 czerwca, w którym prawie 52 proc. Brytyjczyków opowiedziało się za opuszczeniem wspólnoty w nadziei odzyskania kontroli nad granicami i uzyskania większej swobody gospodarczej.

Jedna trzecia pytanych inwestorów odpowiedziała, że albo przesuną w czasie inwestycje, albo w ogóle z nich zrezygnują z powodu decyzji Brytyjczyków o Brexicie.

Jako główne powody przytoczyli dane o spadku wartości brytyjskiego funta i wzrost inflacji. Obiektem ich niepokoju jest również przyszłość wspólnego rynku Wielkiej Brytanii i UE.

„W oparciu o odpowiedzi udzielone przez biznesmenów odnośnie do wartości planowanych przez nich inwestycji wstrzymanych ze względu na Brexit, szacujemy łączną wartość zaniechanych i przesuniętych w czasie inwestycji na 65,5 mld funtów” napisali przedstawiciele CEBR w specjalnie wydanym komunikacie.

Większość spośród tych firm działa w branży IT oraz telekomunikacyjnej.

Źródło: Press TV

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

14 komentarzy

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra