Kultura

Goły facet z genitaliami ociera się o figurę Jezusa, czyli Centrum Sztuki Współczesnej. ZDJĘCIA!

Normalni ludzie nie są w stanie wyobrazić sobie jak w zdeprawowany sposób są marnowane ich podatki. Czy pieniądze Polaków przeznaczane są na inwestycje które sprawią, że życie Polaków będzie łatwiejsze, zdrowsze i bezpieczniejsze? Nie. Przeznaczane są między innymi na tzw. sztukę nowoczesną.

 

Utrzymywane z podatków warszawskie Centrum Sztuki Współczesnej, mieszczące się w salach Zamku Ujazdowskiego, prezentuje do 15 listopada wystawę sztuki nowoczesnej „British British Polish Polish: Sztuka krańców Europy, długie lata 90. i dziś”.

Jednym z eksponatów na tej wystawie jest wyświetlany na ścianie film Jacka Markiewicza „Adoracja” (na stronach ministerstwa kultury dzieło to nazywa się „Adoracja Chrystusa”). Jest to zapis dyplomu artysty z 1993 roku. Na filmie nagi facet ociera się o naturalnej wielkości figurę Jezusa przybitego do krzyża. Krucyfiks leży na podłodze. Goły facet, eksponując genitalia, leży raz z jednej, raz z drugiej strony ukrzyżowanego. Maca rekami po ciele Jezusa i namiętnie się do figury przytula. Molestowany przez artystę krucyfiks jest średniowiecznym zabytkiem i pochodzi zbiorów Muzeum Narodowego.

 

Przeczytaj także: Gazeta Wyborcza zachwycona profanowaniem Bożego Ciała >>

W wywiadzie dla dwojga innych artystów znanych z podobnego podejścia do sztuki, Kozyry i Żmijewskiego, artysta szczerze deklarował swoje intencje – "Gdy wszedłem do kościoła w Warszawie i zobaczyłem ludzi modlących się do wyrzeźbionego niby-boga, przeżyłem szok. Do pracy, w której pieszczę Chrystusa motywowała mnie chęć obrazy tego, co nie jest Bogiem. I mimo wszystko jest to praca religijna – o uwielbieniu Boga. Liżąc wielki średniowieczny krucyfiks, dotykając go nagim ciałem, obrażając go, gdy leży pode mną, modlę się do Prawdziwego Boga" (cytat z: http://www.culture.pl/baza-sztuki-pelna-tresc/-/eo_event_asset_publisher/eAN5/content/jacek-markiewicz).

 

Przeczytaj także: Najświętszą Hostię sprzedają w… hamburgerze! >>

Na stronie culture.pl można zapoznać się z biografią artysty. Tworzywem jego prac były: krew, sperma, ubrania zmarłej matki i kał (w Centrum Rzeźby Polskiej w Orońsku wystawił własną kupę). W swoich pracach artysta umieszczał zdjęcia ze swoich praktyk onanistycznych. W twórczości wykorzystywał odór moczu. W jednej wystaw, w zaciemnionym pomieszczeniu wystawił swoje nagie ciało, chwaląc się, że w mroku albo wzbudzał odrazę widzów albo był pieszczony oralnie.

 

Przeczytaj także: W Dzień Papieski spalili kapliczkę Matki Boskiej w Miedzeszynie >>

W późniejszych pracach artysta wystawiał pornograficzne instalacje składające się z wynajętych prostytutek. Mówiąc o swoich instalacjach deklarował pogardę dla kobiet wyniszczonych prostytucją.

Inne dzieła polegały na potajemnym nagraniu i upublicznieniu swojej spowiedzi. Fotografowaniu tatuaży więźniów z elementami religijnymi. Bluźnierczym wykorzystaniu różańca odmawianego przez słuchaczy Radia Maryja w instalacji video.

tekst i fot. Jan Bodakowski

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

114 komentarzy

114 Komentarzy

 1. BOrys

  27 października 2013 at 08:57

  No i nic nikt z tym nie robi? Przecież sprawa winna byc nagłośniona, przed tym centrum „kultury” powinni protestować ludzie, a do ministra kultury winno byc wystosowane ismo w sprawie.

 2. Joe Chal

  27 października 2013 at 10:43

  Zwykle jest tak, ze goly facet ma genitalia a czy ocieranie sie o figurke Jezusa jest forma sztuki?

 3. piotr

  27 października 2013 at 12:12

  Tego bydlaka za jaja powinno się powiesić na rynku -by ludzie dobrze widzieli kto on taki

 4. Sylwester Piotrowski

  27 października 2013 at 12:59

  Poproszę o adres zamieszkania „artysty”.

 5. mgtonic

  27 października 2013 at 13:33

  zwyrodnialcom ,profanatorom należy się niograniczony odwet wszystkimi dostępnymi metodami!!!!!!!!!!

 6. Kamil

  27 października 2013 at 14:21

  On musi być chory psychicznie!

 7. Aneta

  27 października 2013 at 16:48

  bardzo proszę prawy.pl o zainicjowanie protestacyjnej akcji mailingowej i utworzenie petycji w tej sprawie ze swojej strony deklaruję rozpowszechnienie tej akcji na facebook i wśród znajomych. Tylko wtedy pisanie o tym ma sens – to musi być konkretna odpowiedz nas chrześcijan.

 8. Mikołaj

  27 października 2013 at 17:35

  Nie daj Boże w końcu ktoś nie wytrzyma. I w ramach happenigu wykastruje publicznie takiego „artystę” a potem nakarmi tym co obciął. Wybaczać rzecz Boska, ludziom przychodzi trudniej. Mam nadzieję że do tego nie dojdzie, ale kto sieje wiatr zbiera burzę.

 9. Jola

  27 października 2013 at 18:41

  Ty zwyrodnialcu nawet największy ateista jakiej kolwiek religii nie zrobił by czegoś takiego . Ty nazywasz to sztuką.To jest centrum profanacji a nie sztuki .Powinno się to zamknąć razem z tym psycholem.

 10. Andrzej

  27 października 2013 at 19:24

  Protesty słać, ale najważniejsze chwycić za różańce i modlić się za ojczyznę i za tych, którzy stanowią prawo. Kto przestrzega prawa sam jest wrażliwy na jego łamanie choćby był niewierzący. Tu jeszcze trzeba ekspiacji za ten czyn. Wszyscy czciciele Jezusa Chrystusa do modlitwy.

 11. edyta

  27 października 2013 at 21:42

  to, że pokazują człowieka chorego psychicznie świadczy tylko o poziomie ludzi, którzy zezwalają na taką wystawę….sztuka powinna przedstawiać klasę i smak o tego co jest pokazane nie da się nawet nazwać obrzydliwością….brak szacunku do Boga i ludzi a przede wszystkim do siebie…..ten człowiek wymaga dużo modlitwy bo zły odebrał mu całkiem już rozum

 12. Andrzej

  28 października 2013 at 00:15

  Cóż, krótko: ten debil powinien skończyć na szubienicy. Bo skoro dla niego nie ma świętości, to zasada oko za oko w zupełności rozwiązałaby sprawę. Gdzie jest dyrektor, dyrekcja tego chłamowego centrum???? Debilizmu uleczyć się nie da, ale dyrektora zwolnić się powinno.

 13. Melchizedek

  28 października 2013 at 01:29

  Ot i wspolczesna „sztuka”

 14. Irena

  28 października 2013 at 07:23

  KTOŚ KTO TO ROZPOWSZECHNIA POWINIEN LECZYĆ SIĘ U DOBREGO PSYCHIATRY W ZAMKNIĘCIU BEZ DOSTĘPU DO NETU.

 15. Jarek48

  28 października 2013 at 10:03

  Czy nie znajdzie się choć jeden sprawiedliwy, który odetnie te genitalia.

 16. cfany

  28 października 2013 at 11:19

  Pisze się „stolec”, a nie „kupa”. Bądźmy dorośli

 17. Anna

  29 października 2013 at 00:43

  [quote name=”Aneta”]bardzo proszę prawy.pl o zainicjowanie protestacyjnej akcji mailingowej i utworzenie petycji w tej sprawie ze swojej strony deklaruję rozpowszechnienie tej akcji na facebook i wśród znajomych. Tylko wtedy pisanie o tym ma sens – to musi być konkretna odpowiedz nas chrześcijan.[/quote]

  ……dokładnie !!! Popieram i również podpisuję się pod tym apelem.

 18. Marek

  29 października 2013 at 08:14

  O co wam chodzi! Pokazuje jak wielbi pana,tak jak ksiądz pokazuje dzieciom jak Bug je kocha!

 19. Alicja

  29 października 2013 at 13:17

  BOŻE WYBACZ BO NIE WIEDZĄ CO CZYNIĄ. MÓDLMY SIĘ ZA NICH BRACIA I SIOSTRY.

 20. ARGON023

  29 października 2013 at 13:57

  PROTEST!!! jestem za zorganizowaniem w Miastach PROTESTU

 21. Janusz

  29 października 2013 at 17:43

  Są na świecie ludzie, którzy zrobią wszystko, ABSOLUTNIE WSZYSTKO, aby zaistnieć w przestrzeni publicznej, i tego im nikt nie zabroni, ale zupełnie czym innym jest promowanie tego typu zachowań, zwłaszcza za publiczne pieniądze, tego typu działalność jest już obwarowana prawem. Każdy normalny człowiek, wierzący czy niewierzący ma coś takiego, jak poczucie godności własnej i ludzi w ogóle, niestety, coraz więcej „artystów” – jak pokazują ich dzieła – nie posiada tego, niewątpliwie najważniejszego pierwiastka ludzkiego, jakim jest poczucie godności. Zastanawiające jest to, jaki cel przyświeca tym, którzy promują dzieła będące świadectwem utraty poczucia godności przez ich twórców? Warto pytać o to tych, którzy promują antysztukę (nie jest sztuką to, co, zamiast przyczyniać się do rozwoju duchowego i intelektualnego człowieka, wprowadza zamęt, zaburza rozwój zwłaszcza młodego człowieka i obraża uczucia religijne ludzi w ogóle) i chronią jej twórców.

 22. Piotr

  29 października 2013 at 19:24

  Ja się pytam autora tego artykułu: dlaczego w stosunku do tego idioty używasz słowa „artysta”? Jakim prawem? Jeśli nie wyznajesz tych samych zasad określania sztuki jak oni to nie nazywaj ich artystami bo zwyczajnie na to nie zasługują. A przynajmniej użyj cudzysłowia

 23. Aska

  29 października 2013 at 21:39

  W głowie się nie mieści coś takiego???? słabo mi się robi jak patrzę na to. PAN BÓG cierpliwy ale sprawiedliwy. Dołączam do PROTESTU!!!!

 24. Katolik Michał

  29 października 2013 at 22:33

  Panie przepraszam Cię za Jacka Markiewicza, Boże bądź miłościw swemu dziecku, ukaż mu swą miłość aby zrozumiał swój błąd i miał okazję przebłagać o Twe wybaczenie, o Panie!

  Kocham Cię Jezu i cierpię z Tobą te okrótne zniewagi, wszak Tyś Święty Boży nasz Pan i Zbawiciel!!!
  Miej litość Chryste.

 25. ja

  29 października 2013 at 23:20

  [quote name=”Marek”]O co wam chodzi! Pokazuje jak wielbi pana,tak jak ksiądz pokazuje dzieciom jak Bug je kocha![/quote]

  może Twoja rzeka Cię kocha…

 26. Przemek

  29 października 2013 at 23:27

  ZRÓBMY POZEW NA TEGO ‚ARTYSTE’ . Zgłaszać się na mail. Tego nie mozna tak zostawić. Za duzo sobie pozwolił. Nie licząc rzeczy, które juz ma na swoim koncie. Co za bydlak. Splugawił i obraził mnie najgorzej jak tylko mógł. Módlmy się, ale powinniśmy jako polacy zrobić z tym porządek. Zjednoczmy się !!!

 27. Natalia

  29 października 2013 at 23:48

  Wooooow ;/

 28. Natalia

  29 października 2013 at 23:52

  Artyzm widzę sięga apogeum .To sie teraz nazywa sztuką XXI wieku? Marne pionki próbują bawić się w twórców sztuki? Pseudoartyści obrażają kościół i mas samych.Nie ważne jakimi jesteśmy katolikami.Musimy się temu sprzeciwiać.Nawet zwierze ma zahamowania.Tę hołotę trzeba wytępić. Sprzeciw !

 29. Teresa

  30 października 2013 at 06:47

  KTURYS ZA NAS CIERPIAŁ RANY JEZU CHRYSTE ZMIŁUJ SIE NAD NAMI PRZEPRASZAM CIE JEZU UKOCHANY ULITUJ SIE NAD SWIATEM ULITUJ SIE NAD NAMI INAD CAŁYM SWIATEM JEZU UFAM TOBIE BŁAGAM O PRZEMIANĘ SERC DLA GRZESZNIKÓW PANIE JEZU BŁAGAM ZEJDZ NA ZIEMIE I ZROB Z TYM WSZYSTKIM PORZADEK — TU NIE DA SIE ŻYĆ błagam CIE O TO

 30. OLKA

  30 października 2013 at 06:59

  CO W GŁOWIE TAKIEGO AUTORA ? CZY TYLKO ,,BŁAGANIE O ROZGŁOS ,, ? CZY JUŻ ,,ZBOCZENIE WYNATURZONE ,,? SZOK !

 31. OLKA

  30 października 2013 at 07:22

  [quote name=”ja”][quote name=”Marek”]O co wam chodzi! Pokazuje jak wielbi pana,tak jak ksiądz pokazuje dzieciom jak Bug je kocha![/quote]

  może Twoja rzeka Cię kocha…[/quote]
  dobrze że przynajmniej Bóg dużą literą ,ale kompromitacja chłopie !!

 32. Jurek

  30 października 2013 at 09:06

  dla mnie to jakiś chory człowiek a podziwiający go też powinni się zbadać!!!

 33. Neon

  30 października 2013 at 10:24

  ———————- Mój ból Z TYCH wypisywanych SZYDERSTW przez SZYDERCÓW ofiaruję KRÓLOWEJ POLSKI Niepokalanie Poczętej Marii Pannie! Królowej Nieba i Ziemi na wyrwanie dusz ze szponów szatanowi. ///////////////////////////////////////////

 34. marek andrzej

  30 października 2013 at 10:37

  Ludzie ! Dosyć tego !!
  Tak dalej być nie może…

 35. Elżbieta

  30 października 2013 at 10:47

  Wyrażam swój stanowczy sprzeciw wobec użycia w ramach wystawy „BRITISH BRITISH POLISH POLISH: Sztuka krańców Europy, długie lata 90. i dziś” filmu Jacka Markiewicza „Adoracja” („Adoracja Chrystusa”), który narusza moje uczucia religijne i w moim przekonaniu jest formą profanacji najważniejszego dla mnie znaku wiary jakim jest Krzyż. Żądam usunięcia tego filmu z wystawy.

 36. Paulina

  30 października 2013 at 11:46

  To jest obrzydliwe! Karygodne! To jawna profanacja Krzyża, symbolu mojej wiary! Może niech się ociera penisem o Koran? Od razu by mu go odcięli za to! Jeśli jest jakaś petycja, w sprawie ukarania pomysłodawców i wykonawców tego projektu, to chętnie się pod nią podpiszę! To obraza moich uczuć religijnych, a to jest podobno karalne?!

 37. Basia

  30 października 2013 at 12:07

  Nasze podatki ida na obrarzanie Pana Jezusa.

  Mahometa nie obrazisz bo Ci głowę utną

  Dobry Jezu,jak długo jeszcze cierpiec to bedziesz.

 38. Katolik Michał

  30 października 2013 at 20:30

  [quote name=”Przemek”]ZRÓBMY POZEW NA TEGO ‚ARTYSTE’ . Zgłaszać się na mail. Tego nie mozna tak zostawić. Za duzo sobie pozwolił. Nie licząc rzeczy, które juz ma na swoim koncie. Co za bydlak. Splugawił i obraził mnie najgorzej jak tylko mógł. Módlmy się, ale powinniśmy jako polacy zrobić z tym porządek. Zjednoczmy się !!![/quote]

  Popieram.
  Proszę o mail.

 39. Worcisław

  30 października 2013 at 21:49

  Ale o co chodzi? Przecież to kawałek drewna i metalu.
  Czy czcicie figurki??
  W Iranie nie można wyrzucić gazety, bo tam się pojawia słowo Allah. Czy też tak chcecie?

 40. Rafał

  30 października 2013 at 23:36

  [quote name=”Katolik Michał”][quote name=”Przemek”]ZRÓBMY POZEW NA TEGO ‚ARTYSTE’ . Zgłaszać się na mail. Tego nie mozna tak zostawić. Za duzo sobie pozwolił. Nie licząc rzeczy, które juz ma na swoim koncie. Co za bydlak. Splugawił i obraził mnie najgorzej jak tylko mógł. Módlmy się, ale powinniśmy jako polacy zrobić z tym porządek. Zjednoczmy się !!![/quote]

  Proszę o kontakt. Takich trzeba tępić!!!

 41. jozek

  31 października 2013 at 03:55

  [ Karygodne! name=”Natalia” [quote name=”Natalia”]Artyzm widzę sięga apogeum „Nawet zwierze ma zahamowania.” Tak, nawet zwierze ma. Poza tym zwierze by czegos takiego nie wymyslilo. Nie maja za to hamulcow opanowani przez bestie.

 42. Józef Stalin

  31 października 2013 at 11:16

  pogielo was calkiem – sporo tu idiotow

 43. Przemek

  31 października 2013 at 12:58

  ‚JózefieStalin’ i powiedz chłopie , w jakim celu to napisałeś?

 44. Piotr

  31 października 2013 at 13:09

  Modlmy sie za tych ludzi bo sa opetani aby dobry Bog I jego milosierdzie splynely na nich I odwrocily ich od zlego. Wszyscy jestesmy bowiem powolani do nieba.

 45. Piotr

  31 października 2013 at 13:28

  A gdzie ten „artysta” mieszka?

 46. Michał

  31 października 2013 at 14:04

  Religię jako taką należy ośmieszać, obrażać, niszczy na wszelki możliwy sposób jako największą patologię. Coś, co przez tysiąclecia ograniczało prawa i wolności człowieka, mordowało miliony ludzi, ograniczało rozwój cywilizacyjny i naukowy, coś, co obecnie wciąż próbuje wywierać ogromny wpływ na nasze wolności i prawa w imię chorych wymysłów dzikusów z epok kamienia i brązu nie zasługuje na najmniejszy szacunek. Plugawe, mitologiczne ścierwo (nie tylko chrześcijańskie, ale każde inne też) zasługuje na najwyższy stopień pogardy.

 47. Łukasz

  31 października 2013 at 14:17

  [quote name=”Katolik Michał”][quote name=”Przemek”]ZRÓBMY POZEW NA TEGO ‚ARTYSTE’ . Zgłaszać się na mail. Tego nie mozna tak zostawić. Za duzo sobie pozwolił. Nie licząc rzeczy, które juz ma na swoim koncie. Co za bydlak. Splugawił i obraził mnie najgorzej jak tylko mógł. Módlmy się, ale powinniśmy jako polacy zrobić z tym porządek. Zjednoczmy się !!![/quote]

  Popieram.
  Proszę o mail.[/quote]

  Katoliku Michale… Czy musisz się tytułować aby czuć się członkiem wspólnoty? 😀

 48. Łukasz

  31 października 2013 at 14:21

  [quote name=”Piotr”]A gdzie ten „artysta” mieszka?[/quote]

  Piotrze, czyżbyś pragnął wymierzyć sprawiedliwość? Cholera, nie ładnie… Chwila, w imię Boga? Jak tak to co innego…

 49. Mery

  31 października 2013 at 16:44

  Do @Michała: A takie piękne nosisz imię, które oznacza „Któż jak Bóg”. Masz potężnego patrona, św.Michała Archanioła, czy wiesz o tym? Poproś Go o przewodnictwo, bo jeszcze daleka droga przed Tobą. Powodzenia!

 50. Przemek

  31 października 2013 at 16:57

  Worcisławie….
  Wiesz pewnie dobrze o co w tym chodzi. A jeśli nie – powiem Ci. Otóż widujemy sporo takich ludzi, którzy w portfelu noszą zdjęcia swoich najbliższych – mamy, dzieci, męża żony… Często jak stoi się w kolejce do kasy sklepowej, to widać to b. wyraźnie. Uważasz ,ze ludzie robią to, bo kochają kawałek papieru fotoaktywnego wielkosci 3,5 cm x 4,5 cm?

 51. Franciszek

  1 listopada 2013 at 06:14

  Mnie się podoba – to Sztuka. Prowokuje do dyskusji, nie pozostawia obojętnym. Ma moc sprawczą. Moc Ducha Świętego!

 52. krzysztof

  1 listopada 2013 at 06:55

  Ma rację Przemek, że bluźniercy chcą nas prowokować. Trzeba się zastanowić gdzie jest granica prowokacji a nawoływania do nienawiści. Wstyd, że za publiczne pieniądze finansowane są niby artystyczne, twórcze majaki psychicznie chorych i miernot którzy chcą w mediach zaistnieć. Ta władza wielokrotnie się skompromitowała. Ciekawe co na to p. min kultury B. Zdrojewski. Nie wiem czy nie należałoby ogłosić bojkotu zakupów w sklepach wyrobów z firm które popierają walkę z wiarą. Polska jako kraj katolicki głosami swoich synów powinna odwołać ten Rząd który dopuszcza możliwość siania nienawiści do Katolików

 53. Mery

  2 listopada 2013 at 14:39

  Spójrzmy do Księgi Rodzaju, rozdz.19.
  Jeżeli mieszkańców Sodomy, pragnących „zabawić się” z gośćmi Lota uznamy za artystów posługujących się prowokacją, badających moc tradycyjnego prawa gościnności to i nasz „artysta”wpisuje się w ich grono.Oni przekroczyli „tabu”, Lot zaś bronił swoich gości przed rozpustą.
  Gdzie sytuuje się artyzm człowieka współczesnego, który nie szanuje przedmiotów kultu swych współziomków?Gdzie jest człowieczeństwo owego artysty?
  Nie rozróżnia znaczeń, bo „adoracja” nie równa się „profanacja”.

 54. Mery

  2 listopada 2013 at 15:04

  Niniejszym składam wyrazy współczucia Rodzicom Markiewicza oraz jego nauczycielom i wychowawcom.Ich wysiłki wprowadzenia go w naszą kulturę i cywilizację „spaliły na panewce”.
  „Wolno psu szczekać i na Pana Boga”- mówi stare polskie porzekadło.
  Cóż „artysta”utracił poczucie wspólnoty z rodzajem ludzkim i sam o sobie wydał najgorsze świadectwo. To przykre dla odbiorców, a smutne najbardziej dla jego kondycji.
  Szkoda,że udostępniono mu eksponaty muzealne, których nie pozwala się traktować w sposób dowolny innym.

 55. ttt

  3 listopada 2013 at 10:04

  a co tu jest obraźliwego? kawałek drewna obraził? drewnianą rzeźbę.
  przecież się ośmieszacie pisząc o tym, że to obraźliwe.
  Sami całujecie jakieś krucyfiksy w kościele, jecie jakieś wafle mówiąc, że to jest ciało Chrystusa. Sami jesteście szaleni

 56. Przemek

  3 listopada 2013 at 12:05

  [quote name=”ttt”]a co tu jest obraźliwego? kawałek drewna obraził? drewnianą rzeźbę.
  przecież się ośmieszacie pisząc o tym, że to obraźliwe.
  Sami całujecie jakieś krucyfiksy w kościele, jecie jakieś wafle mówiąc, że to jest ciało Chrystusa. Sami jesteście szaleni[/quote]

  I kolejny Kolega, dla którego zdjęcie własnej matki, albo dziecka jest tylko kawałkiem papieru….

 57. Katolik Michał

  3 listopada 2013 at 22:09

  Katoliku Michale… Czy musisz się tytułować aby czuć się członkiem wspólnoty? :D[/quote]

  Mam styczność z wieloma narodowościami, kulturami i dużo podróżowałem po świecie i nikt nigdzie nie posunął się aż tak daleko. Nie mogę się pogodzić z faktem, iż w mieście w którym przyszło mi mieszkać, stolicy mojej ojczyzny ktokolwiek publicznie, bezkarnie i za pieniądze z podatków ma możliwość obrażać Boga większości – gdzie tu poszanowanie praw, demokracja lub choćby zwyczajny szacunek do współobywateli?

  Członkiem Kościoła jestem nie przez wpisy wyrażające stan moich uczuć związany z obrazą mojego Pana Jezusa Chrystusa ale przez wiarę, Komunię i życie!
  Poprzez wpis Katolik staram się być wyrazisty i jak widać wypowiedź #54 (inny Michał niestety jeszcze się nie nawrócił – oby zdążył – i nie pragnie zbawienia. 🙁 ) miałem rację.
  Pokój i Dobro.

 58. mmm

  5 listopada 2013 at 04:55

  [quote name=”Piotr”]A gdzie ten „artysta” mieszka?[/quote]
  W Płocku ma własną „galerię” dla takich jak on zboczeńców.

 59. marek

  5 listopada 2013 at 05:37

  To wariat i czubek, niebezpieczny psychopata. Jestem pewien że ten dewiant napastuje dzieci i gwałci nieletnich.
  Ludzie sami muszą się bronić przed takimi zboczeńcami, bo władza ich nie obroni.Mam nadzieję że tego Markiewicza też ktoś popieści.

 60. ANIA

  5 listopada 2013 at 16:09

  MASAKRA JAK LUDZIE PROFANUJĄ PANA JEZUSA I KRZYŻ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 61. Wiesław

  6 listopada 2013 at 11:06

  protestuję przeciw obrazie symboli

 62. lidia

  6 listopada 2013 at 11:55

  Protestuję przeciw temu pseudo artyście. To nie jest artysta ale sam szatan w tym pseudo artyście znieważa Naszego PANA JEZUSA CHRYSTUSA KRÓLA KRÓLÓW I PANA PANÓW.Dlaczego brak wypowiedzi sprzeciwu wobec tej wystawie pani Gronkiewicz pana Prezydenta i pana Premiera przecież wiedzą że POLSKA jest krajem katolickim i został obrażony i znieważony Nasz BÓG.

 63. Czesław

  6 listopada 2013 at 14:17

  W muzeach nie wolno dotykać eksponatów a temu zboczkowi wolno ? Kto z muzeum pozwolił na niszczenie zabytkowego dzieła ?

 64. Janusz

  6 listopada 2013 at 16:48

  Bluźnierstwo!!!!!!!!!!!

 65. Krzysiek

  6 listopada 2013 at 17:17

  Kolejny odważny „artysta” w stylu nergala. Mam dla tego typu ludzi propozycję – jeżeli chcecie szokować i macie troszkę odwagi to proszę spróbować tego typu „sztuki” np. z Koranem lub podobizną Mahometa… łatwo jest obrażać kogoś kto nie będzie się bronić. To tyle – czekam na odważnych!

 66. Emilia

  6 listopada 2013 at 18:57

  PROTESTUJE!!

 67. JOLANTA

  6 listopada 2013 at 22:09

  PROTESTUJĘ.
  Pozdrawiam sercem i Miłością.

 68. Lech

  7 listopada 2013 at 00:30

  figura Jezusa też nie jest ubrana.
  Sztuka rządzi się swoimi prawami.
  ja to odbieram jako akt czystej miłości i Nie potępiam.
  Bug stworzył człowieka na swoje podobieństwo – i stanął przed nim człowiek tak jak go bóg stworzył.

 69. Wojtek

  7 listopada 2013 at 12:21

  PROTESTUJE

 70. Michal

  7 listopada 2013 at 18:06

  PROTESTUJE !!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  TO JEST SKRZYWIENIE MORALNE! a „artysta nieudolny” jest chory,
  dziwie sie tylko ze to wystawiają, jak mozna!!!!!!

 71. Krzysztof

  7 listopada 2013 at 20:55

  Protestuję

 72. Kasia

  7 listopada 2013 at 20:55

  Moc Ducha świętego
  ludzie co wy wypisujecie?!!!!. Nich każdy zastanowi się w swoim sumieniu. Nie mają już się kogo czepić jak nie człowieka chcą zezwierzęcić, to Boga się czepiają. Nie można nam pozostać obojętnym na tego typu praktyki!!!!

 73. Kasia

  7 listopada 2013 at 21:05

  [quote name=”Lech”]figura Jezusa też nie jest ubrana.
  Sztuka rządzi się swoimi prawami.
  ja to odbieram jako akt czystej miłości i Nie potępiam.
  Bug stworzył człowieka na swoje podobieństwo – i stanął przed nim człowiek tak jak go bóg stworzył.[/quote]

  Bóg, a nie Bug, jak ktoś tak polskiego nauczony żeby takie „byki’ robić to i nie dziwne, ze nie rozumie. Człowieku ten artysta obnażony ociera się o Boga, dotarło, to do Ciebie? Jaka to miłość? czy ty tak robisz swojemu ojcu. Są rzeczy święte, których się nie dotyka. Bóg, ojciec, matka, dzieci. To choroba i ja proponuję temu artyście wizytę u psychiatry.

 74. elżbieta

  8 listopada 2013 at 21:08

  Boże przebacz bo nie wiedzą co czynią.

 75. Zbigniew

  11 listopada 2013 at 06:06

  Protestuję!

 76. Jan

  11 listopada 2013 at 15:48

  protestuję !
  Bądź uwielbiony nasz Zbawicielu. Miej miłosierdzie dla nas i całego świata.

 77. Michał K.

  11 listopada 2013 at 20:14

  Sprzeciwiam sie obrażaniu uczuć religijnych. Ciekawe jak długo by żył jakby zbezcześcił Mahometa. Inne religie sie boni a największymi symbolami Chrześcijańskimi sie pomiata. I nie wolno głośno i dosadnie powiedzieć co sie myśli bo sie chroni takiego niby artystę. Świat idzie na dno.

 78. Piotr

  12 listopada 2013 at 11:02

  Nie zgadzam się na taką sztukę dla mnie sztuka to coś co mnie ubogaca uskrzydla a nie wywołuje obrzydzenie. To nic innego jak zniżanie się do najniższych zwierzęcych instynktów to jeszcze wobec rzeczywistości która dla wielu ludzi na całym świecie jest najwyższą wartością życia, apeluje o opamiętanie bo nawet jeśli nie wierzysz człowieku, to pomyśl co powiesz Bogu który cię stworzył, kiedy staniesz przed Nim a nie będziesz żył wiecznie na ziemi. PROTESTUJĘ

 79. Dawid

  18 listopada 2013 at 06:47

  Jak Bóg nas musi kochać, że znosi cierpliwie to wszystko.

 80. G

  7 grudnia 2013 at 16:01

  A ja mam to w dupie

 81. Artur K. Puławy

  14 grudnia 2013 at 06:57

  Czy goły facet z genitaliami ocierający się o figurę Jezusa to sztuka? Nie wiem, jakie trzeba mieć zaburzenia psychiczne, co trzeba mieć we łbie by uważać, że to sztuka. Zniewaga uczuć religijnych, naruszanie godności człowieka nie jest sztuką a łamaniem prawa.

 82. dupa

  6 lutego 2014 at 00:49

  [quote name=”Jan”]Facet uparł się na przekazie: ludzie nie powinni oddawać czci posągom, bożkom i figurom. Nie musiał się od razu rozbierać by to powiedzieć. Forma jest z pewnością niestosowna i skutek odwrotny od zamierzonego ponieważ nikt nie myśli nad tym czy ludzie powinni oddawać cześć figurom [/quote]

  JAK SMIESZ SUK…SYNU JESZCZE SIE ZASTANAWIAC CO TEN OPETANY NIBY-ARTYSTA CHCIAL PRZEKAZAC!!!!! CZCIMY JEZUSA NA KRZYZU Z DREWNA BO NIBY CO MAMY SOBIE TYLKO TO WYOBRAZAC?!!! CHOC TAKI JEGO OBRAZ NA ZIEMI SKORO JEGO WIEKUISTEJ WIELKIEJ MILOSCI I PIEKNOSCI NIE MOZEMU TU OGLADAC!!!!!

 83. dupa

  6 lutego 2014 at 00:52

  [quote name=”Jan”]protestuję !
  Bądź uwielbiony nasz Zbawicielu. Miej miłosierdzie dla nas i całego świata.[/quote]
  PROTESTUJESZ SMIECIU???? BEDZIESZ SE PROTESTOWAL JAK CI DIABLY BEDA PRZEZ WIECZNOSC KATOWAC W PIEKLE BOS GORSZY NIZ PRZESTEPCA ZIEMSKI!!!!

 84. Adam

  15 marca 2014 at 22:17

  [quote name=”Dawid”]Jak Bóg nas musi kochać, że znosi cierpliwie to wszystko.[/quote]
  !!!!

 85. Adam

  15 marca 2014 at 22:23

  Święty Michale Archaniele! Wspomagaj nas w walce, a przeciw zasadzkom i niegodziwości złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen.

 86. Geraldo Disimone

  22 lutego 2017 at 08:45

  adult dating

 87. Diane Venzke

  9 lipca 2017 at 03:19

  transport mebli katowice

 88. Charlesovarl

  31 sierpnia 2017 at 13:59

  wh0cd920661 here i found it

 89. AlfredJeM

  1 września 2017 at 17:59

 90. Charlesovarl

  2 września 2017 at 06:43

 91. JohnOrawn

  7 września 2017 at 07:04

 92. AlfredJeM

  7 września 2017 at 20:29

  wh0cd779603 buy buspar

 93. Larzews

  27 września 2017 at 04:23

  Como Conseguir Cytotec En Usa cialis price Can You Take Amoxicillin While Pregnant Propecia Testicle Cancer

 94. Larzews

  4 października 2017 at 20:43

  Propecia E Disfuncion Erectil viagra Finasterid Gleich Propecia

 95. Larzews

  6 października 2017 at 09:16

  Viagra Moins Cher En Beziers viagra Propecia Canadian Wellbutrin Otc Substitute

 96. Larzews

  8 października 2017 at 00:17

  On Line Finasteride Cialis Diarrea Zithromax Skin Sensitivity viagra Purchasing isotretinoin skin health medication Buy Progesterone Albuquerque

 97. Larzews

  10 października 2017 at 21:10

  Gel Kamagra Francia Who Ships Frusemide Express Delivery? Softtab Viagra online pharmacy Canadian Pharmacies Buy Viagra Propecia Donde Comprar Zithromax Generic Price

 98. Larzews

  13 października 2017 at 21:57

  Cialis Et Apcalis viagra Nexium For $18 Buy Accutane Mexico

 99. ulotka kamagra

  14 października 2017 at 03:09

  Nie furt viagry zauwazalna chorobsko somatyczna robiaca w ogromnie energiczny podejscie na mechanizmy fizjologiczne wzwodu przypuszczalnie nabawic sie spolegliwe szkopuly sposrod erekcja posrod wielu w dzisiejszych czasach trwajacych facetow. Wykorzystujac z przygotowywanych na skros nas druzyna darmowych konsultacji w owym charakterze masz opcja efektywnego wyzbycia sie murowanych spowolnien w Twoich lekow na potencje opowiesciach seksualnych. Stwierdz niczym funkcjonalne postepowania Owi przedkladamy.

 100. kamagra działanie

  14 października 2017 at 13:09

  Zmierzasz viagry skutecznego plecy w aspekcie gratisowych narady nielekarskich spelniajacych Twoje oczekiwania umozliwiajacych cala dyskrecje imprezy, wstapze wlasny nowoczesnie rezolutny zagrywka, w jakim przyjmiesz najwazniejszej, postaci sluzbe nielecznicza w obszarze medycyny rzeczy sposrod erekcja. Az do dnia dzisiejszego wsparlismy wprzody ogromnie wielu gosciom wyszukujacym obrotnego medycyny impotencji lekow na potencje takze niepozostalego sposobu niewygodo dotykajacej oschlosci nieseksualnej.

 101. Larzews

  16 października 2017 at 23:34

  Discount Clobetasol Cash Delivery Tab Pharmacy viagra Purchase Amoxicillin Without Prescription Canada Commande De Cialis En France

 102. Larzews

  22 października 2017 at 03:58

  buy accutane in usa Cialis Rezeptfrei 5mg viagra prescription Amoxicillin 500mg Walmart Proces Generic Viagra Lowest Prices Immagini Levitra

 103. Larzews

  25 października 2017 at 06:08

  Viagra Dresden Malegra Want To Buy Dutasteride 0.5mg Stirling buy viagra Buy Accutane From Legal Chemist Diabecon Order Doxycycline Online Uk

 104. Larzews

  29 października 2017 at 11:12

  Levitra Zum Spass Proscar Euros Propecia Brand Amoxil Online viagra Cheap Viagra Jelly Uk Generic Free Shipping Levaquin In Internet Free Consultation Buy Cheap Bupropion 150mg In Usa

 105. Larzews

  1 listopada 2017 at 04:39

  Levitra Vorkasse Usa No Subscription Pharmacy Articulo 149 levitra 40 mg generic Levitra Modalita D’Uso

 106. Larzews

  2 listopada 2017 at 21:15

  isotretinoin can i purchase Donde Se Puede Comprar Viagra generic viagra Compra Viagra Generico Tadalista Vs Cialis

 107. cialis na codzien

  3 listopada 2017 at 02:13

  Skutecznosc viagry podawanego przy uzyciu nas rekomendacje w limicie terapie rzeczy erekcyjnych egzystuje w dniu nowoczesnym jedna z posiadajacych zwierzchni strzalka przyjemnosc polskich kontrahentow. Dobra rozpoznanie choroby wybudowana przez wlasnych ekspertow w gratisowych naradach lekarskich jest w poziomie w duzy wyjscie ulozyc na nowo Twoje lekow na potencje obecnosc plciowe. Oprocz szablonowymi sposobami w owym odcinku przedkladamy podobnie w kazdym calu przygotowana pomagier mailowa w celu wlasnych pacjentow.

 108. best pron

  14 listopada 2017 at 20:58

  9NcW8r It as really a nice and useful piece of info. I am glad that you shared this helpful info with us. Please keep us informed like this. Thanks for sharing.

 109. Silicone bottle brush

  15 listopada 2017 at 15:45

  It as fantastic that you are getting ideas from this paragraph as well as from our dialogue made here.

 110. child pornography

  16 listopada 2017 at 00:05

  Well I really enjoyed studying it. This article procured by you is very constructive for correct planning.

 111. the law of attraction

  16 listopada 2017 at 05:12

  Wow! This could be one particular of the most beneficial blogs We have ever arrive across on this subject. Actually Wonderful. I am also a specialist in this topic so I can understand your effort.

 112. Larzews

  17 listopada 2017 at 04:04

  Real Isotretinoin Kamagra Gold Review Supremesuppliers cialis Cialis Compresse 5 Mg Cialis E Antibiotico

 113. loft conversions london

  17 listopada 2017 at 20:47

  You have noted very interesting details ! ps decent web site. O human race born to fly upward, wherefore at a little wind dost thou fall. by Dante Alighieri.

 114. iron warrior

  17 listopada 2017 at 22:30

  Wow! This could be one particular of the most helpful blogs We have ever arrive across on this subject. Basically Fantastic. I am also a specialist in this topic so I can understand your hard work.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra