Z kraju

Partia Wolność ostro o roku rządów PiS

wolnosc_sejm_konfPrzedstawiciele partii Wolność Janusza Korwin-Mikkego, podsumowując rok rządów PiS wyliczyli wszystkie niespełnione przez rząd Beaty Szydło przedwyborcze obietnice.

– Nie ma żadnych obniżek podatków, nie ma żadnych ułatwień dla ludzi, którzy chcieliby zacząć swój biznes, już nie mówię o tych, którzy już go prowadzą – mówił podczas specjalnie zwołanej konferencji w Sejmie eurodeputowany Janusz Korwin-Mikke. – Ludzie oczekiwali od PiS jednej rzeczy, a mianowicie, że powsadzają do więzień tych, co byli u władzy uprzednio. Dużo krzyku, dużo wrzasku, że były afery, natomiast nie ma żadnych konkretów. Powołano jedną komisję do wyjaśnienia jednej afery (Amber Gold), która będzie teraz dwa lata pracowała – dodał.

– W kampanii wyborczej obiecano górnikom z KGHM, mieszkańcom Dolnego Śląska, że zostanie zlikwidowany podatek od miedzi i srebra – nie zostało z tym nic zrobione. Obiecywano obniżenie podatku VAT sprzed podwyżek za Donalda Tuska, że te stawki wrócą do poziomu sprzed kryzysu – kilka tygodni temu do Sejmu trafiła ustawa przedłużająca obowiązywanie podniesionych stawek. Nie podniesiono kwoty wolnej od podatku do obiecanych 8 tys. złotych, co więcej Prawo i Sprawiedliwość nie wykonało wyroku Trybunału Konstytucyjnego, zgodnie z którym minimum egzystencji nie powinno być opodatkowywane i złożyło ustawę utrzymującą kwotę wolną od podatku w dotychczasowej wysokości. Dodatkowo złożono projekt zmian w ustawie akcyzowej na akcyzy od samochodów, uderzającą w biednych – wyliczał Przemysław Wipler.

Zauważył, że jednocześnie z podwyższaniem akcyzy na stare samochody, których przecież używają ludzie biedni, obniżono akcyzę na Astona Martina, Bentley’a, Rollce-Royce’a i tego rodzaju marki o kilkadziesiąt procent. – To jest absurdalna polityka, kompletnie niespójna z zapowiedziami Prawa i Sprawiedliwości – stwierdził.

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

246 komentarzy

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra