Z zagranicy

Kolejny rasistowski atak na Polaków w Londynie – mężczyzna poparzony kwasem

londyn1Kolejny rasistowski atak na osoby narodowości polskiej na parę Polaków w Londynie. Tym razem napastnik rozpylił kwas powodując u mężczyzny dotkliwe poparzenia. 

Jak poinformowało Polskie Radio – Do zdarzenia doszło w minioną sobotę ok. godziny 23.20. w londyńskiej dzielnicy Barking. Nieznany napastnik podszedł do pary Polaków i rozpylił w powietrzu niebezpieczną substancję. Spowodował dotkliwe obrażenia twarzy u mężczyzny polskiej narodowości. 30-letni mężczyzna z poważnymi obrażeniami twarzy został przewieziony do szpitala, gdzie udzielono mu pomocy. Lekarze określają stan poszkodowanego jako poważny, ale stabilny. Policja prowadzi dochodzenie w sprawie, na chwile obecną nie przeprowadzono żadnych zatrzymań. 

 

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

10 komentarzy

10 Komentarzy

 1. wars

  17 listopada 2016 at 20:22

  Co to jest w porównaniu z cierpieniami tajnego wysłannika G..no Wartej Jacka Hugo-Badera, który ucharakteryzował się na „czarnego” i poszedł na Marsz Niepodległości 😉

  • Tomek

   18 listopada 2016 at 21:16

   No i niestety zrobił z paru „patriotów” idiotów. Bo nie mogli ryja powstrzymać tylko musieli od razu się do gościa rzucać. Prowokacja się udała, Wyborcza miała o czym znowu pisać, No ale to tylko i wyłàcznie wina tych pustaków co to chciała „pogonić Czarnucha”.

 2. cylindron

  17 listopada 2016 at 21:57

  co to za bzdurny tytuł? jaki rasistowski? to do jakiej rasy należał napastnik, był czarny? a może to Polacy byli czarni, a napastnik biały? może i atak był na tle narodowościowym, ale tak od razu walić z tym rasizmem? wydaje mi się że aby był atak rasistowski, to strony muszę reprezentować odmienne rasy, jeśli i napastnik i ofiara są białe, to gdzie tu rasizm?????

 3. kont

  17 listopada 2016 at 21:58

  Ale dlaczego atak był „rasistowski”? Polacy i Brytyjczycy są chyba tej samej rasy? Białej. Tak mnie się przynajmniej dotychczas wydawało.

 4. Rafał Karkosz

  17 listopada 2016 at 23:47

  Towarzyszu Grzegorzu Braun! Tak bardzo pragnie Pan ogłosić neutralność? W takim razie proszę

  opuścić spodnie, wypiąć się i poprosić kacapów, żeby tylko za mocno nie bolało.
  Panie Braun i Twoje środowisko, tzw. „sumienie narodu” (nie wiem tylko którego?), a także

  wszystkich ich zwolenników zapraszam na program Jana Pospieszalskiego „Warto rozmawiać” z dnia 17

  -11-2016. (On też jest agentem :))
  P.S.1 – Ja też nim jestem 🙂 sowieckim
  P.S.2 – Polecam „Leszek Żebrowski vs. Jabłonowski” na YT

 5. Przecław

  18 listopada 2016 at 06:26

  Polacy i Anglicy to zupełnie inne rasy. Pierwsza rasa to Anglo-Saxons, druga Eastern Europeans czyli Slavs czyli niewolnicy. Tak nas pojmują tam w Anglii i na całym „zachodzie”. Make no mistake.

 6. Jan

  18 listopada 2016 at 07:19

  w panstwie w ktorym na kazdym rogu ulicy jest kilka kamer nie wiedza kto napadł na członka białej rasy , obcej w anglii i europie ?Jesli to byl atak rasistowski to zapewne napastnikiem i niedoszłym morderca był prawdziwy brytyjczyk ,wyznawca ał-łacha,
  co za upadek ….Gdzie jest Robin Hood?

 7. ninika

  18 listopada 2016 at 09:41

  Tak jak w tytule – atak był RASISTOWSKI. Czytałam o tym zdarzeniu na innym portalu, gdzie napisano, że polskie małżeństwo zostało zaatakowane przez grupę czarnych mieszkańców UK. Kobieta również została poparzona chociaż znacznie mniej. Teraz już wiadomo, dlaczego nikt nie został aresztowany? Przecież ucierpiał tylko biały murzyn, a gdyby zatrzymali czarnego, to byłby na pewno przejaw rasizmu…

  • Tomek

   18 listopada 2016 at 21:21

   To, że zrobili to Murzyni też nie oznacza, że to był rasistowski atak. Rasistowski byłby wtedy, gdyby dostał od nich dlatego, że jest biały. A przyczyn nie znamy. Mógł być motyw rasistowski, ale też np. rabunkowy czy inny.

 8. Notowany

  18 listopada 2016 at 14:40

  Mnie też nie przypada do gustu słowo z nowomowy – „rasistowski”. Sprawcy nie złapano. Inna sprawa, że są napady na Polaków, bo najwidoczniej dają się napadać. Jakoś się nie słyszy o napaściach na Rosjan. Zdaje się, że w Monachium napadnięto jakiegoś. Skończyło się to błyskawiczną wyprawą grupy Rosjan do obozu kolorowych. I ataki błyskawicznie ustały.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra