Z zagranicy

Stany Zjednoczone oburzone możliwym przekazaniem przez Izrael amerykańskich technologii Rosji

prawy.pl_images_nowe_rozne_a_z_i_izrael_flagaStany Zjednoczone są oburzone i żądają wyjaśnień od Izraela. W trakcie niedawnej wizyty w tym kraju premiera Rosji Dmitrija Miedwiediewa z okazji 25-lecie zawarcia stosunków dyplomatycznych otrzymał on jako prezent drona, w którym mogły być wykorzystane amerykańskie technologie, które nie mogą być eksportowane do Rosji.

Jak podał dziennik „Haarec” – ambasada amerykańska w Izraelu zażądała potwierdzenia, czy maszyna, którą otrzymał rosyjski premier, składa się z amerykańskich komponentów. Wiadomo, że dron był wyposażony w amerykańską kamerę, a Tel – Aviv potrzebuje zgody Waszyngtonu na wykorzystywanie takiej technologii. Co więcej nie może ona być udostępniana bez zezwolenia stronom trzecim. Jednak rzekomo przed wręczenie Miedwiediewowi drona Izraelczycy usunęli kamerę. Mimo to izraelskie ministerstwo obrony sprawdza teraz, czy w sprzęcie były inne amerykańskie elementy. Ubolewa też, że Ariel wręczył podarunek, nie konsultując tego wcześniej z ministerstwem.

Podczas oprowadzania Miedwiediewa po ośrodku technologicznym minister rolnictwa i rozwoju rolnego Urim Arielem pokazał mu samolot bezzałogowy wykorzystywany w rolnictwie. Według lokalnych mediów minister kilkukrotnie pytał Miedwiediewa, czy chce dostać tego drona, na co ten ostatecznie odpowiedział twierdząco. Stany Zjednoczone wprowadziły sankcje wobec Rosji za jej działania na Ukrainie. Uniemożliwiają one transfer technologii o podwójnym zastosowaniu: cywilnym i wojskowym – do Rosji.

 

 

 

 

 

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

15 komentarzy

15 Komentarzy

  1. Robert B.

    17 listopada 2016 at 21:39

    No no no… A te 38 miliardów dolarów od wasala dla lennika w postaci prawowitego talmudycznego narodu panów i tak popłynie… Oooniii tyyyleee przeeecieeerpieeeliii…

  2. Rafał Karkosz

    17 listopada 2016 at 23:51

    Towarzyszu Grzegorzu Braun! Tak bardzo pragnie Pan ogłosić neutralność? W takim razie proszę

    opuścić spodnie, wypiąć się i poprosić kacapów, żeby tylko za mocno nie bolało.
    Panie Braun i Twoje środowisko, tzw. „sumienie narodu” (nie wiem tylko którego?), a także

    wszystkich ich zwolenników zapraszam na program Jana Pospieszalskiego „Warto rozmawiać” z dnia 17

    -11-2016. (On też jest agentem :))
    P.S.1 – Ja też nim jestem 🙂 sowieckim
    P.S.2 – Polecam „Leszek Żebrowski vs. Jabłonowski” na YT

    • Robert B.

      18 listopada 2016 at 10:41

      Towarzyszu Rafaełe Karkostein… Jeżeli myślicie, że głupie goje się będą tłuc między sobą, żeby wam kabzy nabić, byście na zgliszczach przechwycili znowu więcej władzy nad nimi, to się grubo mylicie… Jeżeli dojdzie do wojny, do której się tak palicie, to będzie wtedy tak samo jak w czasie II wojny światowej… Chodzi mi o was… Chyba zdajecie sobie sprawę, że cała ta propaganda, całe te aj waje, szlochy, lamenty, rwanie kudłów, krokodyle łzy, Fiutonisty, Szwindlery, Anny-Brałny, Nigdy więcej-e, Jadwaszemy, sprawiedliwe, drzewka, muzea na nic się zdadzą?

      • Rafał Karkosz

        18 listopada 2016 at 19:38

        Po raz kolejny… Brak konkretnych argumentów do dyskusji tylko plucie i obrażanie. Ile można? Na tym polega wymiana różniących się poglądów. Przecież posługujesz się retoryką PO-PSL. Żadnych kontrargumentów tylko nagonka i obrzucanie błotem, w myśl bolszewickiej mentalności, którą posługuje się Aaron Szehter- obrzucić błotem, może się coś przyklei. Nawet na chwilkę nie podniosłeś mi ciśnienia. Śmieję się z Twojej głupoty.

        • Paweł

          19 listopada 2016 at 09:50

          Jakie Ty masz argumenty hipokryto? PiS posługuje się tą samą retoryką. Ukrainę, litwę i izrael należy zniszczyć.

        • Robert B.

          19 listopada 2016 at 13:24

          „Żadnych kontrargumentów tylko nagonka i obrzucanie błotem”. Spójrz, kurwa, na swój pierwszy wpis. Zresztą, nie masz tu czego szukać. Na tym portalu tacy jak ty są od razu rozpoznawani. Nie uda ci się tutaj zasiać swojego ziarna…

          • Soroka

            19 listopada 2016 at 15:52

            A ty swoje zasiałeś? Może i tak, ale chyba tylko w zupełnie zjełczałym rozumie.

    • Polak

      20 listopada 2016 at 13:14

      Krkosteinie!
      Ciągle ten swój pedalsko-dupowy paszkwil wklejasz tutaj i na innych stronach?
      Wklejaj w swojej ojczyźnie, o ile jakąkolwiek masz!

  3. wars

    18 listopada 2016 at 07:01

    Autor chyba niezbyt dokładnie przeczytał informacje na temat tego incydentu 😉 Z tego co ja pamiętam – sprawa jest poważniejsza niż się społeczeństwu przedstawia bo dotyczy porozumienia żydowsko-rosyjskiego ponad podziałami w sytuacji gdy USA objęły Rosję sankcjami. Dron wykorzystujący technologie amerykańskie o podwójnym zastosowaniu (wojskowo-cywilnym), objęte ścisłym nadzorem zarówno przez USA jak i Izrael został oficjalnie przekazany jako „prezent” (złamano przy tej okazji obowiązujące w Izraelu przepisy antykorupcyjne) podczas wizyty w której Rosja zadeklarowała, że zainwestuje w izraelskie rolnictwo grubą kasę. Podobno dron był niekompletny…jednak Rosjanie już domagają się dosłania brakujących elementów… Pytanie po co wręczono nie działającą zabawkę prezydentowi Miedwiediewowi?

    • wars

      18 listopada 2016 at 18:43

      Pytanie było retoryczno-ironiczne…

  4. skok

    18 listopada 2016 at 09:35

    Pytanie po co wręczono nie działającą zabawkę prezydentowi Miedwiediewowi?Pytanie poco wybudowano pomnik wdziecznosci czerwonej dziczy.????Pytanie ilu zydow bylo na czele czerwonej rewolucji i ilu bylo w pierwszym szeregu OPRAWCOW ok 100 Mil.ludzi.itd,itd,itd..

    • Robert B.

      18 listopada 2016 at 10:37

      Pytanie KOGO w pierwszym rzędzie żydostwo w Rosji mordowało? Rosjan. Sądzisz, że Rosjanie (a przynajmniej ich elity) im to zapomniały? Że nie wiedzą, czym żydostwo jest tak naprawdę. Że nie wiedzą, jak należy z nimi postępować?

  5. Soroka

    19 listopada 2016 at 15:54

    Myślałem że chociaż za to ruskie pieski pochwalą Żydów, a tu nic. Żydy i Rusy, to takie nacje, że cenią tylko tych, którzy ich mocno trzymają za mordę i solidnie leją po dupach.

  6. Polak

    20 listopada 2016 at 13:25

    Najlepszy numer to to że klucze elektroniczne do naszego sprzętu wojennego zakupionego z USA posiadają Izraelczycy. Onimtą samą broń razem z kluczamimsprzedali już Rosji.
    Tak że nasza droga broń może okazać się bezużyteczna.
    Ale o to nej nacji zawsze chodziło i teraz chodzi.
    Aby na zgliszczach innych narodów budować swoje interesy.
    Teraz mamy być mięsem armatnim w izraeskim konflikcie na Ukrainie.
    Grzegorz Braun już dawno to przewidział.
    My dopiero teraz.

  7. KelChalkhic

    25 czerwca 2017 at 10:46

    Can You Take Expiered Amoxicillin Levitra Generic Online Mexico Amoxicillin On Line

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra