Z kraju

PO odleciała – gabinet cieni czy gabinet cieniasów

schetyna_konwencjaPO rzuca wyzwanie rządowi Beaty Szydło. Realizacją tego celu zajmie się wybrany na wczorajszym zjeździe partyjnym „gabinet cieni”. 

Wczoraj PO zaprezentowała skład „gabinetu cieni”. Na jego czele stanie Grzegorz Schetyna, a jego zastępcami będą Ewa Kopacz i Tomasz Siemoniak. Osoby, które się w nim znajdą będą recenzować działania rządu PiS. – Gabinet cieni ma być lustrem prawdy – mówił poseł Rafał Grupiński. 

– Wierzymy w dobrą współpracę między rządem i samorządem. Chcemy pokazać lepszą twarz polskiej polityki. Chcemy pokazać, że Polska brzmi dumnie, nie musi być kłopotem Europy, nie musi się kojarzyć ze słowem „katastrofa”. My to zrobimy. Dziś zaczyna się ciężka praca. To jest początek, ten gabinet cieni otwiera nową przestrzeń. Tworzymy kręgosłup tego gabinetu z posłów. My mamy najlepszych, najbardziej doświadczonych samorządowców. Oni też będą w tym gabinecie pracować. I zapraszamy do pracy inne partie opozycyjne, KOD, środowiska naukowe oraz organizacje pozarządowe. Nie bójcie się PiS, nie warto się bać! Nowy program PO będzie rzetelną alternatywą dla rządów Prawa i Sprawiedliwości. Każdy minister, każdy „pisiewicz” będzie obserwowany. Niech się ma na baczności! Będziemy atakowani, będziemy wyszydzani, będą wypominać ostatnie 8 lat. Ale my jesteśmy z nich dumni. My im pokażemy, że to będzie ich przekleństwo. Bo następne wybory to nie będą jedyne, które wygramy, a pierwsze. I będzie kolejne 8 lat – zakończył swoje wystąpienie Grzegorz Schetyna.

– PiS stworzył państwo przypadku i chaosu. Ten patchworkowy rząd działa źle także dlatego, że ośrodek decyzyjny działa poza rządem. Państwo PiS jest zupełnie nieprzewidywalne, nikt nie wie, jakie będziemy płacić podatki, do jakiej szkoły pójdą dzieci. Państwo PiS niszczy relacje, we wszystkie strony. Budowane jest państwo nie na miarę XXI wieku. Odbudowa będzie wielkim wyzwaniem. Najgorsze spotkało to, co jest kręgosłupem państwa, czyli sfera bezpieczeństwa. Mamy ministra obrony, który wystawia Polskę na śmiech na świecie. mamy poobrażanych sojuszników. To jest bardzo poważna sprawa – żalił się Tomasz Siemoniak.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

8 komentarzy

8 Komentarzy

 1. pytanie

  18 listopada 2016 at 14:55

  co za błazenada…

 2. Małgosia

  18 listopada 2016 at 17:28

  „…Oni też będą w tym gabinecie pracować…” To znaczy co konkretnie mają robić?

 3. Rafał Karkosz

  18 listopada 2016 at 19:16

  Towarzyszu Grzegorzu Braun! Tak bardzo pragnie Pan ogłosić neutralność? „W takim razie proszę

  opuścić spodnie, wypiąć się i poprosić kacapów, żeby tylko za mocno nie bolało.”
  Panie Braun, Twoje środowisko, tzw. „sumienie narodu” (nie wiem tylko którego?), a także

  wszystkich ich zwolenników, zapraszam na program Jana Pospieszalskiego „Warto rozmawiać” z dnia

  17-11-2016. (On też jest agentem :))
  P.S.1 – Ja też nim jestem 🙂 – sowieckim
  P.S.2 – Polecam „Leszek Żebrowski vs. Jabłonowski” na YT

  • George

   19 listopada 2016 at 13:16

   To jest komentarz do tekstu? A gdzie tam jest coś o G. Braunie? Czyżby była to realizacja zamówienia na paszkwil przeciwko G. Braunowi? Szkoda wysiłków i kompromitowania się bo i tak się nie uda.

 4. Tomek

  18 listopada 2016 at 19:24

  A tak z ciekawości, to czemu niby autor uważa, że PO odleciała? Przecież PiS też tworzył gabinet cieni. I niech recenzują – takie działanie w jakimś zakresie wymusi, że krytyka skupi się na działalności konkretnych ministertstw i przedstawianiu jakichś własnych propozycji przez takie „cienie”. Zawsze to lepsze dla polskiej kultury politycznej niż tępa nawalanka ze strony opocyzji o byle co, żeby tylko punkty zdobyć.

 5. Robert B.

  18 listopada 2016 at 19:35

  Oni nigdzie nie odlecieli. Oni liczą, że po wyborze Trumpa na prezydenta nastąpi reset resetu resetu stosunków USA z Rosją i nastąpi podmianka stronnictwa amerykańsko-żydowskiego stronnictwem pruskim i ruskim, czyli PO i PSL-em…

  • Rafał Karkosz

   18 listopada 2016 at 20:09

   Reset, resetu, resetów mieliśmy za rządów Baracka Huseina Obamy. Dał wolną rękę Putinowi i Merkel w naszej strefie wpływów, czego konsekwecją był Smoleńsk.

 6. Czerwona zorza znad Żoliborza

  18 listopada 2016 at 21:43

  Uprasza się moderatora o usuwanie wpisów niebezpiecznego psychopaty o pseudo „Rafał Karkosz” .Podaje nazwisko i adres prawdopodobnie obcego człowieka i wygłasza publicznie grożby karalne.Klasyczny prowokator próbujący rozwalić forum

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra