Z kraju

PO odleciała – gabinet cieni czy gabinet cieniasów

schetyna_konwencjaPO rzuca wyzwanie rządowi Beaty Szydło. Realizacją tego celu zajmie się wybrany na wczorajszym zjeździe partyjnym „gabinet cieni”. 

Wczoraj PO zaprezentowała skład „gabinetu cieni”. Na jego czele stanie Grzegorz Schetyna, a jego zastępcami będą Ewa Kopacz i Tomasz Siemoniak. Osoby, które się w nim znajdą będą recenzować działania rządu PiS. – Gabinet cieni ma być lustrem prawdy – mówił poseł Rafał Grupiński. 

– Wierzymy w dobrą współpracę między rządem i samorządem. Chcemy pokazać lepszą twarz polskiej polityki. Chcemy pokazać, że Polska brzmi dumnie, nie musi być kłopotem Europy, nie musi się kojarzyć ze słowem „katastrofa”. My to zrobimy. Dziś zaczyna się ciężka praca. To jest początek, ten gabinet cieni otwiera nową przestrzeń. Tworzymy kręgosłup tego gabinetu z posłów. My mamy najlepszych, najbardziej doświadczonych samorządowców. Oni też będą w tym gabinecie pracować. I zapraszamy do pracy inne partie opozycyjne, KOD, środowiska naukowe oraz organizacje pozarządowe. Nie bójcie się PiS, nie warto się bać! Nowy program PO będzie rzetelną alternatywą dla rządów Prawa i Sprawiedliwości. Każdy minister, każdy „pisiewicz” będzie obserwowany. Niech się ma na baczności! Będziemy atakowani, będziemy wyszydzani, będą wypominać ostatnie 8 lat. Ale my jesteśmy z nich dumni. My im pokażemy, że to będzie ich przekleństwo. Bo następne wybory to nie będą jedyne, które wygramy, a pierwsze. I będzie kolejne 8 lat – zakończył swoje wystąpienie Grzegorz Schetyna.

– PiS stworzył państwo przypadku i chaosu. Ten patchworkowy rząd działa źle także dlatego, że ośrodek decyzyjny działa poza rządem. Państwo PiS jest zupełnie nieprzewidywalne, nikt nie wie, jakie będziemy płacić podatki, do jakiej szkoły pójdą dzieci. Państwo PiS niszczy relacje, we wszystkie strony. Budowane jest państwo nie na miarę XXI wieku. Odbudowa będzie wielkim wyzwaniem. Najgorsze spotkało to, co jest kręgosłupem państwa, czyli sfera bezpieczeństwa. Mamy ministra obrony, który wystawia Polskę na śmiech na świecie. mamy poobrażanych sojuszników. To jest bardzo poważna sprawa – żalił się Tomasz Siemoniak.

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

98 komentarzy

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra