Z zagranicy

Pedofile w Turcji będą mogli w świetle prawa legalnie gwałcić dziewczynki

malzenstwo_dzieciBędąca obecnie przy władzy w Turcji Partia Sprawiedliwości i Rozwoju (AKP) wywołała protesty propozycją wyjątkowo kontrowersyjnej ustawy, zgodnie z którą każdy pedofil, który dopuścił się gwałtu na dziewczynce zostanie uniewinniony jeżeli poślubi swoją ofiarę.

Ustawa ta została przedłożona parlamentowi i poddana pod głosowanie podczas posiedzenia w czwartek w nocy, jednakże wówczas nie udało się zgromadzić większości niezbędnej do jej przyjęcia. Po raz kolejny będzie ona rozpatrywana we wtorek, wówczas też ma zostać przyjęta.

Zgodnie z proponowanymi rozwiązaniami, każdy mężczyzna oskarżony o obcowanie płciowe z nieletnią, o ile nastąpiło ono „bez użycia siły, groźby, czy innych środków nacisku” będzie mogła oczyścić się z zarzutów, poślubiając swoją ofiarę.

Warto dodać, że w 2005 roku podobne prawo zostało zniesione a prawo zawarte w nowej ustawie będzie działało wstecz. Prezydent Turcji Recep Tayyip Erdogan (AKP) ma nadzieję, że dzięki ustawie z więzień wyjdzie ok. 3 tys. gwałcicieli dzieci.

Minister sprawiedliwości Bekir Bozdag bronił ustawy w swoim przemówieniu w tureckiej telewizji, gdzie stwierdził, że stanowi ona odpowiedź na „nieszczęsną rzeczywistość” małżeństw dzieci w tureckim konserwatywnym społeczeństwie.

Projekt AKP rozwścieczył trzy partie opozycyjne oraz stowarzyszenia kobiet, które tłumaczyły, że zachęci on do wymuszania małżeństw i zalegalizuje małżeństwa z gwałcicielami.

– Jeżeli 50- czy 60-letni mężczyzna będzie musiał poślubić 11-letnią dziewczynkę po tym, jak ją zgwałcił, to ona będzie cierpiała konsekwencje. Jeżeli da mu się wyjście w postaci małżeństwa, dziewczynka będzie żyła w więzieniu przez całe swoje życie – powiedział Omer Suha Aldan z opozycyjnej Republikańskiej Partii Ludowej (CHP). Jego ugrupowanie wydało oświadczenie, w którym stwierdza, że proponowana ustawa „poważnie nadszarpnęła reputację parlamentu”.

Według adwokat zajmującej się obroną praw kobiet, około jedna trzecia wszystkich małżeństw w Turcji to małżeństwa z nieletnimi dziewczynkami.

Źródło: PressTV

Fot.  Doğan News Agency

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

6 komentarzy

6 Komentarzy

 1. m

  19 listopada 2016 at 11:28

  „Według adwokat zajmującej się obroną praw kobiet, około jedna trzecia wszystkich małżeństw w Turcji to małżeństwa z nieletnimi dziewczynkami.” – niech żyje islam?

  • Glos Rozsadku

   19 listopada 2016 at 11:56

   Najsmieszniejsze jest to ze gdy taka para trafi do EU , to wlasnie to samo EU bedzie od Nas wymagalo zatwierdzenia tego „zwiazku” jako prawomocnego a takiego kogos jako nie pedofila . Jeszcze smiesniejsze bedzie to ze wszystkie te femininazistowskie organizacje ktore placza i chca nam wmowic w jakim patriarchalnym i szowinistycznym kraju zyjemy nie beda mialy z tym zadnego problemu , wrecz przeciwnie beda nam wmawiac jakimi jestesmy islamo,ksenofobami itd . poniewaz sprzeciwiamy sie uznaniu „zwiazku” pedofila z dzieckiem !
   Dla nas najwazniejsze jet abysmy zyli wedle wlasnych wartosci , przekazywanych nam przez pokolenia i wogole nieprzejmowali sie krytyka z zachodu , wschodu czy z wewnatrz kraju . Ich grozby i krytyka moze dzialac tylko jesli sie tym przejmujemy wiec prosze nie robcie tego !
   Z Bogiem

 2. oburzona

  23 lipca 2017 at 18:34

  LUDZIE LUDZIOM /DZIECIOM/ GOTUJĄ TEN LOS. IDIOTYCZNA USTAWA, KTÓRA BRONI PRZESTĘPCĘ A UNIESZCZĘŚLIWIA OFIARĘ. ORGANIZACJE BROŃCIE PRAW DZIECI W TURCJI.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra